Maluchy.pl logo    

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

Czym wyczyścić piekarnik

-
, solidnie zapuszczony
Lutnia
post Sat, 09 Oct 2010 - 20:49
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 2,898

Udało się, po sześciu miesiącach szukania domu do wynajęcia znaleźliśmy ten "nasz".

Jest prawie idealny. Jednym z nielicznych minusów jest bardzo brudny piekarnik.
Patrząc na niego mam ochotę pobiec do najbliższego sklepu i po prostu kupić nowy.
Chcę dać mu szansę i spróbować go doczyścić.

Jakie są najlepsze środki do tgo celu? Czy możecie coś polecić? blagam.gif

--------------------
Go to the top of the page PM

Quote Post
Sam
post Sat, 09 Oct 2010 - 20:58
Post #2

Nr użytkownika: 355

Kupiłam w Lidlu W5 piankę do czyszczenia piekarnika. Dziś zastosowałam i jest efekt. Spróbuj kosztuje ok 7 zł, najwyżej zapodasz ją na kilka razy, ale jest skuteczna.

--------------------

Quote Post
Ika
post Sat, 09 Oct 2010 - 21:25
Post #3

Nr użytkownika: 127

Matko huto, ja też się muszę wziąć za swój piekarnik... nie jest wprawdzie "solidnie zapuszczony", ale solidnie utytłany na pewno... marynata do kurczaka, taka z miodem, mi pryskała i jak pomyślę o czyszczeniu tego... I blachy mam zaświnione. Może toto lidlowskie W5 zakupię, bo słyszałam, że w ogóle ta seria W5 jest dobra.

--------------------

Quote Post
Leni
post Sat, 09 Oct 2010 - 22:01
Post #4

Nr użytkownika: 13,535

Jest takie cudo jak Oven Pride

http://www.ovenpride.com/product_detail.php?id=10

Nie wiem czy mozna dostac w Polsce , kupilam w Anglii. Ale jak ktos moze zdobyc to warto.

Cudo -magic icon_wink.gif

To w pudelku co zalinkowalam to bardzo mocny plyn i specjalna folia. Do tej folii wlewa sie plyn i wklada te "srebrne" ramki/polki ( wiecie na pewno co mam na mysli nie wiem jak to sie fachowo nazywa) . Folie szczelnie zamyka i kladzie w pozycji lezacej na kilka godzin. Po sa piekne icon_wink.gif jak nowe.
A sprey z tej serii do czyszczenia reszty.

Quote Post
Lutnia
post Sat, 09 Oct 2010 - 22:05
Post #5

Ika - paskudnie to zabrzmi, ale lepiej mi na myśl, że nie tylko mnie to czeka 04.gif

Sam, Leni - dziękuję za informacje.

Ten post edytował Lutnia Sat, 09 Oct 2010 - 22:06

--------------------

Quote Post
użytkownik usunięty
post Sat, 09 Oct 2010 - 22:17
Post #6

Gość

[post usunięty]

Quote Post
Lutnia
post Sat, 09 Oct 2010 - 22:24
Post #7

Zaraz, zaraz... gnieciemy folię i potem tą zgniecioną kulką (+ środek do czyszczenia) jeździmy po wnętrzu piekarnika?
Brzmi dość egzotycznie, ale na pewno wypróbuję ten patent.

Jak połączę to z pianką W5 (Oven Pride jest chyba nieosiągalny w Polsce) to blask z piekarnika powinien zabijać 04.gif

--------------------

Quote Post
Agnieszka Kamila
post Sat, 09 Oct 2010 - 22:35
Post #8

Nr użytkownika: 15,962

GG:

na mój piekarnik nie działa ani folia ani mleczko ani w5 z lidla ( no moze gdybym kilka razy zapodała ale przy dziecku małym ten smród do mnie nie przemawia) przyjechał pan z siemensa i polecał jakiś "ichni" środek do czyszczenia, który skuteczny ma byc mam go użyć na noc a rano powycierac i będzie błysk - tylko muszę poczekac az mi toto do serwisu sprowadzą, jak się uda to się pochwalę, jak się nie uda to pewnie chłopa wyślę do POCH-u tam jak mi chemię kupi to mozliwe ze piekarnik rozpuści a nie sam brud hihi, tak samo zrobilismy z problematycznym grzybem na silikonie w prysznicu , który to kazałam mężowi wydłubywac pod grożbą spania z niemytą żoną, sklep chemiczny to jest to 15 minut i po krzyku,

Quote Post
Agnelka25
post Sun, 10 Oct 2010 - 18:37
Post #9

Nr użytkownika: 14,059

Rewelacyjny jest płyn do usuwania tłustego brudu ,,BRUDPUR" jedyne minusy to takie że śmierdzi i ,,pali ręce" trzeba go używać w rękawiczkach ale doczyści wszystko icon_biggrin.gif Ja kupuję go w bricomarche

--------------------

Quote Post
moko.
post Sun, 10 Oct 2010 - 21:23
Post #10

Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 1,254

Polecam z FM o ten

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)

Quote Post
Tigerek
post Sun, 10 Oct 2010 - 22:20
Post #11

Nr użytkownika: 22,497

Środki do czyszczeni grilla icon_wink.gif - albo Cilit Bang na wyjątkowo silny brud.

--------------------

Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)

Quote Post
Lutnia
post Sun, 10 Oct 2010 - 23:16
Post #12

Dziękuję za informacje.

Problem wciąż jest aktualny.

Dziś pojechałam zmierzyć się z nim, ale doszłam do wniosku, że piekranik mi nie ucieknie, a tak piękne słońce może już w krótce nie być zbyt częste, więc cały dzień spędziłam wylegując się na psim legowisku w ogrodzie (nie przewieźliśmy jeszcze mebli).

Jutro kolejne podejście icon_smile.gif

--------------------

Quote Post
naples
post Mon, 11 Oct 2010 - 01:41
Post #13

Nr użytkownika: 20,141

CYTAT
a ja polecam bardzo fajny środek do czyszczenia piekarnika z firmy FM GROUP- jest rewelacyjny

Dokładnie, do tego ewentualnie, jak nie pomaga ten specyfik do piekraników, to jeszcze jest płyn do powierzchni silnie zabrudzonych.
Osobiście jestem zachwycona chemią z FM, którą niejednokrotnie sprawdziłam.

--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón

Quote Post
kala101
post Fri, 22 Oct 2010 - 18:02
Post #14

Nr użytkownika: 11,557

GG:

Lutnia ja polecam niemiecki środek do czyszczenia piekarników i grilli. Powiem tak nasz piekarnik wyglądał masakryczne, kuchenka ma z 30 lat i chyba nigdy myty piekarnik nie był, jak się go włączyło to śmierdziało starym olejem i cholera wie czym, mieliśmy kupić nowy jak się wprowadziliśmy ale stwierdziłam po co jak tu wszystko sprawne więc też zaczęłam szukać i szorować i nic. Ostatnio byłam w sklepie z niemieckimi produktami i zauważyłam tą piankę, koszt 15 zł stwierdziłam spróbuje i się nie zawiodłam, to najlepiej wydane 15 zł

Przyszłam do domu popsikałam a pianka zrobiła wszystko za mnie, ja tylko przetarłam po jakimś czasie aby zmyć tą pianke i brud, czynność powtórzyłam 2 razy bo jak mówiłam był bardzo zapuszczony i mam nowiutki piekarnik, żadnego zapachu i czyściusieńki a ja nie robiłam nic żadnej siły w to włożyć nie umiałam więc naprawde polecam

Tutaj link do niemieckiej strony abyś zobaczyła o jaki dokładnie mi chodzi http://www.k2r.de/k2r/Haushalt/k2r_backofe...ay.php?navid=34

--------------------

NAKARM JEDNO DZIECKO - www.pajacyk.pl - KLIKNIJ TO NIC NIE KOSZTUJE

Quote Post
TAQILLA
post Fri, 22 Oct 2010 - 22:56
Post #15

Nr użytkownika: 6,799

pewnie już po ptakach i piekarnik lśni z wykorzystaniem w/w porad - ja dodam jeszcze, że najlepiej zapuszczony piekarnik, taki co to w nim diabeł wybuchł, szorować na ciepło (rozgrzewam do 150st i jak otwieram klapę to skręcam do 100st) Generalnie zwykłe mleczko powinno sobie wtedy poradzić.

--------------------
Olivia 2007

Quote Post
Agnieszka Kamila
post Wed, 08 Jun 2011 - 09:11
Post #16

Nr użytkownika: 15,962

GG:

TAQUILLA spróbuję twoją metodę, ja muszę mieć naprawdę zapuszczony piekarnik, - albo zaczełam od siebie zbyt wiele wymagać, jak to z polskimi serwisami bywa specyfiku nie dostałam do dzisiaj, ale kupiłam takie coś http://www.wmdp.pl/index.php?option=com_co...8&Itemid=12 nie smierdzi tak strasznie, tzn w granicach rozsądku bo bezzapachowe toto nie jest, i piekarnik w 70 % wyczyszczony, ale tak jak mówiłam ja talent mam i zapusciłam go jednym kurczakiem tak ze ten brud co tam jeszcze został to chyba jeszcze pół roku będę czyścić

Quote Post
ewks
post Thu, 09 Jun 2011 - 08:28
Post #17

Nr użytkownika: 36,825

CYTAT(Agnelka25 @ Sun, 10 Oct 2010 - 19:37) *
Rewelacyjny jest płyn do usuwania tłustego brudu ,,BRUDPUR" jedyne minusy to takie że śmierdzi i ,,pali ręce" trzeba go używać w rękawiczkach ale doczyści wszystko icon_biggrin.gif Ja kupuję go w bricomarche

Ja też go polecam, płyn rewelacyjny, wydajny, niedrogi i skuteczny. Plamy z ubrań usuwa prawie wszystkie, z różnych powierzchni brud również. Jak dla mnie on nie śmierdzi ale niektórym widzę, że tak:), więc to już chyba zależy od nosa:).
Polecam

Ten post edytował ewks Thu, 09 Jun 2011 - 08:29

Quote Post
Zwierzo.
post Wed, 03 Aug 2011 - 08:56
Post #18

Nr użytkownika: 567

GG:

Ja używam Yplonu. Jest taki specjalnie do piekarników - się psiuka, podgrzewa i wszystko schodzi samo ale i ten uniwersalny działa cuda ino trza poszorować troszku. icon_smile.gif

K

--------------------
Optymiści wierzą, ze świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedza, gdzie ma ten otwór.

Pulardy do klatek!

Quote Post
Ika
post Sun, 25 Mar 2012 - 20:34
Post #19

Nr użytkownika: 127

Odkopuję, bo w końcu mój piekarnik doczyściłam icon_biggrin.gif Znaczy, nie osobiście...
Od tamtego czasu mój piekarnik niestety zrobił się gorszy, a nie lepszy wizualnie, bo więcej go używam i niestety nie zawsze udawało się go doczyścić. Teraz lśni icon_biggrin.gif ale kurczę, patent jednorazowy...
Przyszedł pan z taką machiną, prezentacje robił w zamian za opinię. Sprzęt ogólnie czyszczący. Pokazał mi na przykład na kawałku fugi (już zapomniałam, jaki fuga miała oryginalnie kolor... 37.gif) ale pikuś z fugą, piekarnik sobie do testu czystości wybrałam icon_wink.gif I lśni!! Normalnie lśni jak nówka sztuka nie śmigana icon_biggrin.gif
No, ale niestety lśnić nie będzie zawsze, gdyż - jakkolwiek zapewne urządzenie można nabyć - ja go aktualnie nie nabędę. Nawet o cenę nie pytałam ani o możliwość nabycia.
Ale chwilowo mi lśni...! 03.gif

--------------------

Quote Post
Madziulek
post Sun, 25 Mar 2012 - 20:54
Post #20

Nr użytkownika: 4,669

Ja chce takiego pana na prezentacje do mnie. Moj piekarnik chce !

--------------------
K 2007
M 2012

Quote Post
> Czym wyczyścić piekarnik, solidnie zapuszczony

Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wed, 22 Oct 2014 - 08:17
lista postów tego wątku
© 2002 - 2014  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe