Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Jaki plecak do 4 klasy

> 
mamapiotrusia7
pon, 25 lip 2011 - 13:34
Dziewczyny jakie plecaki wasze dzieci miały w 4 klasie. Mojemu synowi to raczej obojętne, na co go namówię to raczej będzie ok. No ale właśnie nie mam pojęcia co się teraz nosi. Czy lepiej kupić porządny plecak z usztywnianym dnem, czy lepiej coś sportowego? Doradźcie proszę 06.gif .
mamapiotrusia7


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 140
Dołączył: nie, 11 kwi 04 - 22:46
Nr użytkownika: 1,654




post pon, 25 lip 2011 - 13:34
Post #1

Dziewczyny jakie plecaki wasze dzieci miały w 4 klasie. Mojemu synowi to raczej obojętne, na co go namówię to raczej będzie ok. No ale właśnie nie mam pojęcia co się teraz nosi. Czy lepiej kupić porządny plecak z usztywnianym dnem, czy lepiej coś sportowego? Doradźcie proszę 06.gif .
mama_do_kwadratu
pon, 25 lip 2011 - 13:38
lekki, sztywne plecy
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pon, 25 lip 2011 - 13:38
Post #2

lekki, sztywne plecy

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
harkon
pon, 25 lip 2011 - 15:32
MOja miala na kółkach - te co nosiła, to jakieś tony!! Dlatego wolalam na kółkach. Jak miała lżejszy dzień, to nosiła sportowy, ale jednak z bardzoj usztywnionym dnem i pleckami, nie taką zupełna "szmate" 29.gif
harkon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 499
Dołączył: wto, 02 paź 07 - 19:53
SkÄ…d: wieÅ› pod WarszawÄ…
Nr użytkownika: 16,398




post pon, 25 lip 2011 - 15:32
Post #3

MOja miala na kółkach - te co nosiła, to jakieś tony!! Dlatego wolalam na kółkach. Jak miała lżejszy dzień, to nosiła sportowy, ale jednak z bardzoj usztywnionym dnem i pleckami, nie taką zupełna "szmate" 29.gif

--------------------

mamapiotrusia7
pon, 25 lip 2011 - 20:25
Też myślałam o takim na kółkach ale Piter idzie do szkoły sportowej więc raczej by nie przeszlo. Zrobiłam wstępny rekonesans sklepowy i mam lekką załamkę. To co mi się podobało w internecie na żywca to kompletna masakra 29.gif. No ale będziemy szukać.
mamapiotrusia7


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 140
Dołączył: nie, 11 kwi 04 - 22:46
Nr użytkownika: 1,654




post pon, 25 lip 2011 - 20:25
Post #4

Też myślałam o takim na kółkach ale Piter idzie do szkoły sportowej więc raczej by nie przeszlo. Zrobiłam wstępny rekonesans sklepowy i mam lekką załamkę. To co mi się podobało w internecie na żywca to kompletna masakra 29.gif. No ale będziemy szukać.
mama_do_kwadratu
pon, 25 lip 2011 - 20:27
a sprawdzałaś Topgal?
https://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pon, 25 lip 2011 - 20:27
Post #5

a sprawdzałaś Topgal?
https://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
mamapiotrusia7
pon, 25 lip 2011 - 20:41
No właśnie mama_do_kwadratu topgal mi się całkiem podoba w internecie ale na razie nie natrafiłam na niego w realu. A po dzisiejszych doświadczeniach nie zamówię nic póki nie przymierzę. To dopiero początki a już mam dość. 29.gif
mamapiotrusia7


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 140
Dołączył: nie, 11 kwi 04 - 22:46
Nr użytkownika: 1,654




post pon, 25 lip 2011 - 20:41
Post #6

No właśnie mama_do_kwadratu topgal mi się całkiem podoba w internecie ale na razie nie natrafiłam na niego w realu. A po dzisiejszych doświadczeniach nie zamówię nic póki nie przymierzę. To dopiero początki a już mam dość. 29.gif
Ika
pon, 25 lip 2011 - 21:09
CYTAT(harkon @ Mon, 25 Jul 2011 - 14:32) *
MOja miala na kółkach - te co nosiła, to jakieś tony!! Dlatego wolalam na kółkach. Jak miała lżejszy dzień, to nosiła sportowy, ale jednak z bardzoj usztywnionym dnem i pleckami, nie taką zupełna "szmate" 29.gif


Niezdrowe, ciągnięcie ciężaru zwykle jedną ręką (zależną od lateralizacji) wpływa niekorzystnie na młody kręgosłup, ponadto niezbyt wygodne i niezbyt zdrowe noszenie go po schodach - o wiele zdrowszy jest według fachowców od kręgosłupów plecak, który jest równomiernie rozłożony na plecach, dobrze wyprofilowany, nie obciąża tylko jednej strony ciała.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 25 lip 2011 - 21:09
Post #7

CYTAT(harkon @ Mon, 25 Jul 2011 - 14:32) *
MOja miala na kółkach - te co nosiła, to jakieś tony!! Dlatego wolalam na kółkach. Jak miała lżejszy dzień, to nosiła sportowy, ale jednak z bardzoj usztywnionym dnem i pleckami, nie taką zupełna "szmate" 29.gif


Niezdrowe, ciągnięcie ciężaru zwykle jedną ręką (zależną od lateralizacji) wpływa niekorzystnie na młody kręgosłup, ponadto niezbyt wygodne i niezbyt zdrowe noszenie go po schodach - o wiele zdrowszy jest według fachowców od kręgosłupów plecak, który jest równomiernie rozłożony na plecach, dobrze wyprofilowany, nie obciąża tylko jednej strony ciała.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
grzałka
pon, 25 lip 2011 - 21:12
sportowy z usztywnianymi plecami, zakupiony w połowie trzeciej klasy, do czwartej tez się nada
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pon, 25 lip 2011 - 21:12
Post #8

sportowy z usztywnianymi plecami, zakupiony w połowie trzeciej klasy, do czwartej tez się nada

--------------------
moko.
pon, 25 lip 2011 - 21:17
Cale 6 lat edukacji w szkole podstawowej mlody mial plecaki z topgala.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 25 lip 2011 - 21:17
Post #9

Cale 6 lat edukacji w szkole podstawowej mlody mial plecaki z topgala.


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
skanna
pon, 25 lip 2011 - 21:58
CYTAT(mamapiotrusia7 @ Mon, 25 Jul 2011 - 20:41) *
No właśnie mama_do_kwadratu topgal mi się całkiem podoba w internecie ale na razie nie natrafiłam na niego w realu. A po dzisiejszych doświadczeniach nie zamówię nic póki nie przymierzę. To dopiero początki a już mam dość. 29.gif



Moja drobna i szczupła córka od dwóch lat nosi ten model, jest świetny, dobrze leży na chudych plecach i jest bardzo trwały, biorąc pod uwagę, jak Gabi "dba" o plecak icon_smile.gif, to nie ma na nim śladów użytkowania. Kupiłam w ciemno i nie żałuję - przechodziła całą czwartą i piątą klasę, spokojnie skończy z nim podstawówkę.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 25 lip 2011 - 21:58
Post #10

CYTAT(mamapiotrusia7 @ Mon, 25 Jul 2011 - 20:41) *
No właśnie mama_do_kwadratu topgal mi się całkiem podoba w internecie ale na razie nie natrafiłam na niego w realu. A po dzisiejszych doświadczeniach nie zamówię nic póki nie przymierzę. To dopiero początki a już mam dość. 29.gif



Moja drobna i szczupła córka od dwóch lat nosi ten model, jest świetny, dobrze leży na chudych plecach i jest bardzo trwały, biorąc pod uwagę, jak Gabi "dba" o plecak icon_smile.gif, to nie ma na nim śladów użytkowania. Kupiłam w ciemno i nie żałuję - przechodziła całą czwartą i piątą klasę, spokojnie skończy z nim podstawówkę.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
cydorka
pon, 25 lip 2011 - 22:08
mój syn swojego topgala będzie nosił 3 rok a stosunek do plecaka ma mocno lekceważący
ja piorÄ™ on nosi
kupiłam bezpośrednio ze strony topgala,
choć rozumiem, że pytanie o 4 klasę sugeruje więcej noszonych rzeczy w plecaku
topgale są bardzo różne, dobre jakościowo, duzy wybór fasonów
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post pon, 25 lip 2011 - 22:08
Post #11

mój syn swojego topgala będzie nosił 3 rok a stosunek do plecaka ma mocno lekceważący
ja piorÄ™ on nosi
kupiłam bezpośrednio ze strony topgala,
choć rozumiem, że pytanie o 4 klasę sugeruje więcej noszonych rzeczy w plecaku
topgale są bardzo różne, dobre jakościowo, duzy wybór fasonów
cyd
Truśka
pon, 25 lip 2011 - 22:16
Moje dzieci też noszą Topgale (jeden używany 6 rok, drugi 3)
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post pon, 25 lip 2011 - 22:16
Post #12

Moje dzieci też noszą Topgale (jeden używany 6 rok, drugi 3)

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
mamapiotrusia7
pon, 25 lip 2011 - 22:37
Cydorka niekoniecznie chodzi mi o więcej rzeczy noszonych w plecaku tylko o tzw ''dizajn" icon_biggrin.gif i funkcjonalność icon_biggrin.gif . Do tej pory mieliśmy plecak Hamy taki bardziej tornister i był super tylko wydaje mi się, że dla 10 latka to już nie pasuje. P. myślał o jakimś typu Puma, adidas, ale jak je zobaczyłam w sklepie to wg. mnie nie bardzo nadają się na plecak szkolny. Tak chwalicie Topgale icon_biggrin.gif że jutro pójdziemy na rozeznanie. Mam nadzieję że uda nam się gdzieś je oglądnąć icon_biggrin.gif.
mamapiotrusia7


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 140
Dołączył: nie, 11 kwi 04 - 22:46
Nr użytkownika: 1,654




post pon, 25 lip 2011 - 22:37
Post #13

Cydorka niekoniecznie chodzi mi o więcej rzeczy noszonych w plecaku tylko o tzw ''dizajn" icon_biggrin.gif i funkcjonalność icon_biggrin.gif . Do tej pory mieliśmy plecak Hamy taki bardziej tornister i był super tylko wydaje mi się, że dla 10 latka to już nie pasuje. P. myślał o jakimś typu Puma, adidas, ale jak je zobaczyłam w sklepie to wg. mnie nie bardzo nadają się na plecak szkolny. Tak chwalicie Topgale icon_biggrin.gif że jutro pójdziemy na rozeznanie. Mam nadzieję że uda nam się gdzieś je oglądnąć icon_biggrin.gif.
Dominika_
wto, 26 lip 2011 - 19:53
Młody będzie miał Topgala kupionego przed 3 klasą (w klasach 1-2 miał też Topgala).
Ten model:
https://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/szkol...i-134/?h---pink
Dominika_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 727
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 09:59
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,253




post wto, 26 lip 2011 - 19:53
Post #14

Młody będzie miał Topgala kupionego przed 3 klasą (w klasach 1-2 miał też Topgala).
Ten model:
https://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/szkol...i-134/?h---pink

--------------------


cydorka
wto, 26 lip 2011 - 20:05
CYTAT(mamapiotrusia7 @ Mon, 25 Jul 2011 - 21:37) *
Tak chwalicie Topgale icon_biggrin.gif że jutro pójdziemy na rozeznanie. Mam nadzieję że uda nam się gdzieś je oglądnąć icon_biggrin.gif.

powiem Ci szczerze, że nigdzie nie widziałam takiego wyboru jak u producenta w sklepie netowym
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post wto, 26 lip 2011 - 20:05
Post #15

CYTAT(mamapiotrusia7 @ Mon, 25 Jul 2011 - 21:37) *
Tak chwalicie Topgale icon_biggrin.gif że jutro pójdziemy na rozeznanie. Mam nadzieję że uda nam się gdzieś je oglądnąć icon_biggrin.gif.

powiem Ci szczerze, że nigdzie nie widziałam takiego wyboru jak u producenta w sklepie netowym
cyd
domi
wto, 02 sie 2011 - 19:29
Właśnie oglądałam plecaki z topgala (to chyba jedyny polski producent-prawda?). Wydaja mi się strasznie drogie...to znaczy...jak na moje możliwości. Waham się ... bo ja bym chciała polskiego producenta, a Dominice się spodobał plecak z PASO. To nie jest chyba producent, tylko importer plecaków i nie wiem czy plecak z tej firmy będzie trwały (bo tani nie jest jak na chińszczyznę 21.gif ). Czy z topgala są trwałe plecaki? Wytrzymają 2 lata? Mozna je prać? Mają gwarancję? Plecak, który Dominika miała przez 1 i 2 klasę był produkowany przez top2000. Czy to nie to samo co topgal bo top2000 już nie produkuje plecaków? Widzę, ze macie doświadczenie z plecakami z topgala, proszę mi doradzić.
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post wto, 02 sie 2011 - 19:29
Post #16

Właśnie oglądałam plecaki z topgala (to chyba jedyny polski producent-prawda?). Wydaja mi się strasznie drogie...to znaczy...jak na moje możliwości. Waham się ... bo ja bym chciała polskiego producenta, a Dominice się spodobał plecak z PASO. To nie jest chyba producent, tylko importer plecaków i nie wiem czy plecak z tej firmy będzie trwały (bo tani nie jest jak na chińszczyznę 21.gif ). Czy z topgala są trwałe plecaki? Wytrzymają 2 lata? Mozna je prać? Mają gwarancję? Plecak, który Dominika miała przez 1 i 2 klasę był produkowany przez top2000. Czy to nie to samo co topgal bo top2000 już nie produkuje plecaków? Widzę, ze macie doświadczenie z plecakami z topgala, proszę mi doradzić.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
AniaM**
wto, 02 sie 2011 - 20:28
Wera chciała jakiś firmowy Nike, Adidas i nie miałam nic przeciwko temu, ale Wera potrzebuje plecaka gdzie są 2 duże przegrody i jeszcze ze 2 małe
a w tym firmowych takich bajerów nie znalazłam
więc suma sumarum kupiliśmy w Deichmanie niefirmowy za 39zł
AniaM**


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,117
Dołączył: sob, 20 wrz 03 - 13:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,067

GG:


post wto, 02 sie 2011 - 20:28
Post #17

Wera chciała jakiś firmowy Nike, Adidas i nie miałam nic przeciwko temu, ale Wera potrzebuje plecaka gdzie są 2 duże przegrody i jeszcze ze 2 małe
a w tym firmowych takich bajerów nie znalazłam
więc suma sumarum kupiliśmy w Deichmanie niefirmowy za 39zł

--------------------



sdw
wto, 09 sie 2011 - 00:11
Domi, Paso ma bardzo trwałe plecaki, tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia. Mamy trzy plecaki używane turystycznie (z czego wszytskie z przeznaczeniem szkolnym, nie turystycznym), mocno eksploatowane. Najstarszy ma obecnie 6 lat i nie widać po nim śladów używania (kilka tygodni temu zepsułam suwak napchawszy zdecydowanie za dużo do komory, prócz tego wad brak). Te młodsze sprawują się równie dobrze. Prócz wymienionych miałam jeszcze tornister, obecnie również sześcioletni, używany przez moją córkę intensywnie przez rok i zamiennie z innymi przez kolejne dwa lata, obecnie używany nadal przez znajome dziecko. Ma się dobrze. Nic mu nie odpadło, nic się nie porwało, nie poprzecierało, wiem, ze w zeszłym roku były wymieniane zapięcia.

Ja osobiscie o Paso mam jak najlepsze zdanie - trwałe, lekkie, dobrze wyprofilowane. Acz to być może też zalezy od modelu.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post wto, 09 sie 2011 - 00:11
Post #18

Domi, Paso ma bardzo trwałe plecaki, tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia. Mamy trzy plecaki używane turystycznie (z czego wszytskie z przeznaczeniem szkolnym, nie turystycznym), mocno eksploatowane. Najstarszy ma obecnie 6 lat i nie widać po nim śladów używania (kilka tygodni temu zepsułam suwak napchawszy zdecydowanie za dużo do komory, prócz tego wad brak). Te młodsze sprawują się równie dobrze. Prócz wymienionych miałam jeszcze tornister, obecnie również sześcioletni, używany przez moją córkę intensywnie przez rok i zamiennie z innymi przez kolejne dwa lata, obecnie używany nadal przez znajome dziecko. Ma się dobrze. Nic mu nie odpadło, nic się nie porwało, nie poprzecierało, wiem, ze w zeszłym roku były wymieniane zapięcia.

Ja osobiscie o Paso mam jak najlepsze zdanie - trwałe, lekkie, dobrze wyprofilowane. Acz to być może też zalezy od modelu.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Litka
wto, 09 sie 2011 - 11:37
topgale są bardzo trwałe...Piter nosił 3 lata, nic sie nie stało z nim, a raczej był poniewierany, ale spadały mu szelki, szkoda, że nie mają tego paska piersiowego
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post wto, 09 sie 2011 - 11:37
Post #19

topgale są bardzo trwałe...Piter nosił 3 lata, nic sie nie stało z nim, a raczej był poniewierany, ale spadały mu szelki, szkoda, że nie mają tego paska piersiowego
amore
sob, 13 sie 2011 - 10:53
Do 5 kl.kupiłam fajny z Campusa,funkcjonalny ,dużo przegródek.
amore


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 311
Dołączył: sob, 31 lip 10 - 19:24
Skąd: koło Gdyni
Nr użytkownika: 33,859




post sob, 13 sie 2011 - 10:53
Post #20

Do 5 kl.kupiłam fajny z Campusa,funkcjonalny ,dużo przegródek.
> Jaki plecak do 4 klasy
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 16:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama