Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
8 Stron V  « poprzednia 4 5 6 7 8 następna  

Książki naszego dzieciństwa

, a zwłaszcza takie''komunistyczne'':)
> , a zwłaszcza takie''komunistyczne'':)
katiek
pon, 28 gru 2009 - 17:15
April, jak Małpeczek szukałam to pajawiły się na allegro-poszły za ok. 120 zł icon_eek.gif .
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post pon, 28 gru 2009 - 17:15
Post #101

April, jak Małpeczek szukałam to pajawiły się na allegro-poszły za ok. 120 zł icon_eek.gif .
Agnieszka AZJ
pon, 28 gru 2009 - 17:19
CYTAT(Berek @ Mon, 28 Dec 2009 - 16:59) *
A znacie "Opowieści Szyszkowego Dziadka"?


Szyszkowego Dziadka odkryłam dopiero z Anią. Wtedy wyszło wznowienie z bardzo ładnymi ilustracjami Magdy Jasny.

Wszystkie moje córki bardzo lubiły Szyszkowego Dziadka icon_smile.gif

Dzikusa też lubiłam icon_smile.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 28 gru 2009 - 17:19
Post #102

CYTAT(Berek @ Mon, 28 Dec 2009 - 16:59) *
A znacie "Opowieści Szyszkowego Dziadka"?


Szyszkowego Dziadka odkryłam dopiero z Anią. Wtedy wyszło wznowienie z bardzo ładnymi ilustracjami Magdy Jasny.

Wszystkie moje córki bardzo lubiły Szyszkowego Dziadka icon_smile.gif

Dzikusa też lubiłam icon_smile.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
anetadr
pon, 28 gru 2009 - 19:10
Ja też lubiłam "Dzikusa". Nawet mam swój egzemplarz.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post pon, 28 gru 2009 - 19:10
Post #103

Ja też lubiłam "Dzikusa". Nawet mam swój egzemplarz.

Aneta

--------------------
dede
pon, 28 gru 2009 - 20:06
CYTAT(bubka @ Mon, 28 Dec 2009 - 16:26) *
A ja powiem, że moim ulubioną książeczką był "Mikołajek" Goscinnego. Rozbrajał po prostu humorem. Takich fajnych książeczek dla dzieci, jak te pięć pierwszych, po raz kolejny się nie pojawiło jak dla mnie.


Hehe, Mikołajek to także mój faworyt;) Zwłaszcza w tym pierwszym, najstarszym wydaniu. I cieszę się (jak dziecko;), że to właśnie te opowiadanka zostały teraz sfilmowane. Bardzo udanie zresztąicon_wink.gif
dede


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: wto, 20 paź 09 - 09:15
Nr użytkownika: 29,664




post pon, 28 gru 2009 - 20:06
Post #104

CYTAT(bubka @ Mon, 28 Dec 2009 - 16:26) *
A ja powiem, że moim ulubioną książeczką był "Mikołajek" Goscinnego. Rozbrajał po prostu humorem. Takich fajnych książeczek dla dzieci, jak te pięć pierwszych, po raz kolejny się nie pojawiło jak dla mnie.


Hehe, Mikołajek to także mój faworyt;) Zwłaszcza w tym pierwszym, najstarszym wydaniu. I cieszę się (jak dziecko;), że to właśnie te opowiadanka zostały teraz sfilmowane. Bardzo udanie zresztąicon_wink.gif
Berek

Go??







post pon, 28 gru 2009 - 20:35
Post #105

Aaaa, z komunistycznych to jeszcze obowiązkowo Bułyczow dla dzieci, o Alicji: "Dziewczynka z przyszłości", "A było to za 100 lat", "Milion przygód", "Podróże Alicji". Znakomite.
kasiunia
pon, 28 gru 2009 - 21:55
prócz tego wszystkiego co już napisałyście, był jeszcze "biały bim, czarne ucho", jeszcze gorszy od amicisa (pod względem łez wylanych) i "stonoga" (zapomniałam autorki, jakaś dość znana postać to była, i jeszcze "romeo, julia i błąd szeryfa", którą napisała 14-letnia dziewczynka, i cała seria książek autorki, której za cholerę nie mogę sobie przypomnieć icon_sad.gif jedna była o dziewczynie, która miała na imię gosia, i fascynowała się kulturą inków czy majów, i po latach odkryła kto jest jej prawdziwym tatą... autorka chyba miała na imię monika. edit: o rany, o rany-znalazłam w przypominaczu zalinkowanym - "dziewczyna z wyspy słońca"...! no dobra, nie odę dziś spać icon_smile.gif
była jeszcze książka "spotkamy się na atlantydzie" też niestety nie pamiętam autora i jeszcze taka też do płakania icon_wink.gif o dwóch dziewczynkach, jedna była niewidoma, chyba na wakacjach się zaprzyjaźniły.
i "Córka taty Pellerina" Marii gripe jeszcze
i oczywiście "o chłopcu, który szukał domu" którego w te wakacje przeczytałam razem z majką i po latach prawie tak samo mnie wzruszył.

Ten post edytował kasiunia pon, 28 gru 2009 - 22:14
kasiunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,139
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 08:55
Skąd: poznań
Nr użytkownika: 205




post pon, 28 gru 2009 - 21:55
Post #106

prócz tego wszystkiego co już napisałyście, był jeszcze "biały bim, czarne ucho", jeszcze gorszy od amicisa (pod względem łez wylanych) i "stonoga" (zapomniałam autorki, jakaś dość znana postać to była, i jeszcze "romeo, julia i błąd szeryfa", którą napisała 14-letnia dziewczynka, i cała seria książek autorki, której za cholerę nie mogę sobie przypomnieć icon_sad.gif jedna była o dziewczynie, która miała na imię gosia, i fascynowała się kulturą inków czy majów, i po latach odkryła kto jest jej prawdziwym tatą... autorka chyba miała na imię monika. edit: o rany, o rany-znalazłam w przypominaczu zalinkowanym - "dziewczyna z wyspy słońca"...! no dobra, nie odę dziś spać icon_smile.gif
była jeszcze książka "spotkamy się na atlantydzie" też niestety nie pamiętam autora i jeszcze taka też do płakania icon_wink.gif o dwóch dziewczynkach, jedna była niewidoma, chyba na wakacjach się zaprzyjaźniły.
i "Córka taty Pellerina" Marii gripe jeszcze
i oczywiście "o chłopcu, który szukał domu" którego w te wakacje przeczytałam razem z majką i po latach prawie tak samo mnie wzruszył.

--------------------
pozdrawiam
kasia

kasiunia
pon, 28 gru 2009 - 22:00
CYTAT(Silije @ Sat, 14 Nov 2009 - 01:16) *
No ale jak to ma być piękny wątek o książkach dawnych i nie wznawianych to nie wciskajcie tu "Tajemniczego ogrodu", "Małej księżniczki" itp. czyli nieśmiertelnej klasyki wydawanej co dwa lata w milionowych nakładach 08.gif

Na mnie w dzieciństwie piorunujące wrażenie wywarła książka "O chłopcu który szukał domu" zaraz po II wojnie światowej napisana. Czy może ktoś to ma i pozwoli chociaż zajrzeć? blagam.gif

silije no ja posiadam icon_smile.gif pisałam właśnie wyżej o niej
kasiunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,139
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 08:55
Skąd: poznań
Nr użytkownika: 205




post pon, 28 gru 2009 - 22:00
Post #107

CYTAT(Silije @ Sat, 14 Nov 2009 - 01:16) *
No ale jak to ma być piękny wątek o książkach dawnych i nie wznawianych to nie wciskajcie tu "Tajemniczego ogrodu", "Małej księżniczki" itp. czyli nieśmiertelnej klasyki wydawanej co dwa lata w milionowych nakładach 08.gif

Na mnie w dzieciństwie piorunujące wrażenie wywarła książka "O chłopcu który szukał domu" zaraz po II wojnie światowej napisana. Czy może ktoś to ma i pozwoli chociaż zajrzeć? blagam.gif

silije no ja posiadam icon_smile.gif pisałam właśnie wyżej o niej

--------------------
pozdrawiam
kasia

Berek

Go??







post pon, 28 gru 2009 - 22:10
Post #108

Jeszcze "Podróż na wyspę Borneo" (nie pamiętam, czyja). I "Zorro, załóż okulary" - bardzo ją lubiłam (ale też nie pamięta, czyja, a baby juz śpią, to nie pójde sprawdzać).
Agnieszka AZJ
pon, 28 gru 2009 - 22:48
"Podróż na wyspę Borneo" - Minkowskiego, a "Zorro załóż okulary" - Marty Tomaszewskiej.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 28 gru 2009 - 22:48
Post #109

"Podróż na wyspę Borneo" - Minkowskiego, a "Zorro załóż okulary" - Marty Tomaszewskiej.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
anetadr
pon, 28 gru 2009 - 22:49
Romeo, Julia i błąd szeryfa - Ewa Lach (autorka przywoływanej przeze mnie w tym wątku sagi o rodzinie Sawanów - 7 dzieci, a wśród nich najmłodsza Berenika icon_smile.gif)

Podróż na wyspę Borneo - Aleksander Minkowski

Zorro, załóż okulary - Marta Tomaszewska

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post pon, 28 gru 2009 - 22:49
Post #110

Romeo, Julia i błąd szeryfa - Ewa Lach (autorka przywoływanej przeze mnie w tym wątku sagi o rodzinie Sawanów - 7 dzieci, a wśród nich najmłodsza Berenika icon_smile.gif)

Podróż na wyspę Borneo - Aleksander Minkowski

Zorro, załóż okulary - Marta Tomaszewska

Aneta

--------------------
anetadr
pon, 28 gru 2009 - 22:50
O, Agnieszko! Pisałyśmy razem.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post pon, 28 gru 2009 - 22:50
Post #111

O, Agnieszko! Pisałyśmy razem.

Aneta

--------------------
skanna
pon, 28 gru 2009 - 22:50
CYTAT(kasiunia @ Mon, 28 Dec 2009 - 21:55) *
p i jeszcze taka też do płakania icon_wink.gif o dwóch dziewczynkach, jedna była niewidoma, chyba na wakacjach się zaprzyjaźniły.


Spotkanie nad morzem - Korczakowskiej
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 28 gru 2009 - 22:50
Post #112

CYTAT(kasiunia @ Mon, 28 Dec 2009 - 21:55) *
p i jeszcze taka też do płakania icon_wink.gif o dwóch dziewczynkach, jedna była niewidoma, chyba na wakacjach się zaprzyjaźniły.


Spotkanie nad morzem - Korczakowskiej

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Agnieszka AZJ
pon, 28 gru 2009 - 22:55
CYTAT(anetadr @ Mon, 28 Dec 2009 - 22:49) *
Romeo, Julia i błąd szeryfa - Ewa Lach (autorka przywoływanej przeze mnie w tym wątku sagi o rodzinie Sawanów - 7 dzieci, a wśród nich najmłodsza Berenika icon_smile.gif)


Ewy Lach byla jeszcze "Przygrywka" - tam była czwórka rodzeństwa, tata wyjechał za granicę, a mama wylądowała w szpitalu i musieli sobie sami radzić, nie przyznając się do niczego ojcu, żeby się nie denerwował.

Potem z tego serial zrobili, ale w serialu te dzieci były chyba młodsze i mieszkały na wsi.

A z "Podrózy na wyspę Borneo" pamietam tylko... że ją czytałam icon_wink.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 28 gru 2009 - 22:55
Post #113

CYTAT(anetadr @ Mon, 28 Dec 2009 - 22:49) *
Romeo, Julia i błąd szeryfa - Ewa Lach (autorka przywoływanej przeze mnie w tym wątku sagi o rodzinie Sawanów - 7 dzieci, a wśród nich najmłodsza Berenika icon_smile.gif)


Ewy Lach byla jeszcze "Przygrywka" - tam była czwórka rodzeństwa, tata wyjechał za granicę, a mama wylądowała w szpitalu i musieli sobie sami radzić, nie przyznając się do niczego ojcu, żeby się nie denerwował.

Potem z tego serial zrobili, ale w serialu te dzieci były chyba młodsze i mieszkały na wsi.

A z "Podrózy na wyspę Borneo" pamietam tylko... że ją czytałam icon_wink.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Berek

Go??







post pon, 28 gru 2009 - 22:59
Post #114

CYTAT(anetadr @ Mon, 28 Dec 2009 - 20:49) *
Romeo, Julia i błąd szeryfa - Ewa Lach (autorka przywoływanej przeze mnie w tym wątku sagi o rodzinie Sawanów - 7 dzieci, a wśród nich najmłodsza Berenika icon_smile.gif)



Właśnie, Sawanowie! Choroba, a ta Berenika nijak do mnie niepodobna. Za mało rodzeństwa miałam, ot co! Ale Sawanów bardzo lubię, a niektóre ich powiedzonka zostały w moim słowniku do dziś: "I w ogrodzie, zagrodzie i przy samochodzie", "Kadillaka i Kodaka", "Opadały mu siły wzdłuż ciała do stóp". Musze to jeszcze raz przeczytać icon_smile.gif
katiek
wto, 29 gru 2009 - 07:58
OT zupełny-Co jakiś czas zaglądam na allegro czy przypadkiem Małpeczek ktoś nie wystawił. I oto co dziś mi się wyświetliło
https://allegro.pl/listing/search.php?strin...p;description=1
Przygrywkę też chyba czytałam. I jeszcze książkę, tytułu nie pamiętam była o wojnie i o panu, który ukrywał u siebie żydowskiego chłopca. Najlepiej pamiętam jak gotowana była kartoflanka z jagodami jałowca-ojca namówiłam, żeby dodał-faktycznie dobra była icon_smile.gif
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post wto, 29 gru 2009 - 07:58
Post #115

OT zupełny-Co jakiś czas zaglądam na allegro czy przypadkiem Małpeczek ktoś nie wystawił. I oto co dziś mi się wyświetliło
https://allegro.pl/listing/search.php?strin...p;description=1
Przygrywkę też chyba czytałam. I jeszcze książkę, tytułu nie pamiętam była o wojnie i o panu, który ukrywał u siebie żydowskiego chłopca. Najlepiej pamiętam jak gotowana była kartoflanka z jagodami jałowca-ojca namówiłam, żeby dodał-faktycznie dobra była icon_smile.gif
sdw
wto, 29 gru 2009 - 09:13
A pamięta ktoś książki o przygodach Tumby? (czy Tumbo?) Tytułu pierwszej za nic nie mogę sobie przypomnieć, a druga to "Tumbo nigdy nie zazna spokoju". Autorstwa bodajże Centkiewicza. To moje naj naj najukochańsze. I jeszcze "Przygody Tolka Banana", "Ucho od śledzia", "Dziewczyna z Wyspy Słońca", "O chłopcu, który szukał domu". I oczywiście programowo Siesicka. O, uwielbiałam też książki Małachowskiego, miał chłop duzy wpływ na moje pokręcone, nastoletnie zycie. Winnam mu podziękowania, co niniejszym czynię icon_smile.gif

W nastoletctwe zaczytywałam się "Ekspresem reporterów". Miałam wszystkie. Połowę przyłózkowej biblioteczki zajmowaly ekspresy. I pamiętam jeszcze taką ksiązkę autorstwa, lub współautorstwa, Jerzego Urbana, która składała ię z opowiadań o "przestepstawach", do których doprowadziły sploty nieoczekiwanych, zabawnych wydarzeń. Tytułu nie pomnę, a chętnie bym przeczytala. Kojarzy ktoś? Pamiętam, że było tam coś o kogucie :mrgreen?: Dużo pamiętam, jak na ksiązkę pochłanianą regularnie przez kilka dobrych lat...
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post wto, 29 gru 2009 - 09:13
Post #116

A pamięta ktoś książki o przygodach Tumby? (czy Tumbo?) Tytułu pierwszej za nic nie mogę sobie przypomnieć, a druga to "Tumbo nigdy nie zazna spokoju". Autorstwa bodajże Centkiewicza. To moje naj naj najukochańsze. I jeszcze "Przygody Tolka Banana", "Ucho od śledzia", "Dziewczyna z Wyspy Słońca", "O chłopcu, który szukał domu". I oczywiście programowo Siesicka. O, uwielbiałam też książki Małachowskiego, miał chłop duzy wpływ na moje pokręcone, nastoletnie zycie. Winnam mu podziękowania, co niniejszym czynię icon_smile.gif

W nastoletctwe zaczytywałam się "Ekspresem reporterów". Miałam wszystkie. Połowę przyłózkowej biblioteczki zajmowaly ekspresy. I pamiętam jeszcze taką ksiązkę autorstwa, lub współautorstwa, Jerzego Urbana, która składała ię z opowiadań o "przestepstawach", do których doprowadziły sploty nieoczekiwanych, zabawnych wydarzeń. Tytułu nie pomnę, a chętnie bym przeczytala. Kojarzy ktoś? Pamiętam, że było tam coś o kogucie :mrgreen?: Dużo pamiętam, jak na ksiązkę pochłanianą regularnie przez kilka dobrych lat...

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
sdw
wto, 29 gru 2009 - 09:21
A pamięta ktoś książki o przygodach Tumby? (czy Tumbo?) Tytułu pierwszej za nic nie mogę sobie przypomnieć, a druga to "Tumbo nigdy nie zazna spokoju". Autorstwa bodajże Centkiewicza. To moje naj naj najukochańsze. I jeszcze "Przygody Tolka Banana", "Ucho od śledzia", "Dziewczyna z Wyspy Słońca", "O chłopcu, który szukał domu". I oczywiście programowo Siesicka. O, uwielbiałam też książki Małachowskiego, miał chłop duzy wpływ na moje pokręcone, nastoletnie zycie. Winnam mu podziękowania, co niniejszym czynię icon_smile.gif

W nastoletctwe zaczytywałam się "Ekspresem reporterów". Miałam wszystkie. Połowę przyłózkowej biblioteczki zajmowaly ekspresy. I pamiętam jeszcze taką ksiązkę autorstwa, lub współautorstwa, Jerzego Urbana, zbiór felietonów, o nieoczekiwanych, zabawnych w większości, zakończeniach. Tytułu nie pomnę, a chętnie bym przeczytala. Kojarzy ktoś? Pamiętam, że było tam coś o kogucie icon_mrgreen.gif Dużo pamiętam, jak na ksiązkę pochłanianą regularnie przez kilka dobrych lat...
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post wto, 29 gru 2009 - 09:21
Post #117

A pamięta ktoś książki o przygodach Tumby? (czy Tumbo?) Tytułu pierwszej za nic nie mogę sobie przypomnieć, a druga to "Tumbo nigdy nie zazna spokoju". Autorstwa bodajże Centkiewicza. To moje naj naj najukochańsze. I jeszcze "Przygody Tolka Banana", "Ucho od śledzia", "Dziewczyna z Wyspy Słońca", "O chłopcu, który szukał domu". I oczywiście programowo Siesicka. O, uwielbiałam też książki Małachowskiego, miał chłop duzy wpływ na moje pokręcone, nastoletnie zycie. Winnam mu podziękowania, co niniejszym czynię icon_smile.gif

W nastoletctwe zaczytywałam się "Ekspresem reporterów". Miałam wszystkie. Połowę przyłózkowej biblioteczki zajmowaly ekspresy. I pamiętam jeszcze taką ksiązkę autorstwa, lub współautorstwa, Jerzego Urbana, zbiór felietonów, o nieoczekiwanych, zabawnych w większości, zakończeniach. Tytułu nie pomnę, a chętnie bym przeczytala. Kojarzy ktoś? Pamiętam, że było tam coś o kogucie icon_mrgreen.gif Dużo pamiętam, jak na ksiązkę pochłanianą regularnie przez kilka dobrych lat...

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Agnieszka AZJ
wto, 29 gru 2009 - 09:45
CYTAT(katiek @ Tue, 29 Dec 2009 - 07:58) *
Przygrywkę też chyba czytałam. I jeszcze książkę, tytułu nie pamiętam była o wojnie i o panu, który ukrywał u siebie żydowskiego chłopca. Najlepiej pamiętam jak gotowana była kartoflanka z jagodami jałowca-ojca namówiłam, żeby dodał-faktycznie dobra była icon_smile.gif


Ta zupa kojarzy mi się z "Dziećmi Warszawy" Marii Zarębińskiej, ale może się mylę.

A Tumbo był z Przylądka Dobrej Nadziei - autorstwa Centkiewiczów.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post wto, 29 gru 2009 - 09:45
Post #118

CYTAT(katiek @ Tue, 29 Dec 2009 - 07:58) *
Przygrywkę też chyba czytałam. I jeszcze książkę, tytułu nie pamiętam była o wojnie i o panu, który ukrywał u siebie żydowskiego chłopca. Najlepiej pamiętam jak gotowana była kartoflanka z jagodami jałowca-ojca namówiłam, żeby dodał-faktycznie dobra była icon_smile.gif


Ta zupa kojarzy mi się z "Dziećmi Warszawy" Marii Zarębińskiej, ale może się mylę.

A Tumbo był z Przylądka Dobrej Nadziei - autorstwa Centkiewiczów.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
anetadr
wto, 29 gru 2009 - 09:55
CYTAT(sdw @ Tue, 29 Dec 2009 - 10:21) *
I pamiętam jeszcze taką ksiązkę autorstwa, lub współautorstwa, Jerzego Urbana, zbiór felietonów, o nieoczekiwanych, zabawnych w większości, zakończeniach. Tytułu nie pomnę, a chętnie bym przeczytala. Kojarzy ktoś? Pamiętam, że było tam coś o kogucie icon_mrgreen.gif Dużo pamiętam, jak na ksiązkę pochłanianą regularnie przez kilka dobrych lat...


Wiola, może chodzi o "Wszystkie nasze ciemne sprawy" lub "Grzechy chodzą po ludziach"? Od razu mówię, że nie znam ani jednej, ani drugiej. Tytuły wygrzebałam z bazy.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post wto, 29 gru 2009 - 09:55
Post #119

CYTAT(sdw @ Tue, 29 Dec 2009 - 10:21) *
I pamiętam jeszcze taką ksiązkę autorstwa, lub współautorstwa, Jerzego Urbana, zbiór felietonów, o nieoczekiwanych, zabawnych w większości, zakończeniach. Tytułu nie pomnę, a chętnie bym przeczytala. Kojarzy ktoś? Pamiętam, że było tam coś o kogucie icon_mrgreen.gif Dużo pamiętam, jak na ksiązkę pochłanianą regularnie przez kilka dobrych lat...


Wiola, może chodzi o "Wszystkie nasze ciemne sprawy" lub "Grzechy chodzą po ludziach"? Od razu mówię, że nie znam ani jednej, ani drugiej. Tytuły wygrzebałam z bazy.

Aneta

--------------------
sdw
wto, 29 gru 2009 - 11:33
Aneta, nie mam pojęcia icon_mrgreen.gif Przypomniałabym sobie pewnie zobaczywszy okładkę. Chociaż, te wszystkie nasze ciemne sprawy jakoś mi pasują. Ale mogę się absolutnie mylić icon_wink.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post wto, 29 gru 2009 - 11:33
Post #120

Aneta, nie mam pojęcia icon_mrgreen.gif Przypomniałabym sobie pewnie zobaczywszy okładkę. Chociaż, te wszystkie nasze ciemne sprawy jakoś mi pasują. Ale mogę się absolutnie mylić icon_wink.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
> Książki naszego dzieciństwa, a zwłaszcza takie''komunistyczne'':)
Start new topic
Reply to this topic
8 Stron V  « poprzednia 4 5 6 7 8 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 01:58
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama