Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Ile dni w domu po bańkach?

> 
Pysio
śro, 12 sty 2005 - 17:55
No właśnie ile?

Kuba miał stawiane bańki w poniedziałek wieczorem i jest znaczna poprawa, prawie wogóle nie kaszle. Na kontrolę idziemy dopiero w piątek, a za oknem jest taka ładna pogoda. No i stąd moje pytanie, czy ewentualnie moglibyśmy jutro wynurzyć się na trochę na dwór, czy raczej niekoniecznie. Sama nie mam doświadczenia w kwestii baniek, u mnie w rodzinie nie były stawiane, a Kubuś miał pierwszy raz. Liczę na Wasze opinie i przykłady z własnego doświadczenia.


Ps. nie ma podawanych żadnych leków oprócz syropu.
Pysio


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,352
Dołączył: sob, 28 sie 04 - 21:52
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,048

GG:


post śro, 12 sty 2005 - 17:55
Post #1

No właśnie ile?

Kuba miał stawiane bańki w poniedziałek wieczorem i jest znaczna poprawa, prawie wogóle nie kaszle. Na kontrolę idziemy dopiero w piątek, a za oknem jest taka ładna pogoda. No i stąd moje pytanie, czy ewentualnie moglibyśmy jutro wynurzyć się na trochę na dwór, czy raczej niekoniecznie. Sama nie mam doświadczenia w kwestii baniek, u mnie w rodzinie nie były stawiane, a Kubuś miał pierwszy raz. Liczę na Wasze opinie i przykłady z własnego doświadczenia.


Ps. nie ma podawanych żadnych leków oprócz syropu.

--------------------
Magda mama Kuby ur.24.04.2003
Agnieszka.zg
śro, 12 sty 2005 - 18:45
myślę że tak choć zasada jest taka że po bańkach 24 godz. nie wstajemy z łóżka.....tak więc myślę że na krótko możecie
Agnieszka.zg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,269
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 15:58
Skąd: Zielona Góra
Nr użytkownika: 20

GG:


post śro, 12 sty 2005 - 18:45
Post #2

myślę że tak choć zasada jest taka że po bańkach 24 godz. nie wstajemy z łóżka.....tak więc myślę że na krótko możecie

--------------------
i.
śro, 12 sty 2005 - 18:46
Magda, po bańkach trzeba zostać w domu przynajmniej 3 dni.
Także wszystko zależy od Ciebie.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 12 sty 2005 - 18:46
Post #3

Magda, po bańkach trzeba zostać w domu przynajmniej 3 dni.
Także wszystko zależy od Ciebie.
OlivkaMamaNorber...
śro, 12 sty 2005 - 19:30
Magda wydaje mi się, że jutro jest stanowczo za wcześnie na pierwszy spacer po bańkach.
Poczekajcie lepiej do piątku, bo przeziębienie baniek może skończyć się komplikacjami.

Tak przy okazji zdradź mi jak Twój synek dał sobie postawić bańki icon_question.gif icon_exclaim.gif icon_eek.gif

Jeszcze jedno: czy to były bańki bezogniowe icon_question.gif
OlivkaMamaNorber...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,610
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 20:30
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 401

GG:


post śro, 12 sty 2005 - 19:30
Post #4

Magda wydaje mi się, że jutro jest stanowczo za wcześnie na pierwszy spacer po bańkach.
Poczekajcie lepiej do piątku, bo przeziębienie baniek może skończyć się komplikacjami.

Tak przy okazji zdradź mi jak Twój synek dał sobie postawić bańki icon_question.gif icon_exclaim.gif icon_eek.gif

Jeszcze jedno: czy to były bańki bezogniowe icon_question.gif

--------------------
Lidka, mama Norberta Dawida (15.09.2002)
i Wiktorii El?biety (8.12.2005)
user posted image
user posted image
mamadwojki

Go??







post śro, 12 sty 2005 - 19:44
Post #5

ja te 24 godziny to musowo zostawiam w domu (w lozku nie leza, ale zakladam cieply pulowerek na plecy)
ale juz dwa dni po drugim postawieniu pediatra zaleca kontrole, wiec idziemy do lekarza
a wiec chcac nie chcac wychodzimy - nawet zima
Pysio
śro, 12 sty 2005 - 21:42
CYTAT(OlivkaMamaNorbercika)
Tak przy okazji zdradź mi jak Twój synek daÅ‚ sobie postawić baÅ„ki    

Jeszcze jedno: czy to były bańki bezogniowe



Tak, to były bezogniowe bańki.

A było ciężko, byliśmy w trójkę, ja, mąż i męża siostra - stawiała bańki. A my z mężem trzymaliśmy dziecko. Najgorzej, że miał mieć 6 sztuk, 4 pod łopatkami i 2 na ramionach. I te dwie nie chciały się trzymać, co chwila odpadały i na nowo były stawiane. A odciąganie tą strzykawą nie jest najprzyjemniejsze. Mały dostał takiej histerii, że zaczął wymiotować, a to oczywiście doprowadziło go do spazmów. Przed następnym razem będę miała napewno wątpliwości, ale mam nadzieję, że nie będzie to szybko.

Chyba jednak jutro posiedzimy jeszcze w domciu, zobaczÄ™ co w piÄ…tek powie lekarz.

Dzięki za odpowiedzi.
Pysio


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,352
Dołączył: sob, 28 sie 04 - 21:52
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,048

GG:


post śro, 12 sty 2005 - 21:42
Post #6

CYTAT(OlivkaMamaNorbercika)
Tak przy okazji zdradź mi jak Twój synek daÅ‚ sobie postawić baÅ„ki    

Jeszcze jedno: czy to były bańki bezogniowe



Tak, to były bezogniowe bańki.

A było ciężko, byliśmy w trójkę, ja, mąż i męża siostra - stawiała bańki. A my z mężem trzymaliśmy dziecko. Najgorzej, że miał mieć 6 sztuk, 4 pod łopatkami i 2 na ramionach. I te dwie nie chciały się trzymać, co chwila odpadały i na nowo były stawiane. A odciąganie tą strzykawą nie jest najprzyjemniejsze. Mały dostał takiej histerii, że zaczął wymiotować, a to oczywiście doprowadziło go do spazmów. Przed następnym razem będę miała napewno wątpliwości, ale mam nadzieję, że nie będzie to szybko.

Chyba jednak jutro posiedzimy jeszcze w domciu, zobaczÄ™ co w piÄ…tek powie lekarz.

Dzięki za odpowiedzi.

--------------------
Magda mama Kuby ur.24.04.2003
izamr
czw, 13 sty 2005 - 13:05
Tak przy okazji zdradź mi jak Twój synek dał sobie postawić bańki

Jeszcze jedno: czy to były bańki bezogniowe


nam lekarz pokazał jak stawić bańki - takie zwykłe. układa sie dziecko u siebie na kolanach na brzuszku. trzyma jedna ręką głókę i rączki,a drugą nóżki. oczywiscie mały popłakal, bo nie móóógł głoowki podniesć, ale ogólnie nie było najgorzej. polecam ten sposób.
izamr


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 403
Dołączył: sob, 08 sty 05 - 17:49
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,506

GG:


post czw, 13 sty 2005 - 13:05
Post #7

Tak przy okazji zdradź mi jak Twój synek dał sobie postawić bańki

Jeszcze jedno: czy to były bańki bezogniowe


nam lekarz pokazał jak stawić bańki - takie zwykłe. układa sie dziecko u siebie na kolanach na brzuszku. trzyma jedna ręką głókę i rączki,a drugą nóżki. oczywiscie mały popłakal, bo nie móóógł głoowki podniesć, ale ogólnie nie było najgorzej. polecam ten sposób.

--------------------
Iza
user posted image
user posted image
Pysio
czw, 13 sty 2005 - 13:21
CYTAT(izamr)
nam lekarz pokazaÅ‚ jak stawić baÅ„ki - takie zwykÅ‚e. ukÅ‚ada sie dziecko u siebie na kolanach na brzuszku. trzyma jedna rÄ™kÄ… głókÄ™ i rÄ…czki,a  drugÄ… nóżki. oczywiscie maÅ‚y popÅ‚akal, bo nie móóógÅ‚ gÅ‚oowki podniesć, ale ogólnie nie byÅ‚o najgorzej. polecam ten sposób.



Tak, ale Twój Karolek jest prawie rok młodszy, więc i jest mniejszy i mniej umie, także można go utrzymać na kolanach.
Z takim dwulatkiem jest już niestety dużo trudniej i raczej trzymanie na kolanach nie wchodzi w grę.

A swoją drogą to zdziwiona jestem, że masz już doświadczenie z bańkami, nam lekarz powiedziała, że baniek nie zaleca się dzieciom poniżej 1 roku życia. Ale może są różne szkoły, nie wiem.
Pysio


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,352
Dołączył: sob, 28 sie 04 - 21:52
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,048

GG:


post czw, 13 sty 2005 - 13:21
Post #8

CYTAT(izamr)
nam lekarz pokazaÅ‚ jak stawić baÅ„ki - takie zwykÅ‚e. ukÅ‚ada sie dziecko u siebie na kolanach na brzuszku. trzyma jedna rÄ™kÄ… głókÄ™ i rÄ…czki,a  drugÄ… nóżki. oczywiscie maÅ‚y popÅ‚akal, bo nie móóógÅ‚ gÅ‚oowki podniesć, ale ogólnie nie byÅ‚o najgorzej. polecam ten sposób.



Tak, ale Twój Karolek jest prawie rok młodszy, więc i jest mniejszy i mniej umie, także można go utrzymać na kolanach.
Z takim dwulatkiem jest już niestety dużo trudniej i raczej trzymanie na kolanach nie wchodzi w grę.

A swoją drogą to zdziwiona jestem, że masz już doświadczenie z bańkami, nam lekarz powiedziała, że baniek nie zaleca się dzieciom poniżej 1 roku życia. Ale może są różne szkoły, nie wiem.

--------------------
Magda mama Kuby ur.24.04.2003
siłaczka
wto, 18 sty 2005 - 23:15
[quote="Pysio"][quote=izamr]


A swoją drogą to zdziwiona jestem, że masz już doświadczenie z bańkami, nam lekarz powiedziała, że baniek nie zaleca się dzieciom poniżej 1 roku życia. Ale może są różne szkoły, nie wiem.[/quote]

Marianna ma 11 miesięcy, miała już dwa razy stawione bańki, z zalecenia lekarza oczywiście. Ja miałam postawione bańki po raz pierwszy kiedy miałam 4 miesiące icon_rolleyes.gif
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post wto, 18 sty 2005 - 23:15
Post #9

[quote="Pysio"][quote=izamr]


A swoją drogą to zdziwiona jestem, że masz już doświadczenie z bańkami, nam lekarz powiedziała, że baniek nie zaleca się dzieciom poniżej 1 roku życia. Ale może są różne szkoły, nie wiem.[/quote]

Marianna ma 11 miesięcy, miała już dwa razy stawione bańki, z zalecenia lekarza oczywiście. Ja miałam postawione bańki po raz pierwszy kiedy miałam 4 miesiące icon_rolleyes.gif
lidka21
czw, 20 sty 2005 - 20:33
Czy bańki były stawiane po przeziebieniu czy po jakiś cięższych przejsciach typu zapalenie płuc.Mój mały teraz ma zapalenie płuc jestem przerazona. Podobno, po zakończeniu leczenia bedzie miał tez stawiane bańki.Mnie kolezanka lekarka radziła, że po bankach to dobrze jest 2 tygodnie z domu nie wychodzić,wygrzewac sie.
lidka21


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 208
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:00
Nr użytkownika: 422




post czw, 20 sty 2005 - 20:33
Post #10

Czy bańki były stawiane po przeziebieniu czy po jakiś cięższych przejsciach typu zapalenie płuc.Mój mały teraz ma zapalenie płuc jestem przerazona. Podobno, po zakończeniu leczenia bedzie miał tez stawiane bańki.Mnie kolezanka lekarka radziła, że po bankach to dobrze jest 2 tygodnie z domu nie wychodzić,wygrzewac sie.
mamadwojki

Go??







post czw, 20 sty 2005 - 22:10
Post #11

moje dzieci dosc czesto maja kaszel
wiec wtedy stawiamy banki
czasem schodzilo juz na oskrzela, ale banki wyciagnely chorobsko

tak ok. 4 dni po ostatnich bankach (zazwyczaj dwukrotnie stawiam w odstepie 2 dni) puszczam dzieci do zlobka i przedszkola
mama_do_kwadratu
czw, 20 sty 2005 - 22:29
Ja słyszałam, ze bańki można stawiać tylko raz na pół roku. Czy to prawda?
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 20 sty 2005 - 22:29
Post #12

Ja słyszałam, ze bańki można stawiać tylko raz na pół roku. Czy to prawda?

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
mamadwojki

Go??







post sob, 22 sty 2005 - 23:59
Post #13

nie
na pewno nie
moje dziewczyny mialy stawiane czesciej niz co 6 miesiecy

poza tym w ciagu jednej choroby pediatra zaleca postawic dwukrotnie z dwudniowym odstepem.
> Ile dni w domu po baÅ„kach?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 21:25
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama