Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

wszy

> 
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 23 sty 2013 - 22:22
Post #21

Podnoszę. Który środek polecacie? https://www.doz.pl/apteka/s0_0-Szukaj?value=wszy
Rozumiem, że profilaktycznie trzeba potraktować całą rodzinę?
tolala
śro, 23 sty 2013 - 22:54
My używaliśmy Paranit i Hederin, w jednym i drugim szampon. Nie wiem na ile są lepsze od innych, ale u nas jedna seria była skuteczna, ale do tego było codzienne przeglądanie włosów, bardzo dokładne usuwanie wszystkiego co podejrzane, do tego pranie, prasowanie i umycie wszystkiego co możliwe.
tolala


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,252
Dołączył: pią, 06 kwi 07 - 20:43
SkÄ…d: z domu
Nr użytkownika: 12,708




post śro, 23 sty 2013 - 22:54
Post #22

My używaliśmy Paranit i Hederin, w jednym i drugim szampon. Nie wiem na ile są lepsze od innych, ale u nas jedna seria była skuteczna, ale do tego było codzienne przeglądanie włosów, bardzo dokładne usuwanie wszystkiego co podejrzane, do tego pranie, prasowanie i umycie wszystkiego co możliwe.
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 23 sty 2013 - 23:08
Post #23

A pluszaki? Wystarczy wyprać, czy wyrzucić?
I w jakiej temperaturze prałyście?
Kaszanka
czw, 24 sty 2013 - 08:19
Hedrin najlepszy, kurację powtórną przeprowadziliśmy po 4 dniach. Co z tego jak kolejny dzień w szkole to nowe wszy 21.gif
Paka, jeśli chodzi o pluszaki, spinki, gumki to zapakuj wszystko do wora, szczelnie zamknij i trzymaj tam 2 tygodnie, potem wszystko umyj/wypierz.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post czw, 24 sty 2013 - 08:19
Post #24

Hedrin najlepszy, kurację powtórną przeprowadziliśmy po 4 dniach. Co z tego jak kolejny dzień w szkole to nowe wszy 21.gif
Paka, jeśli chodzi o pluszaki, spinki, gumki to zapakuj wszystko do wora, szczelnie zamknij i trzymaj tam 2 tygodnie, potem wszystko umyj/wypierz.
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 24 sty 2013 - 09:50
Post #25

Zaraz idę kupić Hedrin w żelu. Boję się tylko, że nie starczy dla wszystkich dziewczyn, nie wiem jaka jest wydajność. Na razie znalazłam wszy u jednaj, ale nie sprawdzałam głów pozostałych. Najmłodsza po wtorkowym szczepieniu złapała w przychodni jakiegoś wirusa i leży z gorączką 38,5... icon_confused.gif

Kaszanna dzięki. Już doczytałam, że bez nosiciela te paskudztwa giną w krótkim czasie. Zrobię jak mówisz.

Kaszanka
czw, 24 sty 2013 - 09:59
Paka, wszyscy musiecie zastosować środek, również Ty i mąż. Ja miałam Hedrin w olejku, trzyma się go 8 godzin na głowie. Jedna butelka wystarczyła na mnie i Gabę, mamy gęste włosy, ja długie.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post czw, 24 sty 2013 - 09:59
Post #26

Paka, wszyscy musiecie zastosować środek, również Ty i mąż. Ja miałam Hedrin w olejku, trzyma się go 8 godzin na głowie. Jedna butelka wystarczyła na mnie i Gabę, mamy gęste włosy, ja długie.
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 24 sty 2013 - 11:17
Post #27

Kaszanno, taki https://www.i-apteka.pl/product-pol-28086-H...plyn-100ml.html?

A powtarzałaś po 7 dniach?
Kaszanka
czw, 24 sty 2013 - 11:28
Tak, to ten płyn. Ja zrobiłam po 4 dniach, bo tak nam radzono w aptece a potem po 7 dniach. Kupiłam też dodatkowo grzebień elektorniczny, który używam raz w tygodniu na wszelki wypadek, bo u nas w szkole niestety wszy pojawiają się często a moja skóra głowy nie wytrzymuje takiej dawki leków.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post czw, 24 sty 2013 - 11:28
Post #28

Tak, to ten płyn. Ja zrobiłam po 4 dniach, bo tak nam radzono w aptece a potem po 7 dniach. Kupiłam też dodatkowo grzebień elektorniczny, który używam raz w tygodniu na wszelki wypadek, bo u nas w szkole niestety wszy pojawiają się często a moja skóra głowy nie wytrzymuje takiej dawki leków.
A_KA
czw, 24 sty 2013 - 11:45
Przeczytałam wątek i aż mnie wszystko swędzieć zaczęło, z wrażenia 29.gif
U Młodego w przedszkolu wisi zawiadomienie, że zgłoszono 1 przypadek wszawicy. Co prawda w innej grupie. Mam nadzieję, że nie przywędrują do nas, bo nie wyobrażam sobie pozbywania się tego u Młodego. Nie lubi mycia głowy, nie da sobie niczego wyskubywać, nawet czesać się nie daje icon_rolleyes.gif
Natchnięta wątkiem jednak przejrzę mu dziś włosy...
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 24 sty 2013 - 11:45
Post #29

Przeczytałam wątek i aż mnie wszystko swędzieć zaczęło, z wrażenia 29.gif
U Młodego w przedszkolu wisi zawiadomienie, że zgłoszono 1 przypadek wszawicy. Co prawda w innej grupie. Mam nadzieję, że nie przywędrują do nas, bo nie wyobrażam sobie pozbywania się tego u Młodego. Nie lubi mycia głowy, nie da sobie niczego wyskubywać, nawet czesać się nie daje icon_rolleyes.gif
Natchnięta wątkiem jednak przejrzę mu dziś włosy...

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
tolala
czw, 24 sty 2013 - 13:18
Pluszaki też prałam.
Podobno temperatura prania musi być min 60. Ja, jak mogłam, to dawałam większą, a nawet wrzucałam do suszarki.
Potem jeszcze prasowanie.
tolala


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,252
Dołączył: pią, 06 kwi 07 - 20:43
SkÄ…d: z domu
Nr użytkownika: 12,708




post czw, 24 sty 2013 - 13:18
Post #30

Pluszaki też prałam.
Podobno temperatura prania musi być min 60. Ja, jak mogłam, to dawałam większą, a nawet wrzucałam do suszarki.
Potem jeszcze prasowanie.
AnWoj
piÄ…, 25 sty 2013 - 14:15
Moja córka wszy podłapała w wakacje-koszmar!Za dwa dni mieliśmy jechać na wesele.I zaczęłą sie walka,włosy długie do pasa,gęste a ja zielona co do walki z tym dziadostwem!Gnina po gnidzie z trudem ściągana z włosów,wyczytałam moze i tu na forum że dobry sposób to nałożyc dziecku odżywkę na włosy i spłukiwac wodą z octem.Oczywiście powtórki leczenia były ale chyba nie po 7 dniach a wcześniej.
AnWoj


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 663
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 10:32
SkÄ…d: gdzieÅ› tam...
Nr użytkownika: 23,937




post piÄ…, 25 sty 2013 - 14:15
Post #31

Moja córka wszy podłapała w wakacje-koszmar!Za dwa dni mieliśmy jechać na wesele.I zaczęłą sie walka,włosy długie do pasa,gęste a ja zielona co do walki z tym dziadostwem!Gnina po gnidzie z trudem ściągana z włosów,wyczytałam moze i tu na forum że dobry sposób to nałożyc dziecku odżywkę na włosy i spłukiwac wodą z octem.Oczywiście powtórki leczenia były ale chyba nie po 7 dniach a wcześniej.
Kaszanka
piÄ…, 25 sty 2013 - 14:27
Podobno odżywki z silikonem duszą wszy i gnidy więc co jakiś czas stosuję. Do szkoły Gabie lakieruję włosy i kropię olejkiem z drzewa herbacianego, olejek dodaję też do szamponu.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post piÄ…, 25 sty 2013 - 14:27
Post #32

Podobno odżywki z silikonem duszą wszy i gnidy więc co jakiś czas stosuję. Do szkoły Gabie lakieruję włosy i kropię olejkiem z drzewa herbacianego, olejek dodaję też do szamponu.
beata_77
piÄ…, 25 sty 2013 - 18:04
CYTAT(Paka @ Wed, 23 Jan 2013 - 22:08) *
A pluszaki? Wystarczy wyprać, czy wyrzucić?
I w jakiej temperaturze prałyście?


Pluszaki do zamrażalnika na całą noc, jeżeli mają jakieś bateryjki to wyjąć należy baterie wcześniej.

Jeżeli sprawa tyczy się gnid to z nimi ciężko, najskuteczniej to je "wydłubać" pracochłonne ale wyjścia nie ma, te gęste grzebienie też są bardzo dobre.

Mi za młodego mama często płukała głowę wodą z octem i nie zapobiegło to 4 krotnemu załapaniu wszawicy. Dłogie włoski i płacz tyle pamiętam.
Ostatnio dostałam sms ze szkoły o zanotowaniu przypadku wszawicy, więc regularny przegląd główki tak ze dwa razy w tygodniu zapobiegnie zniesieniu dużej ilości jaj (gnid). Żadne odżywki ich nie zaduszą niestety.

Kaszanka nie lakieruj córci włosów!! Kropisz włosy olejkiem czyli jak?
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
SkÄ…d: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post piÄ…, 25 sty 2013 - 18:04
Post #33

CYTAT(Paka @ Wed, 23 Jan 2013 - 22:08) *
A pluszaki? Wystarczy wyprać, czy wyrzucić?
I w jakiej temperaturze prałyście?


Pluszaki do zamrażalnika na całą noc, jeżeli mają jakieś bateryjki to wyjąć należy baterie wcześniej.

Jeżeli sprawa tyczy się gnid to z nimi ciężko, najskuteczniej to je "wydłubać" pracochłonne ale wyjścia nie ma, te gęste grzebienie też są bardzo dobre.

Mi za młodego mama często płukała głowę wodą z octem i nie zapobiegło to 4 krotnemu załapaniu wszawicy. Dłogie włoski i płacz tyle pamiętam.
Ostatnio dostałam sms ze szkoły o zanotowaniu przypadku wszawicy, więc regularny przegląd główki tak ze dwa razy w tygodniu zapobiegnie zniesieniu dużej ilości jaj (gnid). Żadne odżywki ich nie zaduszą niestety.

Kaszanka nie lakieruj córci włosów!! Kropisz włosy olejkiem czyli jak?

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
Kaszanka
piÄ…, 25 sty 2013 - 21:00
CYTAT(beata_77 @ Fri, 25 Jan 2013 - 20:04) *
Kaszanka nie lakieruj córci włosów!! Kropisz włosy olejkiem czyli jak?


Lakieruję, bo to ochrona przed wszami, na wylakierowane wlosy się nie przyczepią a w szkole nadal panuje wszawica. Olejkiem smaruję przy karku, uszach i przy czole, w sumie to dookoła włosów.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post piÄ…, 25 sty 2013 - 21:00
Post #34

CYTAT(beata_77 @ Fri, 25 Jan 2013 - 20:04) *
Kaszanka nie lakieruj córci włosów!! Kropisz włosy olejkiem czyli jak?


Lakieruję, bo to ochrona przed wszami, na wylakierowane wlosy się nie przyczepią a w szkole nadal panuje wszawica. Olejkiem smaruję przy karku, uszach i przy czole, w sumie to dookoła włosów.
m4rusia
piÄ…, 25 sty 2013 - 21:06
Moja Lena ma drugi raz wszy. Domyślam się skąd. Hedrin poszedł w ruch. Mam nadzieję, że już więcej tego nie przywlecze. Slyszałam, że prostownica do włosów wspomaga wytępienie i lecę z prostowaniem kudłów u młodej.
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post piÄ…, 25 sty 2013 - 21:06
Post #35

Moja Lena ma drugi raz wszy. Domyślam się skąd. Hedrin poszedł w ruch. Mam nadzieję, że już więcej tego nie przywlecze. Slyszałam, że prostownica do włosów wspomaga wytępienie i lecę z prostowaniem kudłów u młodej.

--------------------
Gruszka
sob, 26 sty 2013 - 19:18
Mrusia, zniszczysz włosy tą prostownicą,... szkoda, a gnidy i tak siedzą głównie przy skórze, więc nie przysmażysz ich miejscowo... lepiej poskub icon_wink.gif

ja też profilaktycznie używam ojejku z drzewa herbacianego - i odżywki silikonowe też są ok, tylko nie wiem jakie to icon_smile.gif
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post sob, 26 sty 2013 - 19:18
Post #36

Mrusia, zniszczysz włosy tą prostownicą,... szkoda, a gnidy i tak siedzą głównie przy skórze, więc nie przysmażysz ich miejscowo... lepiej poskub icon_wink.gif

ja też profilaktycznie używam ojejku z drzewa herbacianego - i odżywki silikonowe też są ok, tylko nie wiem jakie to icon_smile.gif

--------------------
A_KA
sob, 26 sty 2013 - 21:57
A gdzie taki olejek z drzewa herbacianego można dostać? Te odżywki silikonowe to jakie? Chciałabym zabezpieczyc moje dzieci, bo i w przedszkolu i w szkole słuchy chodzą o wszawicy 21.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post sob, 26 sty 2013 - 21:57
Post #37

A gdzie taki olejek z drzewa herbacianego można dostać? Te odżywki silikonowe to jakie? Chciałabym zabezpieczyc moje dzieci, bo i w przedszkolu i w szkole słuchy chodzą o wszawicy 21.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
ulla
nie, 27 sty 2013 - 13:46
CYTAT(A_KA @ Sat, 26 Jan 2013 - 19:57) *
A gdzie taki olejek z drzewa herbacianego można dostać?



Podejrzewam, że najłatwiej w sklepie typu Natur Shop albo mydlarni.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post nie, 27 sty 2013 - 13:46
Post #38

CYTAT(A_KA @ Sat, 26 Jan 2013 - 19:57) *
A gdzie taki olejek z drzewa herbacianego można dostać?



Podejrzewam, że najłatwiej w sklepie typu Natur Shop albo mydlarni.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
mamami
czw, 31 sty 2013 - 11:26
CYTAT(Kaszanka @ Fri, 25 Jan 2013 - 21:00) *
LakierujÄ™, bo to ochrona przed wszami, na wylakierowane wlosy siÄ™ nie przyczepiÄ…



Niestety niekoniecznie jest to prawda. Ja włosy lakierowałam regularnie, codziennie po myciu. Niestety i tak gdy Maja przyniosła wszy z przedszkola jako jedyna z rodziny złapałam właśnie ja icon_sad.gif

U nas pomogła właśnie odzywka, jakakolwiek, niekoniecznie musi być z silikonem (choć takich coraz mniej na rynku). Po prostu odzywka jest gęsta, zalepia wszystko i zamyka dopływ powietrza.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post czw, 31 sty 2013 - 11:26
Post #39

CYTAT(Kaszanka @ Fri, 25 Jan 2013 - 21:00) *
LakierujÄ™, bo to ochrona przed wszami, na wylakierowane wlosy siÄ™ nie przyczepiÄ…



Niestety niekoniecznie jest to prawda. Ja włosy lakierowałam regularnie, codziennie po myciu. Niestety i tak gdy Maja przyniosła wszy z przedszkola jako jedyna z rodziny złapałam właśnie ja icon_sad.gif

U nas pomogła właśnie odzywka, jakakolwiek, niekoniecznie musi być z silikonem (choć takich coraz mniej na rynku). Po prostu odzywka jest gęsta, zalepia wszystko i zamyka dopływ powietrza.
m4rusia
czw, 31 sty 2013 - 11:29
CYTAT(mamami @ Thu, 31 Jan 2013 - 11:26) *
Niestety niekoniecznie jest to prawda. Ja włosy lakierowałam regularnie, codziennie po myciu. Niestety i tak gdy Maja przyniosła wszy z przedszkola jako jedyna z rodziny złapałam właśnie ja icon_sad.gif

U nas pomogła właśnie odzywka, jakakolwiek, niekoniecznie musi być z silikonem (choć takich coraz mniej na rynku). Po prostu odzywka jest gęsta, zalepia wszystko i zamyka dopływ powietrza.


Nafta do włosów- to samo.
U Leny walcze z wszami. Gnid nie mogę wytępić. Najwięcej ma na nasadzie przy karku. Wykombinowałam, że jak uśnie, to jej obetnę tą kępę włosów 37.gif No nie wyskubię tego nie ma opcji, a tego wycięcia nie będzie widać. Jestem zdesperowana icon_sad.gif
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post czw, 31 sty 2013 - 11:29
Post #40

CYTAT(mamami @ Thu, 31 Jan 2013 - 11:26) *
Niestety niekoniecznie jest to prawda. Ja włosy lakierowałam regularnie, codziennie po myciu. Niestety i tak gdy Maja przyniosła wszy z przedszkola jako jedyna z rodziny złapałam właśnie ja icon_sad.gif

U nas pomogła właśnie odzywka, jakakolwiek, niekoniecznie musi być z silikonem (choć takich coraz mniej na rynku). Po prostu odzywka jest gęsta, zalepia wszystko i zamyka dopływ powietrza.


Nafta do włosów- to samo.
U Leny walcze z wszami. Gnid nie mogę wytępić. Najwięcej ma na nasadzie przy karku. Wykombinowałam, że jak uśnie, to jej obetnę tą kępę włosów 37.gif No nie wyskubię tego nie ma opcji, a tego wycięcia nie będzie widać. Jestem zdesperowana icon_sad.gif

--------------------
> wszy
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 15:14
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama