Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Księga Przychodów i Rozchodów

-
, Remanent
AISA
post Tue, 20 Apr 2010 - 11:05
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 4,331

Witajcie,
właśnie otworzyłam swoją działalność. Tematy księgowe: podatki, składki itp.: po dłuższym zgłębianiu nie są mi obce. Jednak mam wątpliwości co do remanentu początkowego w KPiR. "Towar" potrzebny do sprzedaży zaczęłam gronadzić i kupować na długo przed rozpoczęciem działalności. Są to głównie prace młodych artystów więc osób zupełnie prywatnych. Wobec tego nie mam na to żadnych rachunków. Czy powinnam ten posiadany towar ująć w w/w remanencie i jak? Czy wpisać pozycję po pozycji do remanentu czy jako jedną wartość posiadanego towaru? I jeszcze jedno: jezeli w dalszym ciagu będę kupować towar od osób prywatnych, które rachunku mi raczej nie wystawią to jak mam ten zakup ująć w KPiR? czy w ogóle mogę dokonywać takich zakupów? Badzo proszę o podpwiedź.
Pozdrawiam serdecznie.

--------------------

Go to the top of the page PM

Quote Post
AskaA
post Thu, 24 Mar 2016 - 15:45
Post #2

Nr użytkownika: 47,316

Bardzo dobrze Cę rozumiem bo dla mnie ta cała księgowość toteż czarna magia, jakieś cyferki numerki itd. Prowadzę swoją firmę i oczywiście korzystam z usług biura podatkowego bo sam nie dałbym rady prowadzić księgowości firmy. Biuro rachunkowe z którego korzystam zajmuje się usługami księgowymi, prowadzeniem księgi rozchodów i przychodów oraz udziela porad podatkowych. Wszystkie sprawy załatwiają profesjonalnie, rzetelnie i w wyznaczonych terminach dzięki czemu moja firmą działa dobrze bez żadnych opóźnień. Jak mogę Ci coś doradzić to też powinnaś skorzystać z usług takiego biura. Tutaj możesz przeczytać artykuł pt:"komu zlecić KPiR" - http://skuteczna-ksiegowosc.pl/komu-moge-z...owadzenie-kpir/

Ten post edytował AskaA Fri, 24 Nov 2017 - 09:38

Quote Post
ilonka223
post Wed, 11 May 2016 - 19:50
Post #3

Nr użytkownika: 47,289

wydaje mi się że możesz również znaleźć biuro rachunkowe które świadczy swoje usługi przez internet - wysyłasz im po prostu wszystkie dokumenty on-line i oni załatwiają za Ciebie wszystkie sprawy.

Quote Post
evik
post Mon, 14 Nov 2016 - 22:26
Post #4

Nr użytkownika: 47,552

Na początku prowadzenie ksiąg podatkowych wydaje się proste ale pojawiają się problemy w sytuacjach takich jak w Twoim przypadku dlatego proponuję aby księgowość poprowadziło biuro rachunkowe.Znam takie które prowadzi księgowość w zakresie ksiąg rachunkowych, kompleksową obsługę rozliczeń w obszarze kadry i płace , pomaga Klientom również w innych zadaniach z dziedziny rachunkowości, finansów i organizacji przedsiębiorstwa np pomaga w zakładaniu firm oraz przesyła przez internet na życzenie Klienta dane, zestawienia, formularze, druki, które może sam wydrukować.Sprawdź http://www.komp-biur.pl/us321ugi-ksi280gowe.html może będzie Ci pomocne .Życzę powodzenia

Quote Post
kiwi89
post Tue, 15 Nov 2016 - 17:44
Post #5

Nr użytkownika: 48,227

Ja może będę mało oryginalna, ale nie żal Ci czasu na samodzielne prowadzenie księgi? Wystarczy zerknąć na przykładowy cennik takich usług, żeby się zorientować, że to nie jest droga srawa. A problemy będą się pojawiać co chwila, wiem to z doświadczenia. Nie wyobrażam sobie nie mieć pod telefonem doświadczonej księgowej. Jeżeli się na to jednak nie zdecydujesz, warto tego typu pytania zadawać na jakimś forum branżowym, tam raczej znajdziesz więcej specjalistów w temacie icon_smile.gif

Quote Post
Pinka5
post Thu, 13 Apr 2017 - 21:29
Post #6

Nr użytkownika: 48,569

Ja prowadzę sama KPiR. Lubię mieć wszystko pod kontrolą. Wspomagam się tylko programem afaktury.pl. Dzięki niemu w papierach mam porządek i dużo mniej pracy. I nie zapomninam o fakturach, bo program sam je monitoruje a jak trzeba to nawet windykuje.

Quote Post
kuna87
post Sun, 30 Apr 2017 - 11:02
Post #7

Nr użytkownika: 45,434

Pracuję akurat przy szkoleniach z oprogramowania do prowadzenia księgowości, szczerze, jeżel się tylko pilnuje terminów, a to nawet sobie można przypomnienia w telefonie ustawić, to jest to na prawdę błaha sprawa i większość osób sobie sama poradzi.
A programów na rynku jest całe mnóstwo, niektóre są za grosze. Warto jednak patrzec na wsparcie techniczne

--------------------
6-08-2015 2 kreseczka <jupi>

Quote Post
kociasta
post Wed, 20 Dec 2017 - 06:34
Post #8

Nr użytkownika: 48,618

Ja próbuję sama prowadzić takie rzeczy, może to Ci będzie w czymś pomocne: https://6krokow.pl/czym-rozni-sie-przychod-obrot-i-dochod/, warto sobie poczytać

Quote Post
anna_skalska
post Wed, 03 Jan 2018 - 12:21
Post #9

Nr użytkownika: 51,232

Aby moja księga przychodów i rozchodów dobrze była wypełniana musiałam skorzystać z zewnętrznego programu internetowego. Wszystko skutecznie poszło - w panelu ifirma krok po kroku wypełnione i całość sprawnie poszła. Polecam sprawdzić w różnych systemach CRM tego typu ułatwienia.

Quote Post
alaa789
post Thu, 11 Jan 2018 - 17:36
Post #10

Nr użytkownika: 47,895

Żeby prowadzić taką księge, to najpierw trzeba sobie ogarnąć w ogóle jak to wygląda https://6krokow.pl/co-to-jest-kpir-ksiega-p...ow-i-rozchodow/

Quote Post
> Księga Przychodów i Rozchodów, Remanent

Start new topic Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Mon, 22 Jan 2018 - 21:24
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe