Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Ból kolan u chłopca

> 
Matylta
pon, 12 maj 2014 - 13:49
Witam serdecznie. Pojawił się pewien problem a konkretnie u syna. Chłopak ostatnio zaczął rosnąc jak na drożdząch, skoczył w ciągu ostatnich momentów do góry tak, że nawet nie wiem kiedy! Nie wiem czy to ma związek z problemem, który jest następujący; syn ciągle narzeka, że bolą go kolana. I to nie od dziś, tylko już od kilku dni. Z początku myślałam że może to jakiś uraz, nie chce mu się iść do szkoł czy coś.. ale teraz sama zaczynam się martwić. Syn to późniak i nie ma rodzeństa, to oczko w głowie icon_wink.gif Cały czas myślę, że to przez to że chłopa rośnie.. co o Tym myślicie? Będe bardzo wdzięczna za pomoc
Matylta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: pon, 12 maj 14 - 13:42
Nr użytkownika: 44,046




post pon, 12 maj 2014 - 13:49
Post #1

Witam serdecznie. Pojawił się pewien problem a konkretnie u syna. Chłopak ostatnio zaczął rosnąc jak na drożdząch, skoczył w ciągu ostatnich momentów do góry tak, że nawet nie wiem kiedy! Nie wiem czy to ma związek z problemem, który jest następujący; syn ciągle narzeka, że bolą go kolana. I to nie od dziś, tylko już od kilku dni. Z początku myślałam że może to jakiś uraz, nie chce mu się iść do szkoł czy coś.. ale teraz sama zaczynam się martwić. Syn to późniak i nie ma rodzeństa, to oczko w głowie icon_wink.gif Cały czas myślę, że to przez to że chłopa rośnie.. co o Tym myślicie? Będe bardzo wdzięczna za pomoc
malgosia1968
pon, 12 maj 2014 - 13:59
Matylta witaj na naszym forum icon_smile.gif
Miała dokładnie ten sam problem z moim Mikołajem, pewnego dnia wstał rano i zaczął bardzo płakać, że boli go kolanko, widać było gołym okiem, że jak staje tą nóżką ma problem z ustanie. Byłam przerażona. Często narzekał na ból łydek w nocy i wtedy mu masowałam a rano wstawał jak "nowo narodzony". Tym razem było inaczej. Poszłam do pediatry ta dała skierowanie do ortopedy dziecięcego. Wieczorem jednak nie wytrzymałam bo mały ciągle płakał, że boli go kolanko. Pojechałam z nim na ostry dyżur. Pani doktor chirurg obejrzała jego nóżkę, stwierdziła, że nic podejrzanego nie widzi, że to pewnie "skok wzrostowy" ale kazała zrobić RTG kolanka. Na RTG nic nie wyszło. Kazała kupić Altacet Junior i smarować. Na drugi dzień Mikołaj wstał już bez bólu.
malgosia1968


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,471
Dołączył: pią, 04 wrz 09 - 21:23
SkÄ…d: P.T.
Nr użytkownika: 28,966

GG:


post pon, 12 maj 2014 - 13:59
Post #2

Matylta witaj na naszym forum icon_smile.gif
Miała dokładnie ten sam problem z moim Mikołajem, pewnego dnia wstał rano i zaczął bardzo płakać, że boli go kolanko, widać było gołym okiem, że jak staje tą nóżką ma problem z ustanie. Byłam przerażona. Często narzekał na ból łydek w nocy i wtedy mu masowałam a rano wstawał jak "nowo narodzony". Tym razem było inaczej. Poszłam do pediatry ta dała skierowanie do ortopedy dziecięcego. Wieczorem jednak nie wytrzymałam bo mały ciągle płakał, że boli go kolanko. Pojechałam z nim na ostry dyżur. Pani doktor chirurg obejrzała jego nóżkę, stwierdziła, że nic podejrzanego nie widzi, że to pewnie "skok wzrostowy" ale kazała zrobić RTG kolanka. Na RTG nic nie wyszło. Kazała kupić Altacet Junior i smarować. Na drugi dzień Mikołaj wstał już bez bólu.

--------------------
Marek urodzony 02.06.1990 3300g 53cm
Mateusz urodzony 23.05.1991 4150g 59cm
Iza urodzona 04.04.1992 3100g 51cm

Mikołaj urodzony 27.11.2009 2740g 50cm

Franek mój pierwszy wnuczek urodzony 29.09.2011 4100g 58cm
Julek mój drugi wnuczek urodzony 05.08.2015 3900 g 55 cm

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. "
tato tak bardzo tęsknię za Tobą [*] 23.09. minie 11 lat :(

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake
agrafkaa
pon, 12 maj 2014 - 14:14
Może to bóle wzrostowe?

malgosia1968
Agata utykała niedawno na nóżkę. Miała robione rtg które nic nie wykazało natomiast na usg wyszło że ma za dużo płynu w woreczku stawowym
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post pon, 12 maj 2014 - 14:14
Post #3

Może to bóle wzrostowe?

malgosia1968
Agata utykała niedawno na nóżkę. Miała robione rtg które nic nie wykazało natomiast na usg wyszło że ma za dużo płynu w woreczku stawowym

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
malgosia1968
pon, 12 maj 2014 - 14:41
CYTAT(agrafkaa @ Mon, 12 May 2014 - 15:14) *
Może to bóle wzrostowe?

malgosia1968
Agata utykała niedawno na nóżkę. Miała robione rtg które nic nie wykazało natomiast na usg wyszło że ma za dużo płynu w woreczku stawowym

Jeśli ból się kiedykolwiek powtórzy to zrobię USG puki co był to incydent jednorazowy icon_smile.gif
malgosia1968


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,471
Dołączył: pią, 04 wrz 09 - 21:23
SkÄ…d: P.T.
Nr użytkownika: 28,966

GG:


post pon, 12 maj 2014 - 14:41
Post #4

CYTAT(agrafkaa @ Mon, 12 May 2014 - 15:14) *
Może to bóle wzrostowe?

malgosia1968
Agata utykała niedawno na nóżkę. Miała robione rtg które nic nie wykazało natomiast na usg wyszło że ma za dużo płynu w woreczku stawowym

Jeśli ból się kiedykolwiek powtórzy to zrobię USG puki co był to incydent jednorazowy icon_smile.gif


--------------------
Marek urodzony 02.06.1990 3300g 53cm
Mateusz urodzony 23.05.1991 4150g 59cm
Iza urodzona 04.04.1992 3100g 51cm

Mikołaj urodzony 27.11.2009 2740g 50cm

Franek mój pierwszy wnuczek urodzony 29.09.2011 4100g 58cm
Julek mój drugi wnuczek urodzony 05.08.2015 3900 g 55 cm

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. "
tato tak bardzo tęsknię za Tobą [*] 23.09. minie 11 lat :(

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake
netty5
pon, 12 maj 2014 - 23:42
Moje maja takie bóle napadowe co kilka miesięcy.Raz jedno raz drugie ......dziwnym trafem potem spodnie robia im się za krótkie....
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post pon, 12 maj 2014 - 23:42
Post #5

Moje maja takie bóle napadowe co kilka miesięcy.Raz jedno raz drugie ......dziwnym trafem potem spodnie robia im się za krótkie....

--------------------
Matylta
wto, 13 maj 2014 - 13:05
CYTAT(malgosia1968 @ Mon, 12 May 2014 - 14:59) *
Matylta witaj na naszym forum icon_smile.gif
Miała dokładnie ten sam problem z moim Mikołajem, pewnego dnia wstał rano i zaczął bardzo płakać, że boli go kolanko, widać było gołym okiem, że jak staje tą nóżką ma problem z ustanie. Byłam przerażona. Często narzekał na ból łydek w nocy i wtedy mu masowałam a rano wstawał jak "nowo narodzony". Tym razem było inaczej. Poszłam do pediatry ta dała skierowanie do ortopedy dziecięcego. Wieczorem jednak nie wytrzymałam bo mały ciągle płakał, że boli go kolanko. Pojechałam z nim na ostry dyżur. Pani doktor chirurg obejrzała jego nóżkę, stwierdziła, że nic podejrzanego nie widzi, że to pewnie "skok wzrostowy" ale kazała zrobić RTG kolanka. Na RTG nic nie wyszło. Kazała kupić Altacet Junior i smarować. Na drugi dzień Mikołaj wstał już bez bólu.



Dziękuje za przywitanie icon_smile.gif No właśnie u mnie jest podobna sytuacja, nie wiem dosłownie kiedy a z dziecka robi się mężczyzna i to w tak szybkim tempie że jestem aż nie mogę nadąrzyć za nim icon_smile.gif Myślałam nad badaniami i chyba je dla pewności wykonam USG i RTG. Będę przynajmniej spała spokojnie. Mam nadzieję, że skończy się również na maści icon_smile.gif Dziękuje za porady icon_smile.gif
Matylta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: pon, 12 maj 14 - 13:42
Nr użytkownika: 44,046




post wto, 13 maj 2014 - 13:05
Post #6

CYTAT(malgosia1968 @ Mon, 12 May 2014 - 14:59) *
Matylta witaj na naszym forum icon_smile.gif
Miała dokładnie ten sam problem z moim Mikołajem, pewnego dnia wstał rano i zaczął bardzo płakać, że boli go kolanko, widać było gołym okiem, że jak staje tą nóżką ma problem z ustanie. Byłam przerażona. Często narzekał na ból łydek w nocy i wtedy mu masowałam a rano wstawał jak "nowo narodzony". Tym razem było inaczej. Poszłam do pediatry ta dała skierowanie do ortopedy dziecięcego. Wieczorem jednak nie wytrzymałam bo mały ciągle płakał, że boli go kolanko. Pojechałam z nim na ostry dyżur. Pani doktor chirurg obejrzała jego nóżkę, stwierdziła, że nic podejrzanego nie widzi, że to pewnie "skok wzrostowy" ale kazała zrobić RTG kolanka. Na RTG nic nie wyszło. Kazała kupić Altacet Junior i smarować. Na drugi dzień Mikołaj wstał już bez bólu.



Dziękuje za przywitanie icon_smile.gif No właśnie u mnie jest podobna sytuacja, nie wiem dosłownie kiedy a z dziecka robi się mężczyzna i to w tak szybkim tempie że jestem aż nie mogę nadąrzyć za nim icon_smile.gif Myślałam nad badaniami i chyba je dla pewności wykonam USG i RTG. Będę przynajmniej spała spokojnie. Mam nadzieję, że skończy się również na maści icon_smile.gif Dziękuje za porady icon_smile.gif
maddda
czw, 15 maj 2014 - 11:42
To prawdopodobnie bóle wzrostowe, to samo miałam sama w dzieciństwie jak szybko rosłam icon_smile.gif Masz, podobny przykład znalazłam Ci tutaj: [edit: moderacja*] Sama mam teraz dzieci ale jeszcze są za małe na takie nagłe skoki, jednak mojej koleżanki córeczka tak miała i to właśnie były bóle spowodowane szybkim rośnięciem które nasilały się po wysiłku fizycznym ale maść i trochę cierpliwości załatwiły sprawe icon_wink.gif

edit. Na tym forum też znajdzie poradę. Jeżeli nie, to sama poszuka gdzieś indziej. Ja mogę udzielić darmowej, jak nie spamować.
Moderator
maddda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: czw, 15 maj 14 - 11:38
Nr użytkownika: 44,060




post czw, 15 maj 2014 - 11:42
Post #7

To prawdopodobnie bóle wzrostowe, to samo miałam sama w dzieciństwie jak szybko rosłam icon_smile.gif Masz, podobny przykład znalazłam Ci tutaj: [edit: moderacja*] Sama mam teraz dzieci ale jeszcze są za małe na takie nagłe skoki, jednak mojej koleżanki córeczka tak miała i to właśnie były bóle spowodowane szybkim rośnięciem które nasilały się po wysiłku fizycznym ale maść i trochę cierpliwości załatwiły sprawe icon_wink.gif

edit. Na tym forum też znajdzie poradę. Jeżeli nie, to sama poszuka gdzieś indziej. Ja mogę udzielić darmowej, jak nie spamować.
Moderator
majka34
czw, 25 wrz 2014 - 17:09
Warto skonsultować się z ortopedą i rehabilitantem. P. Paulina Budzińska pomaga w tego typu sprawa i w przypadku urazów, kontuzji zaleca dobrą terapię.
majka34


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 16
Dołączył: nie, 28 kwi 13 - 22:42
Nr użytkownika: 42,100




post czw, 25 wrz 2014 - 17:09
Post #8

Warto skonsultować się z ortopedą i rehabilitantem. P. Paulina Budzińska pomaga w tego typu sprawa i w przypadku urazów, kontuzji zaleca dobrą terapię.
takajaka
czw, 30 paź 2014 - 20:21
To chyba jest problem szybkiego rośnięcia, albo niedoboru witamin, warto zrobić pbadania
takajaka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 28
Dołączył: czw, 30 paź 14 - 19:31
Nr użytkownika: 44,758




post czw, 30 paź 2014 - 20:21
Post #9

To chyba jest problem szybkiego rośnięcia, albo niedoboru witamin, warto zrobić pbadania
> Ból kolan u chÅ‚opca
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 15:32
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama