Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Okulary

-
Tuni
post Tue, 18 Apr 2017 - 12:53
Post #1

Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 248

Cześć wszystkim.
Kopę lat icon_smile.gif

Byłam z synem u okulisty.
Dostał receptę na okulary.
A ja ostałam tez garść wiadomości na ten temat i jak zwykle mam sto dylematów.
Młody ma nosić +1 ale podobno jest to wada, która może sama się cofnąć a raczej oczy rosnąc niwelują taką wadę.
Po co w takim razie okulary?
Czy nosząc je dziecku wzrok się poprawi czy raczej oczy "się rozleniwią" i nie będą dalej się rozwijały??
Rad i opinii mi trzeba.
Go to the top of the page PM

Quote Post
mizi
post Tue, 18 Apr 2017 - 20:52
Post #2

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 48,205

Zaczęłabym u wizyty u innego okulisty. Bywa, że opinie są różne. Okulary jeśli są już potrzebne trzeba kupić i po prostu kontrolować stan wzroku częściej. Swojemu dziecku kupiłam dopiero po 3 wizycie u okulisty okulary dziecięce z trendyokulary.pl i jestem zadowolona bo wytrzymały już 8 miesięcy trudne sytuacje.

Quote Post
Tuni
post Thu, 20 Apr 2017 - 14:02
Post #3

Pierwszą moją myślą było wybrać się do innego okulisty.
Okazało się jednak, że nie wolno tak często zakrapiać oczu icon_sad.gif
Właśnie, jak często można?

Quote Post
amirest
post Fri, 21 Apr 2017 - 17:36
Post #4

Nr użytkownika: 49,373

No cóż, jeśli chcesz mieć absolutną pewność, zrób bardzo dokładny research internetowy na temat najlepszych okulistów w twoim mieście, a później zapłać za wizytę. Tym sposobem będziesz miała pewność, że dostaniesz najlepszą opiekę. Niestety takie są realia. Lekarz publiczny zazwyczaj ignrouje problem.

Quote Post
Tuni
post Fri, 21 Apr 2017 - 23:44
Post #5

Dokładnie tak zrobiłam.
Ale mam wątpliwości i chciałabym powtórzyć badanie.
Podobno jednak nie wolno zbyt często porażać mięśni oka.
Pytanie tylko co to znaczy zbyt często, czyli po jakim czasie można wykonać kolejne badanie?

Quote Post
okularnica
post Fri, 29 Sep 2017 - 14:07
Post #6

Nr użytkownika: 50,567

Wiesz co, ja nie wiem jak to jest u dzieci, ale u mnie w liceum wykryto lekką wadę +0,5 (!) i zalecono okulary. Olałam sprawę i nie nosiłam - w rok zrobiło się -1.... Teraz ciągle spada, już mam -1,75 i -2,25. Także może lepiej nie bagatelizować... Tylko znajdź naprawdę dobrego producenta okularów (np. http://brandex.pl/home ) bo złymi soczewkami możesz jeszcze bardziej zaszkodzić. icon_sad.gif

Quote Post
rafaella11
post Wed, 04 Oct 2017 - 11:44
Post #7

Nr użytkownika: 50,594

Hm, ciężki temat. Może powtórz badania u innego okulisty? Od siebie mogę Ci polecić https://www.tourmedica.pl/ - to baza najlepszych specjalistów na terenie całej Polski, więc wydaje mi się że bez problemu powinnaś kogoś znaleźć.

Quote Post
Artystka_31
post Tue, 10 Oct 2017 - 13:46
Post #8

Nr użytkownika: 50,392

Weź dziecko do jakiegoś sprawdzonego okulisty. Pamiętaj, że okulary to nie wymysł i fanaberia - ja zaczęłam moje nosić też jako dziecko. To ważne, aby maluch odbierał świat pełnymi zmysłami. Brak okularów powoduje najczęściej po prostu dyskomfort.

Quote Post
Stella25
post Thu, 19 Oct 2017 - 18:11
Post #9

Nr użytkownika: 50,460

mój syn też dostał okulary, ma +0,5 i lekkiego zeza. Okulistka powiedziała, że może za rok mu sie to cofnie, i nie będzie potrzebował okularów...

Quote Post
agatka84
post Fri, 20 Oct 2017 - 11:22
Post #10

Nr użytkownika: 50,640

Niestety tak to jest, że trzeba trafić na dobrego lekarza. Ostatnio szukałam specjalisty od zeza i też zajęło mi sporo czasu zanim znalazłam i się umówiłam. Jednak nasz okulista okazał się mega kompetentny i z fajnym podejściem do dzieci. Robienie 2 letniemu dziecku usg narządu wzroku jest małym wyczynem icon_razz.gif Nie przejmuj się, powtórz badania i szukaj takiego lekarza, jak Ci opowiada.

Quote Post
makra
post Mon, 13 Nov 2017 - 14:24
Post #11

Nr użytkownika: 50,888

Też powiem z doświadczenia, że nie wiadomo, jak się będzie rozwijać dalej oko, wada może się cofnąć, a może też pogłębić, tutaj nigdy nie wiadomo, i lepiej wspomóc młode oczy okularami niż powodować dyskomfort i problemy z widzeniem, które są dość niebezpieczne. A częste mrużenie oczu jest dość uporczywe. Brak okularów przy wykrytej wadzie zawsze powoduje ryzyko pogorszenia się wady, o ile nie robi się nic w kierunku ćwiczeń wzroku dziecka. U mnie też wykryto bardzo dużą wadę wzroku w wieku dziecięcym i gdyby moi rodzice nie posłuchali pani pielęgniarki w szkole, kto wie, mogłabym być dzisiaj nawet ślepa na jedno oko, które ma ogromną wadę. Lepiej nie bagatelizować takich rzeczy.

Quote Post
> Okulary

Start new topic Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sat, 25 Nov 2017 - 10:44
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe