Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Depo Provera - a tak się bałam! :)

> 
Ika
czw, 10 kwi 2003 - 13:35
Tyle się nasłuchałam i naczytałam złych opinii, że plamienia, że kilogramy, że samopoczucie nie teges i w ogóle, że permamentna miesiączka przez miesiąc... Bałam się jak diabli, ale żeby się przekonać, musiałam zaryzykować... No i jest super! icon_smile.gif Moja tabletkowa skleroza już mi nie przeszkadza, miesiączki zero (co za oszczędność! icon_biggrin.gif icon_razz.gif icon_rolleyes.gif icon_wink.gif ), żadnych kilogramów (chociaż jakby mi przybyło tu i ówdzie, to bym może przestała wyglądać jak kiepski wieszak icon_rolleyes.gif ) i ogólnie jestem pozytywnie zaskoczona! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 10 kwi 2003 - 13:35
Post #1

Tyle się nasłuchałam i naczytałam złych opinii, że plamienia, że kilogramy, że samopoczucie nie teges i w ogóle, że permamentna miesiączka przez miesiąc... Bałam się jak diabli, ale żeby się przekonać, musiałam zaryzykować... No i jest super! icon_smile.gif Moja tabletkowa skleroza już mi nie przeszkadza, miesiączki zero (co za oszczędność! icon_biggrin.gif icon_razz.gif icon_rolleyes.gif icon_wink.gif ), żadnych kilogramów (chociaż jakby mi przybyło tu i ówdzie, to bym może przestała wyglądać jak kiepski wieszak icon_rolleyes.gif ) i ogólnie jestem pozytywnie zaskoczona! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
addera
piÄ…, 11 kwi 2003 - 10:23
Ika no to super, że jesteś zadowolona icon_smile.gif
Ja niestety nie byłam, ale to tylko dowód na to jak rózne jesteśmy my kobiety.
Pozdrawiam
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post piÄ…, 11 kwi 2003 - 10:23
Post #2

Ika no to super, że jesteś zadowolona icon_smile.gif
Ja niestety nie byłam, ale to tylko dowód na to jak rózne jesteśmy my kobiety.
Pozdrawiam

--------------------



justysiak
piÄ…, 11 kwi 2003 - 23:15
Zastrzyk ten stosuję prawie od roku i nie mam zastrzeżeń! Najbardziej podoba mi się to, że nie mam wcale miesiączki, rzadnego plamienia, krwawienia. Teraz ciężko by mi było znowu się przyzwyczaić do tej comiesięcznej kobiecej ułomności!Ach jak ja nienawidziłam tych paru dni w miesiącu!Pozdrawiam i polecam tą formę antykoncepcji!
justysiak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 24
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 12:56
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 467




post piÄ…, 11 kwi 2003 - 23:15
Post #3

Zastrzyk ten stosuję prawie od roku i nie mam zastrzeżeń! Najbardziej podoba mi się to, że nie mam wcale miesiączki, rzadnego plamienia, krwawienia. Teraz ciężko by mi było znowu się przyzwyczaić do tej comiesięcznej kobiecej ułomności!Ach jak ja nienawidziłam tych paru dni w miesiącu!Pozdrawiam i polecam tą formę antykoncepcji!
Siunia
nie, 13 kwi 2003 - 01:14
Dziewczyny,
a gdzie wykonuja takie cuda? Ile to kosztuje? Jak długo mozna stosowac?
Napiszcie coś więcej, bom ciemna masa w tym temacie icon_smile.gif
- Siunia
Siunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,152
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 01:11
Nr użytkownika: 132




post nie, 13 kwi 2003 - 01:14
Post #4

Dziewczyny,
a gdzie wykonuja takie cuda? Ile to kosztuje? Jak długo mozna stosowac?
Napiszcie coś więcej, bom ciemna masa w tym temacie icon_smile.gif
- Siunia
Ika
nie, 13 kwi 2003 - 08:13
Siunia,
recepta od ginekologa, kupujesz w aptece, kosztuje około 40 złotych i jest to dawka trzymiesięczna (czyli wychodzi taniej niż tabletki na 3 miesiące).
Z tym, że różnie kobiety tolerują tą antykoncepcję, ja się troche bałam, bo na eDziecku naczytałam się narzekań, że źle sie czują, że miesiączka przez miesiąc... I widzisz, tak naprawdę nie tego się bałam, ale raczej braku możliwości odstawienia w razie problemów. Bo po podaniu jednej dawki działa trzy miesiące i nic nie zrobisz, a tabletki można odstawić od ręki...
Ale wydaje mi się, że jak się ma dobrego ginekologa, który Cię zna, to wtedy jeśli on przepisze Depo, nic złego dziać się nie powinno.
Tak jest u mnie icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 13 kwi 2003 - 08:13
Post #5

Siunia,
recepta od ginekologa, kupujesz w aptece, kosztuje około 40 złotych i jest to dawka trzymiesięczna (czyli wychodzi taniej niż tabletki na 3 miesiące).
Z tym, że różnie kobiety tolerują tą antykoncepcję, ja się troche bałam, bo na eDziecku naczytałam się narzekań, że źle sie czują, że miesiączka przez miesiąc... I widzisz, tak naprawdę nie tego się bałam, ale raczej braku możliwości odstawienia w razie problemów. Bo po podaniu jednej dawki działa trzy miesiące i nic nie zrobisz, a tabletki można odstawić od ręki...
Ale wydaje mi się, że jak się ma dobrego ginekologa, który Cię zna, to wtedy jeśli on przepisze Depo, nic złego dziać się nie powinno.
Tak jest u mnie icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Mika
wto, 22 kwi 2003 - 23:20
Ika,a czy lekarz przed podaniem Depo kazał Ci robić jakieś badania i mówił cosik więcej na temat przeciwskazań icon_question.gif Czemu niektóre kobitki tak źle reagują na ten zastrzyk icon_question.gif Bo powiem szczerze,że mnie tez korci ale nie chciałabym mieć przez 3 miesiące plamienia icon_rolleyes.gif Wystarczy mi,ze po porodzie musiałam odstawić Minulet bo 2 tygodnie plamiłam icon_rolleyes.gif mimo,że przez 4 lata nic się nie działo icon_sad.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 22 kwi 2003 - 23:20
Post #6

Ika,a czy lekarz przed podaniem Depo kazał Ci robić jakieś badania i mówił cosik więcej na temat przeciwskazań icon_question.gif Czemu niektóre kobitki tak źle reagują na ten zastrzyk icon_question.gif Bo powiem szczerze,że mnie tez korci ale nie chciałabym mieć przez 3 miesiące plamienia icon_rolleyes.gif Wystarczy mi,ze po porodzie musiałam odstawić Minulet bo 2 tygodnie plamiłam icon_rolleyes.gif mimo,że przez 4 lata nic się nie działo icon_sad.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Ika
śro, 23 kwi 2003 - 11:28
Mika,
mój lekarz zna mnie lepiej niż ja siebie icon_wink.gif Dobierając mi jakiekolwiek leki, NIGDY się nie pomylił. Zna mój organizm świetnie. Ale jest to lekarz, do którego chodzę od lat, do którego trafiłam po złych doświadczeniach z konowałami i którego wielbię pod niebiosa icon_smile.gif Bo jest po prostu debeściak w tym, co robi icon_smile.gif W razie potrzeby, co jakiś czas, każe mi zrobić jakieś badania - ale ufam mu tak, że nawet nie wnikam, jakie i po co, po prostu skoro Maciek zleca, znaczy potrzeba i już icon_smile.gif Tym sposobem "ma mnie na bieżąco".

Natomiast jeśli ktoś idzie do lekarza w przychodni, który pacjentki nie zna, albo ma informacje tylko wyczytane z karty, to powinien zrobić dokładne badania, zanim przepisze cokolwiek. Niestety, jest spora grupa lekarzy, którzy przepisują leki na piękne oczy i traktują pacjentkę jak poligon doświadczalny - a nuż jej spasuje... icon_evil.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 23 kwi 2003 - 11:28
Post #7

Mika,
mój lekarz zna mnie lepiej niż ja siebie icon_wink.gif Dobierając mi jakiekolwiek leki, NIGDY się nie pomylił. Zna mój organizm świetnie. Ale jest to lekarz, do którego chodzę od lat, do którego trafiłam po złych doświadczeniach z konowałami i którego wielbię pod niebiosa icon_smile.gif Bo jest po prostu debeściak w tym, co robi icon_smile.gif W razie potrzeby, co jakiś czas, każe mi zrobić jakieś badania - ale ufam mu tak, że nawet nie wnikam, jakie i po co, po prostu skoro Maciek zleca, znaczy potrzeba i już icon_smile.gif Tym sposobem "ma mnie na bieżąco".

Natomiast jeśli ktoś idzie do lekarza w przychodni, który pacjentki nie zna, albo ma informacje tylko wyczytane z karty, to powinien zrobić dokładne badania, zanim przepisze cokolwiek. Niestety, jest spora grupa lekarzy, którzy przepisują leki na piękne oczy i traktują pacjentkę jak poligon doświadczalny - a nuż jej spasuje... icon_evil.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
lidka21
śro, 23 kwi 2003 - 13:27
A ja sie chciałam tez skusic ale juz chyba dam sobie spokój.Tyle sie naczytałam o szkodliwosci tego zastrzyku:(
lidka21


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 208
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:00
Nr użytkownika: 422




post śro, 23 kwi 2003 - 13:27
Post #8

A ja sie chciałam tez skusic ale juz chyba dam sobie spokój.Tyle sie naczytałam o szkodliwosci tego zastrzyku:(
Ika
śro, 23 kwi 2003 - 16:08
Lidka,
dla równowagi poczytaj też o szkodliwości tabletek antykoncepcyjnych, antybiotyków, czy chociażby samego jedzenia icon_rolleyes.gif Takie czasy... kiedyś tylko pomidory powodowały raka icon_lol.gif

icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 23 kwi 2003 - 16:08
Post #9

Lidka,
dla równowagi poczytaj też o szkodliwości tabletek antykoncepcyjnych, antybiotyków, czy chociażby samego jedzenia icon_rolleyes.gif Takie czasy... kiedyś tylko pomidory powodowały raka icon_lol.gif

icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Nula

Go??







post piÄ…, 09 maj 2003 - 10:08
Post #10

Depo-Provera to środek antykoncepcyjny który sprawdza się w krajach 3 świata, jest to bomba hormonana, która rozwala organizm. Brałam zastrzyk dwukrotnie po czy po zrobieniu badań hormonalnych okazało się że poziom endorfin mam taki sam jak kobiety w średnim wieku, sama mam 25 lat, a wszystko przez Depa Provera (groziła mi bezpłodność) Zanm świetną ginekolog w Warszawie - specjaliskę od zaburzeń hormonalnych jak ktoś mi nie wierzy to mogę podać namiary.
Ale oczywiście róbcie jak chcecie:)
Ika
piÄ…, 09 maj 2003 - 10:14
Ja też mam świetnego lekarza który jest ginekologiem endokrynologiem. Byłam bombą hormonalną zanim do niego trafiłam - po leczeniu przez innego lekarza. Dzięki obecnemu wszystkie wyniki badań mam idealne i nie mam ŻADNYCH problemów.

Może po prostu jestem z Trzeciego Świata......? icon_rolleyes.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post piÄ…, 09 maj 2003 - 10:14
Post #11

Ja też mam świetnego lekarza który jest ginekologiem endokrynologiem. Byłam bombą hormonalną zanim do niego trafiłam - po leczeniu przez innego lekarza. Dzięki obecnemu wszystkie wyniki badań mam idealne i nie mam ŻADNYCH problemów.

Może po prostu jestem z Trzeciego Świata......? icon_rolleyes.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Mika
piÄ…, 09 maj 2003 - 12:11
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Może po prostu jestem z Trzeciego Świata......? icon_rolleyes.gif


Może....nie z tego świata icon_question.gif icon_wink.gif icon_lol.gif hehehehe żartowałam oczywiście icon_biggrin.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post piÄ…, 09 maj 2003 - 12:11
Post #12

CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Może po prostu jestem z Trzeciego Świata......? icon_rolleyes.gif


Może....nie z tego świata icon_question.gif icon_wink.gif icon_lol.gif hehehehe żartowałam oczywiście icon_biggrin.gif
Ika
piÄ…, 09 maj 2003 - 13:01
CYTAT(Mika)
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Może po prostu jestem z Trzeciego Świata......? icon_rolleyes.gif


Może....nie z tego świata icon_question.gif wink.gif icon_lol.gif hehehehe żartowałam oczywiście icon_biggrin.gif


MikuÅ›, na pewno nie z tego... Nie z tego co Nula! icon_rolleyes.gif

icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post piÄ…, 09 maj 2003 - 13:01
Post #13

CYTAT(Mika)
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Może po prostu jestem z Trzeciego Świata......? icon_rolleyes.gif


Może....nie z tego świata icon_question.gif wink.gif icon_lol.gif hehehehe żartowałam oczywiście icon_biggrin.gif


MikuÅ›, na pewno nie z tego... Nie z tego co Nula! icon_rolleyes.gif

icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
adzia_a

Go??







post pon, 12 maj 2003 - 09:27
Post #14

Ikuś - z tym trzecim światem to prawda - tam jest napopularniejszy, bo najwygodiejszy. Co oczywiście nie dyskwalifikuje tego środka, bo niby czemu miałoby? Co do bomby hormolanej to raczej wątpię - w końcu
środek ten podaje się matkom karmiącym.

Natomiast kiedy onegdaj, w poszukiwaniu informacji wrzuciłąm jego nazwę w przeglądarkę, zdumiała mnie ilosć stron poświęconych tylk oi wyłącznie skutkom ubocznym DP. Chyba żaden inny środek nie doczekał się aż takiej krytyki - oczywiście to są wszystko strony zachodnie, Polska jest chyba jedynym krajem, gdzie środki hormonalne nie mają żadnych skutków ubocznych icon_wink.gif - oficjalnie oczywiście

Co oczywiście nie znaczy, że musi koniecznie szkodzić, bo to zależy od organizmu - jedna osoba dostaje zawału po kawie, a innej po trzech szatanach senność przechodzi icon_wink.gif
Mika
pon, 12 maj 2003 - 14:37
CYTAT(adzia_a)
jedna osoba dostaje zawału po kawie, a innej po trzech szatanach senność przechodzi icon_wink.gif


...a ja po 3 kawach usypiam jak dziecko icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 12 maj 2003 - 14:37
Post #15

CYTAT(adzia_a)
jedna osoba dostaje zawału po kawie, a innej po trzech szatanach senność przechodzi icon_wink.gif


...a ja po 3 kawach usypiam jak dziecko icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Olena
czw, 15 maj 2003 - 13:08
Myśle, że nie ma cudownych środków dla wszystkich, bo po prostu każdy organizm inaczej reaguje. Ja już chciała się zdecydować na Depoproverę, kiedy znajomy lekarz z pogardą powiedział, że on to "daje swoim kotom". To mnie odstraszyło, ale potem rozmawiałam ze swoją lekarka, do której mam zaufanie i ona z kolei Depoproverę polecała.
Zanim jednak podjęłam decyzję, na polski rynek weszły tabletki Cerazette, taka mini-pigułka dla karmiących. 35 zł/op. Jedyny mankament - trzeba brać codziennie o tej samej porze (max. 3 godz. spóźnienia), ale - jeśli się chce - firma wysyła bezpłatne SMS-y przypominające, codziennie o wybranej godzinie. Cerazette też "groziło" ciągłym plamieniem, ale mnie to ominęło - w ogóle nie mam miesiączki i bardzo dobrze się czuję icon_cool.gif .
A wracając do Depo..., zdecydowała się na nie moja koleżanka,i niestety była wykończona, bo rzeczywiście plamiła przez całe 3 miesiące, a po
5-ciu okazało się, że ma podwyższony poziom hormonów i tafiła do endokrynologa. Na szczęście nie było to nic poważnego i po serii leków wszystko wróciło do normy, ale lekarka powiedział, że do zaburzeń doszło właśnie po Depproverze.
Rację ma więc Ika - co organizm to niespodzianka. Zawsze więc lepiej zrobić badania. Mi służy Cerazette, a więc je niniejszym polecam, jako alternatywę dla Depo.
Pozdrawiam
Olena
Olena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 481
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 13:26
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 259

GG:


post czw, 15 maj 2003 - 13:08
Post #16

Myśle, że nie ma cudownych środków dla wszystkich, bo po prostu każdy organizm inaczej reaguje. Ja już chciała się zdecydować na Depoproverę, kiedy znajomy lekarz z pogardą powiedział, że on to "daje swoim kotom". To mnie odstraszyło, ale potem rozmawiałam ze swoją lekarka, do której mam zaufanie i ona z kolei Depoproverę polecała.
Zanim jednak podjęłam decyzję, na polski rynek weszły tabletki Cerazette, taka mini-pigułka dla karmiących. 35 zł/op. Jedyny mankament - trzeba brać codziennie o tej samej porze (max. 3 godz. spóźnienia), ale - jeśli się chce - firma wysyła bezpłatne SMS-y przypominające, codziennie o wybranej godzinie. Cerazette też "groziło" ciągłym plamieniem, ale mnie to ominęło - w ogóle nie mam miesiączki i bardzo dobrze się czuję icon_cool.gif .
A wracając do Depo..., zdecydowała się na nie moja koleżanka,i niestety była wykończona, bo rzeczywiście plamiła przez całe 3 miesiące, a po
5-ciu okazało się, że ma podwyższony poziom hormonów i tafiła do endokrynologa. Na szczęście nie było to nic poważnego i po serii leków wszystko wróciło do normy, ale lekarka powiedział, że do zaburzeń doszło właśnie po Depproverze.
Rację ma więc Ika - co organizm to niespodzianka. Zawsze więc lepiej zrobić badania. Mi służy Cerazette, a więc je niniejszym polecam, jako alternatywę dla Depo.
Pozdrawiam
Olena
kasiarybka

Go??







post czw, 15 maj 2003 - 13:20
Post #17

Olenko, ja też jestem na Cerazette i jestem bardzo zadowolona.
Plamienia owszem miałam ale tylko przez 7 dni, teraz jest super.
Czuję się bardzo dobrze, nie mam żadnych srodków ubocznych jest dobrze.
Dostałam od swojej gin. taki "przypominacz", jak karta magnetyczna który "pipczy" codziennie przypominając mi o przyjęciu tabletki.....będzie tak "pipczał" przez trzy miesiące aż nawyk się we mnie zakoduje icon_smile.gif))))
Pozdrawiam Kaska.
Olena
czw, 15 maj 2003 - 13:24
Dzięki Kasiu z "pipczacza" icon_lol.gif !.
Olena
Olena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 481
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 13:26
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 259

GG:


post czw, 15 maj 2003 - 13:24
Post #18

Dzięki Kasiu z "pipczacza" icon_lol.gif !.
Olena
iff
nie, 18 maj 2003 - 22:29
Ika, ja mam pytanko w kwestii praktycznej : kto ten zastrzyk robi ? wracam ze strzykawa do gina ?
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post nie, 18 maj 2003 - 22:29
Post #19

Ika, ja mam pytanko w kwestii praktycznej : kto ten zastrzyk robi ? wracam ze strzykawa do gina ?
Ika
nie, 18 maj 2003 - 22:35
Iffona,
generalnie nie, robi jakaś pielegniarka, jeśli masz znajomą, albo taka w przychodni... Chociaż mój lekarz mi robi icon_wink.gif Bo powiedziałam, że nikt inny mojego tyłka nie dotknie icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Ale on ma u mnie w ogóle specjalnie względy i ja u niego chyba tudzież icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 18 maj 2003 - 22:35
Post #20

Iffona,
generalnie nie, robi jakaś pielegniarka, jeśli masz znajomą, albo taka w przychodni... Chociaż mój lekarz mi robi icon_wink.gif Bo powiedziałam, że nikt inny mojego tyłka nie dotknie icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Ale on ma u mnie w ogóle specjalnie względy i ja u niego chyba tudzież icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
> Depo Provera - a tak siÄ™ baÅ‚am! :)
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 13:34
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama