Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Zmiana proszku do prania

, po jakim czasie widoczna poprawa?
> , po jakim czasie widoczna poprawa?
trylinka
nie, 01 sty 2012 - 20:40
Podejrzewamy że proszek do prania (z enzymami) jest winny pewnej uporczywej wysypce.
Zmieniłam go na taki bez enzymów.
Jeżeli to podejrzenie okaże się trafione, to po jakim czasie od zmiany wysypka się zagoi i nie będą powstawały nowe wypryski?
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post nie, 01 sty 2012 - 20:40
Post #1

Podejrzewamy że proszek do prania (z enzymami) jest winny pewnej uporczywej wysypce.
Zmieniłam go na taki bez enzymów.
Jeżeli to podejrzenie okaże się trafione, to po jakim czasie od zmiany wysypka się zagoi i nie będą powstawały nowe wypryski?
patrycja1000
wto, 03 sty 2012 - 00:03
Moja córka jest alergikiem. Zmieniałam jej proszek kilka razy, aż w końcu piorę płynem do prania. Zmiany na skórze u nas po zmianie na inny specyfik utrzymywały się dość długo. Zapomniałam dodać, że mała ma azs. Tak naprawdę na dobre skóra się poprawiła po kilku tygodniach. A największą wysypkę miała po płatkach mydlanych.
patrycja1000


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: pią, 30 gru 11 - 13:55
Nr użytkownika: 38,877




post wto, 03 sty 2012 - 00:03
Post #2

Moja córka jest alergikiem. Zmieniałam jej proszek kilka razy, aż w końcu piorę płynem do prania. Zmiany na skórze u nas po zmianie na inny specyfik utrzymywały się dość długo. Zapomniałam dodać, że mała ma azs. Tak naprawdę na dobre skóra się poprawiła po kilku tygodniach. A największą wysypkę miała po płatkach mydlanych.
Żabolek
śro, 04 sty 2012 - 11:37
U nas była reakcja na płyn do kąpieli. Jak już doszliśmy co uczuliło synka i odstawilismy ten płyn wysypka tak po tygodniu zaczeła przygasać a po 2 tygodniach zniknęła.
Żabolek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,467
Dołączył: śro, 09 sie 06 - 10:53
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 6,912




post śro, 04 sty 2012 - 11:37
Post #3

U nas była reakcja na płyn do kąpieli. Jak już doszliśmy co uczuliło synka i odstawilismy ten płyn wysypka tak po tygodniu zaczeła przygasać a po 2 tygodniach zniknęła.

--------------------
Kiedy decydujesz sie na dziecko, zgadzasz sie, ze od tej chwili Twoje serce bedzie przebywalo poza Twoim cialem." K.Hadley

Mój Aniolek (7tydz) 04.2009

Jakub (25.04.2006)

Natalia(22.05.2010)
szeklanka
piÄ…, 27 sty 2012 - 14:59
dziewczyny a w czym pierzecie? chodzi mi o nazwy bo ja mam dylemat czy nie wrócić do takich proszków dedykowanych maluchom, może ktoś ma jakieś za lub przeciw konkretnym ? podzielcie się co używacie i Wam się sprawdza
szeklanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,454
Dołączył: czw, 24 wrz 09 - 10:14
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 29,267




post piÄ…, 27 sty 2012 - 14:59
Post #4

dziewczyny a w czym pierzecie? chodzi mi o nazwy bo ja mam dylemat czy nie wrócić do takich proszków dedykowanych maluchom, może ktoś ma jakieś za lub przeciw konkretnym ? podzielcie się co używacie i Wam się sprawdza

--------------------
tolala
piÄ…, 27 sty 2012 - 15:14
U nas wysypka była tak silna, że sama zejść nie chciała. Utrzymała się około miesiąca, na początku delikatna w kilku miejscach; później wysypało na całym ciele i to tak bardzo mocno. Zeszła dopiero po wizycie u alergologa i zastosowaniu przepisanych maści.
tolala


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,252
Dołączył: pią, 06 kwi 07 - 20:43
SkÄ…d: z domu
Nr użytkownika: 12,708




post piÄ…, 27 sty 2012 - 15:14
Post #5

U nas wysypka była tak silna, że sama zejść nie chciała. Utrzymała się około miesiąca, na początku delikatna w kilku miejscach; później wysypało na całym ciele i to tak bardzo mocno. Zeszła dopiero po wizycie u alergologa i zastosowaniu przepisanych maści.
trylinka
piÄ…, 10 lut 2012 - 23:35
Ja od grudnia piorę w "Dzidziusiu". Przedtem był Domol.
Krosty jak były tak są, więc to chyba nie proszek.
Maść żadna nie skutkuje.
Stan skóry zdecydowanie pogarsza się w kąpieli, nawet po krótkim prysznicu.
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post piÄ…, 10 lut 2012 - 23:35
Post #6

Ja od grudnia piorę w "Dzidziusiu". Przedtem był Domol.
Krosty jak były tak są, więc to chyba nie proszek.
Maść żadna nie skutkuje.
Stan skóry zdecydowanie pogarsza się w kąpieli, nawet po krótkim prysznicu.
rtonka
piÄ…, 10 lut 2012 - 23:48
Moj Bartek ma azs i piore jego ubrania w loveli, raz jak bylam u tescia i niewzielam proszku to upralam w persilu i maly dostal uczulenia, ale smarowalam go emolium-emulsja specialna i po paru dniach zeszlo.
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post piÄ…, 10 lut 2012 - 23:48
Post #7

Moj Bartek ma azs i piore jego ubrania w loveli, raz jak bylam u tescia i niewzielam proszku to upralam w persilu i maly dostal uczulenia, ale smarowalam go emolium-emulsja specialna i po paru dniach zeszlo.

--------------------
Kacper, Igor

rtonka
piÄ…, 10 lut 2012 - 23:51
CYTAT(trylinka @ Fri, 10 Feb 2012 - 23:35) *
Stan skóry zdecydowanie pogarsza się w kąpieli, nawet po krótkim prysznicu.


A co stosujesz do kapieli?
Ja mojego do tej pory kapie w oilan-emulsji natluszczajacej, czasami mi sie zdarzylo w szarym mydle go umyc.
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post piÄ…, 10 lut 2012 - 23:51
Post #8

CYTAT(trylinka @ Fri, 10 Feb 2012 - 23:35) *
Stan skóry zdecydowanie pogarsza się w kąpieli, nawet po krótkim prysznicu.


A co stosujesz do kapieli?
Ja mojego do tej pory kapie w oilan-emulsji natluszczajacej, czasami mi sie zdarzylo w szarym mydle go umyc.

--------------------
Kacper, Igor

trylinka
sob, 11 lut 2012 - 17:37
CYTAT(rtonka @ Fri, 10 Feb 2012 - 23:51) *
A co stosujesz do kapieli?


Tam, gdzie wypryski to tylko woda. Krosty pękają i sączą się od samej wody.
Wcześniej używaliśmy pediatril - taka piana w niebieskim opakowaniu z apteki.

To się rozognia i goi bez związku z żadnym widocznym czynnikiem. W pewnym momencie przestaliśmy smarować nie widząc efektów i dwa z pięciu krostowych placków zagoiły się same. Ale za to piąty urósł. Mam wrażenie, że to byt, który żyje własnym życiem pozaziemskim. 41.gif
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post sob, 11 lut 2012 - 17:37
Post #9

CYTAT(rtonka @ Fri, 10 Feb 2012 - 23:51) *
A co stosujesz do kapieli?


Tam, gdzie wypryski to tylko woda. Krosty pękają i sączą się od samej wody.
Wcześniej używaliśmy pediatril - taka piana w niebieskim opakowaniu z apteki.

To się rozognia i goi bez związku z żadnym widocznym czynnikiem. W pewnym momencie przestaliśmy smarować nie widząc efektów i dwa z pięciu krostowych placków zagoiły się same. Ale za to piąty urósł. Mam wrażenie, że to byt, który żyje własnym życiem pozaziemskim. 41.gif
patrycja1000
sob, 11 lut 2012 - 23:49
CYTAT(trylinka @ Sat, 11 Feb 2012 - 17:37) *
Mam wrażenie, że to byt, który żyje własnym życiem pozaziemskim. 41.gif


Niestety muszę podpisać się pod tymi słowami. U nas jakiś czas jest spokój ze skórą, po czym wysypki wracają pomimo ścisłej diety i stosowania ciągle tych samych kosmetyków. icon_sad.gif
patrycja1000


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: pią, 30 gru 11 - 13:55
Nr użytkownika: 38,877




post sob, 11 lut 2012 - 23:49
Post #10

CYTAT(trylinka @ Sat, 11 Feb 2012 - 17:37) *
Mam wrażenie, że to byt, który żyje własnym życiem pozaziemskim. 41.gif


Niestety muszę podpisać się pod tymi słowami. U nas jakiś czas jest spokój ze skórą, po czym wysypki wracają pomimo ścisłej diety i stosowania ciągle tych samych kosmetyków. icon_sad.gif
trylinka
pon, 13 lut 2012 - 21:28
A może to stres, o którym my, rodzice nie wiemy?
Miałam koleżankę, dorosłą co prawda, ale właśnie tak odreagowywała rozmaite stresy - przeróżne dziwne skórne historie, z którymi dermatolodzy nie mogli sobie poradzić.
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post pon, 13 lut 2012 - 21:28
Post #11

A może to stres, o którym my, rodzice nie wiemy?
Miałam koleżankę, dorosłą co prawda, ale właśnie tak odreagowywała rozmaite stresy - przeróżne dziwne skórne historie, z którymi dermatolodzy nie mogli sobie poradzić.
martina75
piÄ…, 02 mar 2012 - 20:53
Nasz maluszek jest alergikiem. Jest uczulony prawie na wszystkie proszki. Zaczelismy szukać innych rozwiazań i dalej szukamy. Może znacie jakiś środek do prania naturalny który nie uczula, bez chemii. Jest to w ogóle możliwe?
martina75


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: czw, 13 sty 11 - 17:04
Nr użytkownika: 35,437




post piÄ…, 02 mar 2012 - 20:53
Post #12

Nasz maluszek jest alergikiem. Jest uczulony prawie na wszystkie proszki. Zaczelismy szukać innych rozwiazań i dalej szukamy. Może znacie jakiś środek do prania naturalny który nie uczula, bez chemii. Jest to w ogóle możliwe?
trylinka
piÄ…, 02 mar 2012 - 22:43
KÅ‚Ä…cze mydlnicy jest w 100% naturalne, ale czy nie uczula - tego nie wiem.
W każdym razie na pewno nie jest to chemia tylko zwykła roślinka, która po ususzeniu jest do kupienia w herbapolu.
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post piÄ…, 02 mar 2012 - 22:43
Post #13

KÅ‚Ä…cze mydlnicy jest w 100% naturalne, ale czy nie uczula - tego nie wiem.
W każdym razie na pewno nie jest to chemia tylko zwykła roślinka, która po ususzeniu jest do kupienia w herbapolu.
A_KA
piÄ…, 02 mar 2012 - 23:24
Ja też z alergików. Swego czasu szukałam szamponu do włosów, który by mnie nie uczulał. I znalazłam taki właśnie z mydlnicą, kupowany w sklepie zielarskim. Wiązałam z nim duże nadzieje, ale w sumie się okazało, że zmiany skórne są jak były.

Trylinko... coś dziwna ta Wasza wysypka. Jesteś pewna, że to alergiczne? Kilka krost tylko? A jak reszta skóry? Są zaczerwienienia/suchość?

JakieÅ› leki przeciwhistaminowe bierzecie?

Woda ogólnie bardzo podrażnia. Wiem, bo mnie też. Szczególnie, gdy jest dobrze ciepła.

Ja już kombinowałam ze wszystkim. Zmieniałam mydła/szampony/proszki do prania. I stanęło na tym, że używam tych, które mnie mniej uczulają (bo doskonałych nie znalazłam). I wszelkie prace domowe tylko w rękawiczkach (silne uczulenie na detergenty i kurz).

Dziwne też, że nie działają u Was żadne maści (ale jakie stosujecie?). Ja mam swoje sterydowe i te pomagają od razu. Tyle, że stosuję w ostateczności.
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post piÄ…, 02 mar 2012 - 23:24
Post #14

Ja też z alergików. Swego czasu szukałam szamponu do włosów, który by mnie nie uczulał. I znalazłam taki właśnie z mydlnicą, kupowany w sklepie zielarskim. Wiązałam z nim duże nadzieje, ale w sumie się okazało, że zmiany skórne są jak były.

Trylinko... coś dziwna ta Wasza wysypka. Jesteś pewna, że to alergiczne? Kilka krost tylko? A jak reszta skóry? Są zaczerwienienia/suchość?

JakieÅ› leki przeciwhistaminowe bierzecie?

Woda ogólnie bardzo podrażnia. Wiem, bo mnie też. Szczególnie, gdy jest dobrze ciepła.

Ja już kombinowałam ze wszystkim. Zmieniałam mydła/szampony/proszki do prania. I stanęło na tym, że używam tych, które mnie mniej uczulają (bo doskonałych nie znalazłam). I wszelkie prace domowe tylko w rękawiczkach (silne uczulenie na detergenty i kurz).

Dziwne też, że nie działają u Was żadne maści (ale jakie stosujecie?). Ja mam swoje sterydowe i te pomagają od razu. Tyle, że stosuję w ostateczności.


--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
trylinka
piÄ…, 16 mar 2012 - 10:13
Oczywiście, że nie alergiczne.
Kontakt z wodÄ… ograniczony do minimum.
Nie chcę zapeszać, ale w sumie najbardziej pomógł wyjazd w góry. Został jeszcze do zagojenia mały ślad.
Dalej obserwuję, bo w W-wie znów może się rozjątrzyć...
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post piÄ…, 16 mar 2012 - 10:13
Post #15

Oczywiście, że nie alergiczne.
Kontakt z wodÄ… ograniczony do minimum.
Nie chcę zapeszać, ale w sumie najbardziej pomógł wyjazd w góry. Został jeszcze do zagojenia mały ślad.
Dalej obserwuję, bo w W-wie znów może się rozjątrzyć...
Lilopi
piÄ…, 16 mar 2012 - 10:44
Dominika ma alergię kontaktową m.in. na proszki do prania. Ciężko mi powiedzieć, kiedy jej wysypka zniknęła, bo zwykle nasz "wspaniały" lekarz podawał na jej wysypki jak to mówił "mały sterydzik". No i nie występowała na całym ciele, a tylko w zgięciach łokci, kolan i czasem w pachwinach. Proszki używam tylko sensitive, a odkąd urodził się junior - proszki dla dzieci. Wszystko 2xpłuczę i jest ok.
Lilopi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 415
Dołączył: sob, 20 cze 09 - 18:18
Nr użytkownika: 27,889




post piÄ…, 16 mar 2012 - 10:44
Post #16

Dominika ma alergię kontaktową m.in. na proszki do prania. Ciężko mi powiedzieć, kiedy jej wysypka zniknęła, bo zwykle nasz "wspaniały" lekarz podawał na jej wysypki jak to mówił "mały sterydzik". No i nie występowała na całym ciele, a tylko w zgięciach łokci, kolan i czasem w pachwinach. Proszki używam tylko sensitive, a odkąd urodził się junior - proszki dla dzieci. Wszystko 2xpłuczę i jest ok.

--------------------
2002 D
2012 P
Abotak
piÄ…, 16 mar 2012 - 11:20
przepraszam ze sie wtrace ale no nieco sie dziwie ze zwlaszcza majac alergikow, eksperymentujecie z jakimikolwiek proszkami, bez wzgledu na to czy z enzymem czy bez, czy jest poprawa czy pogorszenie.
U nas nikt alergii nie ma( przynajmniej nie w oczywistej formie bo jakas suchosc i swedzenie owszem przy nieenzymatycznych nawet) i proszki odstawilam zupelnie dawno temu, odkad zaczely sie pojawiac mniej agresywne alternatywy i obudzilam sie w tej kwestii.
U siebie chocby widze poprawe ( brak ww).

Jest ocet, jest soda. Jakies lagodne mydlo ( np kastylijskie) i splukiwanie woda z octem by zneutralizowac pozostalosci mydla. Ktos wspomnial o mydlicy. To wszystko w miare naturalne i lagodne i dopiera tez rozsadnie.
Nie trzeba nawet na orzechy, kule piorace czy jakies eko-wynalazki bulic.

Nawet jesli ta agresywna chemia nie zostawia sladu swojej bytnosci na skorze, to i tak przenika do organow i tam sie odklada, odzywa pozniej.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post piÄ…, 16 mar 2012 - 11:20
Post #17

przepraszam ze sie wtrace ale no nieco sie dziwie ze zwlaszcza majac alergikow, eksperymentujecie z jakimikolwiek proszkami, bez wzgledu na to czy z enzymem czy bez, czy jest poprawa czy pogorszenie.
U nas nikt alergii nie ma( przynajmniej nie w oczywistej formie bo jakas suchosc i swedzenie owszem przy nieenzymatycznych nawet) i proszki odstawilam zupelnie dawno temu, odkad zaczely sie pojawiac mniej agresywne alternatywy i obudzilam sie w tej kwestii.
U siebie chocby widze poprawe ( brak ww).

Jest ocet, jest soda. Jakies lagodne mydlo ( np kastylijskie) i splukiwanie woda z octem by zneutralizowac pozostalosci mydla. Ktos wspomnial o mydlicy. To wszystko w miare naturalne i lagodne i dopiera tez rozsadnie.
Nie trzeba nawet na orzechy, kule piorace czy jakies eko-wynalazki bulic.

Nawet jesli ta agresywna chemia nie zostawia sladu swojej bytnosci na skorze, to i tak przenika do organow i tam sie odklada, odzywa pozniej.
vesee
pon, 31 sie 2015 - 12:05
Polecam Good Wash. Delikatny, uniwersalny, można prać wełnę, jedwab i ciemne kolory? Jak dla mnie idealny środek. Do tego nie ma w składzie substancji chemicznych. Chyba sama się skuszę na zakup. Mam małe dzieci, więc z nim będzie bezpieczniej.
vesee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: pon, 31 sie 15 - 12:03
Nr użytkownika: 46,323




post pon, 31 sie 2015 - 12:05
Post #18

Polecam Good Wash. Delikatny, uniwersalny, można prać wełnę, jedwab i ciemne kolory? Jak dla mnie idealny środek. Do tego nie ma w składzie substancji chemicznych. Chyba sama się skuszę na zakup. Mam małe dzieci, więc z nim będzie bezpieczniej.
> Zmiana proszku do prania, po jakim czasie widoczna poprawa?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 00:07
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama