Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Jaki termometr dla niemowlaka

> 
judidi
nie, 25 cze 2006 - 10:05
Jaki termometr jest najlepszy dla niemowlaka

Jesli ktos ma poprosze o linki do fotek lub sklepu internetowego

Z gory dziekuje
judidi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: nie, 30 paź 05 - 08:59
Nr użytkownika: 3,946




post nie, 25 cze 2006 - 10:05
Post #1

Jaki termometr jest najlepszy dla niemowlaka

Jesli ktos ma poprosze o linki do fotek lub sklepu internetowego

Z gory dziekuje
zilka
nie, 25 cze 2006 - 11:01
Wg. mnie dowolnej przyzwoitej firmy oby 'do ucha'. Może nieco mniej dokładny ale komfort mierzenia temparatury i szybkość są nieporównywalne.
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post nie, 25 cze 2006 - 11:01
Post #2

Wg. mnie dowolnej przyzwoitej firmy oby 'do ucha'. Może nieco mniej dokładny ale komfort mierzenia temparatury i szybkość są nieporównywalne.

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
katiek
pon, 26 cze 2006 - 18:01
Do ucha albo jeszcze ponoć lepszy skroniowy z opcją douszną-szybki, bezstesowy.
Jeśli douszny to przed zakupem należy sprawdzić jak się rzecz ma z kapturkami na ucho.
I oczywiście czy baterie są dostępne w sensownej okolicy miejsca zamieszkania.
I przy dousznym czy ten wsad douszny nie jest zbyt gruby, bo ciężko się wtedy maluszkomi mierzy.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post pon, 26 cze 2006 - 18:01
Post #3

Do ucha albo jeszcze ponoć lepszy skroniowy z opcją douszną-szybki, bezstesowy.
Jeśli douszny to przed zakupem należy sprawdzić jak się rzecz ma z kapturkami na ucho.
I oczywiście czy baterie są dostępne w sensownej okolicy miejsca zamieszkania.
I przy dousznym czy ten wsad douszny nie jest zbyt gruby, bo ciężko się wtedy maluszkomi mierzy.
mama_do_kwadratu
pon, 26 cze 2006 - 21:05
Mam TEN, kupiony w tym właśnie sklepie.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pon, 26 cze 2006 - 21:05
Post #4

Mam TEN, kupiony w tym właśnie sklepie.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Aniobar
pon, 26 cze 2006 - 21:47
CYTAT(mama_do_kwadratu)
Mam TEN, kupiony w tym właśnie sklepie.


Również posiadam ten termometr - polecam zero stresu dla rodzica i dziecka icon_lol.gif
Aniobar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 164
Dołączył: nie, 11 gru 05 - 19:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 4,274

GG:


post pon, 26 cze 2006 - 21:47
Post #5

CYTAT(mama_do_kwadratu)
Mam TEN, kupiony w tym właśnie sklepie.


Również posiadam ten termometr - polecam zero stresu dla rodzica i dziecka icon_lol.gif

--------------------

Mikunia
wto, 27 cze 2006 - 12:26
Hm, ja nie polecam termometru mierzącego temperaturę w uchu i na czółku, bo pomiar jest nie dokładny, a przynajmniej tej firmy, którą ja mam. Nie chcę robić antyreklamy. Za to polecam termomertr elektroniczny, pomiar ok. minuty, bardzo dokładny, o wiele tańszy.
Pzdr.
Mikunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,043
Dołączył: śro, 31 maj 06 - 15:09
Skąd: Skarżysko Kamienna
Nr użytkownika: 6,096




post wto, 27 cze 2006 - 12:26
Post #6

Hm, ja nie polecam termometru mierzącego temperaturę w uchu i na czółku, bo pomiar jest nie dokładny, a przynajmniej tej firmy, którą ja mam. Nie chcę robić antyreklamy. Za to polecam termomertr elektroniczny, pomiar ok. minuty, bardzo dokładny, o wiele tańszy.
Pzdr.
mama_do_kwadratu
wto, 27 cze 2006 - 12:29
Ja z kolei nie trafiłam na dokładny elektroniczny, za to ten na poczerwień pokazuje zawsze o 5 kresek więcej niż rtęciowy, a mierzy temp w kilka sekund. Tylko trzeba kupić dobry, Brauna mogę śmiało polecić.
Może jednak zrób antyreklamę, po co ktoś ma popełnić ten sam błąd co Ty?
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post wto, 27 cze 2006 - 12:29
Post #7

Ja z kolei nie trafiłam na dokładny elektroniczny, za to ten na poczerwień pokazuje zawsze o 5 kresek więcej niż rtęciowy, a mierzy temp w kilka sekund. Tylko trzeba kupić dobry, Brauna mogę śmiało polecić.
Może jednak zrób antyreklamę, po co ktoś ma popełnić ten sam błąd co Ty?

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
malu
wto, 27 cze 2006 - 12:49
mam elekroniczny termoetr i rteciowy.Raz sie okazalo ze w elektronicznym wyczerpaly sie baterie a goraczke musialam juz zmierzyc.Takze poza drogim termometrm radzilabym miec i rteciowy,bo nigdy nic nie wiadomo
malu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 541
Dołączył: wto, 21 lut 06 - 17:27
Nr użytkownika: 4,995

GG:


post wto, 27 cze 2006 - 12:49
Post #8

mam elekroniczny termoetr i rteciowy.Raz sie okazalo ze w elektronicznym wyczerpaly sie baterie a goraczke musialam juz zmierzyc.Takze poza drogim termometrm radzilabym miec i rteciowy,bo nigdy nic nie wiadomo
nataliakoziol
pon, 17 wrz 2018 - 13:24
PolecÄ™ BabyTemp mam go dosÅ‚ownie od kilku dni i pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne – szybki dokÅ‚adny Å‚atwy w obsÅ‚udze.
nataliakoziol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 94
Dołączył: śro, 12 wrz 18 - 14:27
Nr użytkownika: 52,038




post pon, 17 wrz 2018 - 13:24
Post #9

PolecÄ™ BabyTemp mam go dosÅ‚ownie od kilku dni i pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne – szybki dokÅ‚adny Å‚atwy w obsÅ‚udze.
igaszymanska
śro, 24 paź 2018 - 13:46
BabyTemp ma pamięć pomiarów a na tym mi bardzo zależało bo jednak sporo termometrów nie ma tego typu funkcji. Dużo mierzę tutaj temperaturę bo poza gorączką u dzieci to sprawdzam też mleko czy nie jest za gorące jak robią najmłodszemu, albo wodę w wanience przed kąpielą żeby się nie poparzyl.
igaszymanska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: śro, 24 paź 18 - 13:40
Nr użytkownika: 52,211




post śro, 24 paź 2018 - 13:46
Post #10

BabyTemp ma pamięć pomiarów a na tym mi bardzo zależało bo jednak sporo termometrów nie ma tego typu funkcji. Dużo mierzę tutaj temperaturę bo poza gorączką u dzieci to sprawdzam też mleko czy nie jest za gorące jak robią najmłodszemu, albo wodę w wanience przed kąpielą żeby się nie poparzyl.
magdaszczerzyk
pon, 23 wrz 2019 - 14:25
Ja mogę polecić termometr nonContact od firmy Geratherm. Dostaliśmy w prezencie gdy dziecko się narodziło i rzeczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni. Świetnie się sprawdza, pomiary są szybkie, dokładne, nie trzeba dziecka męczyć jak przy starych termometrach.
magdaszczerzyk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 16
Dołączył: pon, 23 wrz 19 - 13:55
Nr użytkownika: 53,327




post pon, 23 wrz 2019 - 14:25
Post #11

Ja mogę polecić termometr nonContact od firmy Geratherm. Dostaliśmy w prezencie gdy dziecko się narodziło i rzeczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni. Świetnie się sprawdza, pomiary są szybkie, dokładne, nie trzeba dziecka męczyć jak przy starych termometrach.
zofia66
wto, 24 wrz 2019 - 09:52
Co sądzicie o termometrze bezdotykowym na podczerwień? Trochę kosztuje, ale czy warto?
zofia66


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: wto, 02 lip 19 - 14:43
Nr użytkownika: 53,162




post wto, 24 wrz 2019 - 09:52
Post #12

Co sądzicie o termometrze bezdotykowym na podczerwień? Trochę kosztuje, ale czy warto?
atlant
piÄ…, 27 gru 2019 - 10:33
Bardzo polecam termometry na podczerwień. Moim zdaniem przy niemowlaku sprawdzają się świetnie, czego nie można powiedzieć o innych modelach. Jest to wygoda zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Dokładność pomiaru jest wysoka, chociaż zauważyłam, że taki termometr lepiej mierzy, gdy temperatura jest podwyższona. Testowałam na sobie - model na podczerwień pokazywał 35, a tradycyjny szklany 36,5. W przypadku gorączki już nie ma tego problemu. Być może mój termometr jest już przestarzały, gdyż kupowałam go ładnych kilka lat temu w Superpharm. Teraz czekam na jakiś rabat (polecam zajrzeć np. na https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe...pony/superpharm ) i chyba kupię nowy.
atlant


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 27 gru 19 - 10:31
Nr użytkownika: 53,460




post piÄ…, 27 gru 2019 - 10:33
Post #13

Bardzo polecam termometry na podczerwień. Moim zdaniem przy niemowlaku sprawdzają się świetnie, czego nie można powiedzieć o innych modelach. Jest to wygoda zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Dokładność pomiaru jest wysoka, chociaż zauważyłam, że taki termometr lepiej mierzy, gdy temperatura jest podwyższona. Testowałam na sobie - model na podczerwień pokazywał 35, a tradycyjny szklany 36,5. W przypadku gorączki już nie ma tego problemu. Być może mój termometr jest już przestarzały, gdyż kupowałam go ładnych kilka lat temu w Superpharm. Teraz czekam na jakiś rabat (polecam zajrzeć np. na https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe...pony/superpharm ) i chyba kupię nowy.
monkowa
wto, 25 lut 2020 - 12:50
My mamy termometr, który dokłada się do czoła. Jest bardzo wygodny
monkowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: śro, 23 sty 19 - 13:59
Nr użytkownika: 52,595




post wto, 25 lut 2020 - 12:50
Post #14

My mamy termometr, który dokłada się do czoła. Jest bardzo wygodny
bierna
śro, 26 lut 2020 - 11:54
Na liście wyprawkowej powinien się znaleźć termometr. Niestety wielu rodziców bagatelizuje ten temat bo wydaje im się, że pierwsze miesiące nie będzie on potrzebny. W rzeczywistości, kontrola temperatury ciała jest to jedyny sposób na sprawdzenie czy w organiźmie nie dzieje się nic niepokojącego. Trzeba sobie zdać sprawę też z tego, że gorączka nie musi zwiastować infekcji. Czasami podwyższona temperatura jest wynikiem niedojrzałości układu termoregulacji czy nawet ząbkowania. Zawsze powyżej 37.5 stopnia należy podjąć odpowiednie działania. Zdaniem wielu rodziców to termometr elektroniczny wyparł już przestarzałe termometry rtęciowe. Wszystko za sprawą bezpieczeństwa jakie oferuje, szczególnie jak jest w rękach dziecka. Najnowsze modele są bardzo dokładne i o dziwo w rozsądnych cenach.


Ten post edytował bierna pon, 02 mar 2020 - 15:06
bierna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: śro, 19 cze 19 - 17:31
Nr użytkownika: 53,141




post śro, 26 lut 2020 - 11:54
Post #15

Na liście wyprawkowej powinien się znaleźć termometr. Niestety wielu rodziców bagatelizuje ten temat bo wydaje im się, że pierwsze miesiące nie będzie on potrzebny. W rzeczywistości, kontrola temperatury ciała jest to jedyny sposób na sprawdzenie czy w organiźmie nie dzieje się nic niepokojącego. Trzeba sobie zdać sprawę też z tego, że gorączka nie musi zwiastować infekcji. Czasami podwyższona temperatura jest wynikiem niedojrzałości układu termoregulacji czy nawet ząbkowania. Zawsze powyżej 37.5 stopnia należy podjąć odpowiednie działania. Zdaniem wielu rodziców to termometr elektroniczny wyparł już przestarzałe termometry rtęciowe. Wszystko za sprawą bezpieczeństwa jakie oferuje, szczególnie jak jest w rękach dziecka. Najnowsze modele są bardzo dokładne i o dziwo w rozsądnych cenach.
> Jaki termometr dla niemowlaka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 01:29
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama