Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Efekt Mozarta

> 
Nessi
wto, 01 wrz 2009 - 10:04
6 miesiąc czas zacząć. Moja kruszynka słyszy, wiec czemu by nie umilić jej oczekiwania na przyjście na świat:)


CYTAT
Kobieta w ciąży powinna spróbować muzykoterapii – działa ona odprężająco zarówno na matkę, jak i maleństwo. Wpływ muzyki na dziecko został potwierdzony naukowo! Maluch słyszy dźwięki i głosy, co wpływa na jego osobowość i rozwój.






Według definicji słownikowej muzykoterapia to forma leczenia za pomocą muzyki wykorzystując jej elementy, jako środki stymulacji oraz ekspresji emocjonalnej i komunikacji niewerbalnej. Muzyka zmniejsza stres, strach, dodaje energii i poprawia pamięć. Z przeprowadzonych badań wynika, że muzykoterapia korzystnie wpływa na sferę osobowości człowieka.

Efekt Mozarta zaś odkrył prof. Alfred Tomatis. Wykorzystywał on muzykę do pracy z dziećmi z zaburzeniami mowy i komunikacji. Podczas jego badań wyszło na jaw, iż najlepiej na poprawę koncentracji, wzrost kreatywności, poprawę zapamiętywania, czy podwyższenie motywacji wpływa Mozart i chorał gregoriański.

Muzyka wpływa na nas bardzo korzystnie. Z pewnością niejedna z nas zauważyła, iż przy spokojnej muzyce wycisza się, sprzyja ona rozmyślaniom, kontemplacji, nastraja. A w szczególności działa tak na nas muzyka klasyczna. Podobnie dzieje się z dzieckiem jeszcze w brzuszku mamy. Gdy ona słucha takiej muzyki, automatycznie dzidziuś również odczuwa spokój i odprężenie.

Dziecko, które w łonie matki słuchało muzyki, po narodzeniu jest radośniejsze, a także łatwiej zasypia. To dzięki muzyce maluch rodzi się z większą ilością komórek nerwowych.

Oprócz wpływu utworów Mozarta i chorału gregoriańskiego warto zwrócić uwagę również na Vivaldiego i Bacha – pomagają w procesie uczenia się, przyswajania wiedzy. Z kolei Beethoven i Strauss jednoczą pracę serca i mózgu. Kojąco wpływają także naturalne dźwięki takie jak szum wody (morza, wodospadu) czy śpiew ptaków. Odpowiednie muzyczne tony poprawiają nastrój kobiety w ciąży, uspokajają i relaksują - a dzidziuś reaguje na nie, rozwijając przy tym również swoje wrodzone talenty!


A zatem drogie mamy - nie odmawiajcie sobie i swoim maleństwom przyjemności słuchania spokojnej muzyki klasycznej. Ma ona włpyw na was i na dziecko. Ułatwi dziecku późniejszą naukę, aktywność mózgu i koncentrację. Z pewnością oboje docenicie dźwięki kojącej muzyki!


Nessi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,332
Dołączył: pon, 15 cze 09 - 11:19
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 27,789




post wto, 01 wrz 2009 - 10:04
Post #1

6 miesiąc czas zacząć. Moja kruszynka słyszy, wiec czemu by nie umilić jej oczekiwania na przyjście na świat:)


CYTAT
Kobieta w ciąży powinna spróbować muzykoterapii – działa ona odprężająco zarówno na matkę, jak i maleństwo. Wpływ muzyki na dziecko został potwierdzony naukowo! Maluch słyszy dźwięki i głosy, co wpływa na jego osobowość i rozwój.






Według definicji słownikowej muzykoterapia to forma leczenia za pomocą muzyki wykorzystując jej elementy, jako środki stymulacji oraz ekspresji emocjonalnej i komunikacji niewerbalnej. Muzyka zmniejsza stres, strach, dodaje energii i poprawia pamięć. Z przeprowadzonych badań wynika, że muzykoterapia korzystnie wpływa na sferę osobowości człowieka.

Efekt Mozarta zaś odkrył prof. Alfred Tomatis. Wykorzystywał on muzykę do pracy z dziećmi z zaburzeniami mowy i komunikacji. Podczas jego badań wyszło na jaw, iż najlepiej na poprawę koncentracji, wzrost kreatywności, poprawę zapamiętywania, czy podwyższenie motywacji wpływa Mozart i chorał gregoriański.

Muzyka wpływa na nas bardzo korzystnie. Z pewnością niejedna z nas zauważyła, iż przy spokojnej muzyce wycisza się, sprzyja ona rozmyślaniom, kontemplacji, nastraja. A w szczególności działa tak na nas muzyka klasyczna. Podobnie dzieje się z dzieckiem jeszcze w brzuszku mamy. Gdy ona słucha takiej muzyki, automatycznie dzidziuś również odczuwa spokój i odprężenie.

Dziecko, które w łonie matki słuchało muzyki, po narodzeniu jest radośniejsze, a także łatwiej zasypia. To dzięki muzyce maluch rodzi się z większą ilością komórek nerwowych.

Oprócz wpływu utworów Mozarta i chorału gregoriańskiego warto zwrócić uwagę również na Vivaldiego i Bacha – pomagają w procesie uczenia się, przyswajania wiedzy. Z kolei Beethoven i Strauss jednoczą pracę serca i mózgu. Kojąco wpływają także naturalne dźwięki takie jak szum wody (morza, wodospadu) czy śpiew ptaków. Odpowiednie muzyczne tony poprawiają nastrój kobiety w ciąży, uspokajają i relaksują - a dzidziuś reaguje na nie, rozwijając przy tym również swoje wrodzone talenty!


A zatem drogie mamy - nie odmawiajcie sobie i swoim maleństwom przyjemności słuchania spokojnej muzyki klasycznej. Ma ona włpyw na was i na dziecko. Ułatwi dziecku późniejszą naukę, aktywność mózgu i koncentrację. Z pewnością oboje docenicie dźwięki kojącej muzyki!




--------------------


start-22.02.2014


Mądrość rodzi się z dobrze przemyślanych porażek.
skanna
wto, 01 wrz 2009 - 10:37
Cholera, muszę dyrekcję zaskarżyć, że jak byłam w ciąży, to za dużo Beethovena i Czajkowskiego było, bo dziecko co prawda uczy się dobrze, ale koncentrację ma do bani. A może to dlatego, że w 7 m-cu wysiadł mi kręgosłup i poszłam na zwolnienie? icon_twisted.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 01 wrz 2009 - 10:37
Post #2

Cholera, muszę dyrekcję zaskarżyć, że jak byłam w ciąży, to za dużo Beethovena i Czajkowskiego było, bo dziecko co prawda uczy się dobrze, ale koncentrację ma do bani. A może to dlatego, że w 7 m-cu wysiadł mi kręgosłup i poszłam na zwolnienie? icon_twisted.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
aluc

Go??







post wto, 01 wrz 2009 - 10:40
Post #3

ciekawe, jak liczą te komórki
Hexi
wto, 01 wrz 2009 - 11:30
ustawiaja w szeregu i "kolejno odlicz"
w koncu czego sie nie robi dla dobra przyszlych pokolen
Hexi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 685
Dołączył: wto, 23 sty 07 - 19:20
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 10,252




post wto, 01 wrz 2009 - 11:30
Post #4

ustawiaja w szeregu i "kolejno odlicz"
w koncu czego sie nie robi dla dobra przyszlych pokolen

--------------------
pirania
wto, 01 wrz 2009 - 12:10
jak licza to w ogole pikus- ciekawe skad wiedza ze to dzieki muzyce jest ich wiecej. Ale wy france zazdrosne jestescie na heavy metalu chowane.....
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post wto, 01 wrz 2009 - 12:10
Post #5

jak licza to w ogole pikus- ciekawe skad wiedza ze to dzieki muzyce jest ich wiecej. Ale wy france zazdrosne jestescie na heavy metalu chowane.....

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

skanna
wto, 01 wrz 2009 - 12:14
Ej, pirania, ja właśnie nie. Mamusia muzyk, ja muzyk, a wszystkie baby w rodzinie nadpobudliwe i z trudnościami z koncentracją.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 01 wrz 2009 - 12:14
Post #6

Ej, pirania, ja właśnie nie. Mamusia muzyk, ja muzyk, a wszystkie baby w rodzinie nadpobudliwe i z trudnościami z koncentracją.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
xxyy
wto, 01 wrz 2009 - 12:21
Czy sluchanie Chopina w ciazy niesie za soba negatywne skutki ? Nie wspomniano o Fryderyku.
xxyy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,788
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 20:21
Nr użytkownika: 13,535




post wto, 01 wrz 2009 - 12:21
Post #7

Czy sluchanie Chopina w ciazy niesie za soba negatywne skutki ? Nie wspomniano o Fryderyku.
angelum
wto, 01 wrz 2009 - 12:23

Moja mamuśka na muzyce flower power brzuch hodowała, a z koncentracją nigdy problemów nie miałam, spałam jak zabita i w niemowlęctwie płakałam ze 4 razy icon_wink.gif
angelum


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 277
Dołączył: nie, 05 lip 09 - 14:03
Skąd: Legionowo
Nr użytkownika: 28,097

GG:


post wto, 01 wrz 2009 - 12:23
Post #8


Moja mamuśka na muzyce flower power brzuch hodowała, a z koncentracją nigdy problemów nie miałam, spałam jak zabita i w niemowlęctwie płakałam ze 4 razy icon_wink.gif

--------------------
Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.
aluc

Go??







post wto, 01 wrz 2009 - 12:24
Post #9

CYTAT(angelum @ Tue, 01 Sep 2009 - 13:23) *
Moja mamuśka na muzyce flower power brzuch hodowała, a z koncentracją nigdy problemów nie miałam, spałam jak zabita i w niemowlęctwie płakałam ze 4 razy icon_wink.gif


ja tam sięnie dziwię, zielę podobno tak działa na dzieci icon_wink.gif
xxyy
śro, 02 wrz 2009 - 12:18
A tak na powazniej.
Sluchalam duzo czesciej muzyki powaznej w ciazy. Ale chyba bardziej dla siebie, bo umiem sie wtedy zrelaksowac i naprawde odpoczac. Pewno i dobre to dla dziecka skoro mama jest happy.

Ale ponizsze szczegoly to mi sie wydaja naciagane. Jak to zostalo zbadane?

"Oprócz wpływu utworów Mozarta i chorału gregoriańskiego warto zwrócić uwagę również na Vivaldiego i Bacha – pomagają w procesie uczenia się, przyswajania wiedzy. Z kolei Beethoven i Strauss jednoczą pracę serca i mózgu. "
xxyy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,788
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 20:21
Nr użytkownika: 13,535




post śro, 02 wrz 2009 - 12:18
Post #10

A tak na powazniej.
Sluchalam duzo czesciej muzyki powaznej w ciazy. Ale chyba bardziej dla siebie, bo umiem sie wtedy zrelaksowac i naprawde odpoczac. Pewno i dobre to dla dziecka skoro mama jest happy.

Ale ponizsze szczegoly to mi sie wydaja naciagane. Jak to zostalo zbadane?

"Oprócz wpływu utworów Mozarta i chorału gregoriańskiego warto zwrócić uwagę również na Vivaldiego i Bacha – pomagają w procesie uczenia się, przyswajania wiedzy. Z kolei Beethoven i Strauss jednoczą pracę serca i mózgu. "
skanna
śro, 02 wrz 2009 - 13:26
CYTAT(Leni @ Wed, 02 Sep 2009 - 12:18) *
Ale ponizsze szczegoly to mi sie wydaja naciagane. Jak to zostalo zbadane?

"Oprócz wpływu utworów Mozarta i chorału gregoriańskiego warto zwrócić uwagę również na Vivaldiego i Bacha – pomagają w procesie uczenia się, przyswajania wiedzy. Z kolei Beethoven i Strauss jednoczą pracę serca i mózgu. "



I który Strauss? icon_biggrin.gif Bo jak Richard, to przypuszczam, że wątpię icon_razz.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post śro, 02 wrz 2009 - 13:26
Post #11

CYTAT(Leni @ Wed, 02 Sep 2009 - 12:18) *
Ale ponizsze szczegoly to mi sie wydaja naciagane. Jak to zostalo zbadane?

"Oprócz wpływu utworów Mozarta i chorału gregoriańskiego warto zwrócić uwagę również na Vivaldiego i Bacha – pomagają w procesie uczenia się, przyswajania wiedzy. Z kolei Beethoven i Strauss jednoczą pracę serca i mózgu. "



I który Strauss? icon_biggrin.gif Bo jak Richard, to przypuszczam, że wątpię icon_razz.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Eta
śro, 02 wrz 2009 - 18:10
O matko, to co to będzie jak ja teraz słucham hip-hop ( jak to mój mąż mówi) z mięsem 37.gif
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
Skąd: kujawy
Nr użytkownika: 227




post śro, 02 wrz 2009 - 18:10
Post #12

O matko, to co to będzie jak ja teraz słucham hip-hop ( jak to mój mąż mówi) z mięsem 37.gif

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
aluc

Go??







post śro, 02 wrz 2009 - 18:28
Post #13

trwałam w błędnym - jak widać - przekonaniu,że jak człowiek ma niezgrane serce z mózgiem, to ma zasadnicze trudności w utrzymaniu się przy tzw. życiu icon_wink.gif no ale ja mam mechanistyczne podejście do świata otaczającego
Abotak
śro, 02 wrz 2009 - 18:28
O szlag by!!! A ja sie Neilem Diamondem, Bobem Marley`em i paroma takimi katowalam icon_rolleyes.gif icon_cool.gif
Musze zaskarzyc M ze mi to przywlokl do domu.
Natomiast w ostatniej ciazy na bank byla klasyka i pewnie stad ten `gienius` 04.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 02 wrz 2009 - 18:28
Post #14

O szlag by!!! A ja sie Neilem Diamondem, Bobem Marley`em i paroma takimi katowalam icon_rolleyes.gif icon_cool.gif
Musze zaskarzyc M ze mi to przywlokl do domu.
Natomiast w ostatniej ciazy na bank byla klasyka i pewnie stad ten `gienius` 04.gif
xxyy
śro, 02 wrz 2009 - 22:00
Ja tylko zaluje, ze moja mama ze mna w brzuchu nie sluchala czegos na geste wlosy i ladna cere.
xxyy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,788
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 20:21
Nr użytkownika: 13,535




post śro, 02 wrz 2009 - 22:00
Post #15

Ja tylko zaluje, ze moja mama ze mna w brzuchu nie sluchala czegos na geste wlosy i ladna cere.
Uleńka
czw, 03 wrz 2009 - 11:26
Ja też słuchałam w ciąży hip-hopu z mięsem lub bez, a kilka dni temu wiktor nauczył sie mówić literke K ciekawe czy dokończy 04.gif
Uleńka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,924
Dołączył: pią, 28 gru 07 - 17:33
Nr użytkownika: 17,361




post czw, 03 wrz 2009 - 11:26
Post #16

Ja też słuchałam w ciąży hip-hopu z mięsem lub bez, a kilka dni temu wiktor nauczył sie mówić literke K ciekawe czy dokończy 04.gif

--------------------



Arwena.
czw, 03 wrz 2009 - 13:20
Właśnie mnie olśniło! Ten rudy to od czarnego kota się wziął. Bo leżał na brzuchu i mruczał prosto na Lilaka 29.gif
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post czw, 03 wrz 2009 - 13:20
Post #17

Właśnie mnie olśniło! Ten rudy to od czarnego kota się wziął. Bo leżał na brzuchu i mruczał prosto na Lilaka 29.gif

--------------------
everybody lies
Agnieszka AZJ
czw, 03 wrz 2009 - 13:27
CYTAT(Uleńka @ Thu, 03 Sep 2009 - 12:26) *
Ja też słuchałam w ciąży hip-hopu z mięsem lub bez, a kilka dni temu wiktor nauczył sie mówić literke K ciekawe czy dokończy 04.gif


Jak sie nauczy wymawiac "r" 06.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post czw, 03 wrz 2009 - 13:27
Post #18

CYTAT(Uleńka @ Thu, 03 Sep 2009 - 12:26) *
Ja też słuchałam w ciąży hip-hopu z mięsem lub bez, a kilka dni temu wiktor nauczył sie mówić literke K ciekawe czy dokończy 04.gif


Jak sie nauczy wymawiac "r" 06.gif


--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Latte_macchiato
czw, 03 wrz 2009 - 20:35
No dzięki dziewczyny ..... 43.gif
Mój TŻ przeczytał ten wątek i tak Evanescence mam już zabrane i Pavarottiego też mi gdzie już schował, za to wyjął zakurzoną kolekcję klasyki ..... został na łasce Stachurski i muzyka Michała Lorenca oraz Hansa Zimmera ...
na szczęście na necie tego pełno więc sobie od czasu do czasu posłucham swoich ulubionych wykonawców.... icon_wink.gif
Latte_macchiato


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,788
Dołączył: wto, 26 sie 08 - 14:09
Nr użytkownika: 21,387




post czw, 03 wrz 2009 - 20:35
Post #19

No dzięki dziewczyny ..... 43.gif
Mój TŻ przeczytał ten wątek i tak Evanescence mam już zabrane i Pavarottiego też mi gdzie już schował, za to wyjął zakurzoną kolekcję klasyki ..... został na łasce Stachurski i muzyka Michała Lorenca oraz Hansa Zimmera ...
na szczęście na necie tego pełno więc sobie od czasu do czasu posłucham swoich ulubionych wykonawców.... icon_wink.gif

--------------------
Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczeniem
Uleńka
czw, 03 wrz 2009 - 21:21
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 03 Sep 2009 - 14:27) *
Jak sie nauczy wymawiac "r" 06.gif

Mąż mój też twierdzi że przez matke będzie kończyć ten wyraz 06.gif
Uleńka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,924
Dołączył: pią, 28 gru 07 - 17:33
Nr użytkownika: 17,361




post czw, 03 wrz 2009 - 21:21
Post #20

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 03 Sep 2009 - 14:27) *
Jak sie nauczy wymawiac "r" 06.gif

Mąż mój też twierdzi że przez matke będzie kończyć ten wyraz 06.gif

--------------------



> Efekt Mozarta
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 12:49
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama