Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Boli mnie szyja POMOCY

, nie przenoście przez chwilkę, pliiis...
> , nie przenoÅ›cie przez chwilkÄ™, pliiis...
Użytkownik usunięty

Go??







post śro, 28 gru 2011 - 09:50
Post #1

Jak w temacie. Kolejny raz obudziłam się z bólem szyi takim, że nawet ruszanie oczami mnie boli. Nie, to nie jest kręgosłup, raczej naciągnięte mięśnie/ścięgna/inne tkanki miękkie. Spędzam dużo czasu przy komputerze, na pewno jednak typem do obwinienia na już jest poduszka! I teraz bardzo proszę... co zrobić, żeby dziś móc pójść na zumbę??? Masuję, nacierałam Viprosolem, jest lepiej ,ale do dobrze mi DALEKO icon_sad.gif I pytanie nr dwa. Dobra poduszka. Ja wiem, że rynek ocieka przeróżnymi wynalazkami, ja też miałam różne. Obecnie śpię na twardej jak kamień poduszce i chyba nie jest to najlepsza myśl. Miękkie, zwykłe poduszki zwijam w przedziwne kulki i podkładam sobie pod ramię. Może macie jakiś wypróbowany super typ?

Boli mnie... noooo 41.gif
pcola
śro, 28 gru 2011 - 10:02
[użytkownik x],
ja śpię na poduszce średnio twardej o formacie 50 x 60. Z wkładem bodajże silikonowym. Wymieniam poduszkę średnio co 6-8 miesięcy.

Ten post edytował pcola śro, 28 gru 2011 - 10:04
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post śro, 28 gru 2011 - 10:02
Post #2

[użytkownik x],
ja śpię na poduszce średnio twardej o formacie 50 x 60. Z wkładem bodajże silikonowym. Wymieniam poduszkę średnio co 6-8 miesięcy.

--------------------



--------------------------
Arwena.
śro, 28 gru 2011 - 10:10
Bez recepty to plaster rozgrzewający - polecam najzwyklejsze, o wyglądzie plastra icon_wink.gif. Przyklejasz na skórę i miło ogrzewa bolące miejsce.

Taki.
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post śro, 28 gru 2011 - 10:10
Post #3

Bez recepty to plaster rozgrzewający - polecam najzwyklejsze, o wyglądzie plastra icon_wink.gif. Przyklejasz na skórę i miło ogrzewa bolące miejsce.

Taki.

--------------------
everybody lies
Użytkownik usunięty

Go??







post śro, 28 gru 2011 - 10:11
Post #4

CYTAT(pcola @ Wed, 28 Dec 2011 - 10:02) *
[użytkownik x],
ja śpię na poduszce średnio twardej o formacie 50 x 60. Z wkładem bodajże silikonowym. Wymieniam poduszkę średnio co 6-8 miesięcy.


Ja UWIELBIAM spać na półwałku, ale od dawna nie mogę takowego dostać. Śpię na piankowych poduszkach wyłącznie, takie zwykłe są dla mnie zdecydowanie za miękkie.
Użytkownik usunięty

Go??







post śro, 28 gru 2011 - 10:12
Post #5

Ja mam dzisiaj ZUMBĘ... a na razie nie mogę głowy obrócić w żadną stronę rycze.gif
Arwena.
śro, 28 gru 2011 - 10:19
[użytkownik x] i pewnie cokolwiek nie zastosujesz to nie obrócisz - plaster złagodzi ból ale nie na tyle, żeby swobodnie się poruszać.

U mnie taki ból trwa dwa do trzech dni, plaster plus ćwiczenia i rozmasowywanie mięśni. Czasem dostaję naproxen, na receptę ale szału po nim nie ma.

Współczuję, bo wiem jak to okropnie boli.


Edit. Wałek kupiłam sobie bodajże w Leroy? Albo Ikei? Już nie pamiętam.

Ten post edytował Arwena. śro, 28 gru 2011 - 10:21
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post śro, 28 gru 2011 - 10:19
Post #6

[użytkownik x] i pewnie cokolwiek nie zastosujesz to nie obrócisz - plaster złagodzi ból ale nie na tyle, żeby swobodnie się poruszać.

U mnie taki ból trwa dwa do trzech dni, plaster plus ćwiczenia i rozmasowywanie mięśni. Czasem dostaję naproxen, na receptę ale szału po nim nie ma.

Współczuję, bo wiem jak to okropnie boli.


Edit. Wałek kupiłam sobie bodajże w Leroy? Albo Ikei? Już nie pamiętam.

--------------------
everybody lies
Użytkownik usunięty

Go??







post śro, 28 gru 2011 - 11:01
Post #7

Pikanterii dodaje fakt, że ja mam dzisiaj ZUMBĘ i zamierzam tam pójść... Nie mam pojęcia, jak się będę poruszała... Mam nadzieję rozruszać się na tyle, żeby jednak potańczyć dzisiaj... Po tygodniu przerwy związanej ze Świętami po prostu NIE MOGĘ odpuścić 32.gif
MamaJulki
śro, 28 gru 2011 - 11:42
[użytkownik x] a może amolem spróbuj natrzeć ? tylko nie za mocno bo to ostre jest...

no i mnie szyja nie boli ale miałam okropne problemy z częścią krzyżową, czasem nie mogłam z łóżka wstać, nie mówiąc o innych czynnościach
przeszło odkąd spimy w pościeli z wełny owczej - jak ręką odjął - wcześniej w to nie wierzyłam
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post śro, 28 gru 2011 - 11:42
Post #8

[użytkownik x] a może amolem spróbuj natrzeć ? tylko nie za mocno bo to ostre jest...

no i mnie szyja nie boli ale miałam okropne problemy z częścią krzyżową, czasem nie mogłam z łóżka wstać, nie mówiąc o innych czynnościach
przeszło odkąd spimy w pościeli z wełny owczej - jak ręką odjął - wcześniej w to nie wierzyłam
Użytkownik usunięty

Go??







post śro, 28 gru 2011 - 12:21
Post #9

CYTAT(papillon @ Wed, 28 Dec 2011 - 11:42) *
[użytkownik x] a może amolem spróbuj natrzeć ? tylko nie za mocno bo to ostre jest...

no i mnie szyja nie boli ale miałam okropne problemy z częścią krzyżową, czasem nie mogłam z łóżka wstać, nie mówiąc o innych czynnościach
przeszło odkąd spimy w pościeli z wełny owczej - jak ręką odjął - wcześniej w to nie wierzyłam


Ale w pościeli wszystko jedno jakiej, byle owczej?

Kurcze, bo ja mam jeszcze jeden problem. Odkąd straciłam moją tłuszczową osłonkę, zrobiłam się zmarźlakiem. A zawsze mówiłam, że kurcze receptory są w skórze i to nieprawda, że sadło grzeje. Otóż PRAWDA. Sadło GRZEJE. Jest mi przeraźliwie ZIMNO. Wczęśniej terroryzowałam rodzinę otwierając wszystkie okna. Teraz regularnie je zamykam. Marzę o kołdrze elektrycznej 37.gif
MamaJulki
śro, 28 gru 2011 - 12:31
[użytkownik x] i to jest dodatkowy plus tej wełny owczej w zimie nie marzniesz a i w lecie też masz akurat... ja to teraz mam nawet problem taki, że mi za ciepło ale to też może przez ciążę
no i kołdra nie jest ciężka
wiesz co do pytania czy wszystko jedno - trzeba uważać by nie kupić jakiegoś taniego bubla - podróbki icon_wink.gif my chyba woolmark mamy
no i niby, że pod "gołą" to najlepsze działanie ma ale my mamy powleczoną pościelą z satyny bawełnianej a na podkładzie jest jeszcze prześcieradło i jest ok...
no i jeśli macie łóżko z materacem to dobry materac to podstawa
my póki co z racji warunków lokalowych śpimy na kanapie ale jak już się przeprowadzimy to będzie duże łóżko i odpowiednim materacem - kręgosłup to podstawa ! icon_smile.gif
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post śro, 28 gru 2011 - 12:31
Post #10

[użytkownik x] i to jest dodatkowy plus tej wełny owczej w zimie nie marzniesz a i w lecie też masz akurat... ja to teraz mam nawet problem taki, że mi za ciepło ale to też może przez ciążę
no i kołdra nie jest ciężka
wiesz co do pytania czy wszystko jedno - trzeba uważać by nie kupić jakiegoś taniego bubla - podróbki icon_wink.gif my chyba woolmark mamy
no i niby, że pod "gołą" to najlepsze działanie ma ale my mamy powleczoną pościelą z satyny bawełnianej a na podkładzie jest jeszcze prześcieradło i jest ok...
no i jeśli macie łóżko z materacem to dobry materac to podstawa
my póki co z racji warunków lokalowych śpimy na kanapie ale jak już się przeprowadzimy to będzie duże łóżko i odpowiednim materacem - kręgosłup to podstawa ! icon_smile.gif
MamaJulki
śro, 28 gru 2011 - 12:32
p.s. mogę zadać intymne pytanie ? ile teraz ważysz ? a może napisz ile już zrzuciłaś bo tak bardziej będę kojarzyć icon_wink.gif chyba, że na nieortodoksyjnym jest bieżące info icon_smile.gif
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post śro, 28 gru 2011 - 12:32
Post #11

p.s. mogę zadać intymne pytanie ? ile teraz ważysz ? a może napisz ile już zrzuciłaś bo tak bardziej będę kojarzyć icon_wink.gif chyba, że na nieortodoksyjnym jest bieżące info icon_smile.gif
Użytkownik usunięty

Go??







post śro, 28 gru 2011 - 12:59
Post #12

CYTAT(papillon @ Wed, 28 Dec 2011 - 12:32) *
p.s. mogę zadać intymne pytanie ? ile teraz ważysz ? a może napisz ile już zrzuciłaś bo tak bardziej będę kojarzyć icon_wink.gif chyba, że na nieortodoksyjnym jest bieżące info icon_smile.gif


Powinno być na bieżąco. Schudłam 45 kg.

Mamy super materac. Wprawdzie cierpię teraz, bo spałam na mega twardej stronie i było mi BOSKO. Teraz śpimy na miękkiej, Maniek ma takie zalecenie po operacji kręgosłupa

A jak pierze się taką kołdrę? Bo w pralce to na pewno nie. Ja swoje piorę 2 razy w roku.

Poduchę też masz wełnianą?

Boli mniej. Ale nadal boli icon_sad.gif
MamaJulki
śro, 28 gru 2011 - 13:24
wow - wielki szacun dla Ciebie kobieto - zawsze Cię podziwiałam icon_smile.gif

wiesz co prać tego jeszcze nie prałam bo mamy ją jakieś 2 miechy dopiero i nawet się nie orientowałam co i jak
hm na szybko w necie wyczytałam, że w grę wchodzi pranie ręczne - ja mam taki program w pralce

poduszki były w komplecie (pewnie jakbyśmy sami kupowali to były by inne ale to był prezent) - ale jak dla mnie za mała i śpimy na tych co mieliśmy wcześniej - puchowe, a tych używamy jako dodatkowych zagłówków jak na tv patrzymy icon_smile.gif
poduszki mają taki plus, że mają ściągane poszewki

fajnie, że ból trochę ustąpił
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post śro, 28 gru 2011 - 13:24
Post #13

wow - wielki szacun dla Ciebie kobieto - zawsze Cię podziwiałam icon_smile.gif

wiesz co prać tego jeszcze nie prałam bo mamy ją jakieś 2 miechy dopiero i nawet się nie orientowałam co i jak
hm na szybko w necie wyczytałam, że w grę wchodzi pranie ręczne - ja mam taki program w pralce

poduszki były w komplecie (pewnie jakbyśmy sami kupowali to były by inne ale to był prezent) - ale jak dla mnie za mała i śpimy na tych co mieliśmy wcześniej - puchowe, a tych używamy jako dodatkowych zagłówków jak na tv patrzymy icon_smile.gif
poduszki mają taki plus, że mają ściągane poszewki

fajnie, że ból trochę ustąpił
Potwora
śro, 28 gru 2011 - 13:32
Ja polecam poduszkę ortopedyczną, taką z dziurą na głowę, porządną kupioną w dobrym sklepie icon_wink.gif

Ja bym na zumbę nie szła, z własnego doświadczenia: intensywny wysiłek fizyczny może niestety taki stan tylko pogorszyć.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post śro, 28 gru 2011 - 13:32
Post #14

Ja polecam poduszkę ortopedyczną, taką z dziurą na głowę, porządną kupioną w dobrym sklepie icon_wink.gif

Ja bym na zumbę nie szła, z własnego doświadczenia: intensywny wysiłek fizyczny może niestety taki stan tylko pogorszyć.
MamaJulki
śro, 28 gru 2011 - 13:34
CYTAT(Potwór z Bagien @ Wed, 28 Dec 2011 - 14:32) *
Ja polecam poduszkę ortopedyczną, taką z dziurą na głowę, porządną kupioną w dobrym sklepie icon_wink.gif

Ja bym na zumbę nie szła, z własnego doświadczenia: intensywny wysiłek fizyczny może niestety taki stan tylko pogorszyć.


właśnie zapomniałam wspomnieć o tych poduszkach
moja mama ma problemy z szyją i też od jakiegoś czasu śpi na takiej ale musiałabym spytać o rezultaty
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post śro, 28 gru 2011 - 13:34
Post #15

CYTAT(Potwór z Bagien @ Wed, 28 Dec 2011 - 14:32) *
Ja polecam poduszkę ortopedyczną, taką z dziurą na głowę, porządną kupioną w dobrym sklepie icon_wink.gif

Ja bym na zumbę nie szła, z własnego doświadczenia: intensywny wysiłek fizyczny może niestety taki stan tylko pogorszyć.


właśnie zapomniałam wspomnieć o tych poduszkach
moja mama ma problemy z szyją i też od jakiegoś czasu śpi na takiej ale musiałabym spytać o rezultaty
mama_do_kwadratu
śro, 28 gru 2011 - 13:34
zumbę sobie odpuść raczej
rozgrzewaj bolÄ…ce miejsce
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 28 gru 2011 - 13:34
Post #16

zumbę sobie odpuść raczej
rozgrzewaj bolÄ…ce miejsce

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Ewelinek
śro, 28 gru 2011 - 13:39
[użytkownik x], możesz spróbować z plastrami Olfen patch. Są bez recepty, zawierają Diklofenak - czyli działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie - są lepsze niż plastry tylko rozgrzewające.

Pozdr
E.
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post śro, 28 gru 2011 - 13:39
Post #17

[użytkownik x], możesz spróbować z plastrami Olfen patch. Są bez recepty, zawierają Diklofenak - czyli działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie - są lepsze niż plastry tylko rozgrzewające.

Pozdr
E.
Użytkownik usunięty

Go??







post śro, 28 gru 2011 - 13:39
Post #18

Jak to odpuść zumbę??? Tydzień już na zumbuni nie byłam rycze.gif
skanna
śro, 28 gru 2011 - 13:46
[użytkownik x], a z kilogramami to i rozum straciłaś? icon_razz.gif Jak się poważniejszej kontuzji nabawisz, to i miesiąc nie będziesz albo i dłużej.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post śro, 28 gru 2011 - 13:46
Post #19

[użytkownik x], a z kilogramami to i rozum straciłaś? icon_razz.gif Jak się poważniejszej kontuzji nabawisz, to i miesiąc nie będziesz albo i dłużej.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Potwora
śro, 28 gru 2011 - 13:57
CYTAT(skanna @ Wed, 28 Dec 2011 - 13:46) *
[użytkownik x], a z kilogramami to i rozum straciłaś? icon_razz.gif Jak się poważniejszej kontuzji nabawisz, to i miesiąc nie będziesz albo i dłużej.


Potwierdzam.

Potem to już tylko rehabilitacja i przeciwbóle.

Wiem, znam, przeszłam.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post śro, 28 gru 2011 - 13:57
Post #20

CYTAT(skanna @ Wed, 28 Dec 2011 - 13:46) *
[użytkownik x], a z kilogramami to i rozum straciłaś? icon_razz.gif Jak się poważniejszej kontuzji nabawisz, to i miesiąc nie będziesz albo i dłużej.


Potwierdzam.

Potem to już tylko rehabilitacja i przeciwbóle.

Wiem, znam, przeszłam.
> Boli mnie szyja POMOCY, nie przenoÅ›cie przez chwilkÄ™, pliiis...
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 06:42
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama