Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Pomożecie mi oszacować wartość odszkodowania/zadośćuczynienia?

, za wypadek Julianki
> , za wypadek Julianki
kasiunia
nie, 14 sie 2011 - 13:29
Kilka tygodni temu Julianka była ofiarą wypadku drogowego - wjechał w nią rowerzysta jadący PO CHODNIKU, na rowerze Z NIESPRAWNYMI HAMULCAMI, prowadzący rower JEDNĄ RĘKĄ, ponieważ w drugiej miał siatkę z piwem (ale trzeźwy był). po chodniku jechać nie miał prawa, to było obok spokojnej osiedlowej uliczki. jego wina nie podlega kwestii (była policja)

Julianka miała w wyniku wypadku potłuczoną buzię, zerwane wędzidełko wargi górnej, ułamaną dwójkę i wybitą jedynkę, mleczną. dziąsło jest bardzo pokiereszowane, tak naprawdę nie wiadomo, jak będzie wyglądała kwestia wychodzenia stałej jednyki,tzn jak ten ząb będzie wyglądał (czy korzeń nie będzie na wierzchu np). czeka nas na pewno dentysta (opiłowanie i lakowanie ułamanej dwójki), ortodonta a także logopeda, ponieważ Julianka sepleni w tej chwili dużo bardziej niż przed wypadkeim.
Po wypadku mała miala totalną traumę, trzęsła się cała, nie mogła się nawet napić 41.gif bo jej łapki latały. to trwało jeszcze dzień po wypadku.
są dni kiedy nie chce wychodzić na spacer, boi się. jak widzi rower, zaczyna się trząść i płakać. no ewidentnie to po niej nie spłynęło.

chcę wnieść sprawę do sądu z dwóch tytułów - o odszkodowanie (i tu wchodzą wszelkie koszty jakie trzeba będzie ponieść, co jakoś tam mniej więcej da radę wyliczyć) i zadośćuczynienie - za ból, za krzywdę. tu kwota jest umowna i z nią mam największy problem. pytanie - jakich pieniędzy oczekiwałybyście gdyby coś takiego spotkało wasze dziecko?
kasiunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,139
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 08:55
Skąd: poznań
Nr użytkownika: 205




post nie, 14 sie 2011 - 13:29
Post #1

Kilka tygodni temu Julianka była ofiarą wypadku drogowego - wjechał w nią rowerzysta jadący PO CHODNIKU, na rowerze Z NIESPRAWNYMI HAMULCAMI, prowadzący rower JEDNĄ RĘKĄ, ponieważ w drugiej miał siatkę z piwem (ale trzeźwy był). po chodniku jechać nie miał prawa, to było obok spokojnej osiedlowej uliczki. jego wina nie podlega kwestii (była policja)

Julianka miała w wyniku wypadku potłuczoną buzię, zerwane wędzidełko wargi górnej, ułamaną dwójkę i wybitą jedynkę, mleczną. dziąsło jest bardzo pokiereszowane, tak naprawdę nie wiadomo, jak będzie wyglądała kwestia wychodzenia stałej jednyki,tzn jak ten ząb będzie wyglądał (czy korzeń nie będzie na wierzchu np). czeka nas na pewno dentysta (opiłowanie i lakowanie ułamanej dwójki), ortodonta a także logopeda, ponieważ Julianka sepleni w tej chwili dużo bardziej niż przed wypadkeim.
Po wypadku mała miala totalną traumę, trzęsła się cała, nie mogła się nawet napić 41.gif bo jej łapki latały. to trwało jeszcze dzień po wypadku.
są dni kiedy nie chce wychodzić na spacer, boi się. jak widzi rower, zaczyna się trząść i płakać. no ewidentnie to po niej nie spłynęło.

chcę wnieść sprawę do sądu z dwóch tytułów - o odszkodowanie (i tu wchodzą wszelkie koszty jakie trzeba będzie ponieść, co jakoś tam mniej więcej da radę wyliczyć) i zadośćuczynienie - za ból, za krzywdę. tu kwota jest umowna i z nią mam największy problem. pytanie - jakich pieniędzy oczekiwałybyście gdyby coś takiego spotkało wasze dziecko?

--------------------
pozdrawiam
kasia

Ciocia Magda
nie, 14 sie 2011 - 17:33
Kasia, ja nie wiem, czy w Polsce jest przyjęte dochodzenie odszkodowania za "szkody moralne". Raczej możesz liczyć na odszkodowanie z tytułu poniesionych kosztów - to co piszesz, dentysta, ortodonta, logopeda, może psycholog?

Bardzo współczuję Wam przeżyć
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post nie, 14 sie 2011 - 17:33
Post #2

Kasia, ja nie wiem, czy w Polsce jest przyjęte dochodzenie odszkodowania za "szkody moralne". Raczej możesz liczyć na odszkodowanie z tytułu poniesionych kosztów - to co piszesz, dentysta, ortodonta, logopeda, może psycholog?

Bardzo współczuję Wam przeżyć

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
kasiunia
nie, 14 sie 2011 - 18:38
CYTAT(Magda EZ @ Sun, 14 Aug 2011 - 18:33) *
Kasia, ja nie wiem, czy w Polsce jest przyjęte dochodzenie odszkodowania za "szkody moralne". Raczej możesz liczyć na odszkodowanie z tytułu poniesionych kosztów - to co piszesz, dentysta, ortodonta, logopeda, może psycholog?

Bardzo współczuję Wam przeżyć

Madga, tak - jest przyjęte.
kasiunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,139
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 08:55
Skąd: poznań
Nr użytkownika: 205




post nie, 14 sie 2011 - 18:38
Post #3

CYTAT(Magda EZ @ Sun, 14 Aug 2011 - 18:33) *
Kasia, ja nie wiem, czy w Polsce jest przyjęte dochodzenie odszkodowania za "szkody moralne". Raczej możesz liczyć na odszkodowanie z tytułu poniesionych kosztów - to co piszesz, dentysta, ortodonta, logopeda, może psycholog?

Bardzo współczuję Wam przeżyć

Madga, tak - jest przyjęte.

--------------------
pozdrawiam
kasia

Ika
nie, 14 sie 2011 - 19:05
CYTAT(Magda EZ @ Sun, 14 Aug 2011 - 16:33) *
Kasia, ja nie wiem, czy w Polsce jest przyjęte dochodzenie odszkodowania za "szkody moralne". Raczej możesz liczyć na odszkodowanie z tytułu poniesionych kosztów - to co piszesz, dentysta, ortodonta, logopeda, może psycholog?

Magda, są dwa rodzaje roszczeń - odszkodowanie i zadośćuczynienie. To pierwsze to wyłącznie poniesione i udokumentowane koszty leczenia, ewentualnie utraty zarobów w czasie choroby spowodowanej wypadkiem (w przypadku osób dorosłych), natomiast to drugie to zadośćuczynienie - za straty moralne, za krzywdę etc. - i jak najbardziej jest zasądzane.
Kołacze mi się, że do 50 tys. nie ponosi się kosztów takiej sprawy a jeśli wnioskowana kwota odszkodowania i zadośćuczynienia przekracza 50 tys. to zakładając sprawę ponosisz koszty - ale możliwe, że dotyczy to tylko sądu pracy.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 14 sie 2011 - 19:05
Post #4

CYTAT(Magda EZ @ Sun, 14 Aug 2011 - 16:33) *
Kasia, ja nie wiem, czy w Polsce jest przyjęte dochodzenie odszkodowania za "szkody moralne". Raczej możesz liczyć na odszkodowanie z tytułu poniesionych kosztów - to co piszesz, dentysta, ortodonta, logopeda, może psycholog?

Magda, są dwa rodzaje roszczeń - odszkodowanie i zadośćuczynienie. To pierwsze to wyłącznie poniesione i udokumentowane koszty leczenia, ewentualnie utraty zarobów w czasie choroby spowodowanej wypadkiem (w przypadku osób dorosłych), natomiast to drugie to zadośćuczynienie - za straty moralne, za krzywdę etc. - i jak najbardziej jest zasądzane.
Kołacze mi się, że do 50 tys. nie ponosi się kosztów takiej sprawy a jeśli wnioskowana kwota odszkodowania i zadośćuczynienia przekracza 50 tys. to zakładając sprawę ponosisz koszty - ale możliwe, że dotyczy to tylko sądu pracy.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
ruda_kasia
śro, 17 sie 2011 - 15:16
tylko sÄ…du pracy i tylko pracownika
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post śro, 17 sie 2011 - 15:16
Post #5

tylko sÄ…du pracy i tylko pracownika
pirania
śro, 17 sie 2011 - 16:12
trudno wycenic krzywde. Mysle ze celowalabym w koszty czarnego scenariuszu zebowego, czyli ortodonta, aparat- no nie wiem 5- 10 tysiecy.
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post śro, 17 sie 2011 - 16:12
Post #6

trudno wycenic krzywde. Mysle ze celowalabym w koszty czarnego scenariuszu zebowego, czyli ortodonta, aparat- no nie wiem 5- 10 tysiecy.

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

> Pomożecie mi oszacować wartość odszkodowania/zadośćuczynienia?, za wypadek Julianki
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 21:56
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama