Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Co zrobić z mnóstwem gałęzi,

, ale zgodnie z prawem?
> , ale zgodnie z prawem?
magdalenka
wto, 21 kwi 2009 - 19:48
Dziewczyny pomóżcie proszę, bo nie wiem, kogo mogę o to zapytać:
dzika działka, przed budową, wycięte drzewa,krzewy. Problem: co zrobić z gałęziami? Nikt ich nie potrzebuje, bo do kominków tip kiepskie. Jest teg bardzo dużo. Spalić nie wolno. Więc co, do choinki? Macie jakieś pomysły?

Takimi sprawami jeszcze się nie zajmowałam, ale spośród nas na Forum na pewno są mamy, które siedzą w ekologicznych tematach.

Ps rozwiązanie musi być zgodne w 100% z prawem, bo to nie budowa małego domku, tylko, nazwijmy to "użyteczności publicznej", więc trza pilnować przepisów.

Pomocy, bo dalsze prace czekajÄ…!
magdalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,052
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:54
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 237




post wto, 21 kwi 2009 - 19:48
Post #1

Dziewczyny pomóżcie proszę, bo nie wiem, kogo mogę o to zapytać:
dzika działka, przed budową, wycięte drzewa,krzewy. Problem: co zrobić z gałęziami? Nikt ich nie potrzebuje, bo do kominków tip kiepskie. Jest teg bardzo dużo. Spalić nie wolno. Więc co, do choinki? Macie jakieś pomysły?

Takimi sprawami jeszcze się nie zajmowałam, ale spośród nas na Forum na pewno są mamy, które siedzą w ekologicznych tematach.

Ps rozwiązanie musi być zgodne w 100% z prawem, bo to nie budowa małego domku, tylko, nazwijmy to "użyteczności publicznej", więc trza pilnować przepisów.

Pomocy, bo dalsze prace czekajÄ…!
anuÅ›
wto, 21 kwi 2009 - 20:44
Poprostu należy zamówić kontener/y i w nie wrzucać wszystkie gałęzie. Są firmy, które podstawiają na parę godzin albo parę dni. Koszt od 500zł za kontener wzwyż. Niemały ale za to zgodnie z prawem icon_smile.gif
anuÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post wto, 21 kwi 2009 - 20:44
Post #2

Poprostu należy zamówić kontener/y i w nie wrzucać wszystkie gałęzie. Są firmy, które podstawiają na parę godzin albo parę dni. Koszt od 500zł za kontener wzwyż. Niemały ale za to zgodnie z prawem icon_smile.gif
Gosia z edziecka
wto, 21 kwi 2009 - 20:44
A dlaczego nie wolno spalić? Jak są suche, to nie dymią.
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 366




post wto, 21 kwi 2009 - 20:44
Post #3

A dlaczego nie wolno spalić? Jak są suche, to nie dymią.
fifafo
wto, 21 kwi 2009 - 20:52
a może aby mniej tego było przepuścić gałęzie przez maszynę do ich rozdrabniania i dalej do kontenera albo zapytać szkołę ogrodniczą czy nie potrzebują
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post wto, 21 kwi 2009 - 20:52
Post #4

a może aby mniej tego było przepuścić gałęzie przez maszynę do ich rozdrabniania i dalej do kontenera albo zapytać szkołę ogrodniczą czy nie potrzebują

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
magdalenka
wto, 21 kwi 2009 - 20:55
Anuś no właśnie koszt takiej operacji - olbrzymi. Bo gałęzi mnóstwo. Oczywiście,można najpierw pociąć na mniejsze, ale wtedy dochodzi zakup/wypożyczenie sprzętu i zapłata komuś za zrobienie tego.

Spalić nie można z powodu przepisów przeciwpożarowych /jak zrozumiałam/.
magdalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,052
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:54
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 237




post wto, 21 kwi 2009 - 20:55
Post #5

Anuś no właśnie koszt takiej operacji - olbrzymi. Bo gałęzi mnóstwo. Oczywiście,można najpierw pociąć na mniejsze, ale wtedy dochodzi zakup/wypożyczenie sprzętu i zapłata komuś za zrobienie tego.

Spalić nie można z powodu przepisów przeciwpożarowych /jak zrozumiałam/.
iwo1
wto, 21 kwi 2009 - 21:35
Madzia każdy z panów po pracy worek gałęzi na plecy i do domu...
Iwo:)

iwo1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,381
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 12:19
SkÄ…d: StÄ…d...
Nr użytkownika: 226

GG:


post wto, 21 kwi 2009 - 21:35
Post #6

Madzia każdy z panów po pracy worek gałęzi na plecy i do domu...
Iwo:)



--------------------
"Nigdy nie mów nigdy,bo życie potrafi zaskoczyć"
trylinka
wto, 21 kwi 2009 - 22:16
Palenie niekoniecznie jest niezgodne z prawem. Każda gmina ustala swój "regulamin utrzymania czystości".
U mnie wolno palić "pod warunkiem niezadymiania sąsiednich posesji".
A mandat straży miejskiej i tak wyjdzie taniej niż kontener czy mielenie.
Mandat to też rodzaj "legalnej" drogi wyjścia - płacisz i jesteś czysta.
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post wto, 21 kwi 2009 - 22:16
Post #7

Palenie niekoniecznie jest niezgodne z prawem. Każda gmina ustala swój "regulamin utrzymania czystości".
U mnie wolno palić "pod warunkiem niezadymiania sąsiednich posesji".
A mandat straży miejskiej i tak wyjdzie taniej niż kontener czy mielenie.
Mandat to też rodzaj "legalnej" drogi wyjścia - płacisz i jesteś czysta.
magdalenka
wto, 21 kwi 2009 - 22:54
nie, sprawdzone, w Bielsku nie wolno. Niestety.
magdalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,052
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:54
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 237




post wto, 21 kwi 2009 - 22:54
Post #8

nie, sprawdzone, w Bielsku nie wolno. Niestety.
moko.
wto, 21 kwi 2009 - 23:03
a) potnij na małe kawałeczki i zakop w ziemi - samo się rozłozy po czasie
b) dogadaj się z p. smieciarzami, moze wezmą worki z gałęziami - mi wzięli w zamian za parę piwek
c) kontener zamów
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 21 kwi 2009 - 23:03
Post #9

a) potnij na małe kawałeczki i zakop w ziemi - samo się rozłozy po czasie
b) dogadaj się z p. smieciarzami, moze wezmą worki z gałęziami - mi wzięli w zamian za parę piwek
c) kontener zamów


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
magdalenka
wto, 21 kwi 2009 - 23:12
dziewczyny ale to działka spora, i naprawdę mnóstwo gałęzi, czyli nawet gdyby było to możliwe, to palenie odpada - chyba, że ognisko na całą działkę, kopanie - zdecydowanie, kontenerów ładnych PARĘ by poszło /koszty/, o wywozie np przez śmieciarzy - nierealne. Dlatego problem, choć zaskakujący, w formie makro wywołuje mą bezradność.
magdalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,052
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:54
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 237




post wto, 21 kwi 2009 - 23:12
Post #10

dziewczyny ale to działka spora, i naprawdę mnóstwo gałęzi, czyli nawet gdyby było to możliwe, to palenie odpada - chyba, że ognisko na całą działkę, kopanie - zdecydowanie, kontenerów ładnych PARĘ by poszło /koszty/, o wywozie np przez śmieciarzy - nierealne. Dlatego problem, choć zaskakujący, w formie makro wywołuje mą bezradność.
moko.
wto, 21 kwi 2009 - 23:19
Popytaj okolicznych sąsiadów czy potrzebują i chcą gałęzie do spalenia ? moze coś wezmą ?
Kurcze nie mam juz innych pomysłów icon_sad.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 21 kwi 2009 - 23:19
Post #11

Popytaj okolicznych sąsiadów czy potrzebują i chcą gałęzie do spalenia ? moze coś wezmą ?
Kurcze nie mam juz innych pomysłów icon_sad.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
wiktore
śro, 22 kwi 2009 - 08:26
Chyba w tym przypadku najlepiej wypozyczyc maszynę do mielenia gałezi z jakiejs wypożyczalni sprzętu ogrodniczego (jakbys mieszkala bliżej to bym ci pożyczyla icon_smile.gif) i jezeli sami nei maci eczasu to wynając jakiegos pana albo panow i rozsypac to na działce niech się rozkłada. Jest trochę roboty- sami ostatnio karczowalismy działkę poośniętą głogami, dzikimi różami-a le u nas nie ma problemow wszystko spaliliśmy- ognisko nie było na cała działkę, no ale niestety trzeba piłowac i raąbać.
wiktore


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,543
Dołączył: czw, 29 gru 05 - 19:07
Nr użytkownika: 4,401




post śro, 22 kwi 2009 - 08:26
Post #12

Chyba w tym przypadku najlepiej wypozyczyc maszynę do mielenia gałezi z jakiejs wypożyczalni sprzętu ogrodniczego (jakbys mieszkala bliżej to bym ci pożyczyla icon_smile.gif) i jezeli sami nei maci eczasu to wynając jakiegos pana albo panow i rozsypac to na działce niech się rozkłada. Jest trochę roboty- sami ostatnio karczowalismy działkę poośniętą głogami, dzikimi różami-a le u nas nie ma problemow wszystko spaliliśmy- ognisko nie było na cała działkę, no ale niestety trzeba piłowac i raąbać.
Lila_
śro, 22 kwi 2009 - 11:36
Ewentualnie przejedź się na jakąś pobliską wieś i popytaj czy ktoś nie byłby zainteresowany takim drzewem - tam ludzie nie patrzą czy się dobrze w kominku pali tylko ważne, że mają za darmo (tylko kosztem przywiezienia) czym palić w domach.
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post śro, 22 kwi 2009 - 11:36
Post #13

Ewentualnie przejedź się na jakąś pobliską wieś i popytaj czy ktoś nie byłby zainteresowany takim drzewem - tam ludzie nie patrzą czy się dobrze w kominku pali tylko ważne, że mają za darmo (tylko kosztem przywiezienia) czym palić w domach.

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

doroonia
śro, 22 kwi 2009 - 12:48
Mialam podobna sytuacje i wystawilam na allegro za symboliczne 1zl i juz nastepnego dnia bylo pelno telefonow,wiec szybko sie tego pozbylismy.To samo zrobilismy z gruzem.Za kontenery trzeba by bylo placic kupe kasy a tak my sie pozbylismy a komus sie przydaly:)
doroonia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 512
Dołączył: wto, 06 sty 09 - 14:10
Skąd: Mikołów
Nr użytkownika: 24,497

GG:


post śro, 22 kwi 2009 - 12:48
Post #14

Mialam podobna sytuacje i wystawilam na allegro za symboliczne 1zl i juz nastepnego dnia bylo pelno telefonow,wiec szybko sie tego pozbylismy.To samo zrobilismy z gruzem.Za kontenery trzeba by bylo placic kupe kasy a tak my sie pozbylismy a komus sie przydaly:)

--------------------




magdalenka
śro, 22 kwi 2009 - 14:13
i ten pomysł bardzo mi się podoba, dziękuję!
magdalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,052
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:54
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 237




post śro, 22 kwi 2009 - 14:13
Post #15

i ten pomysł bardzo mi się podoba, dziękuję!
Cleo
śro, 22 kwi 2009 - 15:21
Ja mam podobny nieco temat: co zrobic z kilkoma brzózkami, ktore wyrosly za blisko okien i spóldzielnia kazala nam 'cos z tym zrobic'?
Mam wyciac i wyrzucic? glupio jakos? przesadzic? nie znam sie na tym, nie mam dokad, ostatecnzie ew. jakos upchne w dole ogrodka, ale nie bardzo widzę gdzie... Moze tez na allegro te brzózki?>
Chyba ze ktos moez chce je ode mnie zabrac? icon_smile.gif
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post śro, 22 kwi 2009 - 15:21
Post #16

Ja mam podobny nieco temat: co zrobic z kilkoma brzózkami, ktore wyrosly za blisko okien i spóldzielnia kazala nam 'cos z tym zrobic'?
Mam wyciac i wyrzucic? glupio jakos? przesadzic? nie znam sie na tym, nie mam dokad, ostatecnzie ew. jakos upchne w dole ogrodka, ale nie bardzo widzę gdzie... Moze tez na allegro te brzózki?>
Chyba ze ktos moez chce je ode mnie zabrac? icon_smile.gif

--------------------
joanaz
czw, 23 kwi 2009 - 14:33
Cleo- pień brzoy na pewno chętnie weżmą posiadaczki kominków - ładnie sie pali. Tylko zastanawiam się co znaczy, że wy macie coś zrobic z drzewami. To wasz teren? Czy spóldzielni? Na wycinke drzew nawet samosiejek, jesli osiągną pewniem rozmiar chyba trzeba miec zgodę z Wydziału Środowiska lub podobnego z urzedu gminy.

joanna
joanaz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,857
Dołączył: pią, 29 lip 05 - 14:33
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 3,448




post czw, 23 kwi 2009 - 14:33
Post #17

Cleo- pień brzoy na pewno chętnie weżmą posiadaczki kominków - ładnie sie pali. Tylko zastanawiam się co znaczy, że wy macie coś zrobic z drzewami. To wasz teren? Czy spóldzielni? Na wycinke drzew nawet samosiejek, jesli osiągną pewniem rozmiar chyba trzeba miec zgodę z Wydziału Środowiska lub podobnego z urzedu gminy.

joanna

--------------------
mama Zofii (luty 2001) i Heleny (sierpień 2004)
Cleo
czw, 23 kwi 2009 - 14:51
Joannaz -brzozy samosiejki (bo mamy tez 2 wielgachne od początku na tym terenie ogrodka), wyrosly jakos chyba z poltora roku temu-moze dwa- pod oknami, bardzo blisko sciany. Mielismy tel. ze spoldzielni, że mamy je usunąć, bo rosnac dalej, zagrozą fundamentom. Wlasnie dlatego wycieli nam przy ocieplaniu budynku cudny świerk:( oraz tuję, której nie cierpialam:)
Wg mojego męża, cześć ogrodka jest przynalezna do meiszkania, a jakas jego pozostala (mneijsza ) cześć jest w naszym posiadaniu na zasadzie 'dzierżawy' od spoldzielni. I brzózki wyrosly wlasnie tam. No, nic dopytamw takim razie, bo tez rozumiem, ze te od kominków to zetną tylko, a co z korzeniami?
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post czw, 23 kwi 2009 - 14:51
Post #18

Joannaz -brzozy samosiejki (bo mamy tez 2 wielgachne od początku na tym terenie ogrodka), wyrosly jakos chyba z poltora roku temu-moze dwa- pod oknami, bardzo blisko sciany. Mielismy tel. ze spoldzielni, że mamy je usunąć, bo rosnac dalej, zagrozą fundamentom. Wlasnie dlatego wycieli nam przy ocieplaniu budynku cudny świerk:( oraz tuję, której nie cierpialam:)
Wg mojego męża, cześć ogrodka jest przynalezna do meiszkania, a jakas jego pozostala (mneijsza ) cześć jest w naszym posiadaniu na zasadzie 'dzierżawy' od spoldzielni. I brzózki wyrosly wlasnie tam. No, nic dopytamw takim razie, bo tez rozumiem, ze te od kominków to zetną tylko, a co z korzeniami?

--------------------
anuÅ›
wto, 05 maj 2009 - 14:45
Cleo - obejmiesz pień ręką (dłonią)? Jeśli tak to wycinaj czym prędzej. Jeśli nie to musisz mieć pozwolenie.
To taki najszybszy sposób na oszacowanie drzewek.
anuÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post wto, 05 maj 2009 - 14:45
Post #19

Cleo - obejmiesz pień ręką (dłonią)? Jeśli tak to wycinaj czym prędzej. Jeśli nie to musisz mieć pozwolenie.
To taki najszybszy sposób na oszacowanie drzewek.
o_r_o

Go??







post śro, 06 maj 2009 - 07:28
Post #20

CYTAT(Lila_ @ Wed, 22 Apr 2009 - 12:36) *
Ewentualnie przejedź się na jakąś pobliską wieś i popytaj czy ktoś nie byłby zainteresowany takim drzewem - tam ludzie nie patrzą czy się dobrze w kominku pali tylko ważne, że mają za darmo (tylko kosztem przywiezienia) czym palić w domach.


pomysł rewelacyjny!!!
> Co zrobić z mnóstwem gaÅ‚Ä™zi,, ale zgodnie z prawem?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 19:15
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama