Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

ciąża na wychowawczym

> 
Pysio
piÄ…, 05 lis 2004 - 20:00
Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Teraz przebywam na urlopie wychowawczym. Pierwszą ciążę calusieńką przebywałam na zwolnieniu lekarskim i dostawałam zasiłek chorobowy. Potem urlop wypoczynkowy i macierzyński - oba płatne. Od kiedy jestem na wychowawczym nie mam żadnych dochodów i zakład pracy odprowadza za mnie jedynie zdrowotne.
No właśnie, i czy w związku z tym, że nie mam odprowadzanych składek na chorobowe, to w przypadku gdybym teraz zaszła w ciążę i poszła na zwolnienie przysługiwałby mi zasiłek chorobowy, czy nie.
A może w takim przypadku powinnam opłacać indywidualnie składki chorobowe, aby mieć prawo do zasiłku.

Poza tym chciałabym wiedzieć jak to jest?, mam wychowawczy na 3 lata, rodzę drugie dziecko i co? odrazu macierzyński na drugie, a ten wychowawczy przepada?

Mamusie, które miały taką sytuację, bądź są zorientowane w temacie proszę o informacje. Chciałabym wiedzieć na czym stoje i jak sobie wszystko zaplanować.

Z góry dzięki za odpowiedzi
Pysio


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,352
Dołączył: sob, 28 sie 04 - 21:52
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,048

GG:


post piÄ…, 05 lis 2004 - 20:00
Post #1

Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Teraz przebywam na urlopie wychowawczym. Pierwszą ciążę calusieńką przebywałam na zwolnieniu lekarskim i dostawałam zasiłek chorobowy. Potem urlop wypoczynkowy i macierzyński - oba płatne. Od kiedy jestem na wychowawczym nie mam żadnych dochodów i zakład pracy odprowadza za mnie jedynie zdrowotne.
No właśnie, i czy w związku z tym, że nie mam odprowadzanych składek na chorobowe, to w przypadku gdybym teraz zaszła w ciążę i poszła na zwolnienie przysługiwałby mi zasiłek chorobowy, czy nie.
A może w takim przypadku powinnam opłacać indywidualnie składki chorobowe, aby mieć prawo do zasiłku.

Poza tym chciałabym wiedzieć jak to jest?, mam wychowawczy na 3 lata, rodzę drugie dziecko i co? odrazu macierzyński na drugie, a ten wychowawczy przepada?

Mamusie, które miały taką sytuację, bądź są zorientowane w temacie proszę o informacje. Chciałabym wiedzieć na czym stoje i jak sobie wszystko zaplanować.

Z góry dzięki za odpowiedzi

--------------------
Magda mama Kuby ur.24.04.2003

Posty w temacie
Pysio   ciąża na wychowawczym   piÄ…, 05 lis 2004 - 20:00
Lua   Ja byÅ‚am w tekiej sytuacji. ZaszÅ‚am w drugÄ… ciÄ...   piÄ…, 05 lis 2004 - 20:09
Monika_M (PÅ‚acia)   Aha i macierzyÅ„ski na drugie dziecko powinien trw...   nie, 07 lis 2004 - 17:16
Pysio   Pysio a Ty możesz zrobić taki manewr, że wracas...   nie, 07 lis 2004 - 18:08
Monika_M (PÅ‚acia)   Możesz wrócić w każdej chwili z wychowawcz...   nie, 07 lis 2004 - 20:16
mamajul   Monika_M Czyli wracam sobie do pracy i tego sameg...   czw, 25 lis 2004 - 10:38
Monika_M (PÅ‚acia)   No wiesz optymalnie byÅ‚oby popracować kilka dni,...   czw, 25 lis 2004 - 11:13
NatkaRe   Wlasnie tak sobie mysle.... Jestem na wychowawcz...   pon, 29 lis 2004 - 13:09
Ludek   JeÅ›li bÄ™dÄ…c na wychowawczym okazuje siÄ™, że j...   pon, 29 lis 2004 - 21:21
niuniek84   Witam! Jestem obecnie na urlopie wychowawczym ...   nie, 15 sty 2012 - 19:27
moko.   ZakÅ‚adajÄ…c, że rodzisz dziecko tego 15.04 a url...   nie, 15 sty 2012 - 20:40
> ciąża na wychowawczym
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 06:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama