Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Zmęczenie i nerwy

-
pogodynka
post Wed, 25 Jan 2017 - 20:54
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 48,778

Dobry wieczór. Jestem mamą dwóch dziewczynek: 3 letniej i 8-miesięcznej. Zawsze byłam przeciwna wszelkiej przemocy fizycznej i psychicznej. Córki wychowywałam w poczuciu bliskości, szacunku itd. Wszystko to dawało się zgrać podczas pracy na pół etatu oraz macierzyńskiego. Do czasu...

Gdy młodsza córka skończyła 4 miesiące wróciłam na rynek pracy. Znalazłam dobrą pracę. Wszystko niby super, ale odkąd pracuję zdarzają się takie dni, że sama siebie nie poznaję. Pracuję na poranną zmianę, dzień rozpoczynam o 4:00, o 5:00 wyjazd do pracy, 6:00-13:00 praca - stresująca, kontakt z ludźmi, presja czasu. Po pracy odbieram starszą z przedszkola, młodszą od babci i około 15:00 jesteśmy w domu. I wtedy zazwyczaj czara się przelewa... Obiad, zmęczenie i brak możliwości odpoczynku, wiecznie na wysokich obrotach. Zazwyczaj w tym czasie jestem sama w domu, bo mąż by ułatwić nam organizację życia pracuje w systemie: tydzień nocka, tydzień druga zmiana.

Najmłodszą karmię piersią, około godziny 22:00, najpóźniej 23:00 idę spać, budzę się co godzinę - póltora do karmienia, jak zombie... Po południu jestem wykończona, totalnie zmęczona. Nigdy w życiu nie doświadczyłam takiego zmęczenia, przestaję nad sobą panować, by nie zrobić krzywdy swoim dzieciom czasem zostawiam je na 15 minut same i wychodzę do innego pokoju, piętro niżej. I nienawidzę siebie, z każdym dniem coraz bardziej. Ciągłe wyrzuty sumienia męczą moją głowę...

Jak temu poradzić, jak to ogarnąć?
Go to the top of the page PM

Quote Post
śrubka
post Thu, 09 Feb 2017 - 13:17
Post #2

Nr użytkownika: 41,343

Spokojnie, każdy zasługuje na odpoczynek i wytchnienie. Nie miej wyrzutów sumienia, moim zdaniem nie robisz niczego złego.

Quote Post
lillou
post Wed, 22 Feb 2017 - 09:43
Post #3

Nr użytkownika: 46,626

Masz prawo być zmęczona, może zrób sobie choć chwilę w ciągu dnia dla siebie, albo podrzuć na trochę obie córki do dziadkó by odsapnąć, może powinnaś pogadać z psychologiem?

Quote Post
> Zmęczenie i nerwy

Start new topic Reply to this topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tue, 28 Feb 2017 - 04:18
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe