Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

CO sprawdzić przy kupnie mieszkania?

-
Tuni
post Sun, 23 Mar 2014 - 17:22
Post #1

Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 248

Co należy sprawdzić kupując mieszkanie od kogoś?
Gdzie to sprawdzać?
I w ogóle wszelkie rady chętnie przyjmę icon_smile.gif

Acha, czy kupując przez biuro nieruchomości mam jakąś gwarancję, że mnie sprzedający nie oszuka? Czego mogę od biura wymagać?
Go to the top of the page PM

Quote Post
moko.
post Sun, 23 Mar 2014 - 17:35
Post #2

Nr użytkownika: 1,254

Ządasz:
1. wyciągu z księgi wieczystej o obciążeniach na hipotece, jeśli jest...zalożona KW
2. zaświadczenia ze spółdzielni/wspólnoty o braku zaległości w opłatach
3. Ja dodatkowo w tej wspólnocie/spóldzielni dowiadywałam się o planach remontowych i tym sposobem dowiedziałam się, ze planowana była wymiana pionów kanalizacyjnych - co powodowało, ze nowa łazienka została ROZWALONA.
4. Zaczepiałam ludzi z osiedla pytając o nie
5. Raz z mezem czailiśmy się na klatce schodowej podłuchując, czy są problematyczni sąsiedzi, głosne zwierzęta itp. 43.gif
6. zaświadczenia z UM o zameldowanych osobach.

Jesli kupujesz przez biuro nieruchomości, to ono to załatwia wszystko! w ich obowiązku jest cała papierologia.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)

Quote Post
Tuni
post Sun, 23 Mar 2014 - 17:39
Post #3

Moko, dzięki wielkie.

Powiedz mi jeszcze czy biuro bierze odpowiedzialność za to co sprawdziło? Tzn gdyby niedaj boże coś potem wypłynęło, to można u nich dochodzić, czy to już nasz problem?

Quote Post
moko.
post Sun, 23 Mar 2014 - 17:50
Post #4

CYTAT(Tuni @ Sun, 23 Mar 2014 - 15:39) *
Moko, dzięki wielkie.

Powiedz mi jeszcze czy biuro bierze odpowiedzialność za to co sprawdziło? Tzn gdyby niedaj boże coś potem wypłynęło, to można u nich dochodzić, czy to już nasz problem?

Biuro jest w obowiązku? te dokumenty Wam przedstawić, wiec to Wy podejmujecie decyzję na podstawie tych dokumentów, czy kupujecie tę nieruchomość, czy nie. Szczerze mówiąc, kupowałam kilka nieruchomosci, głownie przez biura nieruchomości, jedno od prywatnych osob i jeśl posiadasz wiedzę na temat w/w dokumentów, to nie powinno byc problemów żadnych, poza tym, ze biuro nie gwarantuje udanego sąsiedztwa icon_wink.gif

Inna kwestia, przy podpisywaniu aktu notarialnego, notariusz żąda wpisu do ksiegi wieczystej i notariusz w akcie notarialnym zawiera informację o obciążeniu hipoteki lub nie, więc wypis z ksiegi wieczystej to obowiązek.
Poza tym w akcie notarialnym zawierana jest informacja o terminie wymeldowania tych osób i o uregulowaniu płatności na rzecz energii, gazu i innych opłat na dzień wymeldowania.

Tuni,
To Wasz I raz ? icon_biggrin.gif zakupu nieruchomości?
Ja za I razem miałam wizje straszne, zresztą 1,5 roku temu, zakupując yyyyy 4 raz nieruchomość miałam podobne jazdy icon_razz.gif
Nigdy nie byłam rozczarowana icon_biggrin.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)

Quote Post
Agnes84
post Sun, 23 Mar 2014 - 20:47
Post #5

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 34,233

GG:

Ja tylko podpowiem, że księgę można sobie samemu przejrzeć online na http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html, więc wystarczy tylko nr KW
Co do reszty dokumentów to obowiązkiem biura jest sprawdzenie i poinformowanie Ciebie o wszystkich ewentualnych nieprawidłowościach (np zaległości w czynszu itp) oraz przygotowanie pełnej dokumentacji potrzebnej od umowy przedwstępnej do aktu notarialnego...

--------------------
Amelia 2010r.

Quote Post
Tuni
post Sun, 23 Mar 2014 - 22:45
Post #6

Bardzo Wam dziękuję , dziewczyny.

Quote Post
rysa154
post Sun, 23 Mar 2014 - 23:04
Post #7

Nr użytkownika: 25,743

Ja radzę podpytac o sąsiadów.

--------------------

Quote Post
Tuni
post Sun, 23 Mar 2014 - 23:54
Post #8

A może jeszcze uświadomicie mnie jak po kolei powinny wyglądać kroki zakupu.
Wybrałam mieszkanie, obejrzałam i co dalej?
Spotykamy się my kupujący+ sprzedający + pracownik biura , tak?
I spisujemy jakąś umowę przedwstępną np.? Co ona powinna zawierać?
Rrany dziewczyny , dobrze że jesteście .

Quote Post
Tuni
post Mon, 24 Mar 2014 - 13:18
Post #9

Moko, moja młodsza siostra kupuje a ja przeżywam chyba bardziej niż ona 37.gif

Quote Post
moko.
post Mon, 24 Mar 2014 - 20:20
Post #10

Tuni,
Jesli siostra decyduje się na zakup mieszkania, umawiacie się ze sprzedającym oraz agentem i ustalacie:
- cenę, może jest możliwośc rozmów icon_wink.gif ja za każdym razem targuje się i spzredający obnizają cenę icon_smile.gif
ostatnio o 10 tys icon_biggrin.gif
- wysokość zaliczki
- termin opuszczenia nieruchomości
- termin dokonania ostatecznego rozliczenie za gaz, czynsz, energię itp?
- rzeczy, które zostają w mieszkaniu - BARDZO WAŻNE - np. meble kuchenne, okap, lustro czy inne rzeczy które sprzedajacy chce zostawić, lub wy coś chcecie - oczywiście to czasem wpływa na cenę.
- następnie podpisujecie umowę przedwstępną - ja takie umowy czasem podpisuje notarialnie, ale ostatnio nie icon_smile.gifw niej wyszczególniam to co wyżej, a przede wszystkim wpłacona zaliczka, ustalona cena zakupu, wyposażenie, które zostaje, termin przekazania nieruchomości.
- ustalacie termin u notariusza i mozecie wspólnie ustalić, który to będzie.

To chyba najważniejsze.icon_smile.gif

--------------------
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)

Quote Post
Zuzia
post Mon, 07 Apr 2014 - 09:57
Post #11

Nr użytkownika: 1,521

Tuni,

ja jestem w trakcie kupowania mieszkania.
Jestem po umowie przedwstępnej, spisanej u notariusza.
Projekt umowy kazałam sobie przesłać, sprawdził mi to zaprzyjaźniony prawnik, więc służę, gdybyś jeszcze nie była po.
Co do innych "rzeczy", które musiał mi sprawdzić agent z biura i zostało zapisane to w umowie, że do mieszkania nie ma prawa żadna osoba trzecia. Moje mieszkanie nie miało księgi wieczystej.
I jeszcze umówiłam się z właścicielem, że pojedzie ze mną do elektrowni, gazowni i spółdzielni w dniu podpisania umowy właściwej i uiści zaległości, po tym ja wpłącę resztę pieniędzy.
Mają też dostarczyć z UM zaświadczenie, że w dniu zakupu wszystkie osby zostają z mieszkania wymeledowane.

Też się strasznie boję, ale już powoli ufam agentowi;).

--------------------

Quote Post
Tuni
post Mon, 07 Apr 2014 - 11:13
Post #12

Dzięki jeszcze raz za mądre słowa.
Zuziu , powodzenia.

Quote Post
sylwia4012
post Mon, 19 May 2014 - 22:11
Post #13

Gość

ja często korzystam z podpowiedzi i doświadczenia innych, któzy już to mają za sobą. Ja wyczytałąm dużo ciekawych rzeczy na poradnikach ihouse, było tez o tym na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania z rynku wtónego (moderacja) - może się przyda, albo inne porady

Quote Post
marysia8383
post Tue, 20 May 2014 - 09:24
Post #14

Grupa: Zbanowani
Nr użytkownika: 43,801

Jest wiele rzeczy o których musisz pamiętać przed kupnem mieszkania. Ja najpierw robiłam listę - jakie mieszkanie, ile metrów, co musi mieć, w jakiej okolicy i tak dalej. Wczesniej jeszcze sprawdzałam ceny nowych mieszkań i mieszkań z rynku wtórnego. Czasami nie opłaca się kupować mieszkania na rynku wtórnym, bo koszt zakupu i remontu może się okazać kwotą, za którą kupilibyśmy i wyposażyli mieszkanie na nowym osiedlu. Poza tym dla mnie ważne było, żeby przedszkole i szkoła podstawowa były nie daleko. Oczywiście ja byłam ograniczona kwotą kredytu jaką otrzymałam od banku, ale nie każdy ma tak jak ja. Bardzo ważny był także wybór samego banku, w którym zaciągałam kredyt. Na rynku jest cała masa najróżniejszych okazji kredytowych i perełek. Zanim jednak cokolwiek powstanowiłam, to zajrzałam na (moderacja) i poczytałam porady ekspertów na ten temat. Doradcom w bankach zależy na tym by nam kredyt udzielić. Nie zależy im jednak przeciez by był on dla nas najkorzystniejszy.

Quote Post
ewelina546
post Tue, 17 Jun 2014 - 12:52
Post #15

Grupa: Zbanowani
Nr użytkownika: 43,803

Z tym informowaniem i przeglądaniem ksiąg to jest bardzo różnie. Przeciez wiele się słyszy o tym, że ktoś kupił dom, który był zbudowany bez żadnego pozowlenia, miał zaciągnięty kredyt i tym podobne. Bałabym się. Ale pewnie przesadzam jak zwykle zresztą icon_smile.gif Ja jestem na kupnie mieszkania, ale zależy mi żeby to był rynek pierwotny. Wtedy mogę dostać dofinansowanie z MDM. Oczywiscie ogranicza mnie jeszcze metraż i bank - bo nie wszystkie przystąpiły do projeku. Znalazłam za to [edit: moderacja] . Wystarczy tylko określić czego szukamy, teren na którym szukamy i kilka innych rzeczy. Wybór mieszkania to nie kupno butów i tzreba wszystko dobzre przemysleć. U nas kredyt nieunikniony niestety, ale dewelopera też sprawdzę, a na tyle na ile będzie to możliwe. Może jakieś dni otwarte się szykują to popytam sąsiadów...

Quote Post
Miron Makowski
post Tue, 07 Jun 2016 - 13:59
Post #16

Nr użytkownika: 46,333

Ja zdecydowałem się na zakup mieszkania od dewelopera. Zawsze to mniej kłopotów jeśli chodzi o nieciekawą dzielnicę, trudnych sąsiadów, co nie płacą czynszu, czy obciążoną hipotekę mieszkania. Rynek pierwotny Wrocław ma dużo ciekawych opcji do zaproponowania. Nie trzeba się też bać nagłych remontów, które mogą nas zaskoczyć w każdym momencie. Przekalkulowanie tych wszystkich opcji, daje dużo więcej plusów mieszkaniom deweloperskim.

Quote Post
alka25
post Tue, 06 Jun 2017 - 11:03
Post #17

Nr użytkownika: 44,277

Warto kupować mieszkanie od sprawdzonego dewelopera. Jeśli ktoś szuka mieszkania we Wrocławiu to niech przeczyta ten poradnik http://poradnikowy.net/gdzie-kupic-nowe-mi...ow-z-wroclawia/ . Można się z niego dowiedzieć, jakie inwestycje mieszkaniowe są na topie.

Quote Post
jolka33
post Fri, 29 Sep 2017 - 11:43
Post #18

Nr użytkownika: 47,582

Polecam ten artykuł:
http://pzfd.pl/sprawdzic-przy-zakupie-mieszkania/

Jest tutaj opisanych kilka rzeczy, które warto jest sprawdzić przy kupnie mieszkania.

1. Po pierwsze trzeba sprawdzic dewelopera oraz poprzednie inwestycje jakie realizował. Poczytajcie sobie opinie o nim. Zorientujcie się jaki jest stan budynków.

2. Po drugie trzeba sprawdzić czy inwestycja ma rachunke powierniczy. To bardzo ważne! Dzięki temu nasze pieniadze będą zabezpieczone.

3. Po trzecie warto jest zorientować się czy deweloper należy do pzfd. Dzięki temu będziemy wiedzieli,że mamy do czynienia ze sprawdzoną firmą.

Quote Post
Wysoki1976
post Fri, 29 Sep 2017 - 14:55
Post #19

Nr użytkownika: 48,594

Mówi się, że najprostsze rady sa najlepsze, i to prawda! Przeczytałem mnóstwo artykułów na tej stronie o tym jaka powinna być działka, na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać itp itd. Nic mi tak nie pomogło jak zapytanie sąsiadów! Dowiedziałem się, że koło tej działki, którą chciałem kupić niedługo mają stawiać autostradę i będzie bardzo głośno. Teraz patrzę jak droga się buduję i dziękuję za przezorność. Koniec jezyka za przewodnika!

Quote Post
deweloperka
post Tue, 10 Oct 2017 - 12:02
Post #20

Nr użytkownika: 50,620

Ja też szukałam ostatnio lokum, znalazłam nowe tanie mieszkania na Bociana w Krakowie (tu mieszkam, a to fajna lokalizacja). Kupiłam przez dewelopera, to mi uspokoiło znacznie cały proces. icon_smile.gif Wspomogłam się też kolegą prawnikiem i bez żadnych problemów wszystko załatwiliśmy. Więc chyba tak najlepiej, jeśli sama się na tym nie znasz...

Quote Post
> CO sprawdzić przy kupnie mieszkania?

Start new topic Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thu, 19 Oct 2017 - 09:17
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe