Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Badanie krwi i pierwsze USG

> 
freestyledg
śro, 18 lis 2009 - 18:33
Witam serdecznie. Moje drogie Panie Jutro czeka mnie badanie krwi (test wyszedł pozytywny, ale nie doczekam się 10 dni wizyty u gina) icon_biggrin.gif O co chodzi w tym badaniu.. tzn co jest wykrywane w krwi kobiety ciężarnej? Hormon HCG? Tak jak na teście? I jeszcze jedno pytanko. Otóż ostatnią miesiączkę miałam 16 października. wg kalendarzy internetowych jestem w ciaży 5 tydzień od miesiączki, a 3 od zapłodnienia... Kiedy zobaczę na USG moją fasolkę ( o ile jest we mnie) Namiętnie szperam po internecie, ale nic konkretneko polskimi słowami nie znalazłam. Pytam Was bo niektóre Panie są wiecej doświadczone.

Pozdrawiam Was serdecznie i Wasze Fasolki:D Oraz dzidziusie które niebawem przyjdą na świat:)
freestyledg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 50
Dołączył: wto, 17 lis 09 - 20:39
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 30,200

GG:


post śro, 18 lis 2009 - 18:33
Post #1

Witam serdecznie. Moje drogie Panie Jutro czeka mnie badanie krwi (test wyszedł pozytywny, ale nie doczekam się 10 dni wizyty u gina) icon_biggrin.gif O co chodzi w tym badaniu.. tzn co jest wykrywane w krwi kobiety ciężarnej? Hormon HCG? Tak jak na teście? I jeszcze jedno pytanko. Otóż ostatnią miesiączkę miałam 16 października. wg kalendarzy internetowych jestem w ciaży 5 tydzień od miesiączki, a 3 od zapłodnienia... Kiedy zobaczę na USG moją fasolkę ( o ile jest we mnie) Namiętnie szperam po internecie, ale nic konkretneko polskimi słowami nie znalazłam. Pytam Was bo niektóre Panie są wiecej doświadczone.

Pozdrawiam Was serdecznie i Wasze Fasolki:D Oraz dzidziusie które niebawem przyjdą na świat:)
konwalia
śro, 18 lis 2009 - 18:41
W krwi badany jest poziom hcg icon_smile.gif oczywiście jest dokładniejszy niż te "domowe". W sumie nie wiem po co iśc na test z krwi skoro ten domowy pokazał, że jesteś w ciąży. Chyba, że zobaczysz w ten sposób czy stężenie hcg odpowiada tygodniom ciąży. Jeżeli do wizyty 10 dni to wychodzi wg tego, że będziesz już w ponad 6stym tygodniu. U mnie w tym czasie było już widać nawet serduszko, ale każda ciąża jest inna.
konwalia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 544
Dołączył: wto, 13 paź 09 - 10:41
SkÄ…d: Falubazowo :)
Nr użytkownika: 29,547




post śro, 18 lis 2009 - 18:41
Post #2

W krwi badany jest poziom hcg icon_smile.gif oczywiście jest dokładniejszy niż te "domowe". W sumie nie wiem po co iśc na test z krwi skoro ten domowy pokazał, że jesteś w ciąży. Chyba, że zobaczysz w ten sposób czy stężenie hcg odpowiada tygodniom ciąży. Jeżeli do wizyty 10 dni to wychodzi wg tego, że będziesz już w ponad 6stym tygodniu. U mnie w tym czasie było już widać nawet serduszko, ale każda ciąża jest inna.

--------------------
freestyledg
śro, 18 lis 2009 - 18:47
Dziękuję za odpowiedz:) raczej pójdęicon_smile.gif Ja byłam u gina w poniedziałek, ale nic nie widział...
freestyledg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 50
Dołączył: wto, 17 lis 09 - 20:39
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 30,200

GG:


post śro, 18 lis 2009 - 18:47
Post #3

Dziękuję za odpowiedz:) raczej pójdęicon_smile.gif Ja byłam u gina w poniedziałek, ale nic nie widział...
betka28
czw, 27 sie 2015 - 09:22
Badanie plus usg się uzupełniają.. trzeba robić oba. Ja dopiero na badaniu usg w Ultragenie uwierzyłam że jestem w ciąży. Oczywiście musiałam czekać aż dzidziuś będzie na tyle duży, żeby bdania usg miało sens, ale wtedy na serio uwierzyłam icon_smile.gif
betka28


Grupa: Zbanowani
Postów: 21
Dołączył: czw, 07 maj 15 - 15:14
Nr użytkownika: 45,794




post czw, 27 sie 2015 - 09:22
Post #4

Badanie plus usg się uzupełniają.. trzeba robić oba. Ja dopiero na badaniu usg w Ultragenie uwierzyłam że jestem w ciąży. Oczywiście musiałam czekać aż dzidziuś będzie na tyle duży, żeby bdania usg miało sens, ale wtedy na serio uwierzyłam icon_smile.gif


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 16 wrz 2015 - 17:21
Post #5

Na ogół pierwsze USG odbywa się w późniejszym terminie, zwykle w 6-8 tyg ciąży. Wiele zależy też od sprzetu, w tej klinice [edit: moderacja] specjaliści korzystają z bardzo dobrego sprzętu ultrasonograficznego, może lepiej wybrać się do lepszego ginekologa?
koniczynka24
pią, 09 paź 2015 - 16:16
hej jestem z Krakowa, słyszałam ze można gdzieś w krk wykonać KTG w domu, taka wersja badania homeKTG. Wie któraś z was coś o tym?
Gdyby to była prawda w sumie fajna sprawa.
koniczynka24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 09 paź 15 - 16:06
Nr użytkownika: 46,537




post pią, 09 paź 2015 - 16:16
Post #6

hej jestem z Krakowa, słyszałam ze można gdzieś w krk wykonać KTG w domu, taka wersja badania homeKTG. Wie któraś z was coś o tym?
Gdyby to była prawda w sumie fajna sprawa.
> Badanie krwi i pierwsze USG
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 13:06
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama