Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Mleko w proszku

, do kiedy powinno pic dziecko??
> , do kiedy powinno pic dziecko??
chyka
piÄ…, 25 lip 2014 - 10:24
Do jakiego wieku dziecko powinno pic mleko w proszku?? Iga ma skończone 2 lata i za nic nie chce pic innego mleka niż proszkowe, nie pije kakao, nie je budyniu, mleko kozie, krowie, sojowe to nie dla niej. Wszystkie inne nabiały uwielbia tylko nie mleko, miała robione badania i wapń i wszystko jest ok, ale ok 4-5 razy dziennie chce mleko
chyka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 911
Dołączył: czw, 28 lip 11 - 22:09
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 37,280




post piÄ…, 25 lip 2014 - 10:24
Post #1

Do jakiego wieku dziecko powinno pic mleko w proszku?? Iga ma skończone 2 lata i za nic nie chce pic innego mleka niż proszkowe, nie pije kakao, nie je budyniu, mleko kozie, krowie, sojowe to nie dla niej. Wszystkie inne nabiały uwielbia tylko nie mleko, miała robione badania i wapń i wszystko jest ok, ale ok 4-5 razy dziennie chce mleko

--------------------




netty5
piÄ…, 25 lip 2014 - 10:26
CHYKA ale piszesz o mleku modyfikowanym? Sprawdziłam w książeczce że moje modyfikowane ciągneły jeszcze do 3,5 roku. Jak chce to co to szkodzi że pije? Niech pije.
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post piÄ…, 25 lip 2014 - 10:26
Post #2

CHYKA ale piszesz o mleku modyfikowanym? Sprawdziłam w książeczce że moje modyfikowane ciągneły jeszcze do 3,5 roku. Jak chce to co to szkodzi że pije? Niech pije.

--------------------
Honey*
piÄ…, 25 lip 2014 - 10:30
pewnie, jak chce to niech pije
Mój syn do teraz pil mleko w proszku (ma skończone 3 lata).
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post piÄ…, 25 lip 2014 - 10:30
Post #3

pewnie, jak chce to niech pije
Mój syn do teraz pil mleko w proszku (ma skończone 3 lata).

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
chyka
piÄ…, 25 lip 2014 - 10:36
Tak modyfikowane, upodobała sobie Nan i tyle, młodsza jest na Bebiko i ani jedna ani druga nie chcą się przełamac, aby pic jedno takie samo
chyka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 911
Dołączył: czw, 28 lip 11 - 22:09
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 37,280




post piÄ…, 25 lip 2014 - 10:36
Post #4

Tak modyfikowane, upodobała sobie Nan i tyle, młodsza jest na Bebiko i ani jedna ani druga nie chcą się przełamac, aby pic jedno takie samo

--------------------




netty5
piÄ…, 25 lip 2014 - 11:03
CYTAT(chyka @ Fri, 25 Jul 2014 - 09:36) *
Tak modyfikowane, upodobała sobie Nan i tyle, młodsza jest na Bebiko i ani jedna ani druga nie chcą się przełamac, aby pic jedno takie samo

Oj tam CHYKA u mnie w domu też trzy rodzaje kawy mam bo ja piję rozpuszczalną , moja mam sypaną MK a dla gości mam dodatkowo jacobs'a bo wększość mojej rodziny taką pije....wiec jeśli twoje dziewczyny mają różne mleka to im daj takie jakie chcą .

Ten post edytował netty5 pią, 25 lip 2014 - 11:04
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post piÄ…, 25 lip 2014 - 11:03
Post #5

CYTAT(chyka @ Fri, 25 Jul 2014 - 09:36) *
Tak modyfikowane, upodobała sobie Nan i tyle, młodsza jest na Bebiko i ani jedna ani druga nie chcą się przełamac, aby pic jedno takie samo

Oj tam CHYKA u mnie w domu też trzy rodzaje kawy mam bo ja piję rozpuszczalną , moja mam sypaną MK a dla gości mam dodatkowo jacobs'a bo wększość mojej rodziny taką pije....wiec jeśli twoje dziewczyny mają różne mleka to im daj takie jakie chcą .

--------------------
agula1980
pon, 28 lip 2014 - 12:59
Moja też piła chyba jeszcze jak miała około 3,5 roku, co prawda tylko na noc i niewielkie ilości ale zawsze. Jeśli tylko nie pije z butelki to przecież nic złego, bo są mleka NAN junior, więc widocznie jest zapotrzebowanie wśród trochę starszych dzieci.
agula1980


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,451
Dołączył: czw, 21 sty 10 - 18:50
Nr użytkownika: 31,221




post pon, 28 lip 2014 - 12:59
Post #6

Moja też piła chyba jeszcze jak miała około 3,5 roku, co prawda tylko na noc i niewielkie ilości ale zawsze. Jeśli tylko nie pije z butelki to przecież nic złego, bo są mleka NAN junior, więc widocznie jest zapotrzebowanie wśród trochę starszych dzieci.

--------------------


Evii
nie, 03 sie 2014 - 11:22
Tyle, że mleko modyfikowane jest znacznie droższe od mleka zwykłego, a razy dwa.....

Mój młodszy odwrotnie: modyfikowanego nie chce i stoi napoczęte bez sensu. Tylko krowie. Ostatnio kupilam nawet to junior 3,8 % ale niezbyt mu podeszło. Chyka, jak pójdzie do przedszkola, to może jej sie odmieni?
Evii


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: pią, 13 sie 10 - 17:34
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 34,003




post nie, 03 sie 2014 - 11:22
Post #7

Tyle, że mleko modyfikowane jest znacznie droższe od mleka zwykłego, a razy dwa.....

Mój młodszy odwrotnie: modyfikowanego nie chce i stoi napoczęte bez sensu. Tylko krowie. Ostatnio kupilam nawet to junior 3,8 % ale niezbyt mu podeszło. Chyka, jak pójdzie do przedszkola, to może jej sie odmieni?

--------------------
Specjalistka od rodzenia synów ;)
Pierwszy

Drugi
dankin-82
pon, 04 sie 2014 - 15:26
teoretycznie do 3r.ż
moja starsza sama odstawiła w tej granicy, młodsza pół roku szybciej ale jednak choć raz dziennie jeszcze jej wciskałam icon_wink.gif
ja wcześniej nie dawałam krowiego ani żadnego innego; po 3 urodzinach już nie patrzyłam i dawałam - u mnie młode same odstawiły modyfikowane
dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post pon, 04 sie 2014 - 15:26
Post #8

teoretycznie do 3r.ż
moja starsza sama odstawiła w tej granicy, młodsza pół roku szybciej ale jednak choć raz dziennie jeszcze jej wciskałam icon_wink.gif
ja wcześniej nie dawałam krowiego ani żadnego innego; po 3 urodzinach już nie patrzyłam i dawałam - u mnie młode same odstawiły modyfikowane

--------------------
Kornelaaa
pon, 08 wrz 2014 - 08:02
Na razie niech pije, około 3 lat powinna sama się odzwyczaić, a jeżeli nie to stopniowo zacznij jej dawać coraz mniej.
Kornelaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 22
Dołączył: czw, 28 sie 14 - 20:01
Nr użytkownika: 44,468




post pon, 08 wrz 2014 - 08:02
Post #9

Na razie niech pije, około 3 lat powinna sama się odzwyczaić, a jeżeli nie to stopniowo zacznij jej dawać coraz mniej.
ulla
wto, 09 wrz 2014 - 15:44
Weronika piła modyfikowane do trzeciego roku życia (jak już chodziła do przedszkola, nadal piła w domu modyfikowane - rano i wieczorem, prawdziwego mleka wcale, również przedszkolu). Pierwsza próba przejścia na mleko krowie, jak miała 1,5 roku skończyła się pieluszkowym zapaleniem skóry. Pewnie było za wcześnie, więc na jakiś czas wróciliśmy do sojowego, a potem do modyfikowanej krowy.
Później, pewnie dlatego, że od kilku miesięcy chodziła do przedszkola, sama z niego zrezygnowała i przestawiła się na mleko krowie...na całe dwa lata, aż się okazało, że znowu wracamy do soi.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post wto, 09 wrz 2014 - 15:44
Post #10

Weronika piła modyfikowane do trzeciego roku życia (jak już chodziła do przedszkola, nadal piła w domu modyfikowane - rano i wieczorem, prawdziwego mleka wcale, również przedszkolu). Pierwsza próba przejścia na mleko krowie, jak miała 1,5 roku skończyła się pieluszkowym zapaleniem skóry. Pewnie było za wcześnie, więc na jakiś czas wróciliśmy do sojowego, a potem do modyfikowanej krowy.
Później, pewnie dlatego, że od kilku miesięcy chodziła do przedszkola, sama z niego zrezygnowała i przestawiła się na mleko krowie...na całe dwa lata, aż się okazało, że znowu wracamy do soi.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
patrycja82
piÄ…, 19 wrz 2014 - 11:36
ja swoim dzieciom nie podawałam mleka w proszku, brałam i teraz też biorę zioła karmie piersią wspomagające laktację, przez to od karmienia piersią powoli przechodziłam do zupek, soczków i przecierów
patrycja82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: wto, 02 wrz 14 - 16:30
Nr użytkownika: 44,484




post piÄ…, 19 wrz 2014 - 11:36
Post #11

ja swoim dzieciom nie podawałam mleka w proszku, brałam i teraz też biorę zioła karmie piersią wspomagające laktację, przez to od karmienia piersią powoli przechodziłam do zupek, soczków i przecierów
ulla
sob, 20 wrz 2014 - 00:42
CYTAT(patrycja82 @ Fri, 19 Sep 2014 - 09:36) *
ja swoim dzieciom nie podawałam mleka w proszku, brałam i teraz też biorę zioła karmie piersią wspomagające laktację, przez to od karmienia piersią powoli przechodziłam do zupek, soczków i przecierów



To pewnie najlepsza opcja, ale moje dziecko w wieku 10-11 miesięcy się odstawiło od piersi (i tak była dokarmiana, bo jakoś na moim pokarmie w wieku 3 mies. przestała przybierać na wadze - i to niemal zupełnie, pomimo dobrego zdrowia, dużej ruchliwości, dobrego apetytu, prawidłowej ilości wypróżnień na dobę i braku problemów z ilością pokarmu, więc dodatkowo dostawała najpierw jedną, a potem dwie butelki dziennie modyfikowanego; a do tego od czwartego miesiąca zupki z mięsem, bo miała dość silną anemię w związku z konfliktem serologicznym podobno, a nie tolerowała żelaza w kroplach - nie chciała po nich jeść).

A jakieś mleko, jak przestała moje, pić musiała.


Wyrosła na bardzo szczupłą, zdrową (choć z niewielkimi problemami alergicznymi) pannę. Od zawsze z dobrym apetytem i bez szczególnych fanaberii, na punkcie tego zjeść zechce.

ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post sob, 20 wrz 2014 - 00:42
Post #12

CYTAT(patrycja82 @ Fri, 19 Sep 2014 - 09:36) *
ja swoim dzieciom nie podawałam mleka w proszku, brałam i teraz też biorę zioła karmie piersią wspomagające laktację, przez to od karmienia piersią powoli przechodziłam do zupek, soczków i przecierów



To pewnie najlepsza opcja, ale moje dziecko w wieku 10-11 miesięcy się odstawiło od piersi (i tak była dokarmiana, bo jakoś na moim pokarmie w wieku 3 mies. przestała przybierać na wadze - i to niemal zupełnie, pomimo dobrego zdrowia, dużej ruchliwości, dobrego apetytu, prawidłowej ilości wypróżnień na dobę i braku problemów z ilością pokarmu, więc dodatkowo dostawała najpierw jedną, a potem dwie butelki dziennie modyfikowanego; a do tego od czwartego miesiąca zupki z mięsem, bo miała dość silną anemię w związku z konfliktem serologicznym podobno, a nie tolerowała żelaza w kroplach - nie chciała po nich jeść).

A jakieś mleko, jak przestała moje, pić musiała.


Wyrosła na bardzo szczupłą, zdrową (choć z niewielkimi problemami alergicznymi) pannę. Od zawsze z dobrym apetytem i bez szczególnych fanaberii, na punkcie tego zjeść zechce.



--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
chyka
sob, 20 wrz 2014 - 07:14
Moje dziewczyny praktycznie nie były karmione piersią , bo nie chciały mojego mleka mimo prób i starań. Nadal piją mleko w proszku każda swoje
chyka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 911
Dołączył: czw, 28 lip 11 - 22:09
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 37,280




post sob, 20 wrz 2014 - 07:14
Post #13

Moje dziewczyny praktycznie nie były karmione piersią , bo nie chciały mojego mleka mimo prób i starań. Nadal piją mleko w proszku każda swoje

--------------------




patrycja82
pon, 22 wrz 2014 - 13:34
no właśnie to nigdy nie wiadomo, przy starszych dzieciach jak karmiłam piersią to np mi nic nie było, a teraz piersi mnie bardzo bolą i czasami mnie to wycieńcza dlatego muszę się wspomagać baby and mama med, a jakoś tak szkoda mi małej nie dawać piersi jak chce
patrycja82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: wto, 02 wrz 14 - 16:30
Nr użytkownika: 44,484




post pon, 22 wrz 2014 - 13:34
Post #14

no właśnie to nigdy nie wiadomo, przy starszych dzieciach jak karmiłam piersią to np mi nic nie było, a teraz piersi mnie bardzo bolą i czasami mnie to wycieńcza dlatego muszę się wspomagać baby and mama med, a jakoś tak szkoda mi małej nie dawać piersi jak chce
ulla
pon, 22 wrz 2014 - 16:39
CYTAT(patrycja82 @ Mon, 22 Sep 2014 - 11:34) *
no właśnie to nigdy nie wiadomo, przy starszych dzieciach jak karmiłam piersią to np mi nic nie było, a teraz piersi mnie bardzo bolą i czasami mnie to wycieńcza dlatego muszę się wspomagać baby and mama med, a jakoś tak szkoda mi małej nie dawać piersi jak chce



Skoro z powodzeniem karmiłaś starsze, teraz też Ci się pewnie uda. Podobno grunt to nie poddawać się za wcześnie.

Tyle, że ostatecznie najważniejsze jest, żeby dziecko jadło, przybierało na wadze i było zdrowe, więc żadnej dobrej dla dziecka opcji, nie można potępić. Nawet jeżeli nie jest to ta, potencjalnie optymalna.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post pon, 22 wrz 2014 - 16:39
Post #15

CYTAT(patrycja82 @ Mon, 22 Sep 2014 - 11:34) *
no właśnie to nigdy nie wiadomo, przy starszych dzieciach jak karmiłam piersią to np mi nic nie było, a teraz piersi mnie bardzo bolą i czasami mnie to wycieńcza dlatego muszę się wspomagać baby and mama med, a jakoś tak szkoda mi małej nie dawać piersi jak chce



Skoro z powodzeniem karmiłaś starsze, teraz też Ci się pewnie uda. Podobno grunt to nie poddawać się za wcześnie.

Tyle, że ostatecznie najważniejsze jest, żeby dziecko jadło, przybierało na wadze i było zdrowe, więc żadnej dobrej dla dziecka opcji, nie można potępić. Nawet jeżeli nie jest to ta, potencjalnie optymalna.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
patrycja82
wto, 23 wrz 2014 - 12:13
mała ma już prawie 5 miesięcy więc powoli zaczynam jej tez wprowadzać inne rzeczy do jadłospisu icon_smile.gif pierwsze było jabłuszko, a niedługo chcę próbować z kaszką. A pierś to myślę, że tak jakoś do 8 miesiąca bym chciał, wydaje mi się to optymalny czas
patrycja82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: wto, 02 wrz 14 - 16:30
Nr użytkownika: 44,484




post wto, 23 wrz 2014 - 12:13
Post #16

mała ma już prawie 5 miesięcy więc powoli zaczynam jej tez wprowadzać inne rzeczy do jadłospisu icon_smile.gif pierwsze było jabłuszko, a niedługo chcę próbować z kaszką. A pierś to myślę, że tak jakoś do 8 miesiąca bym chciał, wydaje mi się to optymalny czas
Paulina11111
wto, 14 paź 2014 - 07:51
Dziecko może pić mleko modyfikowane do 3 roku życia.
Paulina11111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: pon, 06 paź 14 - 14:51
Nr użytkownika: 44,611




post wto, 14 paź 2014 - 07:51
Post #17

Dziecko może pić mleko modyfikowane do 3 roku życia.
moment
pią, 24 paź 2014 - 11:52
Rónież tak słyszałem, z tego co kiedyś czytałem to chyba najlepsze ją bebilony?
edit Moderacja
moment


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: wto, 09 wrz 14 - 10:35
Nr użytkownika: 44,503




post pią, 24 paź 2014 - 11:52
Post #18

Rónież tak słyszałem, z tego co kiedyś czytałem to chyba najlepsze ją bebilony?
edit Moderacja
katia78
piÄ…, 05 cze 2015 - 13:44
Czym myjecie butelki po mleku? Znalazłam na stronie kilka rodzajów szczotek i zastanawiam się co kupić. [edit. Moderacja]
Powód Edycji: reklama
katia78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pią, 05 cze 15 - 13:29
Nr użytkownika: 45,957




post piÄ…, 05 cze 2015 - 13:44
Post #19

Czym myjecie butelki po mleku? Znalazłam na stronie kilka rodzajów szczotek i zastanawiam się co kupić. [edit. Moderacja]
Blanka_33
nie, 07 cze 2015 - 23:30
Polecam Nuvita - zestaw czyszczÄ…cy do butelek
Blanka_33


Grupa: Zbanowani
Postów: 9
Dołączył: nie, 07 cze 15 - 23:10
Nr użytkownika: 45,966




post nie, 07 cze 2015 - 23:30
Post #20

Polecam Nuvita - zestaw czyszczÄ…cy do butelek
> Mleko w proszku, do kiedy powinno pic dziecko??
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 19:36
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama