Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Stłuczenie i opuchlizna:(

> 
i.
pon, 02 lut 2004 - 21:53
Na siłowni spadło mi na kostkę parę kilo - teraz mam bardzo opuchniętą i fioletową kostkę, do tego boli mnie noga przy chodzeniu. Zrobiłam okłady z Altacetu i nic się nie poprawiło.
SÄ… jakieÅ› domowe sposoby na takie wypadki?
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post pon, 02 lut 2004 - 21:53
Post #1

Na siłowni spadło mi na kostkę parę kilo - teraz mam bardzo opuchniętą i fioletową kostkę, do tego boli mnie noga przy chodzeniu. Zrobiłam okłady z Altacetu i nic się nie poprawiło.
SÄ… jakieÅ› domowe sposoby na takie wypadki?
Małgoś.dz
wto, 03 lut 2004 - 09:51
Ilka mam bardzo "nie-domowy" sposób. Wizyta u chirurga.
Dosłownie kilka dni temu miałam opuchnięty nadgarstek ręki. Męczyłam się jak diabli przez 5 dni (okłady z altacetu jakoś słabo pomagały).
Za to wizyta u chirurga przyniosła wymierne skutki. Tobie też radzę. icon_wink.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post wto, 03 lut 2004 - 09:51
Post #2

Ilka mam bardzo "nie-domowy" sposób. Wizyta u chirurga.
Dosłownie kilka dni temu miałam opuchnięty nadgarstek ręki. Męczyłam się jak diabli przez 5 dni (okłady z altacetu jakoś słabo pomagały).
Za to wizyta u chirurga przyniosła wymierne skutki. Tobie też radzę. icon_wink.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
i.
wto, 03 lut 2004 - 11:02
Małgosia, też zwykle radzę dziewczynom, żeby poszły do lekarza, ale jak na mnie padło to chcę tego uniknąć icon_rolleyes.gif Musiałabym iść rano po numerek do przychodni do lekarza ogólnego po skierowanie icon_confused.gif następnego dnia musiałabym wstać jeszcze wcześniej i iść po nr do chirurga, wystać się w kolejce. A co w tym czasie z dziećmi?

Jak się pogorszy to oczywiście nie będę zwlekać, ale teraz nie wydaje mi się to konieczne wink.gif
Noga jakby lepiej, przynajmniej już tak nie boli, ale opuchnięta jeszcze jest. Wydaje mi się, że to nic poważnego, bo jakby tak było to nie mogłabym się ruszyć.

Pójdę dzisiaj do apteki, może coś mi farmaceutka doradzi.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post wto, 03 lut 2004 - 11:02
Post #3

Małgosia, też zwykle radzę dziewczynom, żeby poszły do lekarza, ale jak na mnie padło to chcę tego uniknąć icon_rolleyes.gif Musiałabym iść rano po numerek do przychodni do lekarza ogólnego po skierowanie icon_confused.gif następnego dnia musiałabym wstać jeszcze wcześniej i iść po nr do chirurga, wystać się w kolejce. A co w tym czasie z dziećmi?

Jak się pogorszy to oczywiście nie będę zwlekać, ale teraz nie wydaje mi się to konieczne wink.gif
Noga jakby lepiej, przynajmniej już tak nie boli, ale opuchnięta jeszcze jest. Wydaje mi się, że to nic poważnego, bo jakby tak było to nie mogłabym się ruszyć.

Pójdę dzisiaj do apteki, może coś mi farmaceutka doradzi.
Pecia
wto, 03 lut 2004 - 22:09
Ilka mam nadzieje, ze szybko ci przejdzie.

A wiesz ,ze jak przeczytalam co ci sie stalo pomyslalam ,ze to chyba "znak" ,zebym na silownie nie szla ( ciagle nie moge sie zmobilizowac icon_sad.gif ) bo ja to sie tam zabije icon_wink.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post wto, 03 lut 2004 - 22:09
Post #4

Ilka mam nadzieje, ze szybko ci przejdzie.

A wiesz ,ze jak przeczytalam co ci sie stalo pomyslalam ,ze to chyba "znak" ,zebym na silownie nie szla ( ciagle nie moge sie zmobilizowac icon_sad.gif ) bo ja to sie tam zabije icon_wink.gif
i.
wto, 03 lut 2004 - 22:37
Nie no, coś Ty idź. Naprawdę polecam - po miesiącu ćwiczeń czuję sie świetnie - nic mi nie strzyka, 2 kg mniej icon_biggrin.gif Gdyby nie moje gapiostwo nic by się nie zdarzyło wink.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post wto, 03 lut 2004 - 22:37
Post #5

Nie no, coś Ty idź. Naprawdę polecam - po miesiącu ćwiczeń czuję sie świetnie - nic mi nie strzyka, 2 kg mniej icon_biggrin.gif Gdyby nie moje gapiostwo nic by się nie zdarzyło wink.gif
Kreska
śro, 04 lut 2004 - 11:28
Ilka, o ile to nie jest jakies złamanie, a tylko stłuczenie i gigant siniak, to pomoże Ci arnika. W aptece, bez recepty, za 3 zł mniej więcej.
Lejesz to to na jakiś wacik i przykładasz owijając dla usztywnienia bandażem, bo napewno chodzić trudno i boli jak diabli.

Powtarzam, że na stłuczenie pomoże, ale lekarz lekarzem sama wiesz...
Kreska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 433
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 21:02
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 451




post śro, 04 lut 2004 - 11:28
Post #6

Ilka, o ile to nie jest jakies złamanie, a tylko stłuczenie i gigant siniak, to pomoże Ci arnika. W aptece, bez recepty, za 3 zł mniej więcej.
Lejesz to to na jakiś wacik i przykładasz owijając dla usztywnienia bandażem, bo napewno chodzić trudno i boli jak diabli.

Powtarzam, że na stłuczenie pomoże, ale lekarz lekarzem sama wiesz...


--------------------
user posted imageKreska
Małgoś.dz
śro, 04 lut 2004 - 11:57
Ilka, do chirurga ze skierowaniem?
Ja nie wiem, czy to działa w całym naszym kraju, czy to jakieś regionalne zwyczaje, ale ja do chirurga nie potrzebowałam skierowania od lekarza pierwszego kontaktu... icon_rolleyes.gif
Zarejestrowałam się i przyjął mnie bez problemu. Żadnego papierka nie żądał. icon_rolleyes.gif I nie byłam prywatnie, tylko w swoim ośrodku zdrowia.
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post śro, 04 lut 2004 - 11:57
Post #7

Ilka, do chirurga ze skierowaniem?
Ja nie wiem, czy to działa w całym naszym kraju, czy to jakieś regionalne zwyczaje, ale ja do chirurga nie potrzebowałam skierowania od lekarza pierwszego kontaktu... icon_rolleyes.gif
Zarejestrowałam się i przyjął mnie bez problemu. Żadnego papierka nie żądał. icon_rolleyes.gif I nie byłam prywatnie, tylko w swoim ośrodku zdrowia.

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
i.
śro, 04 lut 2004 - 12:06
Kreska, wczoraj w aptece dostałam maść Arcalen z wyciągiem arniki. I smaruję.

Kurczę, a u nas potrzebne jest skierowanie - dzwoniłam przed chwilą żeby się upewnić. W przychodni są takie kolejki do chirurga, że jakby nie było skierowań to chyba nie można by było wejść do budynku icon_confused.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 04 lut 2004 - 12:06
Post #8

Kreska, wczoraj w aptece dostałam maść Arcalen z wyciągiem arniki. I smaruję.

Kurczę, a u nas potrzebne jest skierowanie - dzwoniłam przed chwilą żeby się upewnić. W przychodni są takie kolejki do chirurga, że jakby nie było skierowań to chyba nie można by było wejść do budynku icon_confused.gif
> StÅ‚uczenie i opuchlizna:(
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 23:52
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama