Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Mój kredens :)

, Chwalę się
> , Chwalę się
tissaia
śro, 17 wrz 2008 - 11:58
W garażu u wujka wypatrzyłam sobie kredens. Kredens ów wydawał mi się skądś znajomy, jakieś mgliste wspomnienie go owiewało. Okazało się, że to panieński kredens mojej prababci Zosi, który dostała jeszcze od swojej mamy. Mebel pamiętam z dzieciństwa, z czasów, kiedy codziennie bywałam u Babci - wydawał mi się wtedy taki ogromny, tajemniczy - skrzypiały mu drzwiczki, Babcia trzymała w nim cukierki i domowe dżemy - kołaczą mi się po umyśle jakieś takie szczątkowe obrazy.
Żal mi się kredensu zrobiło, żal wspomnień, żal prawie nieistniejącego już domu Babci - a że uwielbiam wszelkie starocie, to go przygarnęłam. Przewieźliśmy go 150 km. na dwie raty - bo on jest nierozkręcalny i ciężki jak pieron. Spędziłam ( angażując męża i zarażając go entuzjazmem ) 2 pracowite miesiące nad odnawianiem mebelka. I mam! Mam swój pierwszy, własnoręcznie odrestaurowany ( choć to chyba za duże słowo...) mebel z duszą! Jestem dumna jak paw, chociaż na pewno efekt w oczach fachowca wygląda żałośnie, ale i tak się cieszę jak dziecko.

A Babcia pewnie patrzy gdzieś z Góry i się dziwuje icon_smile.gif

Lubicie takie meble? Zbieracie starocie? Szperacie po strychach, komórkach i rupieciarniach?
Ja się rozkręcam icon_smile.gif

A tak wygląda metamorfoza mojego kredensu:

taki był:


Tak wyglądał w trakcie prac:


A taki jest teraz:


Usiłowaliśmy zachować "efekt starości", nie wiem, na ile się udało...


Ten post edytował Tissaia śro, 17 wrz 2008 - 11:58
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post śro, 17 wrz 2008 - 11:58
Post #1

W garażu u wujka wypatrzyłam sobie kredens. Kredens ów wydawał mi się skądś znajomy, jakieś mgliste wspomnienie go owiewało. Okazało się, że to panieński kredens mojej prababci Zosi, który dostała jeszcze od swojej mamy. Mebel pamiętam z dzieciństwa, z czasów, kiedy codziennie bywałam u Babci - wydawał mi się wtedy taki ogromny, tajemniczy - skrzypiały mu drzwiczki, Babcia trzymała w nim cukierki i domowe dżemy - kołaczą mi się po umyśle jakieś takie szczątkowe obrazy.
Żal mi się kredensu zrobiło, żal wspomnień, żal prawie nieistniejącego już domu Babci - a że uwielbiam wszelkie starocie, to go przygarnęłam. Przewieźliśmy go 150 km. na dwie raty - bo on jest nierozkręcalny i ciężki jak pieron. Spędziłam ( angażując męża i zarażając go entuzjazmem ) 2 pracowite miesiące nad odnawianiem mebelka. I mam! Mam swój pierwszy, własnoręcznie odrestaurowany ( choć to chyba za duże słowo...) mebel z duszą! Jestem dumna jak paw, chociaż na pewno efekt w oczach fachowca wygląda żałośnie, ale i tak się cieszę jak dziecko.

A Babcia pewnie patrzy gdzieś z Góry i się dziwuje icon_smile.gif

Lubicie takie meble? Zbieracie starocie? Szperacie po strychach, komórkach i rupieciarniach?
Ja się rozkręcam icon_smile.gif

A tak wygląda metamorfoza mojego kredensu:

taki był:


Tak wyglądał w trakcie prac:


A taki jest teraz:


Usiłowaliśmy zachować "efekt starości", nie wiem, na ile się udało...


--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
Agnieszka AZJ
śro, 17 wrz 2008 - 12:00
Piekny jest. Zmiana koloru wyszła mu zdecydowanie na dobre.

Ja odżałować nie mogę, że meble z domu moich dziadków, wykonane własnoręcznie przez pradziadka w posagu dla córki, zostały zjedzoen przez korniki i spalone (nie przez korniki tylko przez moje kuzynostwo) icon_sad.gif

Ten post edytował Agnieszka AZJ śro, 17 wrz 2008 - 12:01
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 17 wrz 2008 - 12:00
Post #2

Piekny jest. Zmiana koloru wyszła mu zdecydowanie na dobre.

Ja odżałować nie mogę, że meble z domu moich dziadków, wykonane własnoręcznie przez pradziadka w posagu dla córki, zostały zjedzoen przez korniki i spalone (nie przez korniki tylko przez moje kuzynostwo) icon_sad.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
wiesiołek
śro, 17 wrz 2008 - 12:00
piekne, po prostu piekne, brak słów ...i tylko żal , że w porę nie zaiteresowałam się identycznym kredensem mojej babci 41.gif
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 151




post śro, 17 wrz 2008 - 12:00
Post #3

piekne, po prostu piekne, brak słów ...i tylko żal , że w porę nie zaiteresowałam się identycznym kredensem mojej babci 41.gif
tissaia
śro, 17 wrz 2008 - 12:02
Dzięki icon_smile.gif

Wujek nad nim już niemal stał z siekierą... A mebelek ma blisko 100 lat!

Ten post edytował Tissaia śro, 17 wrz 2008 - 12:02
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post śro, 17 wrz 2008 - 12:02
Post #4

Dzięki icon_smile.gif

Wujek nad nim już niemal stał z siekierą... A mebelek ma blisko 100 lat!

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
Zuzka80
śro, 17 wrz 2008 - 12:03
Totalna metamorfoza! Cudo!

PS. Drzwiczki dalej skrzypią? 08.gif

Ten post edytował Zuzka80 śro, 17 wrz 2008 - 12:04
Zuzka80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,349
Dołączył: wto, 04 kwi 06 - 19:56
Skąd: Gliwice
Nr użytkownika: 5,484




post śro, 17 wrz 2008 - 12:03
Post #5

Totalna metamorfoza! Cudo!

PS. Drzwiczki dalej skrzypią? 08.gif

--------------------
Zuzia

Paulinka
skanna
śro, 17 wrz 2008 - 12:04
Zazdraszczam uprzejmie icon_smile.gif
Ja długie lata byłam zdecydowaną przeciwniczką mebli starych albo stylizowanych na stare, w ramach buntu, jako że moja mama jest wielbicielką takowych. Ale człowiek z czasem mądrzeje i sam widzi, że takie właśnie meble po pierwsze mają duszę, po drugie paradoksalnie nie starzeją się. Nie, żebym od razu chciała mieć całe mieszkanie umeblowane antykami, ale nawet jeden mebelek, wśród nowoczesnych, tworzy atmosferę icon_smile.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post śro, 17 wrz 2008 - 12:04
Post #6

Zazdraszczam uprzejmie icon_smile.gif
Ja długie lata byłam zdecydowaną przeciwniczką mebli starych albo stylizowanych na stare, w ramach buntu, jako że moja mama jest wielbicielką takowych. Ale człowiek z czasem mądrzeje i sam widzi, że takie właśnie meble po pierwsze mają duszę, po drugie paradoksalnie nie starzeją się. Nie, żebym od razu chciała mieć całe mieszkanie umeblowane antykami, ale nawet jeden mebelek, wśród nowoczesnych, tworzy atmosferę icon_smile.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Cleo
śro, 17 wrz 2008 - 12:04
super! uwielbiam takie akcje
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post śro, 17 wrz 2008 - 12:04
Post #7

super! uwielbiam takie akcje

--------------------
Macio

Go??







post śro, 17 wrz 2008 - 12:12
Post #8

Cudny
Gosiaczek.K
śro, 17 wrz 2008 - 12:22
Tiss, jestem pełna podziwu! Piękny jest!

Ten post edytował Gosiaczek.K śro, 17 wrz 2008 - 12:23
Gosiaczek.K


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,713
Dołączył: pon, 10 lip 06 - 00:19
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 6,560




post śro, 17 wrz 2008 - 12:22
Post #9

Tiss, jestem pełna podziwu! Piękny jest!

--------------------
Eryk
Julia
Ciocia Magda
śro, 17 wrz 2008 - 12:25
brawo Tiss!!! pięknie Ci wyszło. A czy mogę poprosić o konkrety? Tzn. co zrobiłaś po zdrapaniu farby (opaleniu?)? Szlifowałaś i lakierowałaś, czy jakaś bejca?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 17 wrz 2008 - 12:25
Post #10

brawo Tiss!!! pięknie Ci wyszło. A czy mogę poprosić o konkrety? Tzn. co zrobiłaś po zdrapaniu farby (opaleniu?)? Szlifowałaś i lakierowałaś, czy jakaś bejca?

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
*sylka*
śro, 17 wrz 2008 - 12:31
Tiss wow świetnie Ci to wyszło,
*sylka*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,535
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 13:30
Skąd: domek
Nr użytkownika: 5,702

GG:


post śro, 17 wrz 2008 - 12:31
Post #11

Tiss wow świetnie Ci to wyszło,

--------------------
S

mama Alana 2006 i Wiktorii 2013
tissaia
śro, 17 wrz 2008 - 12:35
icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Po opaleniu farby ( a było tego miejscami ze 6 warstw 21.gif , widać dawniej hołdowano olejnej w nadmiarze ), który to proces zabrał najwięcej czasu i prowadzony był w upały... kredens został wypolerowany papierem ściernym - najpierw taki bardzo grubym, potem drobniejszym i tak aż do najdrobniejszego, takiego bardzo delikatnego. Gdzie się dało ,to taką specjalną "szlifierką" na która się papier nakłada, a gdzie nie wlazła szlifierka- to ręcznie. Pyłu naprodukowały się strasznie ilości. w środku niestety drewno było bardzo zniszczone - zaczęło się miejscami psuć i trzeba było dużo zeszlifować. I w efekcie w środku pomalowałam farbą akrylową, w kolorze czekoladowym - nie widać struktury drewna, ale też i niewiele z niej zostało tak naprawdę. A z zewnątrz to satynowy lakier ( za nic nie chciałam takiego parkietowego, z połyskiem ). Chciałam bejcę albo lakiero-bejcę ,ale pan w sklepie odradził, że się może wytrzeć szybko. nie znam się, może faktycznie. Myślałam też o naolejowaniu drzewa- to mi było najbliższe sercu -ale uświadomiono mi, ile takie stare drzewo może "wypić" oleju i się uśmiechnęłam w stronę półki z lakierami icon_smile.gif
Jazda była z uchwytami, bo nigdzie nie mogłam znaleźć takich prostych, bez grawerki i innych dyrdymałków - no, prawie się udało. Jeszcze muszę namierzyć gdzieś na szmateksie niciane firaneczki do okienek icon_smile.gif

Przeprowadziłam już filiżanki i szklanki do kredensu. Podoba im się nowe lokum icon_smile.gif

tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post śro, 17 wrz 2008 - 12:35
Post #12

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Po opaleniu farby ( a było tego miejscami ze 6 warstw 21.gif , widać dawniej hołdowano olejnej w nadmiarze ), który to proces zabrał najwięcej czasu i prowadzony był w upały... kredens został wypolerowany papierem ściernym - najpierw taki bardzo grubym, potem drobniejszym i tak aż do najdrobniejszego, takiego bardzo delikatnego. Gdzie się dało ,to taką specjalną "szlifierką" na która się papier nakłada, a gdzie nie wlazła szlifierka- to ręcznie. Pyłu naprodukowały się strasznie ilości. w środku niestety drewno było bardzo zniszczone - zaczęło się miejscami psuć i trzeba było dużo zeszlifować. I w efekcie w środku pomalowałam farbą akrylową, w kolorze czekoladowym - nie widać struktury drewna, ale też i niewiele z niej zostało tak naprawdę. A z zewnątrz to satynowy lakier ( za nic nie chciałam takiego parkietowego, z połyskiem ). Chciałam bejcę albo lakiero-bejcę ,ale pan w sklepie odradził, że się może wytrzeć szybko. nie znam się, może faktycznie. Myślałam też o naolejowaniu drzewa- to mi było najbliższe sercu -ale uświadomiono mi, ile takie stare drzewo może "wypić" oleju i się uśmiechnęłam w stronę półki z lakierami icon_smile.gif
Jazda była z uchwytami, bo nigdzie nie mogłam znaleźć takich prostych, bez grawerki i innych dyrdymałków - no, prawie się udało. Jeszcze muszę namierzyć gdzieś na szmateksie niciane firaneczki do okienek icon_smile.gif

Przeprowadziłam już filiżanki i szklanki do kredensu. Podoba im się nowe lokum icon_smile.gif



--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
moniq
śro, 17 wrz 2008 - 12:42
Tiss super kredensik. Efekt końcowy powalający. Ja za starociami nie jestem, podobają mi się ale u kogoś, w naszym nowym M będzie bardzo nowocześnie wink.gif
moniq


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,500
Dołączył: sob, 20 maj 06 - 13:47
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 5,930

GG:


post śro, 17 wrz 2008 - 12:42
Post #13

Tiss super kredensik. Efekt końcowy powalający. Ja za starociami nie jestem, podobają mi się ale u kogoś, w naszym nowym M będzie bardzo nowocześnie wink.gif

--------------------


A_KA
śro, 17 wrz 2008 - 12:44
Tiss... piękny ten kredensik Ci wyszedł icon_smile.gif.

Ja powinnam jedne drzwi w swoim mieszkaniu podobnie potraktować... Ale... boję się za to zabrać 43.gif . Nie znam się zupełnie.
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 17 wrz 2008 - 12:44
Post #14

Tiss... piękny ten kredensik Ci wyszedł icon_smile.gif.

Ja powinnam jedne drzwi w swoim mieszkaniu podobnie potraktować... Ale... boję się za to zabrać 43.gif . Nie znam się zupełnie.


--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Abotak
śro, 17 wrz 2008 - 12:50
Piekny!!
Lubie, lubie. icon_smile.gif
Tez mam dwa kredensy. Nie takie stare, nie wlasnorecznie odrestaurowane i nie z dusza ale prawdziwe sosnowe welsh dressers icon_smile.gif
I tez do przechowywania domowych przetworow oraz szkla, porcelany.
Z prawdziwych staroci 2 komody i szafe ktore przygarnelam i tak dlugo czekaly az znalazlam dla nich miejsce.

A babciny kredens kuchenny bardzo mi utkwil w pamieci.
Byl kremowy i mial polki w drobne kwiatki. icon_smile.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 17 wrz 2008 - 12:50
Post #15

Piekny!!
Lubie, lubie. icon_smile.gif
Tez mam dwa kredensy. Nie takie stare, nie wlasnorecznie odrestaurowane i nie z dusza ale prawdziwe sosnowe welsh dressers icon_smile.gif
I tez do przechowywania domowych przetworow oraz szkla, porcelany.
Z prawdziwych staroci 2 komody i szafe ktore przygarnelam i tak dlugo czekaly az znalazlam dla nich miejsce.

A babciny kredens kuchenny bardzo mi utkwil w pamieci.
Byl kremowy i mial polki w drobne kwiatki. icon_smile.gif
Iwona 24+5
śro, 17 wrz 2008 - 14:00
No Bardzo ładny kredensik.
Iwona 24+5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,028
Dołączył: pią, 24 mar 06 - 13:25
Skąd: Świdnica
Nr użytkownika: 5,345

GG:


post śro, 17 wrz 2008 - 14:00
Post #16

No Bardzo ładny kredensik.

--------------------
Iwona 24 mama Majeczki 25.10.2006



[*] Dla Mamusi - ?wiate?ko
Agnieszka(mamaMi...
śro, 17 wrz 2008 - 14:04
Przepiekna , moznaby rzec - koronkowa robota icon_biggrin.gif Pokazalam foto tesciowce, ktora tez kocha takie klimaty - omdlala z wrazenia i nagle przypomniala sobie, ze w piwnicy jakas stara komodka zachowala sie z -jak to sama okreslila- pradawnych czasow. icon_smile.gif
Pozdrawiam
Agnieszka(mamaMi...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 657
Dołączył: wto, 07 sie 07 - 17:01
Skąd: Pruszków-Toruń-Płońsk
Nr użytkownika: 15,702

GG:


post śro, 17 wrz 2008 - 14:04
Post #17

Przepiekna , moznaby rzec - koronkowa robota icon_biggrin.gif Pokazalam foto tesciowce, ktora tez kocha takie klimaty - omdlala z wrazenia i nagle przypomniala sobie, ze w piwnicy jakas stara komodka zachowala sie z -jak to sama okreslila- pradawnych czasow. icon_smile.gif
Pozdrawiam

--------------------
Aga, mama Mieszka (ur.5stycznia2006r-3350g,54cm)

* * *
www.pajacyk.pl
www.okruszek.org.pl
"Dla wszystkich starczy miejsca, pod wielkim dachem nieba" E.Stachura
Sabina

Go??







post śro, 17 wrz 2008 - 14:57
Post #18

Ekstra, też uwielbiam. 06.gif
Niestety Maż nie podziela kredensowej pasji i nie mam takiego mebla... icon_sad.gif
Może kiedyś zmieni zdanie... kto wie...
kalarepa78
śro, 17 wrz 2008 - 15:10
Super!
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post śro, 17 wrz 2008 - 15:10
Post #19

Super!

--------------------




AnnieLo
śro, 17 wrz 2008 - 15:13
Dobra robota! Piknie! brawo_bis.gif
AnnieLo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,877
Dołączył: wto, 07 mar 06 - 08:50
Skąd: Italiańsko
Nr użytkownika: 5,156




post śro, 17 wrz 2008 - 15:13
Post #20

Dobra robota! Piknie! brawo_bis.gif

--------------------
Leo(nid): 3.11.2006 & Ma®x: 18.04.2008
> Mój kredens :), Chwalę się
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 12:22
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama