Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Kosmetyki do mycia skóry atopowej

-
arleta_zyletka
post Tue, 26 Apr 2016 - 08:25
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 47,464

Cześć,
Moja córka ma atopowe zapalenie skóry i mam ogromny problem z doborem odpowiednich kosmetyków. A dokładniej z kosmetykami do oczyszczania ciała. Nivea, Johnson&Johnson, Bambino itp. marki odpadają, ponieważ zawierają substancje zapachowe. Czy któraś z Was używała tego żelu do mycia ciała i włosów Latopic? W internecie praktycznie nie ma o nim opinii.
[edit: moderacja]
Myślałam jeszcze nad tym żelem [edit: moderacja]
Go to the top of the page PM

Quote Post
Beasia88
post Tue, 26 Apr 2016 - 10:02
Post #2

Nr użytkownika: 47,335

Johnson nas uczulało, polecam serie oliatium

Quote Post
klaudia84
post Tue, 17 May 2016 - 16:48
Post #3

Nr użytkownika: 27,643

Tańszy zamiennik Oilatum, czyli polski Oilan, polski MEdiderm, Ziaja Med - to najtańsze i dobrej jakości emolienty.
Oilatum również jest dobre, tylko, że jest drogie - to samo z serią Emolium.

Quote Post
Pilawianka
post Wed, 18 May 2016 - 18:10
Post #4

Nr użytkownika: 23,594

Emolium jest drogie i wbrew pozorom wiele dzieci uczula. Zawiera mocznik a po maści z mocznikiem moje dziecko wyglądało, jakbym do wrzątku go wrzuciła, więc emolium na pewno nie kupię.

Używamy Latopicu od kilku dni. Wcześniej Dzidziusia - nie pomagał jakoś szczególnie ale i nie szkodził.

--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

Krzyś 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im łatwiej, bo są razem,
i jest im trudniej, bo są razem."

Quote Post
karola829
post Tue, 07 Jun 2016 - 07:36
Post #5

Nr użytkownika: 47,673

Mam synka który jest alergikiem od urodzenia. Każdy zastosowany krem od razu odpada bo skóra się łuszczy i jest zaczerwieniona. Ostatnio zaczęłam używać krem na odparzenia i emolient Akkerco i widzę wyraźną różnicę. Produkty są łagodne, nie uczulają i świetnie pielęgnują. Polecam icon_smile.gif

Quote Post
katarzyna41
post Tue, 07 Jun 2016 - 07:36
Post #6

Nr użytkownika: 47,672

Ja ostatnio z moim maluszkiem testujemy nowoczesne preparaty emolientowe,zawierające najwyższej jakości składniki,które zapewniają skórze suchej,wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii kompleksową i skuteczną pielęgnację. Allerco w swojej ofercie posiada kosmetyki nie tylko dla dzieci ale i dla nas kobiet.
Muszę przyznać,że skóra maluszka,nie jest już tak zaczerwieniona i nie jest podrażniona,więc kosmetyki jak najbardziej warte polecenia.
#Allerco #DbaODelikatnaSkore #Od1dniaZycia #AllercoEmolienty

Quote Post
Kamila12
post Tue, 07 Jun 2016 - 11:24
Post #7

Nr użytkownika: 47,677

Jak poprzedniczka też od krótkiego czasu mam możliwość testowania z synkiem kosmetyków marki allerco tj. Emulsje do kompieli oraz maść pośladkowa. Synek nieraz miał takie plamy na ciele i podrażniona pupę. Od kad stosujemy te kosmetyki plamy znikają i pupa nie jest już taka czerwona. Ponadto allerco ma kosmetyki od 1 dnia życia maluszka. Emulsja do kompieli zawiera emolienty co powoduje, że nawilża skórę, działa ochronie na naturalną warstwę lipidowa naskórka zmniejsza szorstkosc i suchość skóry, chroni przed podrażnieniami. Ponadto nie zawiera substancji zapachowych i barwników jest polecana dla dzieci i niemowląt. Idealnie nadaje się do skóry atomowej. Myślę, że te kosmetyki pomogą. Mojemu synkowi pomagają icon_smile.gif. #Allerco #DbaODelikatnaSkore #Od1dniaZycia #AllercoEmolienty

Quote Post
kajominnka
post Thu, 09 Jun 2016 - 13:34
Post #8

Nr użytkownika: 47,685

Również testuje kosmetyki z firmy allerco i jestem nimi zachwycona.Chroni delikatną i wrażliwą skórę dziecka przed takimi problemami skórnymi, jak: suchość, podrażnienia czy AZS. Dodatkowo można używać juz od pierwszego dnia życia. Już po jednym użyciu skóra jest miękka i delikatna, a szorstkość zniknęła prawie do końca.

Quote Post
rockmanka86
post Tue, 14 Jun 2016 - 14:32
Post #9

Nr użytkownika: 47,721

Witam ja również testuję kosmetyki firmy allerco i musze powiedzieć, ze jestem nimi mile zaskoczona. Emolient na naprawde fajną konsystencje, delikatnie myje, nawilża i nie dopuszcza do wysuszenia skóry. Mój synek ma bardzo delikatną skórę ze skłonnością do podrażnień i jak na razie emolient allerco daje rade.

Quote Post
ania.m
post Tue, 14 Jun 2016 - 17:53
Post #10

Nr użytkownika: 37,612

Latopic jest całkiem niezły. Ale u nas większość emolientów nie szkodziła (chociaż nie zawsze pomagała).

A powiedzcie - czy ktoś używał kosmetyków z serii Calmapherol - ponoć zamiennik sterydów. Ja nabyłam dzisiaj mężowi, więc nie jestem w stanie nic na ten temat powiedzieć. Mogę dać znać za kilka dni, jeśli ktoś jest zainteresowany. Jest też wersja dziecięca.

--------------------
D.(uża) 2011 i M.(ały) 2013

Quote Post
monikaaf
post Tue, 28 Jun 2016 - 12:18
Post #11

Grupa: Zbanowani
Nr użytkownika: 47,773

Oj do skóry atopowej zdecydowanie produkty Emolium!
Mam bardzo suchą skórę, ze zmianami atopowymi na łokciach i kolanach. Używam żeli do kąpieli i emulsji już sporo czasu, ponad dwa lata. W między czasie testowałam też inne preparaty, emolium jest jednak bardzo skuteczny. Jedynym minusem jest cena, na promocji czasem kupuję za połowę ceny. Jest też bardzo wydajny icon_wink.gif Polecam zapoznać się z innymi produktami które znajdziecie pewnie tutaj www.emolium.pl. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ dostępne są szampony, żele do kąpieli, kremy itp.. icon_wink.gif

Pozdrawiam
Monika

Quote Post
maniala
post Wed, 29 Jun 2016 - 12:07
Post #12

Nr użytkownika: 47,781

Jak kiedyś miałam problemy z zapaleniem kontaktowym skóry, to myłam się tylko i wyłącznie czarnym mydłem i to mi bardzo pomogło. Potem skórę smarowałam olejem kokosowym.

Quote Post
PaulaMamaZosi
post Thu, 08 Dec 2016 - 09:23
Post #13

Nr użytkownika: 48,335

W naszym przypadku od początku sprawdza się Eloderm, na początku kiedy córka była malutka stosowałyśmy tylko emulsję do kąpieli i od czasu do czasu krem.
Teraz mamy całą serię emulsje, żel, balsam i krem nie uczulają, a skóra jest po nich nawilżona i gładka. Całą seria zawiera kwasy Omega która tworzy barierę ochronną
na skórze. Córka chętnie się kąpie bo sama zauważyła, że nic jej potem nie swędzi, a wręcz czuje ulgę.

Quote Post
klaudia84
post Fri, 16 Dec 2016 - 15:02
Post #14

Nr użytkownika: 27,643

Zawsze można robić do kąpieli krochmal, który jest sprawdzony, kosztuje prawie nic i łagodzi podrażnioną czy atopową skórę. Po krochmalu trzeba jednak skórę nawilżyć. Na chorobowo zmienione miejsca polecam Dermaveel.

Quote Post
PaulaMamaZosi
post Wed, 21 Jun 2017 - 11:20
Post #15

Dokładnie my tez trzy razy w tygodniu robimy sobie kąpiele z dodatkiem: siemienia lnianego, krochmalu lub kory dębu, córka najlepiej się czuje chyba po siemieniu lnianym, ale lekarz kazał stosować wszystkie trzy naprzemiennie. A do codziennej pielęgnacji tylko Eloderm.

Quote Post
martyna91
post Mon, 24 Jul 2017 - 09:47
Post #16

Nr użytkownika: 50,068

Świetne do codziennej pielęgnacji skóry atopowej są dermokosmetyki dostępne w ofercie Febumed'u - nie mają w swoim składzie sterydów, bazują wyłącznie na substancjach organicznych. Są skuteczne, jednakże wymagają regularnego stosowania!

Quote Post
krysia1
post Fri, 10 Nov 2017 - 09:57
Post #17

Nr użytkownika: 50,655

Myślę, że śmiało możesz też pomyśleć o kosmetykach marki Cetaphil. Są to specjalistyczne dermokosmetyki, idealne do pielęgnacji skóry problematycznej. Zostały one przebadane dermatologicznie, nie powodują niedoskonałości, nie alergizują. Warto zakupić i przetestować - w ofercie mają dwa produkty: emulsję micelarną do mycia twarzy oraz balsam do ciała i twarzy. Balsam długotrwale nawilża skórę i świetnie się rozprowadza. Przy skórze atopowej jest to bardzo istotny czynnik.

Ten post edytował krysia1 Fri, 10 Nov 2017 - 10:00

Quote Post
PaulaMamaZosi
post Wed, 22 Nov 2017 - 15:14
Post #18

Nas Cetaphil podrażnił, poleciłabym Eloderm można go stosować od 1 kąpieli.

Quote Post
> Kosmetyki do mycia skóry atopowej

Start new topic Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sat, 25 Nov 2017 - 10:44
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe