Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Jak zlikwidować/zmniejszyć ilość komarów?

, wokół swojego domu
> , wokół swojego domu
Lutnia
nie, 13 mar 2011 - 21:14
Czy są jakieś skuteczne preparaty rozpylane na trawniki, które w istotny sposób zmniejszają ilość tego latającego dziadostwa?
Chodzi mi o preparaty bezpieczne dla dzieci (wtedy będą bezpieczne również dla psów).

Kupuje się je gdzieś? Wzywa firmę zajmującą się odkomarzaniem? (są takie?) Kiedy jest najlepsza pora na taką akcję? Ile to w przybliżeniu kosztuje (mam na myśli trawnik ok. 2000 metrów)?

Mój Korek jest bardzo mocno uczulony na komary. W zeszlym roku kilkuminutowe przebywanie w ich towarzystwie skończyło się wstrząsem anafilaktycznym. Chciałabym by w tym roku było bezpieczniej, zwłaszcza, że od kilku miesięcy cieszymy się mieszkaniem w domu.

Widzę wiosnę i lato tak: wywaleni na przydomowym trawniku siedzimy sobie z niemężem z Korkiem u boku i książkami w dłoniach i pijąc coś bezalkoholowego cieszymy łonem przyrody. Wolałabym nie spędzać tego okresu w zamkniętym domu, z moskitierami w oknach i ograniczając każdą chwilę przebywania na zewnątrz.

Poradzicie coś? Jakie są Wasze doświadczenia w zakresie eliminowania komarów?
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post nie, 13 mar 2011 - 21:14
Post #1

Czy są jakieś skuteczne preparaty rozpylane na trawniki, które w istotny sposób zmniejszają ilość tego latającego dziadostwa?
Chodzi mi o preparaty bezpieczne dla dzieci (wtedy będą bezpieczne również dla psów).

Kupuje się je gdzieś? Wzywa firmę zajmującą się odkomarzaniem? (są takie?) Kiedy jest najlepsza pora na taką akcję? Ile to w przybliżeniu kosztuje (mam na myśli trawnik ok. 2000 metrów)?

Mój Korek jest bardzo mocno uczulony na komary. W zeszlym roku kilkuminutowe przebywanie w ich towarzystwie skończyło się wstrząsem anafilaktycznym. Chciałabym by w tym roku było bezpieczniej, zwłaszcza, że od kilku miesięcy cieszymy się mieszkaniem w domu.

Widzę wiosnę i lato tak: wywaleni na przydomowym trawniku siedzimy sobie z niemężem z Korkiem u boku i książkami w dłoniach i pijąc coś bezalkoholowego cieszymy łonem przyrody. Wolałabym nie spędzać tego okresu w zamkniętym domu, z moskitierami w oknach i ograniczając każdą chwilę przebywania na zewnątrz.

Poradzicie coś? Jakie są Wasze doświadczenia w zakresie eliminowania komarów?

--------------------
cydorka
nie, 13 mar 2011 - 21:34
CYTAT(Lutnia @ Sun, 13 Mar 2011 - 21:14) *
Czy są jakieś skuteczne preparaty rozpylane na trawniki, które w istotny sposób zmniejszają ilość tego latającego dziadostwa?
Chodzi mi o preparaty bezpieczne dla dzieci (wtedy będą bezpieczne również dla psów).

Kupuje się je gdzieś? Wzywa firmę zajmującą się odkomarzaniem? (są takie?) Kiedy jest najlepsza pora na taką akcję? Ile to w przybliżeniu kosztuje (mam na myśli trawnik ok. 2000 metrów)?

Mój Korek jest bardzo mocno uczulony na komary. W zeszlym roku kilkuminutowe przebywanie w ich towarzystwie skończyło się wstrząsem anafilaktycznym. Chciałabym by w tym roku było bezpieczniej, zwłaszcza, że od kilku miesięcy cieszymy się mieszkaniem w domu.

Widzę wiosnę i lato tak: wywaleni na przydomowym trawniku siedzimy sobie z niemężem z Korkiem u boku i książkami w dłoniach i pijąc coś bezalkoholowego cieszymy łonem przyrody. Wolałabym nie spędzać tego okresu w zamkniętym domu, z moskitierami w oknach i ograniczając każdą chwilę przebywania na zewnątrz.

Poradzicie coś? Jakie są Wasze doświadczenia w zakresie eliminowania komarów?

są bo ratowały wiele miast po powodzi, stosuje się wtedy, kiedy są komarze jaja, w sensie je niszczy
skoro były akcje nawet w miejskich parkach to chyba preparaty bezpieczne ( lub z krótką karencją)
a firm nie brakuje
takich tego typu:
https://www.in-pestcontrol.pl/

to oczywiście tylko przykład

i chyba bym poleciła firmę niż działanie samemu preparatami kupowanymi

z informacją, że dzieci, psy itp

a co do pierwszego wytłuszczonego to bardzo, bardzo błędne założenie, (na którym zawodowo udaje mi się czasem nieźle zarabiać ucząc innych, jak bardzo błędne ono jest)
pies = małe dziecko
to inny gatunek i zupełnie inaczej metabolizuje wiele substancji
mogę podać sporo przykładów , gdzie dawka substancji czynnej zupełnie bezpieczna nawet dla noworodka jest toksyczna dla psa


więc zawsze, ale to zawsze w przypadku takich akcji należy poinformować o tym , że będą zwierzęta

cyd


cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post nie, 13 mar 2011 - 21:34
Post #2

CYTAT(Lutnia @ Sun, 13 Mar 2011 - 21:14) *
Czy są jakieś skuteczne preparaty rozpylane na trawniki, które w istotny sposób zmniejszają ilość tego latającego dziadostwa?
Chodzi mi o preparaty bezpieczne dla dzieci (wtedy będą bezpieczne również dla psów).

Kupuje się je gdzieś? Wzywa firmę zajmującą się odkomarzaniem? (są takie?) Kiedy jest najlepsza pora na taką akcję? Ile to w przybliżeniu kosztuje (mam na myśli trawnik ok. 2000 metrów)?

Mój Korek jest bardzo mocno uczulony na komary. W zeszlym roku kilkuminutowe przebywanie w ich towarzystwie skończyło się wstrząsem anafilaktycznym. Chciałabym by w tym roku było bezpieczniej, zwłaszcza, że od kilku miesięcy cieszymy się mieszkaniem w domu.

Widzę wiosnę i lato tak: wywaleni na przydomowym trawniku siedzimy sobie z niemężem z Korkiem u boku i książkami w dłoniach i pijąc coś bezalkoholowego cieszymy łonem przyrody. Wolałabym nie spędzać tego okresu w zamkniętym domu, z moskitierami w oknach i ograniczając każdą chwilę przebywania na zewnątrz.

Poradzicie coś? Jakie są Wasze doświadczenia w zakresie eliminowania komarów?

są bo ratowały wiele miast po powodzi, stosuje się wtedy, kiedy są komarze jaja, w sensie je niszczy
skoro były akcje nawet w miejskich parkach to chyba preparaty bezpieczne ( lub z krótką karencją)
a firm nie brakuje
takich tego typu:
https://www.in-pestcontrol.pl/

to oczywiście tylko przykład

i chyba bym poleciła firmę niż działanie samemu preparatami kupowanymi

z informacją, że dzieci, psy itp

a co do pierwszego wytłuszczonego to bardzo, bardzo błędne założenie, (na którym zawodowo udaje mi się czasem nieźle zarabiać ucząc innych, jak bardzo błędne ono jest)
pies = małe dziecko
to inny gatunek i zupełnie inaczej metabolizuje wiele substancji
mogę podać sporo przykładów , gdzie dawka substancji czynnej zupełnie bezpieczna nawet dla noworodka jest toksyczna dla psa


więc zawsze, ale to zawsze w przypadku takich akcji należy poinformować o tym , że będą zwierzęta

cyd


Ketmia
pon, 14 mar 2011 - 20:59
Na jednej ze stron znalazłam cennik: 300 zł za 1000 m2.

edit. Jak na all. wpiszesz w wyszukiwarkę "odkomarzanie", to też wyskoczy parę ofert.

Ten post edytował Ketmia pon, 14 mar 2011 - 21:09
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post pon, 14 mar 2011 - 20:59
Post #3

Na jednej ze stron znalazłam cennik: 300 zł za 1000 m2.

edit. Jak na all. wpiszesz w wyszukiwarkę "odkomarzanie", to też wyskoczy parę ofert.

--------------------
Lutnia
wto, 15 mar 2011 - 01:32
Dziekuje, dziewczyny.
Cydorko - masz racje, nie pomyslalam o tym. Faktycznie lepiej jest doprecyzowac, ze chodzi o psa i dobrac srodek pod niego.

Czy ktos korzystal z uslug takiej firmy? Zastanawiam sie, jaki efekt uzyskuje sie czw rzeczywistosci po takim oprysku, tzn. jak bardzo ograniczona jest ilosc komarow (biorac pod uwage, ze z dwoch stron moj teren otacza las a z jednej domy (w ktorych wlasiciciele bywaja tylko w niektore weekendy, wiec nie beda zainteresowani likwidowaniem tego dziadostwa).
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post wto, 15 mar 2011 - 01:32
Post #4

Dziekuje, dziewczyny.
Cydorko - masz racje, nie pomyslalam o tym. Faktycznie lepiej jest doprecyzowac, ze chodzi o psa i dobrac srodek pod niego.

Czy ktos korzystal z uslug takiej firmy? Zastanawiam sie, jaki efekt uzyskuje sie czw rzeczywistosci po takim oprysku, tzn. jak bardzo ograniczona jest ilosc komarow (biorac pod uwage, ze z dwoch stron moj teren otacza las a z jednej domy (w ktorych wlasiciciele bywaja tylko w niektore weekendy, wiec nie beda zainteresowani likwidowaniem tego dziadostwa).


--------------------
renata19750702
wto, 15 mar 2011 - 08:45
Lutnia, to działa tylko maksymalnie do 2 tygodni, a i to wersja optymistyczna. Odkomarzyć musieliby też sąsiedzi, wtedy byłoby pewnie dłużej.
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
SkÄ…d: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post wto, 15 mar 2011 - 08:45
Post #5

Lutnia, to działa tylko maksymalnie do 2 tygodni, a i to wersja optymistyczna. Odkomarzyć musieliby też sąsiedzi, wtedy byłoby pewnie dłużej.

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
Lutnia
wto, 15 mar 2011 - 14:02
Przed chwila rozmawialam z panem z pewnej firmy. Twierdzi, ze wystarczy odkomarzyc na poczatku maja a potem zrobic powtorke po miesiacu i powinno wystarczyc na caly sezon.
Teraz juz nie wiem nic. Probuje mnie naciagnac?

Cena za moj teren to ok. 600zl.
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post wto, 15 mar 2011 - 14:02
Post #6

Przed chwila rozmawialam z panem z pewnej firmy. Twierdzi, ze wystarczy odkomarzyc na poczatku maja a potem zrobic powtorke po miesiacu i powinno wystarczyc na caly sezon.
Teraz juz nie wiem nic. Probuje mnie naciagnac?

Cena za moj teren to ok. 600zl.

--------------------
Tamara79
wto, 15 mar 2011 - 15:59
Lutnia opryskiwaliśmy na komary w zeszłym roku, działało ok 2msc, nie uraczyliśmy żadnego komara ani muchy, pszczoły, osy i szerszenie tez nas omijały. Nie wiem co to był za środek ale załatwił nam znajomy, który pracuje w restauracji i tam wykonuje się takie opryski zarówno na salach jak i w kuchni. U nas w szkołach i żłobkach również opryskują (wnętrza znaczy się). Mniemam więc że jest to zdrowe, a bynajmniej nie szkodzi.
Koszt takiego oprysku to 100zł za domek, ale to prowincja więc pewnie tanio.
My kupiliśmy sam płyn, więc już w ogóle śmieszna kwota.
Jedynym minusem tego rozwiązania są leżące w domu muchy. Trzeba częściej sprzątać.
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post wto, 15 mar 2011 - 15:59
Post #7

Lutnia opryskiwaliśmy na komary w zeszłym roku, działało ok 2msc, nie uraczyliśmy żadnego komara ani muchy, pszczoły, osy i szerszenie tez nas omijały. Nie wiem co to był za środek ale załatwił nam znajomy, który pracuje w restauracji i tam wykonuje się takie opryski zarówno na salach jak i w kuchni. U nas w szkołach i żłobkach również opryskują (wnętrza znaczy się). Mniemam więc że jest to zdrowe, a bynajmniej nie szkodzi.
Koszt takiego oprysku to 100zł za domek, ale to prowincja więc pewnie tanio.
My kupiliśmy sam płyn, więc już w ogóle śmieszna kwota.
Jedynym minusem tego rozwiązania są leżące w domu muchy. Trzeba częściej sprzątać.

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
agarad
wto, 15 mar 2011 - 16:40
Lutnia, pisałaś w wątku cukrowym o Czosnowie więc śmiem przypuszczać, że jestes gdzieś z okolicy. Na stronie gminy była informacja /po minionych powodziach/ o firmach świadczących takie usługi - zaraz poszukam może znajdę.
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
SkÄ…d: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post wto, 15 mar 2011 - 16:40
Post #8

Lutnia, pisałaś w wątku cukrowym o Czosnowie więc śmiem przypuszczać, że jestes gdzieś z okolicy. Na stronie gminy była informacja /po minionych powodziach/ o firmach świadczących takie usługi - zaraz poszukam może znajdę.

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

agarad
wto, 15 mar 2011 - 16:53
Znalazłam info o firmach oferujących środki do zwalczania:

https://www.czosnow.pl/viewpage.php?page_id=184


agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
SkÄ…d: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post wto, 15 mar 2011 - 16:53
Post #9

Znalazłam info o firmach oferujących środki do zwalczania:

https://www.czosnow.pl/viewpage.php?page_id=184




--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

agarad
wto, 15 mar 2011 - 17:04
I jeszcze to:
https://www.czosnow.pl/news.php?readmore=528
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
SkÄ…d: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post wto, 15 mar 2011 - 17:04
Post #10

I jeszcze to:
https://www.czosnow.pl/news.php?readmore=528

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

Ketmia
wto, 15 mar 2011 - 22:23
Mnie się podoba nazwa środka z poz. 4.: Pożegnanie z komarem 04.gif

A tak z innej beczki: dziś siedząc z kotem w poczekalni weterynarza przeczytałam, że Advantix działa również przeciw komarom.
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post wto, 15 mar 2011 - 22:23
Post #11

Mnie się podoba nazwa środka z poz. 4.: Pożegnanie z komarem 04.gif

A tak z innej beczki: dziś siedząc z kotem w poczekalni weterynarza przeczytałam, że Advantix działa również przeciw komarom.

--------------------
Lutnia
czw, 17 mar 2011 - 11:36
CYTAT(Ketmia @ Wed, 16 Mar 2011 - 00:23) *
Mnie się podoba nazwa środka z poz. 4.: Pożegnanie z komarem 04.gif

A tak z innej beczki: dziś siedząc z kotem w poczekalni weterynarza przeczytałam, że Advantix działa również przeciw komarom.



Pożegnanie z komarem jest moim absolutnym nr 1 06.gif

To o Advantixie bardzo ciekawe, tyle, że my od jakiegoś czasu używamy Exspotu. To jedyny, jaki dotąd znalazlam preparat na kleszcze o działaniu nie tylko bójczym ale również odstraszającym (cholerstwo się nie wbije a to dla mnie dość ważne).

Cały czas zbieram informacje na temat walki z komarami, coraz lepiej to wygląda.

Agard - bardzo dziękuję za linki blagam.gif
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post czw, 17 mar 2011 - 11:36
Post #12

CYTAT(Ketmia @ Wed, 16 Mar 2011 - 00:23) *
Mnie się podoba nazwa środka z poz. 4.: Pożegnanie z komarem 04.gif

A tak z innej beczki: dziś siedząc z kotem w poczekalni weterynarza przeczytałam, że Advantix działa również przeciw komarom.



Pożegnanie z komarem jest moim absolutnym nr 1 06.gif

To o Advantixie bardzo ciekawe, tyle, że my od jakiegoś czasu używamy Exspotu. To jedyny, jaki dotąd znalazlam preparat na kleszcze o działaniu nie tylko bójczym ale również odstraszającym (cholerstwo się nie wbije a to dla mnie dość ważne).

Cały czas zbieram informacje na temat walki z komarami, coraz lepiej to wygląda.

Agard - bardzo dziękuję za linki blagam.gif

--------------------
monte
piÄ…, 18 mar 2011 - 02:23
CYTAT(Lutnia @ Tue, 15 Mar 2011 - 01:32) *
Czy ktos korzystal z uslug takiej firmy? Zastanawiam sie, jaki efekt uzyskuje sie czw rzeczywistosci po takim oprysku, tzn. jak bardzo ograniczona jest ilosc komarow (biorac pod uwage, ze z dwoch stron moj teren otacza las a z jednej domy (w ktorych wlasiciciele bywaja tylko w niektore weekendy, wiec nie beda zainteresowani likwidowaniem tego dziadostwa).


Korzystaliśmy w zeszłym roku i bardzo polecam. Na początku czerwca wróciliśmy z wakacji i mieliśmy taką plagę komarów, że nie mogłam dziecka wypuścić do ogrodu, mimo, że zlana była preparatami odstraszającymi. Latały dzikie chmary komarów (my też stosunkowo blisko lasu i w dodatku tereny dość wilgotne), i choć mieszkamy tu od kilku lat takiego wysypu nie widziałam jeszcze nigdy. Potraktowaliśmy usługę bardziej jako ostatnią deskę ratunku, niż wierząc, że przyniesie skutek. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania bo następnego dnia nie było ani jednego komara. Ani jednego!!! A mieszkamy na narożnej działce koło zagajnika przez drogę i w dodatku żaden sąsiad oprócz nas się nie zdecydował. Po trzech tygodniach powtórzyliśmy zabieg (pan dawał gwarancję na ok. miesiąc), a potem jeszcze władze gminy opryskały nam ją z góry gratis. Wytrzymaliśmy do końca sezonu. icon_smile.gif

Nie znam nazwy preparatu, nie pamiętam firmy (jakaś moja lokalna), ale uważam, że było warto!
monte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,789
Dołączył: wto, 13 cze 06 - 19:09
Nr użytkownika: 6,254




post piÄ…, 18 mar 2011 - 02:23
Post #13

CYTAT(Lutnia @ Tue, 15 Mar 2011 - 01:32) *
Czy ktos korzystal z uslug takiej firmy? Zastanawiam sie, jaki efekt uzyskuje sie czw rzeczywistosci po takim oprysku, tzn. jak bardzo ograniczona jest ilosc komarow (biorac pod uwage, ze z dwoch stron moj teren otacza las a z jednej domy (w ktorych wlasiciciele bywaja tylko w niektore weekendy, wiec nie beda zainteresowani likwidowaniem tego dziadostwa).


Korzystaliśmy w zeszłym roku i bardzo polecam. Na początku czerwca wróciliśmy z wakacji i mieliśmy taką plagę komarów, że nie mogłam dziecka wypuścić do ogrodu, mimo, że zlana była preparatami odstraszającymi. Latały dzikie chmary komarów (my też stosunkowo blisko lasu i w dodatku tereny dość wilgotne), i choć mieszkamy tu od kilku lat takiego wysypu nie widziałam jeszcze nigdy. Potraktowaliśmy usługę bardziej jako ostatnią deskę ratunku, niż wierząc, że przyniesie skutek. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania bo następnego dnia nie było ani jednego komara. Ani jednego!!! A mieszkamy na narożnej działce koło zagajnika przez drogę i w dodatku żaden sąsiad oprócz nas się nie zdecydował. Po trzech tygodniach powtórzyliśmy zabieg (pan dawał gwarancję na ok. miesiąc), a potem jeszcze władze gminy opryskały nam ją z góry gratis. Wytrzymaliśmy do końca sezonu. icon_smile.gif

Nie znam nazwy preparatu, nie pamiętam firmy (jakaś moja lokalna), ale uważam, że było warto!

--------------------
Lutnia
sob, 19 mar 2011 - 22:59
Bardzo dziękuję za wszystkie posty, napiszę jakie efekt był u nas.
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post sob, 19 mar 2011 - 22:59
Post #14

Bardzo dziękuję za wszystkie posty, napiszę jakie efekt był u nas.


--------------------
Ammm
pon, 21 mar 2011 - 21:54
Lutnia, dzięki, że o tym przypomniałaś. My też psiukniemy w tym roku.
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post pon, 21 mar 2011 - 21:54
Post #15

Lutnia, dzięki, że o tym przypomniałaś. My też psiukniemy w tym roku.

--------------------

Lutnia
pon, 21 mar 2011 - 22:39
Ammm - a Wy jak? Firma czy własnoręcznie?
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post pon, 21 mar 2011 - 22:39
Post #16

Ammm - a Wy jak? Firma czy własnoręcznie?


--------------------
asiaad2
nie, 05 cze 2011 - 21:06
A ja komary i meszki mam w tym roku z glowy 03.gif wymarzły, kurcze mieszkam na wsi 6 lat i pierwszy rok odpoczywam naprawdę cieszę sie z lata
asiaad2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,368
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 12:40
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 8,058

GG:


post nie, 05 cze 2011 - 21:06
Post #17

A ja komary i meszki mam w tym roku z glowy 03.gif wymarzły, kurcze mieszkam na wsi 6 lat i pierwszy rok odpoczywam naprawdę cieszę sie z lata

--------------------


dominik.a
pon, 20 cze 2011 - 14:28
Przez te komary człowiek nie jest w stanie cieszyć się latem (w dzień za gorąco żęby iść na spacer, a wieczorem, kiedy temperatura spadnie pajowiają się Ci krwiopijcy:)
dominik.a


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pon, 20 cze 11 - 14:19
Nr użytkownika: 36,960




post pon, 20 cze 2011 - 14:28
Post #18

Przez te komary człowiek nie jest w stanie cieszyć się latem (w dzień za gorąco żęby iść na spacer, a wieczorem, kiedy temperatura spadnie pajowiają się Ci krwiopijcy:)
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 21 cze 2011 - 23:09
Post #19

Jest jeszcze jeden sposób podobno rewelacyjny- zbudowanie domku dla nietoperzy, moi teściowie takowy właśnie zawiesili, jak się jakiś wprowadzi to dam znać czy działa icon_smile.gif
monte
śro, 22 cze 2011 - 00:28
CYTAT(jully @ Wed, 22 Jun 2011 - 00:09) *
Jest jeszcze jeden sposób podobno rewelacyjny- zbudowanie domku dla nietoperzy, moi teściowie takowy właśnie zawiesili, jak się jakiś wprowadzi to dam znać czy działa icon_smile.gif

Pod warunkiem, że nie wściekłe. icon_rolleyes.gif
Nietoperze ma się rozumieć.
monte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,789
Dołączył: wto, 13 cze 06 - 19:09
Nr użytkownika: 6,254




post śro, 22 cze 2011 - 00:28
Post #20

CYTAT(jully @ Wed, 22 Jun 2011 - 00:09) *
Jest jeszcze jeden sposób podobno rewelacyjny- zbudowanie domku dla nietoperzy, moi teściowie takowy właśnie zawiesili, jak się jakiś wprowadzi to dam znać czy działa icon_smile.gif

Pod warunkiem, że nie wściekłe. icon_rolleyes.gif
Nietoperze ma się rozumieć.

--------------------
> Jak zlikwidować/zmniejszyć ilość komarów?, wokół swojego domu
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:41
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama