Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Dziwne uczulenie(?) na ustach...

> 
Atena
śro, 18 lut 2004 - 23:25
Dziewczyny mam problem.Coś dziwnego zrobiło mi się na ustach(na wargach),jakieś chyba uczulenie icon_eek.gif .Cały czas mnie to swędzi,usta mam suche jak wiór i łuszczy mi się na nich skóra!!!!!!!Już ni mogę wytrzymać!!!!!Smaruję pomadkami ochronnymi na tony i NIC!!!!Swędzi,piecze,i suchość mam nadal.Nie wiem co robić?Co to może być?A i mam jakby uczulenie też obok dziorek od nosa(może to to samo????)
Co z tym robić?Może któraś z Was miała coś takiego?


Atena
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post śro, 18 lut 2004 - 23:25
Post #1

Dziewczyny mam problem.Coś dziwnego zrobiło mi się na ustach(na wargach),jakieś chyba uczulenie icon_eek.gif .Cały czas mnie to swędzi,usta mam suche jak wiór i łuszczy mi się na nich skóra!!!!!!!Już ni mogę wytrzymać!!!!!Smaruję pomadkami ochronnymi na tony i NIC!!!!Swędzi,piecze,i suchość mam nadal.Nie wiem co robić?Co to może być?A i mam jakby uczulenie też obok dziorek od nosa(może to to samo????)
Co z tym robić?Może któraś z Was miała coś takiego?


Atena

--------------------



kasiarybka

Go??







post śro, 18 lut 2004 - 23:54
Post #2

Atena, najlepszy i sprawdzony sposób to miód i jogurt, zrób sobie domową maseczkę, zamiast pomadek zacznij używać kremu nawilżającego i przynajmniej raz w tyg. zrób sobie piling ust.

Najważniejsze:
omijaj usta kiedy myjesz twarz tonikiem lub mleczkiem, w takim przypadku nie można traktować ust roztworem alkoholowym.
i.
czw, 19 lut 2004 - 11:25
Atena ja mam często po infekcjach takie objawy - suche, łuszczące się usta, na których pęka skóra do krwi. Koło dziurek od nosa podobnie.
Nie wiem skÄ…d to siÄ™ bierze, odwodnienie?
Ja smaruję usta dobrym balsamem do ust albo zwykłą wazeliną. Nos maścią z wit. A. Mnie pomaga.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post czw, 19 lut 2004 - 11:25
Post #3

Atena ja mam często po infekcjach takie objawy - suche, łuszczące się usta, na których pęka skóra do krwi. Koło dziurek od nosa podobnie.
Nie wiem skÄ…d to siÄ™ bierze, odwodnienie?
Ja smaruję usta dobrym balsamem do ust albo zwykłą wazeliną. Nos maścią z wit. A. Mnie pomaga.
2 szkraby
czw, 19 lut 2004 - 21:50
Ja gdy miałam wysuszoną skórę na ustach, bardzo mnie piekły i bolały usta, to smarowałam je pomadką z wazeliny, ale przynajmniej z 6 razy
w ciÄ…gu dnia.
Wieczorem robiłam sobie okłady z rumianku.
Delikatnie saączyłam wacik i położyłam na ustach.
Potem nałożyłam jeszcze krem odżywczy, ale specjalny na usta.
I po 2 tygodniach wszystko wracało do normy.
2 szkraby


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 368
Dołączył: nie, 23 lis 03 - 10:16
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,206




post czw, 19 lut 2004 - 21:50
Post #4

Ja gdy miałam wysuszoną skórę na ustach, bardzo mnie piekły i bolały usta, to smarowałam je pomadką z wazeliny, ale przynajmniej z 6 razy
w ciÄ…gu dnia.
Wieczorem robiłam sobie okłady z rumianku.
Delikatnie saączyłam wacik i położyłam na ustach.
Potem nałożyłam jeszcze krem odżywczy, ale specjalny na usta.
I po 2 tygodniach wszystko wracało do normy.

--------------------



Potwora
czw, 19 lut 2004 - 22:06
CYTAT(Atena)
Dziewczyny mam problem.CoÅ› dziwnego zrobiÅ‚o mi siÄ™ na ustach(na wargach),jakieÅ› chyba uczulenie icon_eek.gif .CaÅ‚y czas mnie to swÄ™dzi,usta mam suche jak wiór i Å‚uszczy mi siÄ™ na nich skóra!!!!!!!Już ni mogÄ™ wytrzymać!!!!!SmarujÄ™ pomadkami ochronnymi na tony i NIC!!!!SwÄ™dzi,piecze,i suchość mam nadal.Nie wiem co robić?Co to może być?A i mam jakby uczulenie też obok dziorek od nosa(może  to to samo????)
Co z tym robić?Może któraś z Was miała coś takiego?


Atena


Ja miałam dokłądnie coś takiego! Okazało się, że o uczulenie na herbatę Teekane icon_exclaim.gif icon_eek.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post czw, 19 lut 2004 - 22:06
Post #5

CYTAT(Atena)
Dziewczyny mam problem.CoÅ› dziwnego zrobiÅ‚o mi siÄ™ na ustach(na wargach),jakieÅ› chyba uczulenie icon_eek.gif .CaÅ‚y czas mnie to swÄ™dzi,usta mam suche jak wiór i Å‚uszczy mi siÄ™ na nich skóra!!!!!!!Już ni mogÄ™ wytrzymać!!!!!SmarujÄ™ pomadkami ochronnymi na tony i NIC!!!!SwÄ™dzi,piecze,i suchość mam nadal.Nie wiem co robić?Co to może być?A i mam jakby uczulenie też obok dziorek od nosa(może  to to samo????)
Co z tym robić?Może któraś z Was miała coś takiego?


Atena


Ja miałam dokłądnie coś takiego! Okazało się, że o uczulenie na herbatę Teekane icon_exclaim.gif icon_eek.gif
Atena
piÄ…, 20 lut 2004 - 10:11
Ale w jaki sposób doszłaś do tego??? OLU????


Atena
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post piÄ…, 20 lut 2004 - 10:11
Post #6

Ale w jaki sposób doszłaś do tego??? OLU????


Atena

--------------------



grzałka
piÄ…, 20 lut 2004 - 10:16
Ja mam coÅ› takiego permanentnie, u mnie to sie nazywa zapalenie czerwieni wargowej. Stosuje na to krem Bambino grubÄ… warstwe kilka razy dzienie, na dwor pomadke ochronnÄ… Neutrogena. U mnie to alergiczne.
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post piÄ…, 20 lut 2004 - 10:16
Post #7

Ja mam coÅ› takiego permanentnie, u mnie to sie nazywa zapalenie czerwieni wargowej. Stosuje na to krem Bambino grubÄ… warstwe kilka razy dzienie, na dwor pomadke ochronnÄ… Neutrogena. U mnie to alergiczne.
Potwora
piÄ…, 20 lut 2004 - 10:17
To było tak. Kupiłam tą nieszczęsną herbatę piłam i zaczęły się problemy z ustami, wtedy jeszcze nic nie skojarzyłam ale gdzieś wyjechałam na kilka dni - usta się wygoiły, potem wróciłam, napiłam się herbaty i poczułam to znajome pieczenie - wszystko stało się jasne. Ostawiłam herbatę i moje usta mają się dobrze icon_smile.gif

Ale weź też pod uwagę szminki, kremy, pastę do zębów ( na Blend a Med też mam podobne uczulenie - tylko, że łuszczy mi się błona śluzowa w ustach), płyn do płukania ust.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post piÄ…, 20 lut 2004 - 10:17
Post #8

To było tak. Kupiłam tą nieszczęsną herbatę piłam i zaczęły się problemy z ustami, wtedy jeszcze nic nie skojarzyłam ale gdzieś wyjechałam na kilka dni - usta się wygoiły, potem wróciłam, napiłam się herbaty i poczułam to znajome pieczenie - wszystko stało się jasne. Ostawiłam herbatę i moje usta mają się dobrze icon_smile.gif

Ale weź też pod uwagę szminki, kremy, pastę do zębów ( na Blend a Med też mam podobne uczulenie - tylko, że łuszczy mi się błona śluzowa w ustach), płyn do płukania ust.
Atena
piÄ…, 20 lut 2004 - 13:17
Olu dzięki!
poobserwuję....może szminka,bo używam od paru miesięcy szminkę ochronną Be Be...może to jej wina?????
OdstawiÄ™ jÄ… i przerzucÄ™ siÄ™ na NeutrogenÄ™...i zobaczymy


icon_smile.gif

Atena
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post piÄ…, 20 lut 2004 - 13:17
Post #9

Olu dzięki!
poobserwuję....może szminka,bo używam od paru miesięcy szminkę ochronną Be Be...może to jej wina?????
OdstawiÄ™ jÄ… i przerzucÄ™ siÄ™ na NeutrogenÄ™...i zobaczymy


icon_smile.gif

Atena

--------------------



Potwora
piÄ…, 20 lut 2004 - 13:31
CYTAT(Atena)
Olu dzięki!
poobserwuję....może szminka,bo używam od paru miesięcy szminkę ochronną Be Be...może to jej wina?????
OdstawiÄ™ jÄ… i przerzucÄ™ siÄ™ na NeutrogenÄ™...i zobaczymy


icon_smile.gif

Atena


ProszÄ™ bardzo icon_smile.gif




Niegdy nie wiadomo co nas może uczulić. Mnie zdarza się to niestety coraz częściej. Teraz np. mam uczulenie na płyn do kąpieli ( prawdopodobnie) - okropna wysypka na całym ciele icon_evil.gif niestety skończyło się zastrzykami odczulającymi icon_evil.gif

Obserwuj się więc uważnie!

pozdrowienia
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post piÄ…, 20 lut 2004 - 13:31
Post #10

CYTAT(Atena)
Olu dzięki!
poobserwuję....może szminka,bo używam od paru miesięcy szminkę ochronną Be Be...może to jej wina?????
OdstawiÄ™ jÄ… i przerzucÄ™ siÄ™ na NeutrogenÄ™...i zobaczymy


icon_smile.gif

Atena


ProszÄ™ bardzo icon_smile.gif




Niegdy nie wiadomo co nas może uczulić. Mnie zdarza się to niestety coraz częściej. Teraz np. mam uczulenie na płyn do kąpieli ( prawdopodobnie) - okropna wysypka na całym ciele icon_evil.gif niestety skończyło się zastrzykami odczulającymi icon_evil.gif

Obserwuj się więc uważnie!

pozdrowienia
amania
sob, 21 lut 2004 - 14:55
CYTAT(olaart)
CYTAT(Atena)
Dziewczyny mam problem.CoÅ› dziwnego zrobiÅ‚o mi siÄ™ na ustach(na wargach),jakieÅ› chyba uczulenie icon_eek.gif .CaÅ‚y czas mnie to swÄ™dzi,usta mam suche jak wiór i Å‚uszczy mi siÄ™ na nich skóra!!!!!!!Już ni mogÄ™ wytrzymać!!!!!SmarujÄ™ pomadkami ochronnymi na tony i NIC!!!!SwÄ™dzi,piecze,i suchość mam nadal.Nie wiem co robić?Co to może być?A i mam jakby uczulenie też obok dziorek od nosa(może  to to samo????)
Co z tym robić?Może któraś z Was miała coś takiego?


Atena


Ja miałam dokłądnie coś takiego! Okazało się, że o uczulenie na herbatę Teekane icon_exclaim.gif icon_eek.gif



To ja następna z takimi objawami icon_sad.gif
cholera jak to swędzi icon_evil.gif

Żebym tylko doszła od czego ja to mam...
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post sob, 21 lut 2004 - 14:55
Post #11

CYTAT(olaart)
CYTAT(Atena)
Dziewczyny mam problem.CoÅ› dziwnego zrobiÅ‚o mi siÄ™ na ustach(na wargach),jakieÅ› chyba uczulenie icon_eek.gif .CaÅ‚y czas mnie to swÄ™dzi,usta mam suche jak wiór i Å‚uszczy mi siÄ™ na nich skóra!!!!!!!Już ni mogÄ™ wytrzymać!!!!!SmarujÄ™ pomadkami ochronnymi na tony i NIC!!!!SwÄ™dzi,piecze,i suchość mam nadal.Nie wiem co robić?Co to może być?A i mam jakby uczulenie też obok dziorek od nosa(może  to to samo????)
Co z tym robić?Może któraś z Was miała coś takiego?


Atena


Ja miałam dokłądnie coś takiego! Okazało się, że o uczulenie na herbatę Teekane icon_exclaim.gif icon_eek.gif



To ja następna z takimi objawami icon_sad.gif
cholera jak to swędzi icon_evil.gif

Żebym tylko doszła od czego ja to mam...

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
amania
sob, 21 lut 2004 - 14:57
Słuchajcie, a może to się roznosi przez internet icon_wink.gif
A konkretnie maluchowe forum icon_wink.gif icon_lol.gif
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post sob, 21 lut 2004 - 14:57
Post #12

Słuchajcie, a może to się roznosi przez internet icon_wink.gif
A konkretnie maluchowe forum icon_wink.gif icon_lol.gif

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Potwora
sob, 21 lut 2004 - 15:37
Dziewczyny odstawcie wszytskie pomadki i błyszczyki, usta smarujcie maścią, np. Alantanem. Jak się wygoją to trzeba powoli testować co może uczulać.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post sob, 21 lut 2004 - 15:37
Post #13

Dziewczyny odstawcie wszytskie pomadki i błyszczyki, usta smarujcie maścią, np. Alantanem. Jak się wygoją to trzeba powoli testować co może uczulać.
> Dziwne uczulenie(?) na ustach...
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 23:25
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama