Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Zupki, wekowanie czy mrożenie ?

> 
cynamonek_kasia
wto, 16 cze 2015 - 17:21
Witam od paru dni podajÄ™ mojej dzidzi papki, zupki.. ale gotujÄ™ na dwa dni.
Chciałabym gotować troszkę więcej, póki są świeże warzywka. Ale nie wiem ile taką zupkę można przechowywać. Jedni piszą, że parę dni a inni że np. mrożoną miesiąc.
Jak wy robicie/robiłyście.

Czy wekować można jedynie zalewając słoiczek gorącą zupką i odwracając do góry dnem ?
Jak przechowywać potem? W lodówce czy nie koniecznie?

I czy np. mrożoną zupkę po odmrożeniu trzeba zagotować czy nie koniecznie? Czy wystarczy odgrzać w podgrzewaczu ??
cynamonek_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 151
Dołączył: nie, 06 lip 14 - 15:19
Skąd: Kluczbork/Jawor/Tarnów
Nr użytkownika: 44,239




post wto, 16 cze 2015 - 17:21
Post #1

Witam od paru dni podajÄ™ mojej dzidzi papki, zupki.. ale gotujÄ™ na dwa dni.
Chciałabym gotować troszkę więcej, póki są świeże warzywka. Ale nie wiem ile taką zupkę można przechowywać. Jedni piszą, że parę dni a inni że np. mrożoną miesiąc.
Jak wy robicie/robiłyście.

Czy wekować można jedynie zalewając słoiczek gorącą zupką i odwracając do góry dnem ?
Jak przechowywać potem? W lodówce czy nie koniecznie?

I czy np. mrożoną zupkę po odmrożeniu trzeba zagotować czy nie koniecznie? Czy wystarczy odgrzać w podgrzewaczu ??

--------------------


ulla
czw, 18 cze 2015 - 10:27
Myślę, że można mrozić. Warunkiem koniecznym jest gotowanie wyłącznie ze świeżych produktów i przechowywanie w odpowiednio niskiej temperaturze - taką podejrzewam, że nawet dłużej niż miesiąc, choć miesiąc można uznać za rozsądny czas, żeby nie przechowywać za długo. I osobiście - rozmrażany produkt bym zagotowała.

Gdybym wybrała przechowywanie w słoiczku - to raczej pasteryzację, krótko, ale z zagotowaniem zawartości. I przy użyciu naprawdę czystych słoiczków i nakrętek - wyparzone/wygotowane lub wysterylizowane. Dobrze zawekowanej nie trzeba przed otwarciem przechowywać w lodówce.

ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post czw, 18 cze 2015 - 10:27
Post #2

Myślę, że można mrozić. Warunkiem koniecznym jest gotowanie wyłącznie ze świeżych produktów i przechowywanie w odpowiednio niskiej temperaturze - taką podejrzewam, że nawet dłużej niż miesiąc, choć miesiąc można uznać za rozsądny czas, żeby nie przechowywać za długo. I osobiście - rozmrażany produkt bym zagotowała.

Gdybym wybrała przechowywanie w słoiczku - to raczej pasteryzację, krótko, ale z zagotowaniem zawartości. I przy użyciu naprawdę czystych słoiczków i nakrętek - wyparzone/wygotowane lub wysterylizowane. Dobrze zawekowanej nie trzeba przed otwarciem przechowywać w lodówce.



--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
tanka
czw, 15 paź 2015 - 14:13
jednak jestem za mrożeniem, w sumie nawet jak juz dzieciaki podrosły ja nadal mroże zupy, Czesto zostaje, a 3 dzień ta sama zupa no jakoś nie dla nas. Mroże sobie a potem wyciągam jak nie mam czasu gotować i obiadek jest
tanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: nie, 19 paź 14 - 21:55
Nr użytkownika: 44,692




post czw, 15 paź 2015 - 14:13
Post #3

jednak jestem za mrożeniem, w sumie nawet jak juz dzieciaki podrosły ja nadal mroże zupy, Czesto zostaje, a 3 dzień ta sama zupa no jakoś nie dla nas. Mroże sobie a potem wyciągam jak nie mam czasu gotować i obiadek jest
Ludek
pią, 16 paź 2015 - 09:54
Obie metody sÄ… dobre icon_smile.gif

Jak mam większe ilości, to wekuję np. teraz przecier dyniowy. Małe ilości mrożę.
Mrożenie dla mnie jest wygodniejsze (wymaga mniej pracy), ale niestety ogranicza mnie wielkość zamrażalnika, więc nie mogę poszaleć.
Oczywiście wszystko opisuję z datą.
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post pią, 16 paź 2015 - 09:54
Post #4

Obie metody sÄ… dobre icon_smile.gif

Jak mam większe ilości, to wekuję np. teraz przecier dyniowy. Małe ilości mrożę.
Mrożenie dla mnie jest wygodniejsze (wymaga mniej pracy), ale niestety ogranicza mnie wielkość zamrażalnika, więc nie mogę poszaleć.
Oczywiście wszystko opisuję z datą.


--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
> Zupki, wekowanie czy mrożenie ?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 01:28
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama