Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Oszczędzanie na przyszłość

> 
justyna_machalic...
śro, 23 kwi 2014 - 10:22
Jestem mamą dwóch dziewczynek- 2 i 3 letniej.
Od niedawna zastanawiam się na ile inni rodzice, którzy mają dzieci w podobnym wieku, zastanawiają się jak zabezpieczyć ich przyszłość. Ja sama w zasadzie niedawno dowiedziałam się jak można to zrobić ale wydaje mi się, że niewiele osób ma taką świadomość. Co o tym myślicie? Zastanawiacie się co się stanie z Waszymi dziećmi jeśli Wam się coś stanie? Albo czy będzie Was stać na studia dla dzieci- ile w ogóle to może kosztować?
justyna_machalic...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: śro, 23 kwi 14 - 10:02
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 43,924

GG:


post śro, 23 kwi 2014 - 10:22
Post #1

Jestem mamą dwóch dziewczynek- 2 i 3 letniej.
Od niedawna zastanawiam się na ile inni rodzice, którzy mają dzieci w podobnym wieku, zastanawiają się jak zabezpieczyć ich przyszłość. Ja sama w zasadzie niedawno dowiedziałam się jak można to zrobić ale wydaje mi się, że niewiele osób ma taką świadomość. Co o tym myślicie? Zastanawiacie się co się stanie z Waszymi dziećmi jeśli Wam się coś stanie? Albo czy będzie Was stać na studia dla dzieci- ile w ogóle to może kosztować?
aniakuleczka
śro, 23 kwi 2014 - 11:56
Cześć Justyna

oboje jesteśmy ubezpieczeni na życie a do tego nasza córka też jest ubezpieczona na życie ale jej składki dostaniemy gdy ona będzie pełnoletnia - oznacza to, że pieniądze, które wpłacamy co miesiąc dostaniemy do ręki i będziemy mogli np. dać jej na podróz dookoła świata (bo na mieszkanie, to jakoś nie wierzę icon_smile.gif )
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post śro, 23 kwi 2014 - 11:56
Post #2

Cześć Justyna

oboje jesteśmy ubezpieczeni na życie a do tego nasza córka też jest ubezpieczona na życie ale jej składki dostaniemy gdy ona będzie pełnoletnia - oznacza to, że pieniądze, które wpłacamy co miesiąc dostaniemy do ręki i będziemy mogli np. dać jej na podróz dookoła świata (bo na mieszkanie, to jakoś nie wierzę icon_smile.gif )


--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
Zuzia
piÄ…, 25 kwi 2014 - 18:30
Aniakuleczka,

a gdzie jesteście ubezpieczeni na życie, pytam, gdyż muszę się teraz ubezpieczyć w związku z kredytem mieszkaniowym i nie wiem gdzie z tym pójść.

Ten post edytował Zuzia pią, 25 kwi 2014 - 18:30
Zuzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 832
Dołączył: czw, 04 mar 04 - 20:12
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 1,521




post piÄ…, 25 kwi 2014 - 18:30
Post #3

Aniakuleczka,

a gdzie jesteście ubezpieczeni na życie, pytam, gdyż muszę się teraz ubezpieczyć w związku z kredytem mieszkaniowym i nie wiem gdzie z tym pójść.

--------------------
aniakuleczka
piÄ…, 25 kwi 2014 - 23:25
my w Pramerice, ale dla siebie.
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post piÄ…, 25 kwi 2014 - 23:25
Post #4

my w Pramerice, ale dla siebie.

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
Zuzia
śro, 30 kwi 2014 - 05:39
Ja wczoraj zawarałam polisę "Ochrona +" w ING, obym z niej nie skorzystała, ani ja [czyli moi spatkobiercy], ani bank od kredytu 06.gif
Zuzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 832
Dołączył: czw, 04 mar 04 - 20:12
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 1,521




post śro, 30 kwi 2014 - 05:39
Post #5

Ja wczoraj zawarałam polisę "Ochrona +" w ING, obym z niej nie skorzystała, ani ja [czyli moi spatkobiercy], ani bank od kredytu 06.gif

--------------------
Kucharz
czw, 08 maj 2014 - 14:12
Pozwolę sobie przekopiować swój post na ten sam temat z innego forum.

Odkładamy synowi na 4 sposoby:

1. Konto oszczędnościowe z przeznaczeniem na większe wydatki niecodzienne (szczepienia, ubrania, zabawki itp.) - tu miesięcznie przelewamy 20% kwoty, która zostaje ze "starej" pensji.
2. Tradycyjne konto oszczędnościowe, na którym ląduje "manna z nieba" (kasa na urodziny, chrzest itp.).
3. Nieco lepiej oprocentowane konto oszczędnościowe zasilane miesięcznie kwotą 100 zł (coś na wzor planu systematycznego oszczędzania, gdyż żeby wyższe oporcentowanie zostało uwzględnione, w miesiącu musi być dokonany wpływ zadeklarowanej kwoty).
4. Fundusz inwestycyjny rynku pieniężnego (czyli bardzo bezpieczny) zasilany miesięcznie kwotą 100 zł.

Stricte na przyszłość dziecka przeznaczone są opcje nr 2-4, zaś nr 1 bardziej służy nam do zachowania przejrzystości domowych finansów. Aha, pieniądze planujemy przekazać synowi w wieku 24-25 lat (po skończeniu studiów, o ile się na nie wybierze . Bo jeśli nie, to wtedy dostanie je przy innej okazji), gdyż uważamy, że w tym wieku zrobi z nich własciwy użytek, zaś 18-20 latek prędzej je roztrwoni na głupoty.
Kucharz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: czw, 08 maj 14 - 11:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 44,022




post czw, 08 maj 2014 - 14:12
Post #6

Pozwolę sobie przekopiować swój post na ten sam temat z innego forum.

Odkładamy synowi na 4 sposoby:

1. Konto oszczędnościowe z przeznaczeniem na większe wydatki niecodzienne (szczepienia, ubrania, zabawki itp.) - tu miesięcznie przelewamy 20% kwoty, która zostaje ze "starej" pensji.
2. Tradycyjne konto oszczędnościowe, na którym ląduje "manna z nieba" (kasa na urodziny, chrzest itp.).
3. Nieco lepiej oprocentowane konto oszczędnościowe zasilane miesięcznie kwotą 100 zł (coś na wzor planu systematycznego oszczędzania, gdyż żeby wyższe oporcentowanie zostało uwzględnione, w miesiącu musi być dokonany wpływ zadeklarowanej kwoty).
4. Fundusz inwestycyjny rynku pieniężnego (czyli bardzo bezpieczny) zasilany miesięcznie kwotą 100 zł.

Stricte na przyszłość dziecka przeznaczone są opcje nr 2-4, zaś nr 1 bardziej służy nam do zachowania przejrzystości domowych finansów. Aha, pieniądze planujemy przekazać synowi w wieku 24-25 lat (po skończeniu studiów, o ile się na nie wybierze . Bo jeśli nie, to wtedy dostanie je przy innej okazji), gdyż uważamy, że w tym wieku zrobi z nich własciwy użytek, zaś 18-20 latek prędzej je roztrwoni na głupoty.

--------------------
Kacper urodził się na koniec świata - 21 grudnia 2012 r. o 20:50
> OszczÄ™dzanie na przyszÅ‚ość
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 11:19
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama