Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

wyciąg z księgi wieczystej

, czy jest dostępny dla każdego????
> , czy jest dostÄ™pny dla każdego????
.Angel
śro, 12 sie 2009 - 12:23
Czy ktoś się orientuje czy każdy może wejść do sądu, zrobić opłatę i wybrać kogoś wyciąg z księgi wieczystej?
Mój mąż dostał od swojej babci mieszkanie i jego ciotka bez wiedzy nikogo wzięła w innym mieście wyciąg z księgi wieczystej.
czy to jest zgodne z prawem? Przecież tam są dane osobowe czy każdy z ulicy może mieć wgląd do takich rzeczy?
Z góry dziękuję za odpowiedź
.Angel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,394
Dołączył: nie, 22 paź 06 - 15:41
SkÄ…d: ElblÄ…g
Nr użytkownika: 8,110




post śro, 12 sie 2009 - 12:23
Post #1

Czy ktoś się orientuje czy każdy może wejść do sądu, zrobić opłatę i wybrać kogoś wyciąg z księgi wieczystej?
Mój mąż dostał od swojej babci mieszkanie i jego ciotka bez wiedzy nikogo wzięła w innym mieście wyciąg z księgi wieczystej.
czy to jest zgodne z prawem? Przecież tam są dane osobowe czy każdy z ulicy może mieć wgląd do takich rzeczy?
Z góry dziękuję za odpowiedź

--------------------

Nikodem 07.07.07r 4125g 54cm

Szymon 03.07.03r 3550g 56cm
aluc

Go??







post śro, 12 sie 2009 - 12:28
Post #2

zgodnie z art. 2 prawa o księgach wieczystych i hipotece, księgi wieczyste są jawne

Cleo
śro, 12 sie 2009 - 13:12
To ciekawe, bo my dla naszych klientów na mieszkaine musielismy SAMI wziac ten odpis, (i 2 x zapłacic już) poniewaz odmowiono tamtej pani wydania tegoz...

Ten post edytował Cleo śro, 12 sie 2009 - 13:40
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post śro, 12 sie 2009 - 13:12
Post #3

To ciekawe, bo my dla naszych klientów na mieszkaine musielismy SAMI wziac ten odpis, (i 2 x zapłacic już) poniewaz odmowiono tamtej pani wydania tegoz...

--------------------
Gruszka
śro, 12 sie 2009 - 13:39
Cleo, to niestety zdarza się dość często, ale nie jest zgodne z prawem. Ograniczenie wglądu dotyczy jedynie akt KW. Możesz sobie wziąć wyciąg dla dowolnej nieruchomości, bez względu na to, czyją jest własnością. MOja mam pracująca jako pośrednik w jednym urzędzie dostaje od ręki, w innym uprzejma pani powołując się na zarządzenie swoich "szefów" pobiera "dodatkową" opłatę za udostępnienie odpisu... bez komentarza

Jest tez pojęcie "interesu prawnego" ale nie mam teraz czasu szukac podstawy prawnej. Można się czasem tez na to powołać.

Ten post edytował Gruszka śro, 12 sie 2009 - 13:44
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post śro, 12 sie 2009 - 13:39
Post #4

Cleo, to niestety zdarza się dość często, ale nie jest zgodne z prawem. Ograniczenie wglądu dotyczy jedynie akt KW. Możesz sobie wziąć wyciąg dla dowolnej nieruchomości, bez względu na to, czyją jest własnością. MOja mam pracująca jako pośrednik w jednym urzędzie dostaje od ręki, w innym uprzejma pani powołując się na zarządzenie swoich "szefów" pobiera "dodatkową" opłatę za udostępnienie odpisu... bez komentarza

Jest tez pojęcie "interesu prawnego" ale nie mam teraz czasu szukac podstawy prawnej. Można się czasem tez na to powołać.

--------------------
aluc

Go??







post śro, 12 sie 2009 - 13:39
Post #5

odpisy wydaje się - jak ustawa mówi - osobom zainteresowanym, natomiast jak księgi są skomputeryzowane, to nawet to kryterium odpada, znaczy odpis teoretycznie można wydać każdemu

w praktyce natomiast od zwyczaju panującego w sądzie oraz od daru przekonywania wnioskodawcy zależy, czy sąd wyda odpis czy nie, pretensje do sądu można mieć raczej w przypadku, gdy nie wydaje, niż gdy wydaje
.Angel
śro, 12 sie 2009 - 15:44
Dziękuję dziewczyny za odpowiedź.
Tak trochę dziwnie się czuję, że każdy może mi zajrzeć w papiery 37.gif icon_redface.gif
.Angel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,394
Dołączył: nie, 22 paź 06 - 15:41
SkÄ…d: ElblÄ…g
Nr użytkownika: 8,110




post śro, 12 sie 2009 - 15:44
Post #6

Dziękuję dziewczyny za odpowiedź.
Tak trochę dziwnie się czuję, że każdy może mi zajrzeć w papiery 37.gif icon_redface.gif

--------------------

Nikodem 07.07.07r 4125g 54cm

Szymon 03.07.03r 3550g 56cm
aluc

Go??







post śro, 12 sie 2009 - 15:49
Post #7

nie histeryzuj
w banku, ZUSie czy innym urzędzie w twoje papiery zagląda znacznie więcej ludzi i to niekoniecznie wyłącznie w celach - że tak powiem - ustawowych
nie mówiąc już o śladach internetowych, jakie zostawiasz
ochrona danych to taka nowa religia jakaÅ›, nieodmiennie zadziwia mnie jednak liczba (Å‚atwo)wiernych icon_wink.gif
> wyciÄ…g z ksiÄ™gi wieczystej, czy jest dostÄ™pny dla każdego????
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 18:44
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama