Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

alimenciarze

, .....
> , .....
Żoanna
pon, 25 lut 2013 - 20:48
co jeśli komornik nie ma z czego ściągnąć?
co jeśli nie należy się z funduszu?
co jeśli porzucił dobrze płatną pracę i nie płaci?
czy któreś z Was pozwała dziadków dziecka?


Potrzebuję Waszych historii 41.gif
Żoanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,391
Dołączył: nie, 17 gru 06 - 15:07
Skąd: Kowary
Nr użytkownika: 9,155




post pon, 25 lut 2013 - 20:48
Post #1

co jeśli komornik nie ma z czego ściągnąć?
co jeśli nie należy się z funduszu?
co jeśli porzucił dobrze płatną pracę i nie płaci?
czy któreś z Was pozwała dziadków dziecka?


Potrzebuję Waszych historii 41.gif

--------------------


agak
pon, 25 lut 2013 - 21:16
nic
nic
nic
jestem w podobnej sytuacji, zastanawiam się nad tym
niestety nic dobrego nie poradzę ale pośledzę wątek, może ktoś coś poradzi
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
Skąd: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post pon, 25 lut 2013 - 21:16
Post #2

nic
nic
nic
jestem w podobnej sytuacji, zastanawiam się nad tym
niestety nic dobrego nie poradzę ale pośledzę wątek, może ktoś coś poradzi

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

Żoanna
pon, 25 lut 2013 - 21:31
dzieki 06.gif

dobra,a czy któryś z tatusiów opowiada jakoś za zaistniałą sytuację,np siedzi w więzieniu?
rozumiem,że "dług" mu się nabija na konto?
Żoanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,391
Dołączył: nie, 17 gru 06 - 15:07
Skąd: Kowary
Nr użytkownika: 9,155




post pon, 25 lut 2013 - 21:31
Post #3

dzieki 06.gif

dobra,a czy któryś z tatusiów opowiada jakoś za zaistniałą sytuację,np siedzi w więzieniu?
rozumiem,że "dług" mu się nabija na konto?

--------------------


Maadzik
pon, 25 lut 2013 - 21:39
Ja znam kogoś, kto pozwał babcie. Do rozprawy jednak nie doszło, bo mamusia szybko nakłoniła synka do ruszenia czterech liter do roboty gdyż za niego nie chciała płacić. O dziwo nie obraziła się na byłą synową, nadal pomaga jej przy wnukach choć synka musiała przygarnąć pod swój dach, bo na alimenty i utrzymanie już mu zabrakło.
Maadzik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 993
Dołączył: pon, 15 paź 07 - 21:58
Nr użytkownika: 16,550

GG:


post pon, 25 lut 2013 - 21:39
Post #4

Ja znam kogoś, kto pozwał babcie. Do rozprawy jednak nie doszło, bo mamusia szybko nakłoniła synka do ruszenia czterech liter do roboty gdyż za niego nie chciała płacić. O dziwo nie obraziła się na byłą synową, nadal pomaga jej przy wnukach choć synka musiała przygarnąć pod swój dach, bo na alimenty i utrzymanie już mu zabrakło.

--------------------


Bianka
pon, 04 mar 2013 - 14:33
CYTAT(Żoanna @ Mon, 25 Feb 2013 - 22:48) *
co jeśli komornik nie ma z czego ściągnąć?
co jeśli nie należy się z funduszu?
co jeśli porzucił dobrze płatną pracę i nie płaci?
czy któreś z Was pozwała dziadków dziecka?


Potrzebuję Waszych historii 41.gif


Dokladnie te same pytania poza ostatnim.

Dziadkow nigdy w zyciu bym nie pozwala.
Bianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,481
Dołączył: śro, 15 mar 06 - 20:25
Skąd: Dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,246




post pon, 04 mar 2013 - 14:33
Post #5

CYTAT(Żoanna @ Mon, 25 Feb 2013 - 22:48) *
co jeśli komornik nie ma z czego ściągnąć?
co jeśli nie należy się z funduszu?
co jeśli porzucił dobrze płatną pracę i nie płaci?
czy któreś z Was pozwała dziadków dziecka?


Potrzebuję Waszych historii 41.gif


Dokladnie te same pytania poza ostatnim.

Dziadkow nigdy w zyciu bym nie pozwala.
Żoanna
wto, 05 mar 2013 - 08:18
bo Twoje dzieci mają wspaniałych dziadków 06.gif więc się nie dziwię...
Żoanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,391
Dołączył: nie, 17 gru 06 - 15:07
Skąd: Kowary
Nr użytkownika: 9,155




post wto, 05 mar 2013 - 08:18
Post #6

bo Twoje dzieci mają wspaniałych dziadków 06.gif więc się nie dziwię...

--------------------


agak
wto, 05 mar 2013 - 13:33
Jak teraz wygląda sytuacja z zabieraniem praw jazdy? Można czy nie?
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
Skąd: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post wto, 05 mar 2013 - 13:33
Post #7

Jak teraz wygląda sytuacja z zabieraniem praw jazdy? Można czy nie?

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

oliwia02445
wto, 05 mar 2013 - 15:11
CYTAT(Bianka @ Mon, 04 Mar 2013 - 15:33) *
Dokladnie te same pytania poza ostatnim.

Dziadkow nigdy w zyciu bym nie pozwala.


Dlaczego nie? Nie znamy się dlatego pytam
żoanna napisała, że Twoje dzieci mają wspaniałych dziadków... ale co to za wspaniali dziadkowie, którzy nie chcieliby płacić na swoje wnuki... a jeśli nie chcą (bo przecież to nie do końca ich obowiązek), niech syna przycisną do płacenia. Zakładam, ze jesteś w tak dobrej sytuacji finansowej, że po prostu nie jesteś zmuszona do aż takich kroków.

Znajoma pozwała dziadków do płacenia alimentów- i tak jak w przypadku maadzik szybko przemówili synkowi do rozumu. Nikt nie chce spłacać cudzych zobowiązań, taka prawda.
oliwia02445


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 228
Dołączył: czw, 03 sty 13 - 09:15
Skąd: An Tochar
Nr użytkownika: 41,373

GG:


post wto, 05 mar 2013 - 15:11
Post #8

CYTAT(Bianka @ Mon, 04 Mar 2013 - 15:33) *
Dokladnie te same pytania poza ostatnim.

Dziadkow nigdy w zyciu bym nie pozwala.


Dlaczego nie? Nie znamy się dlatego pytam
żoanna napisała, że Twoje dzieci mają wspaniałych dziadków... ale co to za wspaniali dziadkowie, którzy nie chcieliby płacić na swoje wnuki... a jeśli nie chcą (bo przecież to nie do końca ich obowiązek), niech syna przycisną do płacenia. Zakładam, ze jesteś w tak dobrej sytuacji finansowej, że po prostu nie jesteś zmuszona do aż takich kroków.

Znajoma pozwała dziadków do płacenia alimentów- i tak jak w przypadku maadzik szybko przemówili synkowi do rozumu. Nikt nie chce spłacać cudzych zobowiązań, taka prawda.


--------------------


Zyta87
pon, 11 mar 2013 - 20:33
CYTAT(Żoanna @ Mon, 25 Feb 2013 - 22:48) *
co jeśli komornik nie ma z czego ściągnąć?
co jeśli nie należy się z funduszu?
co jeśli porzucił dobrze płatną pracę i nie płaci?
czy któreś z Was pozwała dziadków dziecka?


Potrzebuję Waszych historii 41.gif


Hej

Ad. 1 Jeśli komornik nie ma z czego ściągnąć, to należy zwrócić się do funduszu alimentacyjnego.
Ad. 2 Tu w sumie to nie wiem, wtedy chyba niestety pech. Z funduszu należy się, jeśli się nie przekroczy progu dochodowego - 725 zł netto na osobę. Z funduszu otrzymuje się zasądzoną kwotę alimentów, jednak nie większą niż 500 zł.
Ad. 3 Jak tylko ojciec nie płaci, to najlepiej od razu do komornika, po 2-óch miesiącach należy wziąć zaświadczenie o bezskuteczności ściągnięcia alimentów.
Ad. 4 Co prawda dziadków nie pozywałam i nie chciałabym tego robić, bo wiem, że u nich też krucho, a póki co wystarczy mi te 500 zł z FA, ale w momencie, gdy nie potrafiłam ustalić adresu ojca dziecka za granicą, musiałam wyznaczyć kogoś na jego zastępstwo, kto by go na sprawie o podniesienie alimentów reprezentował - chciałam podać dziadka i jakoś natychmiast ukrywający się tatuś odnalazł, więc na pewno to skutkuje.

Moim zdaniem, jeśli komuś wystarczy te 500 zł z funduszu, to nie ma sensu mieszać do tego byłych teściów, jeśłi jednak się nie należy z funduszu, to wtedy czemu nie, rodzice wtedy już dopilnują, żeby ich synek sam ponosił odpowiedzialność za siebie.

Padło pytanie o prawko, z tego co wiem, to praktykują takie coś, ale doświadczenia nie mam, bo mój były prawa jazdy nie ma.

Co do odpowiedzialności, to można spróbować donieść do prokuratury o nagminne uchylanie się od płacenia alimentów, ale większość takich postępowań z tego co wiem, jest umarzana...
Zyta87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 890
Dołączył: śro, 24 maj 06 - 14:55
Skąd: Żary, Żagań
Nr użytkownika: 5,991




post pon, 11 mar 2013 - 20:33
Post #9

CYTAT(Żoanna @ Mon, 25 Feb 2013 - 22:48) *
co jeśli komornik nie ma z czego ściągnąć?
co jeśli nie należy się z funduszu?
co jeśli porzucił dobrze płatną pracę i nie płaci?
czy któreś z Was pozwała dziadków dziecka?


Potrzebuję Waszych historii 41.gif


Hej

Ad. 1 Jeśli komornik nie ma z czego ściągnąć, to należy zwrócić się do funduszu alimentacyjnego.
Ad. 2 Tu w sumie to nie wiem, wtedy chyba niestety pech. Z funduszu należy się, jeśli się nie przekroczy progu dochodowego - 725 zł netto na osobę. Z funduszu otrzymuje się zasądzoną kwotę alimentów, jednak nie większą niż 500 zł.
Ad. 3 Jak tylko ojciec nie płaci, to najlepiej od razu do komornika, po 2-óch miesiącach należy wziąć zaświadczenie o bezskuteczności ściągnięcia alimentów.
Ad. 4 Co prawda dziadków nie pozywałam i nie chciałabym tego robić, bo wiem, że u nich też krucho, a póki co wystarczy mi te 500 zł z FA, ale w momencie, gdy nie potrafiłam ustalić adresu ojca dziecka za granicą, musiałam wyznaczyć kogoś na jego zastępstwo, kto by go na sprawie o podniesienie alimentów reprezentował - chciałam podać dziadka i jakoś natychmiast ukrywający się tatuś odnalazł, więc na pewno to skutkuje.

Moim zdaniem, jeśli komuś wystarczy te 500 zł z funduszu, to nie ma sensu mieszać do tego byłych teściów, jeśłi jednak się nie należy z funduszu, to wtedy czemu nie, rodzice wtedy już dopilnują, żeby ich synek sam ponosił odpowiedzialność za siebie.

Padło pytanie o prawko, z tego co wiem, to praktykują takie coś, ale doświadczenia nie mam, bo mój były prawa jazdy nie ma.

Co do odpowiedzialności, to można spróbować donieść do prokuratury o nagminne uchylanie się od płacenia alimentów, ale większość takich postępowań z tego co wiem, jest umarzana...

--------------------

Wiktoria urodzona: 27.11.2012 :)

Kubuś urodzony: 4.11.2006 :)
matylda315
wto, 12 mar 2013 - 08:14
Mój eks siedział w więzieniu za niepłacenie alimentów. Ja miałam z FA. Nie przekraczałam progu. Komornik ściąga , jak ma z czego. Sciganie przez prokuratora nie ma sensu- u nas umorzenie . Bo nie płaci dlatego, że nie chce tylko nie ma z czego 37.gif To nic ,że na czarno robi.

A pozwanie dziadków czasami jest konieczne.
matylda315


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,336
Dołączył: pią, 12 lut 10 - 20:11
Skąd: Z salonu :)
Nr użytkownika: 31,636




post wto, 12 mar 2013 - 08:14
Post #10

Mój eks siedział w więzieniu za niepłacenie alimentów. Ja miałam z FA. Nie przekraczałam progu. Komornik ściąga , jak ma z czego. Sciganie przez prokuratora nie ma sensu- u nas umorzenie . Bo nie płaci dlatego, że nie chce tylko nie ma z czego 37.gif To nic ,że na czarno robi.

A pozwanie dziadków czasami jest konieczne.

--------------------
D. 28.06.1996
K. 12.08.2000
L. 24.08.2011
Anio?ek[*] 31.03.2009
Żoanna
wto, 12 mar 2013 - 10:24
bardzo dziękuje.
dlatego napisałam co jeśli FA się nie należy.
Bo wiem,że mi się nie należy.
Dlatego też pytam jak z dziadkami.
Ważna informacja,że mogę kogoś wyznaczyć, żeby go reprezentował.



Matylda,siedział bo wcale nie płacił czy " coś tam płacił"?jak to jest?
Żoanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,391
Dołączył: nie, 17 gru 06 - 15:07
Skąd: Kowary
Nr użytkownika: 9,155




post wto, 12 mar 2013 - 10:24
Post #11

bardzo dziękuje.
dlatego napisałam co jeśli FA się nie należy.
Bo wiem,że mi się nie należy.
Dlatego też pytam jak z dziadkami.
Ważna informacja,że mogę kogoś wyznaczyć, żeby go reprezentował.



Matylda,siedział bo wcale nie płacił czy " coś tam płacił"?jak to jest?

--------------------


Bianka
wto, 12 mar 2013 - 14:10
CYTAT(oliwia02445 @ Tue, 05 Mar 2013 - 17:11) *
Dlaczego nie? Nie znamy się dlatego pytam
żoanna napisała, że Twoje dzieci mają wspaniałych dziadków... ale co to za wspaniali dziadkowie, którzy nie chcieliby płacić na swoje wnuki... a jeśli nie chcą (bo przecież to nie do końca ich obowiązek), niech syna przycisną do płacenia. Zakładam, ze jesteś w tak dobrej sytuacji finansowej, że po prostu nie jesteś zmuszona do aż takich kroków.

Znajoma pozwała dziadków do płacenia alimentów- i tak jak w przypadku maadzik szybko przemówili synkowi do rozumu. Nikt nie chce spłacać cudzych zobowiązań, taka prawda.



A no moja sytuacja jest dosc specyficzna naprawde bardzo trudno jest ja zrozumiec osobom postronnym.

Dziadkowie wychowuja ze mna dzieci po rozwodzie we wszystkim mi pomagaja i sama nie wiem co bym bez nich poczela.

Ale to wyjatkowa sytuacja.
Bianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,481
Dołączył: śro, 15 mar 06 - 20:25
Skąd: Dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,246




post wto, 12 mar 2013 - 14:10
Post #12

CYTAT(oliwia02445 @ Tue, 05 Mar 2013 - 17:11) *
Dlaczego nie? Nie znamy się dlatego pytam
żoanna napisała, że Twoje dzieci mają wspaniałych dziadków... ale co to za wspaniali dziadkowie, którzy nie chcieliby płacić na swoje wnuki... a jeśli nie chcą (bo przecież to nie do końca ich obowiązek), niech syna przycisną do płacenia. Zakładam, ze jesteś w tak dobrej sytuacji finansowej, że po prostu nie jesteś zmuszona do aż takich kroków.

Znajoma pozwała dziadków do płacenia alimentów- i tak jak w przypadku maadzik szybko przemówili synkowi do rozumu. Nikt nie chce spłacać cudzych zobowiązań, taka prawda.



A no moja sytuacja jest dosc specyficzna naprawde bardzo trudno jest ja zrozumiec osobom postronnym.

Dziadkowie wychowuja ze mna dzieci po rozwodzie we wszystkim mi pomagaja i sama nie wiem co bym bez nich poczela.

Ale to wyjatkowa sytuacja.
matylda315
wto, 12 mar 2013 - 15:47
Żoanna PRZEZ KILKA McY KOMORNIK MU ŚcIĄGAŁ, ALE MU SIĘ TO NIE OPŁAcAŁO I SIĘ ZWOLNIŁ. (sorki za capsa )

Nie jesteśmy razem 10 lat i na tej przestrzeni 3 razy siedział.
W momencie kiedy wyszłam za mąż przekroczyliśmy wszelkie progi i nic już nam się nie należy. A biologiczny się buja i mu dobrze.

edit : dziadków można chyba wtedy pozwac ,jeżeli ich na to stac. Tzn. nie ucierpią bardzo i nadal będą mogli zaspokoic swoje potrzeby. coś w ten deseń.Nie mniej /niemniej jednak to dobry straszak na biologicznych i świetny motywator icon_smile.gif

Ten post edytował matylda315 wto, 12 mar 2013 - 15:49
matylda315


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,336
Dołączył: pią, 12 lut 10 - 20:11
Skąd: Z salonu :)
Nr użytkownika: 31,636




post wto, 12 mar 2013 - 15:47
Post #13

Żoanna PRZEZ KILKA McY KOMORNIK MU ŚcIĄGAŁ, ALE MU SIĘ TO NIE OPŁAcAŁO I SIĘ ZWOLNIŁ. (sorki za capsa )

Nie jesteśmy razem 10 lat i na tej przestrzeni 3 razy siedział.
W momencie kiedy wyszłam za mąż przekroczyliśmy wszelkie progi i nic już nam się nie należy. A biologiczny się buja i mu dobrze.

edit : dziadków można chyba wtedy pozwac ,jeżeli ich na to stac. Tzn. nie ucierpią bardzo i nadal będą mogli zaspokoic swoje potrzeby. coś w ten deseń.Nie mniej /niemniej jednak to dobry straszak na biologicznych i świetny motywator icon_smile.gif

--------------------
D. 28.06.1996
K. 12.08.2000
L. 24.08.2011
Anio?ek[*] 31.03.2009
m4rusia
wto, 12 mar 2013 - 21:31
To ja jeszcze dodam, jeśli chodzi o prawko ... Zabierają je wtedy jak tatuś totalnie olewa wezwania na wywiad alimentacyjny i uchyla się uporczywie. Inaczej nie zabierają, przynajmniej u nas,
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
Skąd: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post wto, 12 mar 2013 - 21:31
Post #14

To ja jeszcze dodam, jeśli chodzi o prawko ... Zabierają je wtedy jak tatuś totalnie olewa wezwania na wywiad alimentacyjny i uchyla się uporczywie. Inaczej nie zabierają, przynajmniej u nas,

--------------------
katja80
wto, 19 mar 2013 - 11:56
Ja chyba mam patowa sytuacje.
Ex maz nie placil od zawsze, zaraz po rozwodzie tj.2006 rok ,dlug nabija sie u komornika do dnia dzisiejszego.
Wymeldowal sie od swojej mamy. Wyjechal za granice.
Fundusz alimentacyjny zniesiono , nie mialam serca pozwac schorowanej kobiety ,ktora swietnie grala na moich uczuciach.
Pozniej wyjechalam za granice. Fundusz przywrocono , no ale mnie juz nie dotyczyl.
Zlokalizowalam adres pracy exsa za granica.Przy okazji pobytu w PL zlozylam wniosek o sciganie alimentow za granica.
Odmowiono mi poniewaz tak ja , jak i moje dziecko nie mieszkamy w PL i sadem wlasciwym jest sad irlandzki.
Irlandzki adwokat wyslal pismo do exsa na adres ktory mi dobrowolnie podal, po latach, echem sie zadnym nie odbilo, widac nieprawdziwy podal i nie pracuje pod tym adresem ktory znalam. Byla tesciowa utrzymuje juz lat pare ze adresu do synka nie zna.
I teraz gdy psychicznie sie odizolowalam i dojrzalam ,to babcie bym podala ,moze to zmobilizowalo by jej syna.
Jednakze w irlandzkim prawie nie ma czegos takiego, jedynie sciaganie z pensji albo wiezienie ale on w Irlandii nie mieszka i nikle szanse ,ze tu sie pojawi.
Takze ojciec ustawil sie swietnie, calkowicie bezkarny.
Mam pytanie czy moge przy okazji pobytu w PL zlozyc wniosek do prokuratury o uporczywe uchylanie sie od placenia, jesli defacto oboje w PL na stale nie mieszkamy?
Czy jest jakis sposob zeby "umilic" mu zycie jesli jest czasowo( na urlopie np.) w PL pod adresem matki?
katja80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 924
Dołączył: śro, 25 cze 08 - 13:56
Skąd: K-lin/IE
Nr użytkownika: 20,468




post wto, 19 mar 2013 - 11:56
Post #15

Ja chyba mam patowa sytuacje.
Ex maz nie placil od zawsze, zaraz po rozwodzie tj.2006 rok ,dlug nabija sie u komornika do dnia dzisiejszego.
Wymeldowal sie od swojej mamy. Wyjechal za granice.
Fundusz alimentacyjny zniesiono , nie mialam serca pozwac schorowanej kobiety ,ktora swietnie grala na moich uczuciach.
Pozniej wyjechalam za granice. Fundusz przywrocono , no ale mnie juz nie dotyczyl.
Zlokalizowalam adres pracy exsa za granica.Przy okazji pobytu w PL zlozylam wniosek o sciganie alimentow za granica.
Odmowiono mi poniewaz tak ja , jak i moje dziecko nie mieszkamy w PL i sadem wlasciwym jest sad irlandzki.
Irlandzki adwokat wyslal pismo do exsa na adres ktory mi dobrowolnie podal, po latach, echem sie zadnym nie odbilo, widac nieprawdziwy podal i nie pracuje pod tym adresem ktory znalam. Byla tesciowa utrzymuje juz lat pare ze adresu do synka nie zna.
I teraz gdy psychicznie sie odizolowalam i dojrzalam ,to babcie bym podala ,moze to zmobilizowalo by jej syna.
Jednakze w irlandzkim prawie nie ma czegos takiego, jedynie sciaganie z pensji albo wiezienie ale on w Irlandii nie mieszka i nikle szanse ,ze tu sie pojawi.
Takze ojciec ustawil sie swietnie, calkowicie bezkarny.
Mam pytanie czy moge przy okazji pobytu w PL zlozyc wniosek do prokuratury o uporczywe uchylanie sie od placenia, jesli defacto oboje w PL na stale nie mieszkamy?
Czy jest jakis sposob zeby "umilic" mu zycie jesli jest czasowo( na urlopie np.) w PL pod adresem matki?

--------------------

Meganka.
wto, 19 mar 2013 - 16:02
Moja kuzynka pozwała dziadków, bo tatuś się ulotnił.
Szybko się odnalazł i to chyba taki straszak jest. Są jednak przypadki, że i rodzice na synalka wpływu nie mają.

Gorzej, gdy tatuś od czasu do czasu rzuci 50 zł, to już jest odczytywane jako dobra wola i się zaczynają problemy icon_confused.gif
Meganka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,687
Dołączył: sob, 04 cze 05 - 15:05
Nr użytkownika: 3,226




post wto, 19 mar 2013 - 16:02
Post #16

Moja kuzynka pozwała dziadków, bo tatuś się ulotnił.
Szybko się odnalazł i to chyba taki straszak jest. Są jednak przypadki, że i rodzice na synalka wpływu nie mają.

Gorzej, gdy tatuś od czasu do czasu rzuci 50 zł, to już jest odczytywane jako dobra wola i się zaczynają problemy icon_confused.gif

--------------------
Syn 2001 / Córka 2006 / Syn 2008
Mat Ko Ma
wto, 16 kwi 2013 - 10:47
Z tą prokuraturą to "nie do końca tak" icon_wink.gif
Jeśli jesteś w stanie udowodnić, że uporczywie uchyla się od płacenia alimentów i sam porzucił pracę, by uniknąć obowiązku płacenia bądź nie podejmuje pracy na umowę (pomimo posiadania odpowiednich kwalifikacji i ofert pracy im odpowiadających) to jest szansa na pozytywne dla Ciebie zakończenie i nie umorzenie postępowania. Tylko trzeba faktycznie się "nabiegać" przy tym.

katja80 - myślę, że i tym razem składając do polskiego sądu wniosek o ściganie odeślą Cię z kwitkiem, skoro nie mieszkasz na terenie Polski icon_sad.gif

Co jeśli komornik nie ma z czego ściągnąć ? Warto samemu ustalić możliwy majątek dłużnika i zgłosić komornikowi, by miał co zająć. To chyba jedyna szansa, by uzyskać cokolwiek.
Mat Ko Ma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 434
Dołączył: pią, 08 wrz 06 - 00:26
Skąd: Szubin
Nr użytkownika: 7,400




post wto, 16 kwi 2013 - 10:47
Post #17

Z tą prokuraturą to "nie do końca tak" icon_wink.gif
Jeśli jesteś w stanie udowodnić, że uporczywie uchyla się od płacenia alimentów i sam porzucił pracę, by uniknąć obowiązku płacenia bądź nie podejmuje pracy na umowę (pomimo posiadania odpowiednich kwalifikacji i ofert pracy im odpowiadających) to jest szansa na pozytywne dla Ciebie zakończenie i nie umorzenie postępowania. Tylko trzeba faktycznie się "nabiegać" przy tym.

katja80 - myślę, że i tym razem składając do polskiego sądu wniosek o ściganie odeślą Cię z kwitkiem, skoro nie mieszkasz na terenie Polski icon_sad.gif

Co jeśli komornik nie ma z czego ściągnąć ? Warto samemu ustalić możliwy majątek dłużnika i zgłosić komornikowi, by miał co zająć. To chyba jedyna szansa, by uzyskać cokolwiek.
Inanna
śro, 17 kwi 2013 - 20:31
Dziewczyny, o co chodzi z tym zabieraniem prawa jazdy? Kto i na jakiej podstawie zabiera prawo jazdy za alimenty???
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post śro, 17 kwi 2013 - 20:31
Post #18

Dziewczyny, o co chodzi z tym zabieraniem prawa jazdy? Kto i na jakiej podstawie zabiera prawo jazdy za alimenty???

--------------------



m4rusia
śro, 17 kwi 2013 - 20:50
u nas mozna nie płacić alimentów w ogóle ale jak dostaje się wezwanie do wywiadu alimentacyjnego, to trzeba się na nim stawić. Jak się odmówi to UM kieruje wniosek do Starosty o zatrzymanie prawka. Tylko wtedy zatrzymują
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
Skąd: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post śro, 17 kwi 2013 - 20:50
Post #19

u nas mozna nie płacić alimentów w ogóle ale jak dostaje się wezwanie do wywiadu alimentacyjnego, to trzeba się na nim stawić. Jak się odmówi to UM kieruje wniosek do Starosty o zatrzymanie prawka. Tylko wtedy zatrzymują


--------------------
Mat Ko Ma
pią, 03 maj 2013 - 23:25
Można też poinformować komornika, że dłużnik ma prawo jazdy i "chce się" jego zatrzymania.
Jeśli na danym terenie komornicy odnoszą sukcesy - wreszcie egzekwują należne alimenty wtedy dość łatwo przychodzi im chcieć zabrać prawo jazdy.
Próbować zawsze warto !
Mat Ko Ma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 434
Dołączył: pią, 08 wrz 06 - 00:26
Skąd: Szubin
Nr użytkownika: 7,400




post pią, 03 maj 2013 - 23:25
Post #20

Można też poinformować komornika, że dłużnik ma prawo jazdy i "chce się" jego zatrzymania.
Jeśli na danym terenie komornicy odnoszą sukcesy - wreszcie egzekwują należne alimenty wtedy dość łatwo przychodzi im chcieć zabrać prawo jazdy.
Próbować zawsze warto !
> alimenciarze, .....
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 07:04
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama