Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Bańki

> 
mama_do_kwadratu
sob, 25 wrz 2004 - 21:24
Nie śmiejcie się, ale panikuję, że nie będę umiała dobrze tej nerki zlokalizować i jeszcze dziecku zaszkodzę. No bo- ni ena łopatce, ni ena kręgosłupie- OK, to chyba znajdę icon_wink.gif ale te nerki... icon_confused.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 25 wrz 2004 - 21:24
Post #21

Nie śmiejcie się, ale panikuję, że nie będę umiała dobrze tej nerki zlokalizować i jeszcze dziecku zaszkodzę. No bo- ni ena łopatce, ni ena kręgosłupie- OK, to chyba znajdę icon_wink.gif ale te nerki... icon_confused.gif

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
mamadwojki

Go??







post sob, 25 wrz 2004 - 21:53
Post #22

stawiam od gory czyli zaczynam miedzy lopatka a kregoslupem i jade w dol tak jakby wokol lopatki, zawijam na bok, a nie jade pionowo w dol
wtedy na pewno na nerki nie wjade
mama_do_kwadratu
śro, 15 gru 2004 - 11:42
Wczoraj miałam debiu bańkowy- postawiłam Michałowi cztery próżniowe. Dziś ma 4 siniaki na pleckach i jest w lepszej niż wczoraj kondycji.
Czyli teraz mam Mu zaserwować druga serię w czwartek wieczorem? (pierwsza we wtorek wieczorem)
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 15 gru 2004 - 11:42
Post #23

Wczoraj miałam debiu bańkowy- postawiłam Michałowi cztery próżniowe. Dziś ma 4 siniaki na pleckach i jest w lepszej niż wczoraj kondycji.
Czyli teraz mam Mu zaserwować druga serię w czwartek wieczorem? (pierwsza we wtorek wieczorem)

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
mamadwojki

Go??







post śro, 15 gru 2004 - 18:54
Post #24

tak,
po 2 dniach
mama_do_kwadratu
śro, 15 gru 2004 - 20:14
Dzięki icon_smile.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 15 gru 2004 - 20:14
Post #25

Dzięki icon_smile.gif

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
reszka

Go??







post śro, 15 gru 2004 - 21:12
Post #26

Kiedyś w jednym z pism dzieciowych czytałam fajowy przepis na bańki bez baniek. A robiło się to mniej - wiecej tak. Trzeba było obrać i ugotować ziemniaki, potem je potłuc na puree, chyba nawet z masłem icon_biggrin.gif , w międzyczasie przestudzić, potem nałożyć na klatke piersiową i plecki, zawinąć folią i ręcznikiem. Po 10 min ściągnąć i obserwować dramatyczna poprawę stanu dziecka icon_biggrin.gif . Można było to robić dzieciom poniżej drugiego roku życia też.
Ja w bańki wierzę, acz nie stosuję na swoich dzieciach. Za młodu moje liczne bronchiciki były leczone bańkami, w tym jeden raz oprócz bańki mama postawiła mi na plecach płonący kwacz, bliznę mam do dziś. Natomiast u mnie był rygorystycznie przestrzegany rygor łóżkowy - pierwsze dwa dni obowiązkowo w betach, plus napar z lipy.
Lila_
czw, 16 gru 2004 - 00:05
Również polecam bańki "na strzykawkę" bezoogniowe.

Plusem tych baniek jak dla mnie (oprócz oczywiście tego że są bezoogniowe) jest możliwość regulacji napięcia skóry.

W tych co ja kupiłam było wszystko dokładnie opisane - jak stawiac, na jakiej zasadzie działają bańki itd.

Polecam
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post czw, 16 gru 2004 - 00:05
Post #27

Również polecam bańki "na strzykawkę" bezoogniowe.

Plusem tych baniek jak dla mnie (oprócz oczywiście tego że są bezoogniowe) jest możliwość regulacji napięcia skóry.

W tych co ja kupiłam było wszystko dokładnie opisane - jak stawiac, na jakiej zasadzie działają bańki itd.

Polecam

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

mama_do_kwadratu
czw, 16 gru 2004 - 09:15
Ja sceptyk straszliwy jeśli chodzi o jakiekolwiek "dziwne" metody leczenia icon_wink.gif jestem w szoku po tych bańkach. Nie zapeszam, ale... Po prostu młody jest w super formie. A był w okropnej, jeszcze we wtorek.
Hmm...
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 16 gru 2004 - 09:15
Post #28

Ja sceptyk straszliwy jeśli chodzi o jakiekolwiek "dziwne" metody leczenia icon_wink.gif jestem w szoku po tych bańkach. Nie zapeszam, ale... Po prostu młody jest w super formie. A był w okropnej, jeszcze we wtorek.
Hmm...

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
moonk *
piÄ…, 17 gru 2004 - 18:41
a ja mam pytanko ! w przypadku jakich chorób stawia się bańki napiszcie? (czy tylko w przypadku infekcji przebiegających z kaszlem?)
moonk *


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 739
Dołączył: nie, 27 lip 03 - 19:05
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 934

GG:


post piÄ…, 17 gru 2004 - 18:41
Post #29

a ja mam pytanko ! w przypadku jakich chorób stawia się bańki napiszcie? (czy tylko w przypadku infekcji przebiegających z kaszlem?)

--------------------
emi (23. 05. 2001) i lali (23. 07. 2004)
basiau
sob, 03 sty 2009 - 21:07
WyciÄ…gam, bo mam pytanie.
Młodsza ma zapalenie oskrzeli. Jest na antybiotyku. Przy dzisiejszej wizycie kontrolnej lekarz zalecił postawienie baniek. Prawdę mówiąc trochę przeraża mnie wykonanie tej "operacji" u dwulatki. Biorę pod uwagę tylko bańki próżniowe, jakoś nie mam odwagi na postawienie ogniowych, bo pamiętam z własnego doświadczenia, że sam widok tychże bolał icon_wink.gif . Ma to trwać 10 minut. Czy to będzie 10 minut wrzasków i ryku i przytrzymywania na siłę?
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post sob, 03 sty 2009 - 21:07
Post #30

WyciÄ…gam, bo mam pytanie.
Młodsza ma zapalenie oskrzeli. Jest na antybiotyku. Przy dzisiejszej wizycie kontrolnej lekarz zalecił postawienie baniek. Prawdę mówiąc trochę przeraża mnie wykonanie tej "operacji" u dwulatki. Biorę pod uwagę tylko bańki próżniowe, jakoś nie mam odwagi na postawienie ogniowych, bo pamiętam z własnego doświadczenia, że sam widok tychże bolał icon_wink.gif . Ma to trwać 10 minut. Czy to będzie 10 minut wrzasków i ryku i przytrzymywania na siłę?

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
Truśka
sob, 03 sty 2009 - 21:47
My dziecięciu w tym wieku stawialiśmy bańki na siedząco tzn. tatuś trzymał dziecko na kolanach (brzuszek do brzuszka) aby nie nawiało. 29.gif Wcześniej pozwalałam postawić sobie taką kapsułę na udzie i jakoś szło. 43.gif Natomiast dużo krócej trzymaliśmy bańki tak do 6-8 minut i powtarzaliśmy na drugi dzień (jeżeli było jakieś miejsce).
Dużo zdrowia.
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post sob, 03 sty 2009 - 21:47
Post #31

My dziecięciu w tym wieku stawialiśmy bańki na siedząco tzn. tatuś trzymał dziecko na kolanach (brzuszek do brzuszka) aby nie nawiało. 29.gif Wcześniej pozwalałam postawić sobie taką kapsułę na udzie i jakoś szło. 43.gif Natomiast dużo krócej trzymaliśmy bańki tak do 6-8 minut i powtarzaliśmy na drugi dzień (jeżeli było jakieś miejsce).
Dużo zdrowia.

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
myszka
sob, 03 sty 2009 - 22:11
CYTAT(basiau @ Sat, 03 Jan 2009 - 23:07) *
Czy to będzie 10 minut wrzasków i ryku i przytrzymywania na siłę?


Basia, u nas to był ulubiony czas na bajki i pogaduszki. Miłosz czasem nawet symulował, oby tylko mu postawić bańki. Nam bańki pomagały zawsze, więc szczerze polecam.

Co do ryku i przytrzymywania - ja ogólnie jestem przeciwna jakimkolwiek akcjom siłowym icon_wink.gif, więc to "na siłę" darowałabym, idąc raczej w kierunku tłumaczeń i akcji pokazowych, chociażby na własnym ciele. Żeby te kilka minut szybciej minęło, zaserwuj albo czytanie, albo słuchanie bajki, no cokolwiek, co córkę zajmie na dłużej, bo raczej trzeba być nieruchomym - bańki lubią odpadać przy jakimkolwiek ruchu. I pamiętaj, żeby okryć ciepło plecy dziecka.

Aha, i też stawiamy w dwóch turach, w odstępach dwudniowych.

Zdrówka Nataszy życzę.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post sob, 03 sty 2009 - 22:11
Post #32

CYTAT(basiau @ Sat, 03 Jan 2009 - 23:07) *
Czy to będzie 10 minut wrzasków i ryku i przytrzymywania na siłę?


Basia, u nas to był ulubiony czas na bajki i pogaduszki. Miłosz czasem nawet symulował, oby tylko mu postawić bańki. Nam bańki pomagały zawsze, więc szczerze polecam.

Co do ryku i przytrzymywania - ja ogólnie jestem przeciwna jakimkolwiek akcjom siłowym icon_wink.gif, więc to "na siłę" darowałabym, idąc raczej w kierunku tłumaczeń i akcji pokazowych, chociażby na własnym ciele. Żeby te kilka minut szybciej minęło, zaserwuj albo czytanie, albo słuchanie bajki, no cokolwiek, co córkę zajmie na dłużej, bo raczej trzeba być nieruchomym - bańki lubią odpadać przy jakimkolwiek ruchu. I pamiętaj, żeby okryć ciepło plecy dziecka.

Aha, i też stawiamy w dwóch turach, w odstępach dwudniowych.

Zdrówka Nataszy życzę.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
basiau
sob, 03 sty 2009 - 23:51
Może "Miś w niebieskim domku pomoże"? To jest jedyna rzecz która potrafi zająć moje dziecię na trochę dłużej 29.gif .
No ale na poważnie. Też jestem przeciwna siłowym rozwiązaniom icon_wink.gif , ale moje młodsze pod pewnymi względami jest lekko histeryczne icon_wink.gif , tłumaczenia nie zawsze przynoszą pożądany skutek i dlatego trochę się obawiam. Ale dzięki za rady - pokazówkę zrobimy na pewno - na 99% na plecach taty - bo jemu też bańki się przydadzą (mam szpital w domu icon_confused.gif ).
Miłosz jest niesamowity z tym symulowaniem icon_lol.gif .
Truśka, a jak robiliście te bańki na siedząco to one nie spadały z pleców dziecka?
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post sob, 03 sty 2009 - 23:51
Post #33

Może "Miś w niebieskim domku pomoże"? To jest jedyna rzecz która potrafi zająć moje dziecię na trochę dłużej 29.gif .
No ale na poważnie. Też jestem przeciwna siłowym rozwiązaniom icon_wink.gif , ale moje młodsze pod pewnymi względami jest lekko histeryczne icon_wink.gif , tłumaczenia nie zawsze przynoszą pożądany skutek i dlatego trochę się obawiam. Ale dzięki za rady - pokazówkę zrobimy na pewno - na 99% na plecach taty - bo jemu też bańki się przydadzą (mam szpital w domu icon_confused.gif ).
Miłosz jest niesamowity z tym symulowaniem icon_lol.gif .
Truśka, a jak robiliście te bańki na siedząco to one nie spadały z pleców dziecka?

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
truska
nie, 04 sty 2009 - 01:36
My naszej Weronice i Wiktorowi stawiamy banki prózniowe
zaraz jak zasnom
Wtedy są całkowicie nieruchawi i jakos udaje nam się
Ale wczesniej mielismy kilka prób bez snu i ani razu nam sie nie udało
bo zawsze spadały 21.gif
truska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,679
Dołączył: pią, 05 sie 05 - 10:17
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 3,468

GG:


post nie, 04 sty 2009 - 01:36
Post #34

My naszej Weronice i Wiktorowi stawiamy banki prózniowe
zaraz jak zasnom
Wtedy są całkowicie nieruchawi i jakos udaje nam się
Ale wczesniej mielismy kilka prób bez snu i ani razu nam sie nie udało
bo zawsze spadały 21.gif


--------------------
"Nie bój sie du?ych kroków - nie pokonasz przepa?ci dwoma ma?ymi" David Lloyd George

Swietokrzyskie na weekend

13.10.2005- Weroniczka

16.10.2007 Wiktorek

21.07.2013 Nikodem
fugu
nie, 04 sty 2009 - 23:48
u mojego synka po silnej wirusówce ciągnie się katar już z 10 dni i tez myślałam o bańkach, ale chyba jednak nie zastosuję, tu np: https://www.medplus.pl/index.php?str=faq#ad%201. jest napisane, że częśc lekarzy nie poleca stosowania u dzieci poniżej 4 lat.
fugu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 549
Dołączył: pon, 23 sty 06 - 14:16
Nr użytkownika: 4,682




post nie, 04 sty 2009 - 23:48
Post #35

u mojego synka po silnej wirusówce ciągnie się katar już z 10 dni i tez myślałam o bańkach, ale chyba jednak nie zastosuję, tu np: https://www.medplus.pl/index.php?str=faq#ad%201. jest napisane, że częśc lekarzy nie poleca stosowania u dzieci poniżej 4 lat.

--------------------



Truśka
pon, 05 sty 2009 - 08:53
CYTAT
Truśka, a jak robiliście te bańki na siedząco to one nie spadały z pleców dziecka?

Nie spadały, dziecko było przytulone brzuch do brzucha, a osoba trzymająca, lekko w tym czasie odchylona do tyłu. Dziecko w tym czasie oglądało bajkę, przynajmniej takie było założenie icon_wink.gif . Po pierwszym strachu okazywało się, że nie jest tak źle 08.gif
Życzę zdrowia
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post pon, 05 sty 2009 - 08:53
Post #36

CYTAT
Truśka, a jak robiliście te bańki na siedząco to one nie spadały z pleców dziecka?

Nie spadały, dziecko było przytulone brzuch do brzucha, a osoba trzymająca, lekko w tym czasie odchylona do tyłu. Dziecko w tym czasie oglądało bajkę, przynajmniej takie było założenie icon_wink.gif . Po pierwszym strachu okazywało się, że nie jest tak źle 08.gif
Życzę zdrowia

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
> BaÅ„ki
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 13:55
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama