Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Płacz i podkurczanie nóżek

> 
mamaMadzii
wto, 29 mar 2011 - 09:23
Mam problem. Otóż od dwóch tygodni co jakiś czas moja Madzia płacze kilka godzin i podkurcza nóżki. Teściowa mi mówi, że to może być nawet objaw zapalenia opon mózgowych, ale po konsultacji z lekarzem, doszłam do wniosku, że prędzej mogą to być kolki. Co zrobić, żeby ulżyć dziecku? Lekarz mi polecił[edit: moderacja]. Używałyście? Pomogło? Proszę o szybkie odpowiedzi!
mamaMadzii


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: wto, 29 mar 11 - 08:56
Nr użytkownika: 36,273




post wto, 29 mar 2011 - 09:23
Post #1

Mam problem. Otóż od dwóch tygodni co jakiś czas moja Madzia płacze kilka godzin i podkurcza nóżki. Teściowa mi mówi, że to może być nawet objaw zapalenia opon mózgowych, ale po konsultacji z lekarzem, doszłam do wniosku, że prędzej mogą to być kolki. Co zrobić, żeby ulżyć dziecku? Lekarz mi polecił[edit: moderacja]. Używałyście? Pomogło? Proszę o szybkie odpowiedzi!
Nessi
wto, 29 mar 2011 - 09:53
Ja podawałam Infacol, Sab Simplex ponoć działa cuda, ale trzeba go sprowadzać z zagranicy (Albo zamówić przez neta z czeskiej apteki).
Pomaga też układanie dziecka na brzuszku i szum odkurzacza (Moja Majka do tej pory usypia przy szumie nagranym na telefon 03.gif ), od razu się wycisza.
Nessi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,332
Dołączył: pon, 15 cze 09 - 11:19
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 27,789




post wto, 29 mar 2011 - 09:53
Post #2

Ja podawałam Infacol, Sab Simplex ponoć działa cuda, ale trzeba go sprowadzać z zagranicy (Albo zamówić przez neta z czeskiej apteki).
Pomaga też układanie dziecka na brzuszku i szum odkurzacza (Moja Majka do tej pory usypia przy szumie nagranym na telefon 03.gif ), od razu się wycisza.

--------------------


start-22.02.2014


Mądrość rodzi się z dobrze przemyślanych porażek.
niuniunia23
śro, 30 mar 2011 - 13:25
U mnie przy jednym i przy drugim dziecku pomagał espumisan
niuniunia23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,576
Dołączył: czw, 03 lip 08 - 14:26
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 20,562

GG:


post śro, 30 mar 2011 - 13:25
Post #3

U mnie przy jednym i przy drugim dziecku pomagał espumisan

--------------------
mmania
czw, 31 mar 2011 - 08:35
A espumisan nie jest przypadkiem tylko dla dorosłych? Ja przy moim Mateuszku jak był mały wolałam użyć leku przeznaczonego spejalnie dla niemowląc czyli tego [edit: moderacja] o którym pisze mama Madzi. Ciekawe czy historia się powtórzy przy naszym drugim dziecku icon_smile.gif
mmania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: czw, 31 mar 11 - 08:11
Nr użytkownika: 36,296




post czw, 31 mar 2011 - 08:35
Post #4

A espumisan nie jest przypadkiem tylko dla dorosłych? Ja przy moim Mateuszku jak był mały wolałam użyć leku przeznaczonego spejalnie dla niemowląc czyli tego [edit: moderacja] o którym pisze mama Madzi. Ciekawe czy historia się powtórzy przy naszym drugim dziecku icon_smile.gif
niuniunia23
czw, 31 mar 2011 - 08:56
espumisan jest dla dzieci w kropelkach o smaku bananowym
https://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?c...roducts_id=7561
niuniunia23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,576
Dołączył: czw, 03 lip 08 - 14:26
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 20,562

GG:


post czw, 31 mar 2011 - 08:56
Post #5

espumisan jest dla dzieci w kropelkach o smaku bananowym
https://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?c...roducts_id=7561

--------------------
Blaszka12345
czw, 31 mar 2011 - 11:14
espumisan jest dla dzieci w kropelkach , również rozgrzej trochę oliwkę smaruj brzuszek i przykryj pielucha powinno pomóc, masowanie brzuszka przede wszystkim a może mleko złe
Blaszka12345


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 646
Dołączył: śro, 30 wrz 09 - 13:40
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 29,342

GG:


post czw, 31 mar 2011 - 11:14
Post #6

espumisan jest dla dzieci w kropelkach , również rozgrzej trochę oliwkę smaruj brzuszek i przykryj pielucha powinno pomóc, masowanie brzuszka przede wszystkim a może mleko złe

--------------------

[
Choco.
czw, 31 mar 2011 - 13:51
Rzeczywiście, mogą być to kolki. Zanim sięgniesz po farmakologię, może warto wypróbować inne metody: masowanie brzuszka zgodnie z ruchem wskazówek zegara, przykładanie ciepłej pieluszki do brzuszka, kładzenie dziecka brzuszkiem do swojego brzucha lub ojca, robienie nóżkami rowerka, ciepła kąpiel, która rozluźni. Polecam też noszenie w chuście, spowijanie dziecka kocykiem, "szumienie" do ucha, suszarka, odkurzacz- oczywiście chodzi o dźwięk, czasem przynosi ulgę. Jeśli karmisz butlą to być może dziecko nie toleruje danej mieszanki bądź łyka za dużo powietrza- słyszałam o rurkach antykolkowych. Przy Michale miałam taką made by położna i spisywała się. Jednak leki, to ostateczność. Trzymam kciuki.

Ten post edytował Choco. czw, 31 mar 2011 - 14:03
Choco.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,882
Dołączył: pon, 10 paź 05 - 18:00
Nr użytkownika: 3,791




post czw, 31 mar 2011 - 13:51
Post #7

Rzeczywiście, mogą być to kolki. Zanim sięgniesz po farmakologię, może warto wypróbować inne metody: masowanie brzuszka zgodnie z ruchem wskazówek zegara, przykładanie ciepłej pieluszki do brzuszka, kładzenie dziecka brzuszkiem do swojego brzucha lub ojca, robienie nóżkami rowerka, ciepła kąpiel, która rozluźni. Polecam też noszenie w chuście, spowijanie dziecka kocykiem, "szumienie" do ucha, suszarka, odkurzacz- oczywiście chodzi o dźwięk, czasem przynosi ulgę. Jeśli karmisz butlą to być może dziecko nie toleruje danej mieszanki bądź łyka za dużo powietrza- słyszałam o rurkach antykolkowych. Przy Michale miałam taką made by położna i spisywała się. Jednak leki, to ostateczność. Trzymam kciuki.

--------------------
Michał 08.11.2006 i Maciej 03.01.2011
KlaudiaGuza
pon, 04 kwi 2011 - 12:00
Ja proponuję zrobić badanie moczu. Moja Julka miała zapalenie dróg moczowych, co się często zdarza u dziewczynek a objawy były bardzo podobne do kolki. Z pewnością nie zaszkodzi zrobić.
KlaudiaGuza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: nie, 23 lip 06 - 20:40
SkÄ…d: Pionki, mazowieckie
Nr użytkownika: 6,699

GG:


post pon, 04 kwi 2011 - 12:00
Post #8

Ja proponuję zrobić badanie moczu. Moja Julka miała zapalenie dróg moczowych, co się często zdarza u dziewczynek a objawy były bardzo podobne do kolki. Z pewnością nie zaszkodzi zrobić.

--------------------

Z tym kobiety si? ju? rodz? https://www.youtube.com/watch?v=flmWMu2jc0E
malinka_m
sob, 21 maj 2016 - 15:48
A u nas zmiana butelki na antykolkową pomogła. O ile pamiętam to mieliśmy Twistshake i od razu mały zaakceptował zmianę ze zwykłej. Może dlatego, że ma bardzo fajny smoczek, który mu odpowiada icon_smile.gif na szczęście icon_smile.gif
malinka_m


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: śro, 18 maj 16 - 22:14
Nr użytkownika: 47,577




post sob, 21 maj 2016 - 15:48
Post #9

A u nas zmiana butelki na antykolkową pomogła. O ile pamiętam to mieliśmy Twistshake i od razu mały zaakceptował zmianę ze zwykłej. Może dlatego, że ma bardzo fajny smoczek, który mu odpowiada icon_smile.gif na szczęście icon_smile.gif
> PÅ‚acz i podkurczanie nóżek
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 20:54
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama