Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

KTO STOSUJE PLASTRY EVRA???

> 
malinka1978
piÄ…, 15 lut 2008 - 12:10
Jesli ktoras z was jako antykoncepcje stosuje plastry Evra to prosze o opinie i rady??? Czy oplaca sie je stosowac, wiem ze ok 50 zl kosztują i czy maja uboczne skotki i czy trzymaja sie skóry??
malinka1978


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,862
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 13:02
Nr użytkownika: 8,378




post piÄ…, 15 lut 2008 - 12:10
Post #1

Jesli ktoras z was jako antykoncepcje stosuje plastry Evra to prosze o opinie i rady??? Czy oplaca sie je stosowac, wiem ze ok 50 zl kosztują i czy maja uboczne skotki i czy trzymaja sie skóry??

--------------------


iwo1
piÄ…, 15 lut 2008 - 17:46
Ja stosowałam i nie byłam zadowolona,plaster po 3 dniach wygladał nieestetycznie,bardzo żle się po nich czułam.
Zamieniłam na tabletki
Dużo lepiej
I
iwo1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,381
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 12:19
SkÄ…d: StÄ…d...
Nr użytkownika: 226

GG:


post piÄ…, 15 lut 2008 - 17:46
Post #2

Ja stosowałam i nie byłam zadowolona,plaster po 3 dniach wygladał nieestetycznie,bardzo żle się po nich czułam.
Zamieniłam na tabletki
Dużo lepiej
I

--------------------
"Nigdy nie mów nigdy,bo życie potrafi zaskoczyć"
.kasiula.
pon, 18 lut 2008 - 12:18
ja w przeciwieństwie do Iwo jestem zadowolona, stosuję plasterki juz prawie rok, jeszcze nie zdażyło mi się aby któryś plasterek sie odkleił, jedynie dzień przed zmianą plasterka odkleił sie jedynie róg, co do estetyczności to faktycznie brzydko to wygladało jak wokól plasterka zebrał się brud, ale lekarz polecił mi przy naklejaniu plastra użycie mleczka do demakijażu aby zmyć resztki kleju (wokół plasterka icon_smile.gif ) a plasterek należy nakładać na umytą wyczyszczoną skórę ramion, okolic łopatek, pośladków i podbrzusza icon_smile.gif latem nosiłam własnie na brzuchu lub posladkach teraz przerzuciłam się na ramiona icon_smile.gif poza tym że lekarz przepisał mi receptę dał mi broszurkę o plasterkach w której są wszystkie przydatne informacje icon_smile.gif
można sie normalnie kąpać, chodzić na basen, początkowo się bałam, ale sprawdziłam i nie odkleiły się nawet po całodniowym pobycie na basenie icon_smile.gif
czuję się po nich dobrze, a skutki uboczne producent zawsze musi opisać na ulotce icon_smile.gif
jedyny minus to chyba cena, u nas kosztują 49zł za opakowanie

Ten post edytował kasiula27 pon, 18 lut 2008 - 12:22
.kasiula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,577
Dołączył: śro, 17 maj 06 - 12:43
SkÄ…d: Åšl.
Nr użytkownika: 5,873




post pon, 18 lut 2008 - 12:18
Post #3

ja w przeciwieństwie do Iwo jestem zadowolona, stosuję plasterki juz prawie rok, jeszcze nie zdażyło mi się aby któryś plasterek sie odkleił, jedynie dzień przed zmianą plasterka odkleił sie jedynie róg, co do estetyczności to faktycznie brzydko to wygladało jak wokól plasterka zebrał się brud, ale lekarz polecił mi przy naklejaniu plastra użycie mleczka do demakijażu aby zmyć resztki kleju (wokół plasterka icon_smile.gif ) a plasterek należy nakładać na umytą wyczyszczoną skórę ramion, okolic łopatek, pośladków i podbrzusza icon_smile.gif latem nosiłam własnie na brzuchu lub posladkach teraz przerzuciłam się na ramiona icon_smile.gif poza tym że lekarz przepisał mi receptę dał mi broszurkę o plasterkach w której są wszystkie przydatne informacje icon_smile.gif
można sie normalnie kąpać, chodzić na basen, początkowo się bałam, ale sprawdziłam i nie odkleiły się nawet po całodniowym pobycie na basenie icon_smile.gif
czuję się po nich dobrze, a skutki uboczne producent zawsze musi opisać na ulotce icon_smile.gif
jedyny minus to chyba cena, u nas kosztują 49zł za opakowanie

--------------------

Dorotka
wto, 19 lut 2008 - 13:49
To ja płacę chyba najdrożej, bo ostatnio zawsze ponad 60 zł icon_sad.gif
Z plastrów jestem super zadowolona, używam ich już chyba ponad dwa lata i nie wyobrażam sobie żebym musiała pamiętać codziennie o łykaniu tabletek, o nie to nie dla mnie, jestem zbyt zabiegana icon_wink.gif
Nigdy sie nie odkleił, nigdy mnie nie zawiódł icon_smile.gif Polecam
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post wto, 19 lut 2008 - 13:49
Post #4

To ja płacę chyba najdrożej, bo ostatnio zawsze ponad 60 zł icon_sad.gif
Z plastrów jestem super zadowolona, używam ich już chyba ponad dwa lata i nie wyobrażam sobie żebym musiała pamiętać codziennie o łykaniu tabletek, o nie to nie dla mnie, jestem zbyt zabiegana icon_wink.gif
Nigdy sie nie odkleił, nigdy mnie nie zawiódł icon_smile.gif Polecam

--------------------
malinka1978
wto, 19 lut 2008 - 14:24
bylam dzisiaj u gina.... zbadal mnie... nie robil USG bo nie maja w gabinecie... kazał odstawic Novynette i ze sie nie nadaje do zazywania hormonów....

Mówil ze jesli chodzi o antykoncepcje to prezerwatywa i pianka Pentax oval czy jakos tak....
Jak jeszcze bolało by mnie tak bardzo to mam jechac do szpitala do sprawdzenia od czego to jest. a mialam 38 C goraczki rano... teraz 37. nie wiem... ale tak zakonczyla sie moja krotka kariera tabletkowa

dzieki dziewczyny za odpowiedz.... niestety plastrow tez nie moge....
malinka1978


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,862
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 13:02
Nr użytkownika: 8,378




post wto, 19 lut 2008 - 14:24
Post #5

bylam dzisiaj u gina.... zbadal mnie... nie robil USG bo nie maja w gabinecie... kazał odstawic Novynette i ze sie nie nadaje do zazywania hormonów....

Mówil ze jesli chodzi o antykoncepcje to prezerwatywa i pianka Pentax oval czy jakos tak....
Jak jeszcze bolało by mnie tak bardzo to mam jechac do szpitala do sprawdzenia od czego to jest. a mialam 38 C goraczki rano... teraz 37. nie wiem... ale tak zakonczyla sie moja krotka kariera tabletkowa

dzieki dziewczyny za odpowiedz.... niestety plastrow tez nie moge....

--------------------


Dorotka
wto, 19 lut 2008 - 14:28
Ja na tÄ… piankÄ™ mam uczulenia
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post wto, 19 lut 2008 - 14:28
Post #6

Ja na tÄ… piankÄ™ mam uczulenia

--------------------
.kasiula.
śro, 20 lut 2008 - 14:51
CYTAT(malinka1978 @ wto, 19 lut 2008 - 16:24) *
bylam dzisiaj u gina.... zbadal mnie... nie robil USG bo nie maja w gabinecie... kazał odstawic Novynette i ze sie nie nadaje do zazywania hormonów....

Mówil ze jesli chodzi o antykoncepcje to prezerwatywa i pianka Pentax oval czy jakos tak....
Jak jeszcze bolało by mnie tak bardzo to mam jechac do szpitala do sprawdzenia od czego to jest. a mialam 38 C goraczki rano... teraz 37. nie wiem... ale tak zakonczyla sie moja krotka kariera tabletkowa

dzieki dziewczyny za odpowiedz.... niestety plastrow tez nie moge....

każda z nas jest inna, jednej coś służy a drugiej już nie
.kasiula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,577
Dołączył: śro, 17 maj 06 - 12:43
SkÄ…d: Åšl.
Nr użytkownika: 5,873




post śro, 20 lut 2008 - 14:51
Post #7

CYTAT(malinka1978 @ wto, 19 lut 2008 - 16:24) *
bylam dzisiaj u gina.... zbadal mnie... nie robil USG bo nie maja w gabinecie... kazał odstawic Novynette i ze sie nie nadaje do zazywania hormonów....

Mówil ze jesli chodzi o antykoncepcje to prezerwatywa i pianka Pentax oval czy jakos tak....
Jak jeszcze bolało by mnie tak bardzo to mam jechac do szpitala do sprawdzenia od czego to jest. a mialam 38 C goraczki rano... teraz 37. nie wiem... ale tak zakonczyla sie moja krotka kariera tabletkowa

dzieki dziewczyny za odpowiedz.... niestety plastrow tez nie moge....

każda z nas jest inna, jednej coś służy a drugiej już nie

--------------------

#Margola
czw, 27 lis 2008 - 10:57
Ja dostałam recepte od gina i nod 4 dni mam przyklejony plaster....
Swedzi mnie okrutnie od czasu do czasu, fakt brudzi sie na brzegach ale to nic....
Mam pytanie... pierwszy plaster bierze sie w pierwszy dzien okresu-cyklu zmieniam co tydzien, na miesiÄ…c mam nosic 3 plastry ale przeciez potem te plastry nosi sie jak sie nie ma miesiaczki a sciaga sie na okres... to licze i licze i za chole*** e mi tak nie wychodzi... Czyli jak mam je nosic..
I jeszcze jedno pytanie... czy wam tez tak zwiekszyl sie okres podczas noszenia tego plastra??
#Margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 20 kwi 07 - 11:30
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 13,129

GG:


post czw, 27 lis 2008 - 10:57
Post #8

Ja dostałam recepte od gina i nod 4 dni mam przyklejony plaster....
Swedzi mnie okrutnie od czasu do czasu, fakt brudzi sie na brzegach ale to nic....
Mam pytanie... pierwszy plaster bierze sie w pierwszy dzien okresu-cyklu zmieniam co tydzien, na miesiÄ…c mam nosic 3 plastry ale przeciez potem te plastry nosi sie jak sie nie ma miesiaczki a sciaga sie na okres... to licze i licze i za chole*** e mi tak nie wychodzi... Czyli jak mam je nosic..
I jeszcze jedno pytanie... czy wam tez tak zwiekszyl sie okres podczas noszenia tego plastra??

--------------------
Natalia (21.01.1998)
Julia   (06.09.2007)

helvetia
czw, 27 lis 2008 - 12:38
rowniez stosuje Evre i stosowalam przed ciaza. Ja placilam 47 zł za opakowanie. Nosze na ramionach albo na lopatce.
Mariola jezeli zaczelas pierwsze opakowanie, to mozesz krwawic podczas "pierwszego plastra", pozniej i sie unowrmuje, jak zdejmiesz 3 to po 2-3 dniach dostaniesz okres, moj trwa 2-3 dni i nie jest obfity.
helvetia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: nie, 20 lip 08 - 13:08
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 20,794

GG:


post czw, 27 lis 2008 - 12:38
Post #9

rowniez stosuje Evre i stosowalam przed ciaza. Ja placilam 47 zł za opakowanie. Nosze na ramionach albo na lopatce.
Mariola jezeli zaczelas pierwsze opakowanie, to mozesz krwawic podczas "pierwszego plastra", pozniej i sie unowrmuje, jak zdejmiesz 3 to po 2-3 dniach dostaniesz okres, moj trwa 2-3 dni i nie jest obfity.


--------------------
#Margola
czw, 27 lis 2008 - 13:30
CYTAT(Pancurzyca @ Thu, 27 Nov 2008 - 12:38) *
rowniez stosuje Evre i stosowalam przed ciaza. Ja placilam 47 zł za opakowanie. Nosze na ramionach albo na lopatce.
Mariola jezeli zaczelas pierwsze opakowanie, to mozesz krwawic podczas "pierwszego plastra", pozniej i sie unowrmuje, jak zdejmiesz 3 to po 2-3 dniach dostaniesz okres, moj trwa 2-3 dni i nie jest obfity.


ale chodzi mi o to ze lekarz kazał mi założyć pierwszy plaster jak mi sie okres zacznie... czyli
mam cykl mam co 28 dni...
okres zaczÄ…Å‚ mi sie 24 listopada
pierwszy plaster 24listopad-1 grudzien
drugi plaster 2 -8 grudzien
trzeci plaster 9-15 grudzien a potem co ?? mam go nie zakładać??? przecież do następnego okresu zostało mi 7 dni.....dokładnie do 22 grudnia i znowu jak mi sie okres zacznie mam założyć??? bez sensu bo na ulotce jest napisane ze po zdjęciu plastra i chodzeniu chociaż jednego dnia bez niego powinno mi to wywołać okres... o co tu chodzi???

wytłumaczcie mi to!!!
Prosze
#Margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 20 kwi 07 - 11:30
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 13,129

GG:


post czw, 27 lis 2008 - 13:30
Post #10

CYTAT(Pancurzyca @ Thu, 27 Nov 2008 - 12:38) *
rowniez stosuje Evre i stosowalam przed ciaza. Ja placilam 47 zł za opakowanie. Nosze na ramionach albo na lopatce.
Mariola jezeli zaczelas pierwsze opakowanie, to mozesz krwawic podczas "pierwszego plastra", pozniej i sie unowrmuje, jak zdejmiesz 3 to po 2-3 dniach dostaniesz okres, moj trwa 2-3 dni i nie jest obfity.


ale chodzi mi o to ze lekarz kazał mi założyć pierwszy plaster jak mi sie okres zacznie... czyli
mam cykl mam co 28 dni...
okres zaczÄ…Å‚ mi sie 24 listopada
pierwszy plaster 24listopad-1 grudzien
drugi plaster 2 -8 grudzien
trzeci plaster 9-15 grudzien a potem co ?? mam go nie zakładać??? przecież do następnego okresu zostało mi 7 dni.....dokładnie do 22 grudnia i znowu jak mi sie okres zacznie mam założyć??? bez sensu bo na ulotce jest napisane ze po zdjęciu plastra i chodzeniu chociaż jednego dnia bez niego powinno mi to wywołać okres... o co tu chodzi???

wytłumaczcie mi to!!!
Prosze

--------------------
Natalia (21.01.1998)
Julia   (06.09.2007)

helvetia
czw, 27 lis 2008 - 17:10
od evry ci sie cykl dostosuje do plastrow.
helvetia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: nie, 20 lip 08 - 13:08
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 20,794

GG:


post czw, 27 lis 2008 - 17:10
Post #11

od evry ci sie cykl dostosuje do plastrow.

--------------------
#Margola
czw, 27 lis 2008 - 18:20
czyli co po wzieciu tych trzech plastrów znowu dostane okres???
#Margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 20 kwi 07 - 11:30
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 13,129

GG:


post czw, 27 lis 2008 - 18:20
Post #12

czyli co po wzieciu tych trzech plastrów znowu dostane okres???

--------------------
Natalia (21.01.1998)
Julia   (06.09.2007)

helvetia
czw, 27 lis 2008 - 19:13
to jest tak : trzy plastry, okes, trzy plastry, okres...
zawsze piersze opakowanie jest takie,ze musisz ustawic organizm

Ten post edytował Pancurzyca czw, 27 lis 2008 - 19:14
helvetia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: nie, 20 lip 08 - 13:08
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 20,794

GG:


post czw, 27 lis 2008 - 19:13
Post #13

to jest tak : trzy plastry, okes, trzy plastry, okres...
zawsze piersze opakowanie jest takie,ze musisz ustawic organizm

--------------------
cydorka
czw, 27 lis 2008 - 22:30
CYTAT(-Mariola- @ Thu, 27 Nov 2008 - 13:30) *
ale chodzi mi o to ze lekarz kazał mi założyć pierwszy plaster jak mi sie okres zacznie... czyli
mam cykl mam co 28 dni...
okres zaczÄ…Å‚ mi sie 24 listopada
pierwszy plaster 24listopad-1 grudzien
drugi plaster 2 -8 grudzien
trzeci plaster 9-15 grudzien a potem co ?? mam go nie zakładać??? przecież do następnego okresu zostało mi 7 dni.....dokładnie do 22 grudnia i znowu jak mi sie okres zacznie mam założyć??? bez sensu bo na ulotce jest napisane ze po zdjęciu plastra i chodzeniu chociaż jednego dnia bez niego powinno mi to wywołać okres... o co tu chodzi???

wytłumaczcie mi to!!!
Prosze


ale dlaczego bez sensu, jest dokładnie tak jak piszesz

24 listopada poniedziałek- od tej pory poniedziałek jest dniem zmiany plastra zawsze poniedziałek
i jedziesz 24- 1 plaster
potem 1 grudnia ( nie 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! policz dni, ma być 7 czyli od po do nd)- 2 plaster
potem 8 grudnia - 3 plaster
potem 15 grudnia- nic
22- następny 1 plaster z 3-paku

pomiędzy 15 a 22 dostaniesz okres wcale nie po 1 dniu, zobaczysz,
plastry potem naklejasz zawsze w każdy poniedziałek NIEZALEŻNIE od tego kiedy konczy i zaczyna si.ę miesiączka
tylko za 1 razem jest to 1 dzień cyklu


a to z ulotki dla pacjenta:
"Plaster należy nosić przez 7 dni (jeden tydzieÅ„) • W pierwszym „Dniu Zmiany Plastra”, tj. Dniu 8, należy odkleić zużyty plaster • Natychmiast należy przykleić nowy plaster . • W Dniu 15 (TydzieÅ„ 3) należy odkleić zużyty plaster • Należy przykleić kolejny, nowy plaster. Razem daje to trzy tygodnie z naklejonymi plastrami. Aby uniknąć podrażnienia skóry, nie należy przyklejać nowego plastra dokÅ‚adnie na to samo miejsce, w którym przyklejony byÅ‚ poprzedni plaster. Nie należy nosić plastra w Tygodniu 4 (od Dnia 22 do Dnia 28). • W tym okresie powinno wystÄ…pić krwawienie z odstawienia. • Podczas tego tygodnia kobieta jest zabezpieczona przed zajÅ›ciem w ciążę tylko w przypadku, gdy w zalecanym czasie przyklei nastÄ™pny plaster. NastÄ™pnie należy rozpocząć nowy, czterotygodniowy cykl • Należy przykleić nowy plaster w normalnie przypadajÄ…cym „Dniu Zmiany Plastra”, tj. w nastÄ™pnym dniu po Dniu 28 • Należy to zrobić niezależnie od momentu, kiedy krwawienie z odstawienai rozpoczyna siÄ™ lub koÅ„czy."

cyd



cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post czw, 27 lis 2008 - 22:30
Post #14

CYTAT(-Mariola- @ Thu, 27 Nov 2008 - 13:30) *
ale chodzi mi o to ze lekarz kazał mi założyć pierwszy plaster jak mi sie okres zacznie... czyli
mam cykl mam co 28 dni...
okres zaczÄ…Å‚ mi sie 24 listopada
pierwszy plaster 24listopad-1 grudzien
drugi plaster 2 -8 grudzien
trzeci plaster 9-15 grudzien a potem co ?? mam go nie zakładać??? przecież do następnego okresu zostało mi 7 dni.....dokładnie do 22 grudnia i znowu jak mi sie okres zacznie mam założyć??? bez sensu bo na ulotce jest napisane ze po zdjęciu plastra i chodzeniu chociaż jednego dnia bez niego powinno mi to wywołać okres... o co tu chodzi???

wytłumaczcie mi to!!!
Prosze


ale dlaczego bez sensu, jest dokładnie tak jak piszesz

24 listopada poniedziałek- od tej pory poniedziałek jest dniem zmiany plastra zawsze poniedziałek
i jedziesz 24- 1 plaster
potem 1 grudnia ( nie 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! policz dni, ma być 7 czyli od po do nd)- 2 plaster
potem 8 grudnia - 3 plaster
potem 15 grudnia- nic
22- następny 1 plaster z 3-paku

pomiędzy 15 a 22 dostaniesz okres wcale nie po 1 dniu, zobaczysz,
plastry potem naklejasz zawsze w każdy poniedziałek NIEZALEŻNIE od tego kiedy konczy i zaczyna si.ę miesiączka
tylko za 1 razem jest to 1 dzień cyklu


a to z ulotki dla pacjenta:
"Plaster należy nosić przez 7 dni (jeden tydzieÅ„) • W pierwszym „Dniu Zmiany Plastra”, tj. Dniu 8, należy odkleić zużyty plaster • Natychmiast należy przykleić nowy plaster . • W Dniu 15 (TydzieÅ„ 3) należy odkleić zużyty plaster • Należy przykleić kolejny, nowy plaster. Razem daje to trzy tygodnie z naklejonymi plastrami. Aby uniknąć podrażnienia skóry, nie należy przyklejać nowego plastra dokÅ‚adnie na to samo miejsce, w którym przyklejony byÅ‚ poprzedni plaster. Nie należy nosić plastra w Tygodniu 4 (od Dnia 22 do Dnia 28). • W tym okresie powinno wystÄ…pić krwawienie z odstawienia. • Podczas tego tygodnia kobieta jest zabezpieczona przed zajÅ›ciem w ciążę tylko w przypadku, gdy w zalecanym czasie przyklei nastÄ™pny plaster. NastÄ™pnie należy rozpocząć nowy, czterotygodniowy cykl • Należy przykleić nowy plaster w normalnie przypadajÄ…cym „Dniu Zmiany Plastra”, tj. w nastÄ™pnym dniu po Dniu 28 • Należy to zrobić niezależnie od momentu, kiedy krwawienie z odstawienai rozpoczyna siÄ™ lub koÅ„czy."

cyd



Correa
nie, 30 lis 2008 - 21:05
Używam evry od pol roku. Jestem bardzo zadowolona bo nie trzeba codziennie pamietac o tabletce icon_smile.gif Plaster nie odkleja się. Fakt wygląda moze niezbyt estetycznie ale to sie da doczyścic icon_smile.gif Nosże na brzuchu albo na pośladku.

Jedyny minus jak na razie to od samego początku mniej wiecej w połowie cyklu mam bardzo bolesne piersi. Tak bardzo jak w pierwszym okresie ciązy. Do tego stopnia że niszę staniki z okresu karmienia labo w ogole chodzę bez.. Nie wiem czy to nie jest wskazanie do zmiany leku, bo takie objawy powinny minąć po dwóch trzech miesiącach góra!

Co do pianki Patentex Oval to nie polecam. Działa na pewno ale jest bardzo niekomfortowa. Krótko mówiąc robi się tyle piany co w pralce automatycznej 04.gif nic fajnego 03.gif
Correa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 261
Dołączył: czw, 16 lis 06 - 15:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 8,510




post nie, 30 lis 2008 - 21:05
Post #15

Używam evry od pol roku. Jestem bardzo zadowolona bo nie trzeba codziennie pamietac o tabletce icon_smile.gif Plaster nie odkleja się. Fakt wygląda moze niezbyt estetycznie ale to sie da doczyścic icon_smile.gif Nosże na brzuchu albo na pośladku.

Jedyny minus jak na razie to od samego początku mniej wiecej w połowie cyklu mam bardzo bolesne piersi. Tak bardzo jak w pierwszym okresie ciązy. Do tego stopnia że niszę staniki z okresu karmienia labo w ogole chodzę bez.. Nie wiem czy to nie jest wskazanie do zmiany leku, bo takie objawy powinny minąć po dwóch trzech miesiącach góra!

Co do pianki Patentex Oval to nie polecam. Działa na pewno ale jest bardzo niekomfortowa. Krótko mówiąc robi się tyle piany co w pralce automatycznej 04.gif nic fajnego 03.gif

--------------------
Monika (5.03.1975 godz 13.30) i Maja (4.03.2007 godz 13.40)

#Margola
nie, 30 lis 2008 - 21:31
a czy nie swądzą was te plastry??tzn skóra w miejscu plastra??
Kurcze ja to prawie rozdrapałam sobie skóre tuż obok bo tak drapałam sie po nim ze mi reka zjechała...( ale to brzmi 29.gif )
#Margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 20 kwi 07 - 11:30
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 13,129

GG:


post nie, 30 lis 2008 - 21:31
Post #16

a czy nie swądzą was te plastry??tzn skóra w miejscu plastra??
Kurcze ja to prawie rozdrapałam sobie skóre tuż obok bo tak drapałam sie po nim ze mi reka zjechała...( ale to brzmi 29.gif )

--------------------
Natalia (21.01.1998)
Julia   (06.09.2007)

#Margola
czw, 04 gru 2008 - 09:54
kiedy własciwie te plastry juz działaja??? kiedy już moge miec pewnosc ze chronia mnie przed ciążą???
#Margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 20 kwi 07 - 11:30
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 13,129

GG:


post czw, 04 gru 2008 - 09:54
Post #17

kiedy własciwie te plastry juz działaja??? kiedy już moge miec pewnosc ze chronia mnie przed ciążą???

--------------------
Natalia (21.01.1998)
Julia   (06.09.2007)

.kasiula.
pon, 05 sty 2009 - 22:14
plasterek działa od razu, znaczy od momentu przyklejenia, co świądu to zdarza mi się sporadycznie, zawsze to miejsce w które mam nakleić plaster (na dzień przed zmianą oczywiście) wklepuję dużo kremu, w sumie jak ściągam plasterek to różnież bo skóra pod plastrem strasznie mi się wysusza
.kasiula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,577
Dołączył: śro, 17 maj 06 - 12:43
SkÄ…d: Åšl.
Nr użytkownika: 5,873




post pon, 05 sty 2009 - 22:14
Post #18

plasterek działa od razu, znaczy od momentu przyklejenia, co świądu to zdarza mi się sporadycznie, zawsze to miejsce w które mam nakleić plaster (na dzień przed zmianą oczywiście) wklepuję dużo kremu, w sumie jak ściągam plasterek to różnież bo skóra pod plastrem strasznie mi się wysusza

--------------------

julka637
śro, 20 paź 2010 - 19:10
mam pytanie czy ktoras z was stosujac plastry evra przytyla????bo zaczelam brac i niewiem pozdrawiam
julka637


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: śro, 20 paź 10 - 19:05
Nr użytkownika: 34,642




post śro, 20 paź 2010 - 19:10
Post #19

mam pytanie czy ktoras z was stosujac plastry evra przytyla????bo zaczelam brac i niewiem pozdrawiam
naples
czw, 21 paź 2010 - 01:54
CYTAT
mam pytanie czy ktoras z was stosujac plastry evra przytyla????bo zaczelam brac i niewiem pozdrawiam

Przytycie bądź nie jest kwestią indywidualną.
naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post czw, 21 paź 2010 - 01:54
Post #20

CYTAT
mam pytanie czy ktoras z was stosujac plastry evra przytyla????bo zaczelam brac i niewiem pozdrawiam

Przytycie bądź nie jest kwestią indywidualną.

--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
> KTO STOSUJE PLASTRY EVRA???
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 14:24
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama