Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Rozwojowe gry dla dzieci

-
mitama
post Wed, 05 Apr 2017 - 11:17
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 44,027

W co pozwalacie grać swoim dzieciom? Moja córka kończy w tym roku 7 lat. Co można jej zainstalować tak, żeby faktycznie coś z tego miała na plus, a nie było w grze agresji, negatywnych emocji i ogólnie nie działała na minus? Bo w to, że będzie chciała siedzieć w grach uczących czytania i liczenia to nie wierzę icon_wink.gif
Go to the top of the page PM

Quote Post
ReggioEmilia
post Wed, 05 Apr 2017 - 13:56
Post #2

Nr użytkownika: 49,205

Mogę polecić grę Poi. To platformówka graficznie utrzymana w bajkowej konwencji. Gra polega na eksplorowaniu tytułowej krainy Poi i zbieraniu medalionów. Mapa jest bardzo duża, więc gra się szybko nie znudzi. Tego typu gry pobudzają wyobraźnię. Z własnego dzieciństwa pamiętam grę Croc 2.

Z innych gier, to w Portalu 2 są "komory testowe społeczności" przygotowane specjalnie dla dzieci. Tu trzeba rozwiązywać zadania zręcznościowo logiczne. Znam wiele dzieci, które lubią w to grać.

--------------------
Autorka strony poświęconej pedagogice Reggio Emilia - reggioemilia.pl

Quote Post
Sojka
post Thu, 06 Apr 2017 - 20:30
Post #3

Nr użytkownika: 44,047

Fajne, ciekawe, proste i kolorowe jest Cukierowo. Nie płacisz za nie ani grosza. Zadaniem jest polizanie owoców icon_biggrin.gif
Może i brzmi to śmiesznie, dziecinnie, ale ja sama naprawdę się w to wciągnęłam. Bardzo grywalna gierka. Kolejne etapy coraz bardziej wymagające, wymagające zręczności. Moim zdaniem to przyda się dziecku.

Quote Post
waylon
post Tue, 11 Apr 2017 - 15:50
Post #4

Nr użytkownika: 48,943

Ja polecam wszystkie gry logiczne. Candy crush jest niezłe, bo jest kolorowe.
Oczywiście nic nie zastąpi zabawy takiej normalnej, najlepiej z innymi dziećmi albo z rodzicami. Polecam też zabawy muzyczne. Można puścić dziecko coś takiego
https://www.youtube.com/watch?v=32GOtZ3Gci0
I ćwiczyć poczucie rytmu. icon_smile.gif

Quote Post
mitama
post Thu, 13 Apr 2017 - 08:25
Post #5

Cukierowo sprawdziłam - fajne i kolorowe, zaskakująco grywalne - nie spodziewałam się, że tego typu gry mogą wciągać dorosłego, a faktycznie tak jest - pozytywne zaskoczenie. Córka ma już zainstalowane to na tablecie. Ile pozwalacie swoim dzieciom spędzać dziennie czasu przy grach?

Quote Post
Sojka
post Sat, 15 Apr 2017 - 21:19
Post #6

Nr użytkownika: 44,047

Ile czasu to już wasza decyzja. Na pewno tyle, żeby dziecko wyrabiało się ze swoimo obowiązkami szkolnymi/domowymi. Zakładam, że rozsądny czas tj. 30-60 minut, ale oczywiście to każdy rodzic może ocenić inaczej icon_wink.gif

Quote Post
mitama
post Tue, 18 Apr 2017 - 08:52
Post #7

Ale to wciąga icon_wink.gif Codziennie gram, szok icon_wink.gif
Damy dziecku godzinę dziennie, moim zdaniem tak będzie ok. No chyba że nie będzie wykonywała swoich obowiązków jak należy, to wtedy zmniejszymy. Naprawdę bardzo fajna gierka.

Quote Post
dosek
post Thu, 27 Apr 2017 - 21:42
Post #8

Nr użytkownika: 48,035

widzę że dzieciaczki w różnym wieku, mojego kolegi syn 6 latek dostał teraz takie pomoce do zabaw z dziećmi, tak to nazwę http://sklep.zabawyfundamentalne.pl/ tutaj można o tym sobie doczytać, zbiór fajnych zabaw, książeczek dla dzieci i rodziców. Według mnie niesie to fajny przekaz i zacieśnia więzi z dzieciakami, bo rodzice bawią się z nimi wspólnie i to niemalże od wieku 0 icon_wink.gif

Quote Post
belll
post Wed, 10 May 2017 - 18:39
Post #9

Nr użytkownika: 49,527

moja córka uwielbia gry planszowe typu Było sobie życie i wersje internetowe też jej się podobająicon_smile.gif

--------------------

Quote Post
olabojkowska
post Tue, 23 May 2017 - 14:19
Post #10

Nr użytkownika: 49,626

Moje dziecko jest jeszcze za małe na gry komputerowe, zresztą nie chciałabym go wprowadzać zbyt szybko w wirtualny świat. Póki co, świetnie spędzamy razem czas to, co mamy w domu. Ostatnio lepiłyśmy z masy solnej, córeczka była zachwycona icon_smile.gif Polecam przeczytać http://pozytywka.com/domowe-sposoby-na-kre...bawy-dla-dzieciDużo ciekawych porad, jak w kreatywny sposób spędzić czas z dzieckiem

Quote Post
kociasta
post Sat, 10 Jun 2017 - 22:05
Post #11

Nr użytkownika: 48,618

Ja swoją córkę zachęcam do gier planszowych. Komputer odsuwam jak najdalej. Jeszcze ma czas na spędzanie całych dni przed laptopem. Wiec jak najczęściej staramy się razem z mężem siadać z nią do planszówek. Jakbyście szukały to my zamawiamy od misiedwa, sprawdzony i niezawodny sklep.

Quote Post
trykietron
post Tue, 13 Jun 2017 - 09:51
Post #12

Nr użytkownika: 49,183

Na kompa nie są złe, nie demonizujmy:
Portal - zagadki logiczne, tyle że w tajemniczej scenerii opuszczonej bazy badawczej. Jest nawet broń, tyle że ona służy do "strzelania" portalami do poruszania się po planszy.
World of Goo" - ratuje się "gluty" przed różnymi niebezpieczeństwami, też logiczna i o prawach fizyki, np. jak buduje się most, to trzeba mu dać przeciwwagę, żeby się nie zawalił.
"Minecraft" - wyobraźnia przestrzenna, logika.
Planszówki też, jak najbardziej, można zacząć od najprostszych, jak "Dobble".

Quote Post
Alicja80
post Wed, 21 Jun 2017 - 20:26
Post #13

Nr użytkownika: 48,155

moje dzieciaki graja tutaj http://vitispharma.pl/dla-dzieci albo jakas platformówka, przynajmniej wiem ze zero przemocy a fajne na kreatywnosc i wyobaznie

Quote Post
jolka33
post Mon, 03 Jul 2017 - 12:41
Post #14

Nr użytkownika: 47,582

mój synek moze grać jedynie w Minecraft, który bardzo lubi i w którym układa bardzo fajne konstrukcje. Staramy się równeiż kupować mu sporo ksiażek, gier edukacyjnych. Bawi sie nimi tak samo dobrze a jednak gry rozwijają. Nigdy nie kupiłabym natomiast mojemu dziecku czegoś związanego z militariami albo wzbudzającego agresję....

Uważam,że świetne są ksiązki z serii Trampolina:
https://ksiegarnia.pwn.pl/Trampolina-Zanim-...21949202,p.html

Bardzo dobrze opracowane.

Quote Post
jakuna
post Sun, 23 Jul 2017 - 13:42
Post #15

Nr użytkownika: 49,609

Ja raczej staram się do minimum ograniczać dzieciom czas spędzany przy komputerze albo playstastion na rzecz innych rozwojowych zabaw. Mam dwójkę (różnica wieku 5 lat) i na szczęście czasami potrafią ładnie bawić się sami, a starszy syn lubi ze swoją młodszą siostrą spędzać czas. Co oczywiście nie oznacza, że też razem nie spędzamy czasu, tu jest kilka fajnych pomysłów dla rodziców na zabawy z dzieckiem

Quote Post
malwinakot
post Fri, 18 Aug 2017 - 10:44
Post #16

Nr użytkownika: 49,973

A u nas na topie jest ostatnio, jakby nie było, gra ucząca liczenia icon_smile.gif Tylko że nie gra komputerowa, a planszówka. Leśna draka icon_smile.gif Na stronie producenta Tailor Games można o niej poczytać, generalnie to jest gra o wiewiorach, które zbierają orzeszki icon_biggrin.gif

Quote Post
> Rozwojowe gry dla dzieci

Start new topic Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sun, 20 Aug 2017 - 00:27
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe