Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Chusta Hoppediz - rewelacja

> 
Hermia
czw, 11 paź 2007 - 22:02
Cienki hopp: jest krótszy niż moje helsinki napewno, ale nie mierzyłam i narazie nie zrobię tego bo chusta krąży, ale przy koali mam maluteńkie ogonki z przodu, a nie ogon długaśny jak w helsinkach.
Mieści się chusta nawet do torebki o średnich rozmiarach i jest lekka bardzo.Jest hm...trochę jak bawełniane prześcieradło, trochę śliska, nie jest mięsista jak inne hopki, wiąże się w porządku, i wcale nie mam wrażenia, że się szybko luzuje wiązanie i trzeba dociągać. O dziwo takie mam wrażenie przy didku.
Kolorki eleganckie, pasy białe z kawą z mlekiem, można iść i na ślub i na chrzciny. Mimo ciężaru jaki nosze w chuście (11460) wcale nie czuje różnicy, że gorzej się nosi. Fakt nie nosiłam na długie dystanse tej chusty.
No i podstawowa zaleta na upał jest super. Cieniutka, fajna. Chociaż teraz jeśli miałabym wybierać to może lepiej na upał zainwestować w vatanai.???
Hermia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,271
Dołączył: sob, 26 maj 07 - 14:32
SkÄ…d: okolice Krakowa
Nr użytkownika: 14,565




post czw, 11 paź 2007 - 22:02
Post #21

Cienki hopp: jest krótszy niż moje helsinki napewno, ale nie mierzyłam i narazie nie zrobię tego bo chusta krąży, ale przy koali mam maluteńkie ogonki z przodu, a nie ogon długaśny jak w helsinkach.
Mieści się chusta nawet do torebki o średnich rozmiarach i jest lekka bardzo.Jest hm...trochę jak bawełniane prześcieradło, trochę śliska, nie jest mięsista jak inne hopki, wiąże się w porządku, i wcale nie mam wrażenia, że się szybko luzuje wiązanie i trzeba dociągać. O dziwo takie mam wrażenie przy didku.
Kolorki eleganckie, pasy białe z kawą z mlekiem, można iść i na ślub i na chrzciny. Mimo ciężaru jaki nosze w chuście (11460) wcale nie czuje różnicy, że gorzej się nosi. Fakt nie nosiłam na długie dystanse tej chusty.
No i podstawowa zaleta na upał jest super. Cieniutka, fajna. Chociaż teraz jeśli miałabym wybierać to może lepiej na upał zainwestować w vatanai.???

--------------------


Tusiol
nie, 21 paź 2007 - 21:19
Podciagam wątek, bo mam pytania. Chyba głównie do mam, które szyły same.
W domu mam Bebelulu Hamalu.
Mam teraz chęć jeszcze na taką wiązaną, ale nie mam już ochoty kupować.
Paka pisała, że wymiar jej chusty jest 5 m na 70 cm. Ale jest jeszcze obszycie. Więc czy szerokość przy kupowaniu nie powinna być większa, bo rozumiem, że 70 cm to po uszyciu. Zaznaczam, że ja z szycia cienka i moja mama ma mi uszyć. Stąd też moje może dziwaczne pytania. Bardzo pieknie proszę o wymiary kupionego materiału.
Czy obszywałyście w jakiś specjalny sposób (grubość obszycia, szerokość, ścieg).
No i rodzaj materiału - płótno bawełniane, len, flanela???.
Pomóżcie proszę!!!
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post nie, 21 paź 2007 - 21:19
Post #22

Podciagam wątek, bo mam pytania. Chyba głównie do mam, które szyły same.
W domu mam Bebelulu Hamalu.
Mam teraz chęć jeszcze na taką wiązaną, ale nie mam już ochoty kupować.
Paka pisała, że wymiar jej chusty jest 5 m na 70 cm. Ale jest jeszcze obszycie. Więc czy szerokość przy kupowaniu nie powinna być większa, bo rozumiem, że 70 cm to po uszyciu. Zaznaczam, że ja z szycia cienka i moja mama ma mi uszyć. Stąd też moje może dziwaczne pytania. Bardzo pieknie proszę o wymiary kupionego materiału.
Czy obszywałyście w jakiś specjalny sposób (grubość obszycia, szerokość, ścieg).
No i rodzaj materiału - płótno bawełniane, len, flanela???.
Pomóżcie proszę!!!


--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
Tusiol
śro, 24 paź 2007 - 20:49
Dzięki Paka!!!!!!
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post śro, 24 paź 2007 - 20:49
Post #23

Dzięki Paka!!!!!!

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
odynka

Go??







post czw, 25 paź 2007 - 23:18
Post #24

Paka kalarepki już długo nie ma podesłałabyś tą obrazkową instrukcję wiązania?icon_biggrin.gif
użytkownik usunięty

Go??







post pią, 26 paź 2007 - 13:17
Post #25

Wkleje to, co wyslalam Tusiolowi mailem:

CYTAT
Ja swoją chustę uszyłam chyba trochę za długą, bo przy wiązaniu majta mi się po ziemi. Uszyłam ją po prostu z jako prostokąt o wymiarach 75cm na ok. 5 m. Wystarczyło obszyć brzegi. Napisz do Kalarepy ile ma oryginalna chusta długości i przy okazji możesz ją poprosić o zdjęcia wiązania, bo ja nie czuję się uprawniona do przesyłania jej zdjęć icon_wink.gif Ale za to przesyłam Ci linki do instrukcji, które znalazłam w necie - może już do Kalarepy nie będziesz musiała pisać icon_wink.gif
Moją chustę wycięłam ją po lekkim skosie z materiału o długości 5m, ale nie wiem czy jest sens tak się tym bawić. Jeśli będę sobie jeszcze raz szyła chustę, to już pewnie przetnę materiał na pół i uszyję od razu dwie chusty icon_smile.gif - zwykle kupowany materiał ma 1,5m szerokości). Kupiłam zwykła bawełnę, patrzyłam tylko żeby była miła w dotyku dla dziecka, więc wzięłam taką trochę "śliską".

No to teraz linki do instrukcji obrazkowych i filmików:
https://www.polekont.pl/index.php?section=p...p;action=manual
(strona 1 - chusta elastyczna, strona 2 - jak nosić dziecko I, strona 3 -
jak nosić dziecko II, strona 4 - jak wiązać chustę)

https://www.oppamama.pl/jw.html
(w linkach 4 sposoby wiązania: podwójne X, na brzuchu, na biodrze, na
plecach)
https://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=44603
forum dotyczÄ…ce chust

https://s48.photobucket.com/albums/f216/bla...nt=P5200237.flv
film pokazujący jak zawiązać i karmić dziecko w chuście

https://mamatoto.org/StartHere/OnlineVideos...73/Default.aspx
filmy-instrukcje jak wiązać chusty

Mam nadzieję, że trochę pomogłam.
Szczerze mówiąc to na razie nie nosiłam Bogny za często w chuście, ale jak jechaliśmy w góry, to się przydała icon_smile.gif
odynka

Go??







post pią, 26 paź 2007 - 13:23
Post #26

dziękuję:D
Gruszka
pon, 29 lip 2013 - 12:20
Potrzebuje odświeżyć wątek - chcemy koledze w pracy kupić chustę w prezencie.

Brać Hoppa? po czym poznać, który jest w wersji cienkiej (dzieciak właśnie się rodzi, więc trochę lata w chuście załapie) - a która grubsza?

czy 4,6 m wystarcza dla faceta średniego wzrostu i szczupłej postury?

PS> a jesli nie Hopp (bo dość drogi, a nie wiem ilu będzie chętnych na zrzutkę) to co alternatywnie?

Ten post edytował Gruszka pon, 29 lip 2013 - 12:31
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post pon, 29 lip 2013 - 12:20
Post #27

Potrzebuje odświeżyć wątek - chcemy koledze w pracy kupić chustę w prezencie.

Brać Hoppa? po czym poznać, który jest w wersji cienkiej (dzieciak właśnie się rodzi, więc trochę lata w chuście załapie) - a która grubsza?

czy 4,6 m wystarcza dla faceta średniego wzrostu i szczupłej postury?

PS> a jesli nie Hopp (bo dość drogi, a nie wiem ilu będzie chętnych na zrzutkę) to co alternatywnie?

--------------------
Dirty Diana
pon, 29 lip 2013 - 13:09
Gruszko, a już myślałam...
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post pon, 29 lip 2013 - 13:09
Post #28

Gruszko, a już myślałam...

--------------------
Gruszka
pon, 29 lip 2013 - 13:14
CYTAT(Kaelsa @ Mon, 29 Jul 2013 - 11:09) *
Gruszko, a już myślałam...


Tak życzysz koleżance? tak?

icon_smile.gif nie nie nie
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post pon, 29 lip 2013 - 13:14
Post #29

CYTAT(Kaelsa @ Mon, 29 Jul 2013 - 11:09) *
Gruszko, a już myślałam...


Tak życzysz koleżance? tak?

icon_smile.gif nie nie nie

--------------------
dankin-82
wto, 30 lip 2013 - 18:29
alternatywą może być polska Nati
dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post wto, 30 lip 2013 - 18:29
Post #30

alternatywą może być polska Nati

--------------------
kalarepa78
nie, 04 sie 2013 - 17:49
Odkąd miałam Didymosa, przestałam nosić w Hoppie, którego przecież kiedyś kochałam icon_wink.gif więc musiał coś w sobie mieć
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post nie, 04 sie 2013 - 17:49
Post #31

Odkąd miałam Didymosa, przestałam nosić w Hoppie, którego przecież kiedyś kochałam icon_wink.gif więc musiał coś w sobie mieć

--------------------




takamala
sob, 21 wrz 2013 - 23:20
hej dziewczyny, ja mam zamiar kupić chustę dla koleżanki. pokazywała mi coś takiego: chusta nie znam sie na tym kompletnie. looknijcie i plis, napiszcie mi coś o tej chuście, bo chyba to coś innego niż klasyczna chusta. dzięki z góry.
takamala


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: sob, 21 wrz 13 - 23:01
Nr użytkownika: 42,918




post sob, 21 wrz 2013 - 23:20
Post #32

hej dziewczyny, ja mam zamiar kupić chustę dla koleżanki. pokazywała mi coś takiego: chusta nie znam sie na tym kompletnie. looknijcie i plis, napiszcie mi coś o tej chuście, bo chyba to coś innego niż klasyczna chusta. dzięki z góry.
dankin-82
nie, 22 wrz 2013 - 12:04
CYTAT(takamala @ Sun, 22 Sep 2013 - 00:20) *
hej dziewczyny, ja mam zamiar kupić chustę dla koleżanki. pokazywała mi coś takiego: chusta nie znam sie na tym kompletnie. looknijcie i plis, napiszcie mi coś o tej chuście, bo chyba to coś innego niż klasyczna chusta. dzięki z góry.



tak, to nie jest chusta tylko nosidło miękkie typu mei tai; dla dzieci samodzielnie siedzących ( ja jestem zwolennikiem tego wariantu),w tego typu nosidłach ważne jest by znać odległość "od kolanka do kolanka" dziecka (siedzącego w pozycji żaby-mierzenie) tak by odpowiednio dopasować panel nosidła icon_wink.gif

edit: w opisie jest totalna bzdura: przedział od 2kg! i nie można się tym sugerować. ktoś wogóle nie ma pojęcia o tym nosidle

Ten post edytował dankin-82 nie, 22 wrz 2013 - 12:07
dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post nie, 22 wrz 2013 - 12:04
Post #33

CYTAT(takamala @ Sun, 22 Sep 2013 - 00:20) *
hej dziewczyny, ja mam zamiar kupić chustę dla koleżanki. pokazywała mi coś takiego: chusta nie znam sie na tym kompletnie. looknijcie i plis, napiszcie mi coś o tej chuście, bo chyba to coś innego niż klasyczna chusta. dzięki z góry.



tak, to nie jest chusta tylko nosidło miękkie typu mei tai; dla dzieci samodzielnie siedzących ( ja jestem zwolennikiem tego wariantu),w tego typu nosidłach ważne jest by znać odległość "od kolanka do kolanka" dziecka (siedzącego w pozycji żaby-mierzenie) tak by odpowiednio dopasować panel nosidła icon_wink.gif

edit: w opisie jest totalna bzdura: przedział od 2kg! i nie można się tym sugerować. ktoś wogóle nie ma pojęcia o tym nosidle

--------------------
jagodamuska
wto, 12 wrz 2017 - 22:47
Ja w sumie jeszcze do niedawna nie byłam przekonana co do tych chust. Ale mój mąż kupił całkiem niedawno jedną z chust Luna Dream i stwierdziłam, że warto spróbować. Powiem wam, że jestem zachwycona. Wygoda niesamowita, pewnie nie tylko dla mnie ale i dla dziecka. Co ważniejsze maluch jest o wiele spokojniejszy, a większą część spacerów zajmuje mu obserwacja otoczenia! Po prostu super!
jagodamuska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 12 wrz 17 - 22:45
Nr użytkownika: 50,431




post wto, 12 wrz 2017 - 22:47
Post #34

Ja w sumie jeszcze do niedawna nie byłam przekonana co do tych chust. Ale mój mąż kupił całkiem niedawno jedną z chust Luna Dream i stwierdziłam, że warto spróbować. Powiem wam, że jestem zachwycona. Wygoda niesamowita, pewnie nie tylko dla mnie ale i dla dziecka. Co ważniejsze maluch jest o wiele spokojniejszy, a większą część spacerów zajmuje mu obserwacja otoczenia! Po prostu super!
> Chusta Hoppediz - rewelacja
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 07:57
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama