Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Tzw. wyprawka w państwowym przedszkolu

> 
Moriah
śro, 23 wrz 2015 - 12:58
Mój starszak chodzi do państwowego przedszkola, obecnie do zerówki. Co roku we wrześniu rodzice dostawali listę przyborów potrzebnych jako tzw."wyprawka". Były na niej bloki rysunkowe, kredki, farby, kleje, plastelina, nożyczki - generalnie taki standard. Wiem, że nawet w publicznej placówce nie ma nic za darmo, ale jak w tym roku zobaczyłam listę to zgłupiałam:

papier xero - ryza
papier xero kolor - ryza
papier szary x4
blok techniczny biały i kolorowy x3
blok rysunkowy biały i kolorowy x3
krepina x5
kredki świecowe x4
kredki pastelowe x3
pędzle grube x3
pędzle cienkie x3
duży klej w sztyfcie x5
duży wikol x2
plakatówki x1
nożyczki x1

Nie jest to przedszkole ukierunkowane plastycznie, rysunków czy wyklejanek nie robią szczególnie dużo - na "wystawie" w szatni pojawiają się nowe prace średnio 2-3 razy w miesiącu. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że prosząc o duże ilości wszystkiego panie próbują łatać dziury za tych rodziców, którzy swoim dzieciom nie kupią nic.
A jak wygląda wrześniowa wyprawka w waszych przedszkolach?
Moriah


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,771
Dołączył: wto, 03 sie 10 - 21:21
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 33,899




post śro, 23 wrz 2015 - 12:58
Post #1

Mój starszak chodzi do państwowego przedszkola, obecnie do zerówki. Co roku we wrześniu rodzice dostawali listę przyborów potrzebnych jako tzw."wyprawka". Były na niej bloki rysunkowe, kredki, farby, kleje, plastelina, nożyczki - generalnie taki standard. Wiem, że nawet w publicznej placówce nie ma nic za darmo, ale jak w tym roku zobaczyłam listę to zgłupiałam:

papier xero - ryza
papier xero kolor - ryza
papier szary x4
blok techniczny biały i kolorowy x3
blok rysunkowy biały i kolorowy x3
krepina x5
kredki świecowe x4
kredki pastelowe x3
pędzle grube x3
pędzle cienkie x3
duży klej w sztyfcie x5
duży wikol x2
plakatówki x1
nożyczki x1

Nie jest to przedszkole ukierunkowane plastycznie, rysunków czy wyklejanek nie robią szczególnie dużo - na "wystawie" w szatni pojawiają się nowe prace średnio 2-3 razy w miesiącu. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że prosząc o duże ilości wszystkiego panie próbują łatać dziury za tych rodziców, którzy swoim dzieciom nie kupią nic.
A jak wygląda wrześniowa wyprawka w waszych przedszkolach?

--------------------





***Szczescie to cos do zrobienia, ktos do kochania i nadzieja na cos.*** Autor nieznany
Honey*
śro, 23 wrz 2015 - 13:01
Placimy po 70zl. jest to oddzial bez zywnienia na 5h. dodatkowo co miesiac 25zl
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post śro, 23 wrz 2015 - 13:01
Post #2

Placimy po 70zl. jest to oddzial bez zywnienia na 5h. dodatkowo co miesiac 25zl

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
malgosia1968
śro, 23 wrz 2015 - 14:15
ja zapłaciłam 100 zł na cały rok (Mikołaj chodzi do zerówki) i mam z głowy
choć musiałam zakupić też niektóre rzeczy
ręczniki papierowe szt 4
papier toaletowy opakowanie 8 szt najmniej
mydło w płynie
dwa pudełka chusteczek higienicznych
chusteczki mokre jedno opakowanie
papier ksero (ryza)
flamastry
pastele
kredki bambino

Ten post edytował malgosia1968 śro, 23 wrz 2015 - 14:16
malgosia1968


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,471
Dołączył: pią, 04 wrz 09 - 21:23
SkÄ…d: P.T.
Nr użytkownika: 28,966

GG:


post śro, 23 wrz 2015 - 14:15
Post #3

ja zapłaciłam 100 zł na cały rok (Mikołaj chodzi do zerówki) i mam z głowy
choć musiałam zakupić też niektóre rzeczy
ręczniki papierowe szt 4
papier toaletowy opakowanie 8 szt najmniej
mydło w płynie
dwa pudełka chusteczek higienicznych
chusteczki mokre jedno opakowanie
papier ksero (ryza)
flamastry
pastele
kredki bambino

--------------------
Marek urodzony 02.06.1990 3300g 53cm
Mateusz urodzony 23.05.1991 4150g 59cm
Iza urodzona 04.04.1992 3100g 51cm

Mikołaj urodzony 27.11.2009 2740g 50cm

Franek mój pierwszy wnuczek urodzony 29.09.2011 4100g 58cm
Julek mój drugi wnuczek urodzony 05.08.2015 3900 g 55 cm

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. "
tato tak bardzo tęsknię za Tobą [*] 23.09. minie 11 lat :(

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake
Tamara79
śro, 23 wrz 2015 - 17:12
Też mnie zatkało, rzeczywiście strasznie dużo tego, ryza kolorowego papieru czyli ze 500 kartek na dziecko + białego czyli razem 1000 to wychodzi chyba z 3 prace na dzień wliczając weekendy. No chyba że nie macie ćwiczeń i panie będą kserować zadania, ale to i tak dziwi mnie kolorowy papier ksero. O reszcie nie wspomnę bo trudno wyliczyć ale 5x klej???, w zeszłym roku dokupiłam klej raz a dużo prac robili.
Kupiłabym mniej i bez komentarza pozostawiła.

... rozumiem, że to wszystko ma być podpisane i należy do twojego dziecka?
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post śro, 23 wrz 2015 - 17:12
Post #4

Też mnie zatkało, rzeczywiście strasznie dużo tego, ryza kolorowego papieru czyli ze 500 kartek na dziecko + białego czyli razem 1000 to wychodzi chyba z 3 prace na dzień wliczając weekendy. No chyba że nie macie ćwiczeń i panie będą kserować zadania, ale to i tak dziwi mnie kolorowy papier ksero. O reszcie nie wspomnę bo trudno wyliczyć ale 5x klej???, w zeszłym roku dokupiłam klej raz a dużo prac robili.
Kupiłabym mniej i bez komentarza pozostawiła.

... rozumiem, że to wszystko ma być podpisane i należy do twojego dziecka?

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
chyka
śro, 23 wrz 2015 - 19:54
U nas w przedszkolu panie same kupują w hurtowniach i i internecie rachunki do wglądu dla rodziców wszystkie dzieci mają takie same kredki, plasteliny,bloki, pędzle, farby kupują w litrowych tubach i dzielą. Jedyne co miałam dac to paczka chusteczek mokrych i suchych .
chyka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 911
Dołączył: czw, 28 lip 11 - 22:09
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 37,280




post śro, 23 wrz 2015 - 19:54
Post #5

U nas w przedszkolu panie same kupują w hurtowniach i i internecie rachunki do wglądu dla rodziców wszystkie dzieci mają takie same kredki, plasteliny,bloki, pędzle, farby kupują w litrowych tubach i dzielą. Jedyne co miałam dac to paczka chusteczek mokrych i suchych .

--------------------




Moriah
śro, 23 wrz 2015 - 21:55
CYTAT(kanuÅ›)
... rozumiem, że to wszystko ma być podpisane i należy do twojego dziecka?


A skąd! To wszystko muszę przynieść na raz do przedszkola i panie trzymają w magazynku i jak dzieci potrzebują to jest "wydawane" na stoliki.

Owszem, raz w m-cu są otwarte warsztaty dla rodziców i dzieci na których się maluje, lepi, wycina itd, ale to nadal nie tłumaczy tak dużego "spożycia".

Jakieś ćwiczenia dzieci będą miały, bo już słyszałam, że składka 17 zł na książeczki ma być.

malgosia, chyka No chustki suche i mokre to my też co miesiąc musimy przynosić, ale ludzie tak kombinowali, że w końcu panie zaznaczyły, że chustki suche mają być w paczkach po 100szt. A i nawet to wyegzekwować od rodziców jest ciężko, bo co zebranie panie czytają listę, kto przynosi i zawsze jest to tych samych kilka (!!) nazwisk na grupę 24 dzieci.

Honey To w sumie chyba najlepsza opcja - zapłacić składkę i ktoś (rodzic? przedszkole?) jedzie i kupuje dla całej grupy.
Moriah


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,771
Dołączył: wto, 03 sie 10 - 21:21
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 33,899




post śro, 23 wrz 2015 - 21:55
Post #6

CYTAT(kanuÅ›)
... rozumiem, że to wszystko ma być podpisane i należy do twojego dziecka?


A skąd! To wszystko muszę przynieść na raz do przedszkola i panie trzymają w magazynku i jak dzieci potrzebują to jest "wydawane" na stoliki.

Owszem, raz w m-cu są otwarte warsztaty dla rodziców i dzieci na których się maluje, lepi, wycina itd, ale to nadal nie tłumaczy tak dużego "spożycia".

Jakieś ćwiczenia dzieci będą miały, bo już słyszałam, że składka 17 zł na książeczki ma być.

malgosia, chyka No chustki suche i mokre to my też co miesiąc musimy przynosić, ale ludzie tak kombinowali, że w końcu panie zaznaczyły, że chustki suche mają być w paczkach po 100szt. A i nawet to wyegzekwować od rodziców jest ciężko, bo co zebranie panie czytają listę, kto przynosi i zawsze jest to tych samych kilka (!!) nazwisk na grupę 24 dzieci.

Honey To w sumie chyba najlepsza opcja - zapłacić składkę i ktoś (rodzic? przedszkole?) jedzie i kupuje dla całej grupy.

--------------------





***Szczescie to cos do zrobienia, ktos do kochania i nadzieja na cos.*** Autor nieznany
agnese
śro, 23 wrz 2015 - 22:21
dużo tego macie, skoro jest taki problem z chusteczkami to pewnie wyprawki tez sporo nie przyniesie
ja bym się zapytała Pani czy wyegzekwuje od wszystkich przyniesie

papier ksero faktycznie może iść w dużych ilościach-
przerobienie kolorowego przez jedno dziecko wątpliwe dla mnie, ale tu pewnie tez pójdzie na wszelki ozdoby przedszkolne
kredek to już w ogólne ilość jak dla mnie magiczna
moje dziecko w pierwszej klasie miało mniej pędzelków icon_smile.gifa pewnie i tak używał jednego
nie wiem po co blok rysunkowy skoro jest papier w ryzach - a ich grubość w większości średnio się różni - szczególnie jak się w marketach kupi

miała bym też spore wątpliwości co do takiej ilości niektórych rzeczy
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post śro, 23 wrz 2015 - 22:21
Post #7

dużo tego macie, skoro jest taki problem z chusteczkami to pewnie wyprawki tez sporo nie przyniesie
ja bym się zapytała Pani czy wyegzekwuje od wszystkich przyniesie

papier ksero faktycznie może iść w dużych ilościach-
przerobienie kolorowego przez jedno dziecko wątpliwe dla mnie, ale tu pewnie tez pójdzie na wszelki ozdoby przedszkolne
kredek to już w ogólne ilość jak dla mnie magiczna
moje dziecko w pierwszej klasie miało mniej pędzelków icon_smile.gifa pewnie i tak używał jednego
nie wiem po co blok rysunkowy skoro jest papier w ryzach - a ich grubość w większości średnio się różni - szczególnie jak się w marketach kupi

miała bym też spore wątpliwości co do takiej ilości niektórych rzeczy

--------------------
F. 2008
A. 2011
Paula.
piÄ…, 25 wrz 2015 - 23:31
Strasznie duża ta wyprawka, może niektórzy rodzice nie przynoszą, właśnie z powodu zbyt przesadzonych ilości.


U Malwiny składka 100 zł plus:
ryza papieru ksero
książeczka do biblioteczki
jakaÅ› gra/puzzle

i wyprawka higieniczna:
mydło w płynie plus zapas
paczka mokrych chusteczek
paczka chusteczek
dwie duże rolki ręczników papierowych, ręczniki przynosimy w każdym miesiącu.

Panie odhaczają wyprawkę i ręczniki, przy wejściu do klasy jest kartka, jest odfajkowywany każdy miesiąc.




Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post piÄ…, 25 wrz 2015 - 23:31
Post #8

Strasznie duża ta wyprawka, może niektórzy rodzice nie przynoszą, właśnie z powodu zbyt przesadzonych ilości.


U Malwiny składka 100 zł plus:
ryza papieru ksero
książeczka do biblioteczki
jakaÅ› gra/puzzle

i wyprawka higieniczna:
mydło w płynie plus zapas
paczka mokrych chusteczek
paczka chusteczek
dwie duże rolki ręczników papierowych, ręczniki przynosimy w każdym miesiącu.

Panie odhaczają wyprawkę i ręczniki, przy wejściu do klasy jest kartka, jest odfajkowywany każdy miesiąc.






--------------------
Paula
Ceda
śro, 03 lut 2021 - 09:01
U nas było zebranie na początku sierpnia i tam dostałam informację co będzie dziecku potrzebne. Potem ta informacja była dostępna na stronie przedszkola. Różnie jest w różnych placówkach, warto się dowiedzieć u źródła .....

Na pewno warto jest kupić wygodne i komfortowe kapcie dla malucha.
https://e-butydladzieci.pl/blog/kapcie-do-przedszkola
Dzięki temu dziecko będzie lepiej sie w nich czuło i będzie mu wygodniej.

Ten post edytował Ceda pią, 05 lut 2021 - 07:36
Ceda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 234
Dołączył: wto, 26 lut 19 - 08:28
Nr użytkownika: 52,752




post śro, 03 lut 2021 - 09:01
Post #9

U nas było zebranie na początku sierpnia i tam dostałam informację co będzie dziecku potrzebne. Potem ta informacja była dostępna na stronie przedszkola. Różnie jest w różnych placówkach, warto się dowiedzieć u źródła .....

Na pewno warto jest kupić wygodne i komfortowe kapcie dla malucha.
https://e-butydladzieci.pl/blog/kapcie-do-przedszkola
Dzięki temu dziecko będzie lepiej sie w nich czuło i będzie mu wygodniej.
> Tzw. wyprawka w paÅ„stwowym przedszkolu
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 09:55
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama