Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Co ośmiolatek robi w wolnym czasie?

> 
Tuni
czw, 28 lis 2013 - 11:23
Dla porównania chciałabym wiedzieć icon_smile.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post czw, 28 lis 2013 - 11:23
Post #1

Dla porównania chciałabym wiedzieć icon_smile.gif
Dorott
czw, 28 lis 2013 - 11:31
może być 7-latka? icon_smile.gif

mówimy o czasie zupełnie wolnym, nie licząc basenu i zajęć dodatkowych

- bawi się lalkami (może tak godzinami)
- prowadzi/pisze dziennik taki jakby szkolny
- bawi się w biuro/pocztę (też może godzinami)
- jak jest tylko możliwość biega po placu zabaw przed blokiem icon_smile.gif
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post czw, 28 lis 2013 - 11:31
Post #2

może być 7-latka? icon_smile.gif

mówimy o czasie zupełnie wolnym, nie licząc basenu i zajęć dodatkowych

- bawi się lalkami (może tak godzinami)
- prowadzi/pisze dziennik taki jakby szkolny
- bawi się w biuro/pocztę (też może godzinami)
- jak jest tylko możliwość biega po placu zabaw przed blokiem icon_smile.gif


--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Mariola***
czw, 28 lis 2013 - 11:31
Mój z reguły przebywa na treningach: p. nożna, pływanie.
A w domu nie robi nic psując nam nerwy. Bo konsolę staramy się ograniczać. Czasami bawi się z siostrą, czasami czyta książkę albo trenuje technicznie nożną
Mariola***


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,966
Dołączył: pon, 19 sty 04 - 20:15
SkÄ…d: dg
Nr użytkownika: 1,351

GG:


post czw, 28 lis 2013 - 11:31
Post #3

Mój z reguły przebywa na treningach: p. nożna, pływanie.
A w domu nie robi nic psując nam nerwy. Bo konsolę staramy się ograniczać. Czasami bawi się z siostrą, czasami czyta książkę albo trenuje technicznie nożną

--------------------
Miłosz -ur 26.07.2004
Martyna -ur 02.06.2007
renata19750702
czw, 28 lis 2013 - 11:32
Rozumiem, że pomijając zajęcie pozalekcyjne...
Mój rysuje, układa klocki lego, czasami gra na komputerze w sin city lub jakąś grę edukacyjną, często przegląda książki, codziennie też coś wspólnie czytamy. W weekendy bywa na basenie. O 19.00 ogląda "Pingwiny z Madagaskaru".
Generalnie, w ciągu tygodnia ma mało czasu: w szkole siedzi do 15.30, później musi jeszcze odrobić lekcje i coś się pouczyć. Trzy razy w tygodniu chodzi na basen i raz w tygodniu na zajęcia z robotyki.
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
SkÄ…d: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post czw, 28 lis 2013 - 11:32
Post #4

Rozumiem, że pomijając zajęcie pozalekcyjne...
Mój rysuje, układa klocki lego, czasami gra na komputerze w sin city lub jakąś grę edukacyjną, często przegląda książki, codziennie też coś wspólnie czytamy. W weekendy bywa na basenie. O 19.00 ogląda "Pingwiny z Madagaskaru".
Generalnie, w ciągu tygodnia ma mało czasu: w szkole siedzi do 15.30, później musi jeszcze odrobić lekcje i coś się pouczyć. Trzy razy w tygodniu chodzi na basen i raz w tygodniu na zajęcia z robotyki.

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
grzałka
czw, 28 lis 2013 - 12:13
9-latek, taki przeciętny:
- gra na PS3 (ma limit tylko w wekkendy, ale jakby nie miał to byłaby to rozrywka nr 1)
- ogląda TV (głównie DaVinciLearning)
- uczy cię sztuczek magicznych i je doskonali (pasja trwająca już ponad rok)
- czyta- głównie informacyjnie, czyli poradniki, encyklopedie itp, powieści z rzadka
- bawi się z rodzeństwem (lego, gry planszowe, skakanie na trampolinie)
- spotyka się z kolegami (piłka, granie na konsoli)

9-latek drugi, nietypowy, diagnozowany w Poradni Psychologicznej :
- czyta, czyta, czyta, przede wszystkim beletrystykÄ™ i komiksy
- tworzy komiksy
- tworzy "coś z niczego" czyli konstrukcje własnego pomysłu z papieru/plastiku i innych śmieci, albo na przykład własną grę
- grywa na PS3, ale wyłacznie w jedną grę i wyłacznie raz w tygodniu i to jego wybór
- spotyka siÄ™ z jednym kolega i wtedy bawiÄ… siÄ™ lego albo gadajÄ…



grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 28 lis 2013 - 12:13
Post #5

9-latek, taki przeciętny:
- gra na PS3 (ma limit tylko w wekkendy, ale jakby nie miał to byłaby to rozrywka nr 1)
- ogląda TV (głównie DaVinciLearning)
- uczy cię sztuczek magicznych i je doskonali (pasja trwająca już ponad rok)
- czyta- głównie informacyjnie, czyli poradniki, encyklopedie itp, powieści z rzadka
- bawi się z rodzeństwem (lego, gry planszowe, skakanie na trampolinie)
- spotyka się z kolegami (piłka, granie na konsoli)

9-latek drugi, nietypowy, diagnozowany w Poradni Psychologicznej :
- czyta, czyta, czyta, przede wszystkim beletrystykÄ™ i komiksy
- tworzy komiksy
- tworzy "coś z niczego" czyli konstrukcje własnego pomysłu z papieru/plastiku i innych śmieci, albo na przykład własną grę
- grywa na PS3, ale wyłacznie w jedną grę i wyłacznie raz w tygodniu i to jego wybór
- spotyka siÄ™ z jednym kolega i wtedy bawiÄ… siÄ™ lego albo gadajÄ…





--------------------
Orinoko
czw, 28 lis 2013 - 12:19
Mój Legomaniak:
bawi siÄ™ Lego
bawi się z kolegą Lego lub idzie do kolegi pograć na Xboxie lub komp.
w piątek, sobotę i niedzielę może posiedzieć na stronie www Lego (limitowany)
czyta (głównie książki Lego 37.gif oraz to, co sam sobie pożyczy, z podsuwanych nie chce czytać prawie nic)
rysuje, pisze książki
słucha słuchowisk z płyt i radia
ogląda TV (kanały dla dzieci)

jak jest pogoda, to jest wyganiany na dwór 02.gif

Ten post edytował Orinoko czw, 28 lis 2013 - 12:20
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post czw, 28 lis 2013 - 12:19
Post #6

Mój Legomaniak:
bawi siÄ™ Lego
bawi się z kolegą Lego lub idzie do kolegi pograć na Xboxie lub komp.
w piątek, sobotę i niedzielę może posiedzieć na stronie www Lego (limitowany)
czyta (głównie książki Lego 37.gif oraz to, co sam sobie pożyczy, z podsuwanych nie chce czytać prawie nic)
rysuje, pisze książki
słucha słuchowisk z płyt i radia
ogląda TV (kanały dla dzieci)

jak jest pogoda, to jest wyganiany na dwór 02.gif

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
~Luna~
czw, 28 lis 2013 - 12:29
CYTAT(Tuni @ Thu, 28 Nov 2013 - 11:23) *
Dla porównania chciałabym wiedzieć icon_smile.gif

- bawi siÄ™ samochodzikami (jest fanem hot wheels)
- buduje coś z klocków lego (potrafi nad nimi cały dzień przesiedzieć)
- prowadzi dziennik ( zrobił sam na podobieństwo dziennika szkolnego)
- gra ze mnÄ… w gry planszowe (gdy mam czas)
- bazgra coÅ› na tablicy (mamy takÄ… magnetyczno-szkolnÄ…)
- rozmawiamy i "pieszczoszymy" siÄ™
- maluje
- słucha swoich ulubionych utworów na mp4
czasami:
- ogląda filmy (ma swoje ulubione które mógłby oglądać po 100x)
- korzysta z tableta
- gra na kompie lub xboksie (może 2 x w tyg)
od wiosny do jesieni:
- gania po po działce lub placu zabaw
- jeździ na rowerze, hulajnodze, rolkach
- jeździmy na pływalnię

i jeszcze wiele innych czynności, których teraz nie wspomnę , oczywiście nie wszystko w jednym dniu ani czasie wink.gif
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post czw, 28 lis 2013 - 12:29
Post #7

CYTAT(Tuni @ Thu, 28 Nov 2013 - 11:23) *
Dla porównania chciałabym wiedzieć icon_smile.gif

- bawi siÄ™ samochodzikami (jest fanem hot wheels)
- buduje coś z klocków lego (potrafi nad nimi cały dzień przesiedzieć)
- prowadzi dziennik ( zrobił sam na podobieństwo dziennika szkolnego)
- gra ze mnÄ… w gry planszowe (gdy mam czas)
- bazgra coÅ› na tablicy (mamy takÄ… magnetyczno-szkolnÄ…)
- rozmawiamy i "pieszczoszymy" siÄ™
- maluje
- słucha swoich ulubionych utworów na mp4
czasami:
- ogląda filmy (ma swoje ulubione które mógłby oglądać po 100x)
- korzysta z tableta
- gra na kompie lub xboksie (może 2 x w tyg)
od wiosny do jesieni:
- gania po po działce lub placu zabaw
- jeździ na rowerze, hulajnodze, rolkach
- jeździmy na pływalnię

i jeszcze wiele innych czynności, których teraz nie wspomnę , oczywiście nie wszystko w jednym dniu ani czasie wink.gif

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
Tuni
czw, 28 lis 2013 - 12:47
Usłyszałam ostatnio zarzut, że mój syn się bawi a w tym wieku to juz powinien uczyć się do rana do wieczora, czytać książki i generalnie ciagle kształcić się umysłowo .
W naszym "bawieniu się" zawierają się: budowanie czegoś z lego, wycinanie i składanie cudów z papieru , granie w planszówki ( to gdy mam chwilę), zabawy samochodami, helikopterem, podczytywanie ciekawostek w encyklopediach różnych, mycie naczyń ( dla niego to nadal frajda icon_smile.gif ), budowanie z poduszek, skakanie po kanapie icon_smile.gif i inne tego typu, czasami tv albo komputer ale to rzadko raczej.
Poza tym ma jeszcze zajęcia dodatkowe, ale tego nie liczę, no i przy ładnej pogodzie sporo czasu spędza na dworze ( rower, hulajnoga plac zabaw -zwykle wspinanie po konstrukcjach różnych albo zabawa z kolegami w różne wersje berka czy chowanego).

Jak czytam wasze wypowiedzi, to mój nie odbiega od normy, ale co się nasłuchałam to moje icon_neutral.gif

Dzięki za odzew, jak zwykle jesteście niezawodne.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post czw, 28 lis 2013 - 12:47
Post #8

Usłyszałam ostatnio zarzut, że mój syn się bawi a w tym wieku to juz powinien uczyć się do rana do wieczora, czytać książki i generalnie ciagle kształcić się umysłowo .
W naszym "bawieniu się" zawierają się: budowanie czegoś z lego, wycinanie i składanie cudów z papieru , granie w planszówki ( to gdy mam chwilę), zabawy samochodami, helikopterem, podczytywanie ciekawostek w encyklopediach różnych, mycie naczyń ( dla niego to nadal frajda icon_smile.gif ), budowanie z poduszek, skakanie po kanapie icon_smile.gif i inne tego typu, czasami tv albo komputer ale to rzadko raczej.
Poza tym ma jeszcze zajęcia dodatkowe, ale tego nie liczę, no i przy ładnej pogodzie sporo czasu spędza na dworze ( rower, hulajnoga plac zabaw -zwykle wspinanie po konstrukcjach różnych albo zabawa z kolegami w różne wersje berka czy chowanego).

Jak czytam wasze wypowiedzi, to mój nie odbiega od normy, ale co się nasłuchałam to moje icon_neutral.gif

Dzięki za odzew, jak zwykle jesteście niezawodne.
Ewcia!
czw, 28 lis 2013 - 14:02
bawi się również moja 11-latka 37.gif , pocieszam się , że z koleżankami równolatkami 06.gif
Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post czw, 28 lis 2013 - 14:02
Post #9

bawi się również moja 11-latka 37.gif , pocieszam się , że z koleżankami równolatkami 06.gif

--------------------
1234
Orinoko
czw, 28 lis 2013 - 14:12
Oj tam, no pewnie, że się bawią, norma i już!
Mój jeszcze lubi się przebierać i udawać złodzieja, policjanta, rycerza, strażaka itp.
Czasem nawet z siostrÄ… siÄ™ bawi. 29.gif
Boleję nad tym, że mało się bawi na dworze z kolegą, nie grają w piłkę razem. Ale jak jest okazja, to staramy się, żeby był rower, plac zabaw, rolki, łyżwy...

Za mało planszówek (nasz czas ; / jak na moje oko, niestety.
Jeszcze mu również czytam i to uwielbia.
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post czw, 28 lis 2013 - 14:12
Post #10

Oj tam, no pewnie, że się bawią, norma i już!
Mój jeszcze lubi się przebierać i udawać złodzieja, policjanta, rycerza, strażaka itp.
Czasem nawet z siostrÄ… siÄ™ bawi. 29.gif
Boleję nad tym, że mało się bawi na dworze z kolegą, nie grają w piłkę razem. Ale jak jest okazja, to staramy się, żeby był rower, plac zabaw, rolki, łyżwy...

Za mało planszówek (nasz czas ; / jak na moje oko, niestety.
Jeszcze mu również czytam i to uwielbia.

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Sokolica
czw, 28 lis 2013 - 14:36
CYTAT(Tuni @ Thu, 28 Nov 2013 - 12:47) *
Usłyszałam ostatnio zarzut, że mój syn się bawi a w tym wieku to juz powinien uczyć się do rana do wieczora, czytać książki i generalnie ciagle kształcić się umysłowo .

Ojeju, a czy ten ktoś, kto Ci to powiedział, ma dziecko?
Tuni, Twoje dziecko nie odbiega od normy a też sporo z tego co robi w wolnym czasie to coś w stylu "nauka przez zabawę" icon_smile.gif

Moje aparatki (8 i 10lat) dużo się bawią icon_smile.gif Od wiosny do jesieni czas spędzają głównie na wygłupach podwórkowych (rowery, rolki, piłka, koleżanki, koledzy), do domu wracając gdy robi się ciemno. Lekki deszcz nie przeszkadza:)
Poza tym, w domu: lego, xbox (głównie ruchowy), mecze w nogę przeciwko matce (przeważnie przegrywam;)) i inne gry piłczane, dużo prac artystycznych w stylu wymyślanie "coś z niczego", prym wiodą rolki po papierze toaletowym icon_wink.gif
Też czytanie, komputer (mało), tv. Dziewczynki jakiś czas temu odkryły, że to co mamus ogląda niekoniecznie jest nudne i coraz częściej oglądają ze mną filmy i przeróżne programy.
Dużo bawią się ze sobą i same wymyślają zabawy czasem dopuszczając mnie do siebie.
O! I jeszcze grają w planszówki i układają trudniejsze puzzle.

Ten post edytował Sokolica czw, 28 lis 2013 - 14:38
Sokolica


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 565
Dołączył: pon, 06 gru 04 - 11:00
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,384

GG:


post czw, 28 lis 2013 - 14:36
Post #11

CYTAT(Tuni @ Thu, 28 Nov 2013 - 12:47) *
Usłyszałam ostatnio zarzut, że mój syn się bawi a w tym wieku to juz powinien uczyć się do rana do wieczora, czytać książki i generalnie ciagle kształcić się umysłowo .

Ojeju, a czy ten ktoś, kto Ci to powiedział, ma dziecko?
Tuni, Twoje dziecko nie odbiega od normy a też sporo z tego co robi w wolnym czasie to coś w stylu "nauka przez zabawę" icon_smile.gif

Moje aparatki (8 i 10lat) dużo się bawią icon_smile.gif Od wiosny do jesieni czas spędzają głównie na wygłupach podwórkowych (rowery, rolki, piłka, koleżanki, koledzy), do domu wracając gdy robi się ciemno. Lekki deszcz nie przeszkadza:)
Poza tym, w domu: lego, xbox (głównie ruchowy), mecze w nogę przeciwko matce (przeważnie przegrywam;)) i inne gry piłczane, dużo prac artystycznych w stylu wymyślanie "coś z niczego", prym wiodą rolki po papierze toaletowym icon_wink.gif
Też czytanie, komputer (mało), tv. Dziewczynki jakiś czas temu odkryły, że to co mamus ogląda niekoniecznie jest nudne i coraz częściej oglądają ze mną filmy i przeróżne programy.
Dużo bawią się ze sobą i same wymyślają zabawy czasem dopuszczając mnie do siebie.
O! I jeszcze grają w planszówki i układają trudniejsze puzzle.

--------------------
Ju (2004), Ma (2005)
Always look on the bright side of life.
domi
czw, 28 lis 2013 - 15:34
CYTAT(Ewcia! @ Thu, 28 Nov 2013 - 16:02) *
bawi się również moja 11-latka 37.gif , pocieszam się , że z koleżankami równolatkami 06.gif

Właśnie chciałam napisac, że moja 11-latka sie jeszcze bawi i nawet używa sformułowania "pobawie sie". Lalkami czy klockami juz sie sama nie bawi, raczej śpiewa, tańczy, pisze, czyta, gra w komputer lub ze mną w gry planszowe. Czasem bawi się w szkołę maskotkami, z koleżankami 1-2 lata młodszymi. A co dopiero 8-latek!


Czy te mądrości wygłaszała jakaś osoba w podeszłym wieku? Moja teściowa uważała, ze dzieci po przyjęciu do komunii takie dorosłe już są icon_rolleyes.gif . Też zdarzyło się, że wyśmiała Dominikę gdy dowiedziała sie, że jeszcze bawi się lalkami (w 2-3 klasie się bawiła). Idąc tym tropem, ja powinnam już swoje dziecko do pracy wysłać. Po co darmozjad w domu siedzi 08.gif .
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post czw, 28 lis 2013 - 15:34
Post #12

CYTAT(Ewcia! @ Thu, 28 Nov 2013 - 16:02) *
bawi się również moja 11-latka 37.gif , pocieszam się , że z koleżankami równolatkami 06.gif

Właśnie chciałam napisac, że moja 11-latka sie jeszcze bawi i nawet używa sformułowania "pobawie sie". Lalkami czy klockami juz sie sama nie bawi, raczej śpiewa, tańczy, pisze, czyta, gra w komputer lub ze mną w gry planszowe. Czasem bawi się w szkołę maskotkami, z koleżankami 1-2 lata młodszymi. A co dopiero 8-latek!


Czy te mądrości wygłaszała jakaś osoba w podeszłym wieku? Moja teściowa uważała, ze dzieci po przyjęciu do komunii takie dorosłe już są icon_rolleyes.gif . Też zdarzyło się, że wyśmiała Dominikę gdy dowiedziała sie, że jeszcze bawi się lalkami (w 2-3 klasie się bawiła). Idąc tym tropem, ja powinnam już swoje dziecko do pracy wysłać. Po co darmozjad w domu siedzi 08.gif .

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
~Luna~
czw, 28 lis 2013 - 16:17
CYTAT(Tuni @ Thu, 28 Nov 2013 - 12:47) *
Usłyszałam ostatnio zarzut, że mój syn się bawi a w tym wieku to juz powinien uczyć się do rana do wieczora, czytać książki i generalnie ciagle kształcić się umysłowo ...


Och Tuni, nie zaprzątaj sobie tym głowy, nie warto.
Na takie osoby zawsze mam jedno określenie, jedną odpowiedź - Zapomniał wół jak cielęciem był.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post czw, 28 lis 2013 - 16:17
Post #13

CYTAT(Tuni @ Thu, 28 Nov 2013 - 12:47) *
Usłyszałam ostatnio zarzut, że mój syn się bawi a w tym wieku to juz powinien uczyć się do rana do wieczora, czytać książki i generalnie ciagle kształcić się umysłowo ...


Och Tuni, nie zaprzątaj sobie tym głowy, nie warto.
Na takie osoby zawsze mam jedno określenie, jedną odpowiedź - Zapomniał wół jak cielęciem był.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
Tuni
czw, 28 lis 2013 - 16:27
Luna, niby mam podobnie ale wolałam się upewnić, że młody nie odbiega od rówieśników icon_smile.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post czw, 28 lis 2013 - 16:27
Post #14

Luna, niby mam podobnie ale wolałam się upewnić, że młody nie odbiega od rówieśników icon_smile.gif
Silije
czw, 28 lis 2013 - 18:26
Moja prawie 10 latka bawi się chętnie - z młodszym bratem w różne zabawy tematyczne, w jakieś kreatywne prace plastyczne czy wycinanki, klockami Lego, w szkołę, gra na komputerze np. w Simsy (ale nie ma tendencji do przekraczania dozwolonego czasu) i w gry planszowe. A jak miała 8 lat to bawiła się nawet jeszcze kucykami Pony.

Moja najstarsza córka przestała się tak naprawdę bawić jak skończyła 6 lat. Od tej pory istniały już tylko książki, pisanie, rysowanie, internet.

Ten post edytował Silije czw, 28 lis 2013 - 18:29
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post czw, 28 lis 2013 - 18:26
Post #15

Moja prawie 10 latka bawi się chętnie - z młodszym bratem w różne zabawy tematyczne, w jakieś kreatywne prace plastyczne czy wycinanki, klockami Lego, w szkołę, gra na komputerze np. w Simsy (ale nie ma tendencji do przekraczania dozwolonego czasu) i w gry planszowe. A jak miała 8 lat to bawiła się nawet jeszcze kucykami Pony.

Moja najstarsza córka przestała się tak naprawdę bawić jak skończyła 6 lat. Od tej pory istniały już tylko książki, pisanie, rysowanie, internet.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
an.tośka
czw, 28 lis 2013 - 18:46
Starszy też się nadal "bawi" - klocki, planszówki, "wygłupy" z młodszym bratem, budowanie domków/statków z kocy, krzeseł, poduszek itp., udawanie bajkowych lub wymyślonych postaci. Jest też limitowane granie na kompie/tablecie, czytanie (czasami też limitowane bo czytałby do północy). Od wiosny do jesieni "bieganie" po dworze (rower, rolki, plac zabaw).
Czasami jego pomysły na zabawę są bardziej szalone niż młodszego.
an.tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,547
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 13:07
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,803

GG:


post czw, 28 lis 2013 - 18:46
Post #16

Starszy też się nadal "bawi" - klocki, planszówki, "wygłupy" z młodszym bratem, budowanie domków/statków z kocy, krzeseł, poduszek itp., udawanie bajkowych lub wymyślonych postaci. Jest też limitowane granie na kompie/tablecie, czytanie (czasami też limitowane bo czytałby do północy). Od wiosny do jesieni "bieganie" po dworze (rower, rolki, plac zabaw).
Czasami jego pomysły na zabawę są bardziej szalone niż młodszego.

--------------------


moko.
czw, 28 lis 2013 - 19:06
Starszak w tym wieku namiętnie rysował komiksy, układał coś z klocków, bawić sie ciągle zabawkami i sporo z nami spacerował a teraz .... może leżeć cały dzien i NIC nie robić... na szczęscie ma mlodszego brata a milosc do lego mu jescze trochę została.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 28 lis 2013 - 19:06
Post #17

Starszak w tym wieku namiętnie rysował komiksy, układał coś z klocków, bawić sie ciągle zabawkami i sporo z nami spacerował a teraz .... może leżeć cały dzien i NIC nie robić... na szczęscie ma mlodszego brata a milosc do lego mu jescze trochę została.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Mariola***
czw, 28 lis 2013 - 19:13
Wiecej powiem....bawią się dorośli faceci. Na angielskim dwóch tatusiów czekających na dzieci gra w gry na tablecie. Mamusie również.
Mariola***


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,966
Dołączył: pon, 19 sty 04 - 20:15
SkÄ…d: dg
Nr użytkownika: 1,351

GG:


post czw, 28 lis 2013 - 19:13
Post #18

Wiecej powiem....bawią się dorośli faceci. Na angielskim dwóch tatusiów czekających na dzieci gra w gry na tablecie. Mamusie również.

--------------------
Miłosz -ur 26.07.2004
Martyna -ur 02.06.2007
lena77
wto, 03 gru 2013 - 12:51
- klocki lego
-gry lego na koputerze i inne
- tworzenie roznych przedmiotów z papieru, kabelkow i innych, czasem dziwnych rzeczy (najbardziej podobał mi sie wykrywacz kapsli zrobiony z magnesu i metalowego prętu, ale kapslowa pasja mineła chyba bezpowrotnie)
- czytanie ksiażeczek lego (innych ksiażek sam nie czyta, nawet komiksow)
- davincilearning u babci
-skakanie na tapczanie i robienie koziolkow (potrafi tak bardzo dlugo)
-zbieractwo (kije, kable, zelastwo, styropian, kamienie, tasiemki itp)
-sluchanie sluchowisk na cd
-zabawa w wojne na podworku, znajdowanie roznych baz, w ktorych z kolegami trzymaja skarby (wiosna i latem bardzo duzo przebywa na podworku)
-jezdzenie na rowerze
-latem na dzialce-"praca " w stworzonym przez siebie warsztacie

Ten post edytował lena77 wto, 03 gru 2013 - 12:54
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post wto, 03 gru 2013 - 12:51
Post #19

- klocki lego
-gry lego na koputerze i inne
- tworzenie roznych przedmiotów z papieru, kabelkow i innych, czasem dziwnych rzeczy (najbardziej podobał mi sie wykrywacz kapsli zrobiony z magnesu i metalowego prętu, ale kapslowa pasja mineła chyba bezpowrotnie)
- czytanie ksiażeczek lego (innych ksiażek sam nie czyta, nawet komiksow)
- davincilearning u babci
-skakanie na tapczanie i robienie koziolkow (potrafi tak bardzo dlugo)
-zbieractwo (kije, kable, zelastwo, styropian, kamienie, tasiemki itp)
-sluchanie sluchowisk na cd
-zabawa w wojne na podworku, znajdowanie roznych baz, w ktorych z kolegami trzymaja skarby (wiosna i latem bardzo duzo przebywa na podworku)
-jezdzenie na rowerze
-latem na dzialce-"praca " w stworzonym przez siebie warsztacie

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
anula7
wto, 03 gru 2013 - 22:31
Siedmiolatek:
- FIFA na komputerze (mocno limitowana, inaczej chyba nie robiłby nic innego: do 30 minut, nie codziennie)
- bajki lub sport w TV (również limitowane, w zasadzie tylko do śniadania, ew. w weekendy ciut więcej jeśli jest jakiś mecz czy inne wydarzenie sportowe warte oglądania z tatą)
- gry planszowe z bratem i/lub rodzicami, ew. sam ze sobÄ…
- kopanie piłki w przedpokoju, najchętniej z bratem i/lub tatą, ale sam również - to też mógłby chyba bez końca
- układanie/przekładanie kart z piłkarzami w albumie
- czasem lego
- czasem puzzle
- czasem inne zabawy z bratem (konstrukcje z mebli, koców i poduszek; ewakuacja pluszaków z powodzi/kosmosu; bitwy różne mniej lub bardziej dosłowne; zabawa samochodzikami; skakanie po mieszkaniu)
- książeczki z zagadkami/labiryntami/krzyżówkami, sporadycznie rysowanie/kolorowanie
- samodzielne czytanie książek baaardzo sporadycznie
- latem podwórko, piłka, rower, plac zabaw

W sumie rzadko się bawi sam. Do większości aktywności oczekuje towarzystwa.
anula7


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 87
Dołączył: sob, 14 sty 06 - 23:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 4,587




post wto, 03 gru 2013 - 22:31
Post #20

Siedmiolatek:
- FIFA na komputerze (mocno limitowana, inaczej chyba nie robiłby nic innego: do 30 minut, nie codziennie)
- bajki lub sport w TV (również limitowane, w zasadzie tylko do śniadania, ew. w weekendy ciut więcej jeśli jest jakiś mecz czy inne wydarzenie sportowe warte oglądania z tatą)
- gry planszowe z bratem i/lub rodzicami, ew. sam ze sobÄ…
- kopanie piłki w przedpokoju, najchętniej z bratem i/lub tatą, ale sam również - to też mógłby chyba bez końca
- układanie/przekładanie kart z piłkarzami w albumie
- czasem lego
- czasem puzzle
- czasem inne zabawy z bratem (konstrukcje z mebli, koców i poduszek; ewakuacja pluszaków z powodzi/kosmosu; bitwy różne mniej lub bardziej dosłowne; zabawa samochodzikami; skakanie po mieszkaniu)
- książeczki z zagadkami/labiryntami/krzyżówkami, sporadycznie rysowanie/kolorowanie
- samodzielne czytanie książek baaardzo sporadycznie
- latem podwórko, piłka, rower, plac zabaw

W sumie rzadko się bawi sam. Do większości aktywności oczekuje towarzystwa.


--------------------
Wojtek 2006 i AdaÅ› 2008
> Co oÅ›miolatek robi w wolnym czasie?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 01:40
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama