Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Wrażliwa skóra

-
monikaaf
post Tue, 28 Jun 2016 - 13:16
Post #1

Grupa: Zbanowani
Nr użytkownika: 47,773

Witajcie,
jak radzicie sobie z suchą, podatną na podrażnienia skórą u dzieci? Szukam dobrego kremu z emolientami. Jak dotąd kupowałam typowe drogeryjne kremy, szukam jednak bardziej profesjonalnych kosmetykach. Myślałam o kremie i emulsji do kąpieli z Emolium lub z Clareny (znajoma bardzo go sobie chwali). Ten pierwszy wydaje mi się lepszy ze względu na skład [edit: moderacja]Jakie kremy polecacie?

Czy słyszałyście o smarowaniu suchej skóry olejem kokosowym? Znalazłam informacje na ten temat na jednym blogu, nie jestem jednak pewna co do tego, wydaje mi się że oleje mogą w dużym stopniu zatykać pory.
Go to the top of the page PM

Quote Post
maniala
post Wed, 29 Jun 2016 - 12:05
Post #2

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 47,781

Ja bym sięgnęła po naturalne oleje i masła do ciała. Olej kokosowy, masło shea i tym podobne.

Quote Post
monikaaf
post Mon, 04 Jul 2016 - 13:10
Post #3

Grupa: Zbanowani
Nr użytkownika: 47,773

CYTAT(maniala @ Wed, 29 Jun 2016 - 13:05) *
Ja bym sięgnęła po naturalne oleje i masła do ciała. Olej kokosowy, masło shea i tym podobne.

Wiadomo, lepiej jest leczyć naturalnymi środkami icon_smile.gif Również tak uważam i stawiam tego typu leki na drugim miejscu, olejki jednak wchłaniają się strasznie długo co nie zawsze jest dobre. Czasem po prostu trzeba umyć malucha i szybko wychodzić, dlatego szukam też dobrych kremów

Quote Post
zdrowydzidzius
post Wed, 06 Jul 2016 - 16:44
Post #4

Nr użytkownika: 47,810

Witaj. ;i)Miałam podobny problem.Synek miał strasznie suchą skóre. Próbowałam się ratować olejem kokosowym, bo nie chciałam używac żadnych środków z apteki. Pomagało. Nawet jeśli była po nim tłusta skóra to nie przeszkadzało jakoś strasznie. Dawałam też olej kokosowy do kąpieli. Ale problem wracał. Pomyślałam, że wszędzie tyle chemii, że spróbuję zmienic środek do prania. Myślałam,że to alergia na coś co jem. Bo mały jadł mleko z piersi. Kupiłam orzechy piorące i problem z suchą skórą zniknął. Poza tym przestałam jeść przetworzona żywność. Teraz miałam taką sytuacje,że dostałam koszulę dla synka od znajomej,po starszym chłopcu. Po godzinie mały miał takie suche czerwone plmy na plecach i brzuchu, że wiedziałam już od czego. Nie wyprałam bo mówila , że wyprane... to jakoś tak z rozpędu załozyłam mu no i się okazało,że orzechy jednak takich reakcji nie wywołują. Także polecam orzechy piorące.Mam nadzieję ,ze pomoże. Poza tym swoje rzeczy też w nich piorę. Zrobiłam też z nich płyn do naczyńicon_wink.gif.

[edit: moderacja]

Quote Post
Cassie2015
post Tue, 19 Jul 2016 - 14:07
Post #5

Nr użytkownika: 46,291

jesli dziecko nie jest uczulone na kokos i nie bedzie przesuszał skóry to jest to swietny pomysł, gdyby jednakokazało się, że nie , to można bez obaw uzyć [edit: moderacja] Jest skuteczna, nie uczula, - z masłem shea dodatkowo, naprawdę likwiduje wszelkie wykwity, liszaje, "suche placki" , doswiadczyłam i polecam.

Quote Post
Marta1982
post Tue, 18 Oct 2016 - 10:26
Post #6

Nr użytkownika: 48,210

My na poczatku uzywalismy oliwki, ale po jakims czasie zauwazylam, ze ona tak naprawde nie nawilza na dluzej... Pani w aptece doradzila mi emolienty, U nas akurat sprawdzil sie balsam do ciala Eloderm.

Quote Post
PaulaMamaZosi
post Tue, 20 Dec 2016 - 10:58
Post #7

Nr użytkownika: 48,335

Słyszałam dużo pozytywnych opinii o Elodermie dlatego zdecydowałam się właśnie na zakup tego emolientów i świetnie nam się sprawdza
doskonale nawilża i regeneruje do tego jest stosunkowo niedrogi.

Quote Post
mikasia
post Wed, 04 Jan 2017 - 12:25
Post #8

Nr użytkownika: 48,646

W takiej sytuacji sam krem może nie wystarczyć. Polecam krochmal do mycia dzieci. Bardzo dobrze działa na problemy ze skórą. Do tego oczywiście jaką oliwka lub krem i voila icon_smile.gif.

Quote Post
alaa789
post Mon, 09 Jan 2017 - 20:12
Post #9

Nr użytkownika: 47,895

Dzieci teraz są coraz bardziej narażone na wiele czynników, więc alergie to norma. Ja zanim podam dziecku lek czytam na efarmaceuta.pl opinie na jego temat, ponieważ wypowiadają się tam też mamy więc wierze w to co czytam. Cieszę się, że znalazłam taką stronkę.

Quote Post
montownia12
post Thu, 12 Jan 2017 - 09:59
Post #10

Nr użytkownika: 48,688

Witam ja polecam kupić w aptece emulsje do kąpieli bardzo dobrze nawilża skórkę

--------------------
[Sygnatura niezgodna z regulaminem forum]

Quote Post
PaulaMamaZosi
post Wed, 19 Jul 2017 - 16:13
Post #11

My oprócz Elodermu do codziennej pielęgnacji, który sprowadza nam się nadal bardzo dobrze. Zaczęliśmy robić dziecku takie różane kąpiele lecznicze zalecone przez lekarza : w krochmalu, z dodatkiem wywaru z kory dębu i w siemieniu lnianym przynoszą fajne efekty.

Quote Post
Pollaco
post Wed, 11 Oct 2017 - 19:07
Post #12

Nr użytkownika: 35,043

Maluszki to mają strasznie wrażliwą skórę, synek mojej siostry co chwilę coś ma. Teraz ma jakąś wysypkę i siostra na podstawie tego artykułu http://www.laroche-posay.pl/artyku%C5%82/C...ech/a32487.aspx podejrzewa AZS. Niedługo ma wizytę u dermatologa, a ja mam nadzieję, że to jednak tylko coś przejściowego

Ten post edytował Pollaco Wed, 11 Oct 2017 - 19:08

Quote Post
kamila556
post Tue, 24 Oct 2017 - 10:48
Post #13

Nr użytkownika: 50,744

u nas się super sprawdził olej kokosowy

Quote Post
makra
post Mon, 13 Nov 2017 - 14:27
Post #14

Nr użytkownika: 50,888

Naturalne kosmetyki u dziecka sprawdzą się najszybciej, choć to prawda, że oleje może nie są tutaj najlepszym wyborem, bo wchłaniają się trochę długo. A przy żywiołowości dzieci zaraz ich na skórze nie będzie, bo je gdzieś wsmarują albo zmyją. Lepiej jest brać jakieś gotowe, ale jak najbardziej naturalne kosmetyki - masła, balsamy, serum z aloesem, kokosem, maliną, dynią, arganem. Dużo jest dzisiaj możliwości. Emolienty albo oliwki zostawiłabym na noc albo na bardzo mocne podrażnienia.

Quote Post
martinsonetto
post Tue, 21 Nov 2017 - 21:45
Post #15

Nr użytkownika: 50,924

GG:

Bardzo często używam olej kokosowy

--------------------

Quote Post
PaulaMamaZosi
post Wed, 22 Nov 2017 - 15:08
Post #16

U nas olej kokosowy się nie sprawdził więc dalej stosujemy Eloderm jako jedyny nam pomaga.

Quote Post
> Wrażliwa skóra

Start new topic Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sat, 25 Nov 2017 - 10:44
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe