Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna  

Styczniowe i Lutowe mamusie 2013 :)

, Pierwsze chwile, pierwszy uśmiech i wszystko co pierwsze :)
> , Pierwsze chwile, pierwszy uÅ›miech i wszystko co pierwsze :)
tysia2202
czw, 14 mar 2013 - 14:20
sylwia witamy icon_smile.gif jak bede miec chwilke to wpisze sie na nasza liste icon_smile.gif

My po wtorkowym szczepieniu malutki strasznie plakal ale na szczescie nie mial zadnych dolegliwosci typu goraczka Starszy ma angine icon_sad.gif ma antybiotyk oby nie zarazil Kamila. W niedziele mamy chrzciny.
Ja od wtorku po lekarzach latam
Kamil wazy 4 700 w ciagu 7 tyg przytyl 1 800 icon_smile.gif mala kluseczka
tysia2202


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,313
Dołączył: wto, 09 sty 07 - 13:14
SkÄ…d: Bytom
Nr użytkownika: 9,781

GG:


post czw, 14 mar 2013 - 14:20
Post #41

sylwia witamy icon_smile.gif jak bede miec chwilke to wpisze sie na nasza liste icon_smile.gif

My po wtorkowym szczepieniu malutki strasznie plakal ale na szczescie nie mial zadnych dolegliwosci typu goraczka Starszy ma angine icon_sad.gif ma antybiotyk oby nie zarazil Kamila. W niedziele mamy chrzciny.
Ja od wtorku po lekarzach latam
Kamil wazy 4 700 w ciagu 7 tyg przytyl 1 800 icon_smile.gif mala kluseczka

--------------------
sylwia13
czw, 14 mar 2013 - 20:18
wspólczuję choroby synowi i tobie, my chrzcimy w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, ja starszaka już do przedszkola nie posyłam, bo boje się, żeby na chest się nie rozłożył

my szczepienia mamy przesunięte o 3 miesiące, ze względu na wczesniejsze narodziny, a na co dodatkowo szczepicie?
sylwia13


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,259
Dołączył: śro, 21 mar 07 - 15:54
Skąd: łódź
Nr użytkownika: 12,187




post czw, 14 mar 2013 - 20:18
Post #42

wspólczuję choroby synowi i tobie, my chrzcimy w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, ja starszaka już do przedszkola nie posyłam, bo boje się, żeby na chest się nie rozłożył

my szczepienia mamy przesunięte o 3 miesiące, ze względu na wczesniejsze narodziny, a na co dodatkowo szczepicie?

--------------------




megan011
czw, 14 mar 2013 - 20:45
Tysia dużo zdrówka dla synka a Kamilek ładnie przybrał na wadze icon_smile.gif Karmisz go naturalnie czy sztucznie?
Sylwia witaj
My wybraliśy szczepienia na 6 i pneumokoki.
Widze, że już chrzcicie swoje dzieciaki, My chrzciny planujemy na koniec czerwca a początek lipca.
A gdzie dziewczyny urzÄ…dzacie chrzciny?
Ja myślałam, że już ustabilizowałam cykl swojego dziecka ale się myliłam zmienia się on często. A jaki z niego głodomor masakra potrafi obalić butle 120ml nawet co 2 godziny szok i na dokładke cycuś.
megan011


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 348
Dołączył: sob, 29 sty 11 - 14:00
SkÄ…d: Police
Nr użytkownika: 35,642

GG:


post czw, 14 mar 2013 - 20:45
Post #43

Tysia dużo zdrówka dla synka a Kamilek ładnie przybrał na wadze icon_smile.gif Karmisz go naturalnie czy sztucznie?
Sylwia witaj
My wybraliśy szczepienia na 6 i pneumokoki.
Widze, że już chrzcicie swoje dzieciaki, My chrzciny planujemy na koniec czerwca a początek lipca.
A gdzie dziewczyny urzÄ…dzacie chrzciny?
Ja myślałam, że już ustabilizowałam cykl swojego dziecka ale się myliłam zmienia się on często. A jaki z niego głodomor masakra potrafi obalić butle 120ml nawet co 2 godziny szok i na dokładke cycuś.

--------------------



mama aniołka 9tc (09.2013)
sylwia13
piÄ…, 15 mar 2013 - 01:25
chrzcimy w kościele 29.gif ale zapewnechodzi ci o przyjęcie. w lokalu, w simie bedzie 30 osób i u dzieci, to najbliższa rodzina, rodzeństwo i chrześni. ja się cieszę bo nic robić nie musze, tylko same przyjemnosci. Oby pogoda na święta dopisała!
sylwia13


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,259
Dołączył: śro, 21 mar 07 - 15:54
Skąd: łódź
Nr użytkownika: 12,187




post piÄ…, 15 mar 2013 - 01:25
Post #44

chrzcimy w kościele 29.gif ale zapewnechodzi ci o przyjęcie. w lokalu, w simie bedzie 30 osób i u dzieci, to najbliższa rodzina, rodzeństwo i chrześni. ja się cieszę bo nic robić nie musze, tylko same przyjemnosci. Oby pogoda na święta dopisała!

--------------------




megan011
piÄ…, 15 mar 2013 - 08:42
Dokładnie chodzi o przyjęcie gdzie robicie icon_smile.gif
megan011


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 348
Dołączył: sob, 29 sty 11 - 14:00
SkÄ…d: Police
Nr użytkownika: 35,642

GG:


post piÄ…, 15 mar 2013 - 08:42
Post #45

Dokładnie chodzi o przyjęcie gdzie robicie icon_smile.gif

--------------------



mama aniołka 9tc (09.2013)
Uleńka
piÄ…, 15 mar 2013 - 13:58
dziewczyny ja czytam regularnie, ale nie mam czasu na pisanie, maly non stop na rekach po odlozeniu mam ryk na caly domi znow musze usypiac, nie wiem juz co z nim zrobic
po za tym w ranie po cc zrobily mi sie dwie male dziurki i saczy sie cos z nich, nie wiem czy mam sie martwic czy poczekac jeszcze chwile
u nas pierwsze szczepienie bedzie na 8 tygodni maluszka, powinno na 6 byc ale tak dostalam zaproszenie z przychodni na moja wizyte po porodzie i jego wizyte ze szczepienia

no i przybiera na wadze jak szalony, w piatek tydzien temu wazyl 4800g a we wtorek juz 5100g i dlugi jest ubranka na 0 do 3 miesiecy sa tylko tylko

Ten post edytował Uleńka pią, 15 mar 2013 - 14:00
Uleńka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,924
Dołączył: pią, 28 gru 07 - 17:33
Nr użytkownika: 17,361




post piÄ…, 15 mar 2013 - 13:58
Post #46

dziewczyny ja czytam regularnie, ale nie mam czasu na pisanie, maly non stop na rekach po odlozeniu mam ryk na caly domi znow musze usypiac, nie wiem juz co z nim zrobic
po za tym w ranie po cc zrobily mi sie dwie male dziurki i saczy sie cos z nich, nie wiem czy mam sie martwic czy poczekac jeszcze chwile
u nas pierwsze szczepienie bedzie na 8 tygodni maluszka, powinno na 6 byc ale tak dostalam zaproszenie z przychodni na moja wizyte po porodzie i jego wizyte ze szczepienia

no i przybiera na wadze jak szalony, w piatek tydzien temu wazyl 4800g a we wtorek juz 5100g i dlugi jest ubranka na 0 do 3 miesiecy sa tylko tylko

--------------------



sylwia13
piÄ…, 15 mar 2013 - 17:23
Uleńka, współczuję, ale może dziisja coś w powietrzu było bo mój też dzisiaj mial ciezko z zaśnięcie, w końcu zasnęłam razem z nim.

Mój był taki niespokojny jak był na piersi, musiał dużo częściej jeść i wiecznie głodny, więc wiem o czym mówisz, powodzenia! i wytrwałosci!
sylwia13


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,259
Dołączył: śro, 21 mar 07 - 15:54
Skąd: łódź
Nr użytkownika: 12,187




post piÄ…, 15 mar 2013 - 17:23
Post #47

Uleńka, współczuję, ale może dziisja coś w powietrzu było bo mój też dzisiaj mial ciezko z zaśnięcie, w końcu zasnęłam razem z nim.

Mój był taki niespokojny jak był na piersi, musiał dużo częściej jeść i wiecznie głodny, więc wiem o czym mówisz, powodzenia! i wytrwałosci!

--------------------




Uleńka
sob, 16 mar 2013 - 09:15
sily by sie raczej przydalo i wiecej kawy 43.gif , ja ni ekumam powaznie, raz ze usnie na rekach tylko, no ale ok to jakos przeboleje, dwa ze nijak nie da sie go odlozyc tak jest od dwoch tygodni jakos, ja wiem ze to to male jeszcze lubi przytulone byc, no ale ja jednak czasem musze chociazby na siku czy dac jesc starszemu, no oby mu szybko minelo
Uleńka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,924
Dołączył: pią, 28 gru 07 - 17:33
Nr użytkownika: 17,361




post sob, 16 mar 2013 - 09:15
Post #48

sily by sie raczej przydalo i wiecej kawy 43.gif , ja ni ekumam powaznie, raz ze usnie na rekach tylko, no ale ok to jakos przeboleje, dwa ze nijak nie da sie go odlozyc tak jest od dwoch tygodni jakos, ja wiem ze to to male jeszcze lubi przytulone byc, no ale ja jednak czasem musze chociazby na siku czy dac jesc starszemu, no oby mu szybko minelo

--------------------



megan011
sob, 16 mar 2013 - 10:44
Uleńka nie zazdroszczę i dużo sił życzę. A probowalas położyć go na kanapie i sie do niego przytulic, tak jest większa szansa odejscia od niego jak śpi.
Wczoraj faktycznie jakis dzien kiepski byl maly cale popoludnie nie spsl dobrze chociaż że nie płakał, a teraz śpi do tej pory z przerwa na 1 karmienie. Zaraz bedzie trzeba go obudzić ale najpierw poloze córkę spać.
megan011


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 348
Dołączył: sob, 29 sty 11 - 14:00
SkÄ…d: Police
Nr użytkownika: 35,642

GG:


post sob, 16 mar 2013 - 10:44
Post #49

Uleńka nie zazdroszczę i dużo sił życzę. A probowalas położyć go na kanapie i sie do niego przytulic, tak jest większa szansa odejscia od niego jak śpi.
Wczoraj faktycznie jakis dzien kiepski byl maly cale popoludnie nie spsl dobrze chociaż że nie płakał, a teraz śpi do tej pory z przerwa na 1 karmienie. Zaraz bedzie trzeba go obudzić ale najpierw poloze córkę spać.

--------------------



mama aniołka 9tc (09.2013)
tysia2202
sob, 16 mar 2013 - 12:05
Witajcie
my jutro mamy chrzciny i tez robie w restauracji wyjdzie troche drozej ale przynajmiej nie musze skakac przy gosciach i siedziec w kuchni przyjde pojem zwine dupe i pojde. Poza tym u nas jes 16 osob plus dzieciaki.
Kamil dzis ladnie spal jadl o 24 potem sie obudzil o 5.30 i potem o 7.30 o 8.00 zjadl i dalej spal do 11 icon_smile.gif
tysia2202


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,313
Dołączył: wto, 09 sty 07 - 13:14
SkÄ…d: Bytom
Nr użytkownika: 9,781

GG:


post sob, 16 mar 2013 - 12:05
Post #50

Witajcie
my jutro mamy chrzciny i tez robie w restauracji wyjdzie troche drozej ale przynajmiej nie musze skakac przy gosciach i siedziec w kuchni przyjde pojem zwine dupe i pojde. Poza tym u nas jes 16 osob plus dzieciaki.
Kamil dzis ladnie spal jadl o 24 potem sie obudzil o 5.30 i potem o 7.30 o 8.00 zjadl i dalej spal do 11 icon_smile.gif

--------------------
sylwia13
sob, 16 mar 2013 - 16:52
Tysia, zgadzam się z Tobą co do imprezy, i jeszcz bałaganu nie ma w mieszkaniu!

Ja już chcę wiosnę! może ktoś poczarować?
sylwia13


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,259
Dołączył: śro, 21 mar 07 - 15:54
Skąd: łódź
Nr użytkownika: 12,187




post sob, 16 mar 2013 - 16:52
Post #51

Tysia, zgadzam się z Tobą co do imprezy, i jeszcz bałaganu nie ma w mieszkaniu!

Ja już chcę wiosnę! może ktoś poczarować?

--------------------




Uleńka
nie, 17 mar 2013 - 11:56
niestety nie zasnie nidgdzie po za rekami, to znaczy moze by zasnal jak by sie wyplakal, ale ja nie mam serca sluchac jak on tak ryczy i go biore na rece
wogle to pojade wieczorem do szpitala na emergency, z rana co raz gorzej, zrobily sie dziurki, czerwona jest, saczy sie z niej cos,

o chrzcinach jeszcze nie mysle, ale pewnie bede musiaal na dniach sie zastanowic, ja tam wielkiem imprezy nie robie, z pl i tak raczej nikt z tej okazji nie przybedzie, a tu jest tylko rodzina meza to cos sie uszykuje
Uleńka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,924
Dołączył: pią, 28 gru 07 - 17:33
Nr użytkownika: 17,361




post nie, 17 mar 2013 - 11:56
Post #52

niestety nie zasnie nidgdzie po za rekami, to znaczy moze by zasnal jak by sie wyplakal, ale ja nie mam serca sluchac jak on tak ryczy i go biore na rece
wogle to pojade wieczorem do szpitala na emergency, z rana co raz gorzej, zrobily sie dziurki, czerwona jest, saczy sie z niej cos,

o chrzcinach jeszcze nie mysle, ale pewnie bede musiaal na dniach sie zastanowic, ja tam wielkiem imprezy nie robie, z pl i tak raczej nikt z tej okazji nie przybedzie, a tu jest tylko rodzina meza to cos sie uszykuje

--------------------



tysia2202
śro, 20 mar 2013 - 13:14
Witam mamusie
My po chrzcinach wszystko sie udalo icon_smile.gif Kamilek spi w nocy coraz dluzej icon_smile.gif i bardzo sie z tego ciesze bo idzie sie wyspac zjada 120 ml i rosnie jak na drozdzach icon_smile.gif wazy juz 5 kg a dzis konczy 2 miesiace icon_smile.gif
tysia2202


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,313
Dołączył: wto, 09 sty 07 - 13:14
SkÄ…d: Bytom
Nr użytkownika: 9,781

GG:


post śro, 20 mar 2013 - 13:14
Post #53

Witam mamusie
My po chrzcinach wszystko sie udalo icon_smile.gif Kamilek spi w nocy coraz dluzej icon_smile.gif i bardzo sie z tego ciesze bo idzie sie wyspac zjada 120 ml i rosnie jak na drozdzach icon_smile.gif wazy juz 5 kg a dzis konczy 2 miesiace icon_smile.gif

--------------------
megan011
piÄ…, 22 mar 2013 - 12:46
Ale tu cisza
Dziewczyny jak Wasze maluszki. My dzis po wizycie maly wazy juz 5300 klocuszek icon_smile.gif a zaszczepic nie moglismy bo jeszcze jest pod skorka odczyn po gruźlicy wiec musimy odczekac jeszcze ze 2 tygodnie.
Uleńka jak u ciebie maluszek dalej na raczkach i jak rana po cc juz sie zagoila mam nadzieje ze poszls z tym do lekarza.
Ja juz po wizycie kontrolnej u gienka szlaban zcignity icon_smile.gif
megan011


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 348
Dołączył: sob, 29 sty 11 - 14:00
SkÄ…d: Police
Nr użytkownika: 35,642

GG:


post piÄ…, 22 mar 2013 - 12:46
Post #54

Ale tu cisza
Dziewczyny jak Wasze maluszki. My dzis po wizycie maly wazy juz 5300 klocuszek icon_smile.gif a zaszczepic nie moglismy bo jeszcze jest pod skorka odczyn po gruźlicy wiec musimy odczekac jeszcze ze 2 tygodnie.
Uleńka jak u ciebie maluszek dalej na raczkach i jak rana po cc juz sie zagoila mam nadzieje ze poszls z tym do lekarza.
Ja juz po wizycie kontrolnej u gienka szlaban zcignity icon_smile.gif

--------------------



mama aniołka 9tc (09.2013)
Uleńka
piÄ…, 22 mar 2013 - 21:13
niestety biore antybiotyk bo rana sie paskudzi, oby sie zagoila raz dwa
dziewczyny wy sobie pomyslcie ze moj Damian na 4 tygodnie wazyl 5100g 37.gif
Uleńka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,924
Dołączył: pią, 28 gru 07 - 17:33
Nr użytkownika: 17,361




post piÄ…, 22 mar 2013 - 21:13
Post #55

niestety biore antybiotyk bo rana sie paskudzi, oby sie zagoila raz dwa
dziewczyny wy sobie pomyslcie ze moj Damian na 4 tygodnie wazyl 5100g 37.gif

--------------------



anulek123
nie, 24 mar 2013 - 15:35
czesc, ja podczytuje icon_smile.gif
choc w tygodniu mam malo czasu na pisanie, moje dwie dziewczynki sa grzeczne, ale mam co robic, codziennie wypuszczamy ie na coraz to dluzsze wyprawy.
My wazymy 4,8 kg , jestesmy na samej piersi.
/ulenka, ja tez mialam wysiek z rany, bralam duomox i przeszlo icon_smile.gif
teraz znowu mam antybiotyk- zapalenie pecherza sie przyplatalo...
Emilka smieszka i gadula jest icon_smile.gif
spi super w nocy, na 1 pitstop icon_smile.gif
ale starsza tez tak miala... widocznie mam szczescie do dzieci spiacych w nocy, w dzien mało spała i Zuzia i Emilcia tez tylko na spacerku icon_smile.gif
anulek123


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 618
Dołączył: pon, 04 sty 10 - 10:53
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 30,883




post nie, 24 mar 2013 - 15:35
Post #56

czesc, ja podczytuje icon_smile.gif
choc w tygodniu mam malo czasu na pisanie, moje dwie dziewczynki sa grzeczne, ale mam co robic, codziennie wypuszczamy ie na coraz to dluzsze wyprawy.
My wazymy 4,8 kg , jestesmy na samej piersi.
/ulenka, ja tez mialam wysiek z rany, bralam duomox i przeszlo icon_smile.gif
teraz znowu mam antybiotyk- zapalenie pecherza sie przyplatalo...
Emilka smieszka i gadula jest icon_smile.gif
spi super w nocy, na 1 pitstop icon_smile.gif
ale starsza tez tak miala... widocznie mam szczescie do dzieci spiacych w nocy, w dzien mało spała i Zuzia i Emilcia tez tylko na spacerku icon_smile.gif

--------------------


Uleńka
pon, 25 mar 2013 - 13:01
A ja niestety skonczylam wczoraj antybiotyk a rana nadal troche ropieje 21.gif , wiec chyba jutro znow bedzie wycieczka do lekarza, dosc juz tego mam, ponad piec tygodni a aja nadal taks ie bujam z ta rana

po za tym
Wiktor zaziebiony
maz kich
Damiankowi leci z nosa
no swietnie
noc z bani bo nosy zatkane u dzieci, kolejna pewnie tez 37.gif
Uleńka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,924
Dołączył: pią, 28 gru 07 - 17:33
Nr użytkownika: 17,361




post pon, 25 mar 2013 - 13:01
Post #57

A ja niestety skonczylam wczoraj antybiotyk a rana nadal troche ropieje 21.gif , wiec chyba jutro znow bedzie wycieczka do lekarza, dosc juz tego mam, ponad piec tygodni a aja nadal taks ie bujam z ta rana

po za tym
Wiktor zaziebiony
maz kich
Damiankowi leci z nosa
no swietnie
noc z bani bo nosy zatkane u dzieci, kolejna pewnie tez 37.gif

--------------------



megan011
pon, 25 mar 2013 - 17:27
Uleńka dużo zdrówka dla rodzinki
Każda z nas podczytuje zagląda ale żadna nie napisze icon_sad.gif
Ja już zrobiłam remanent z ciuszkami zagościł u nas rozmiar 68 oj rośnie ta moja pociecha. A nocki przesypiamy już całe na karmienie wstajemy miedzy 6.00 a 6.30 więc jest już supcio i dalej śpimy. Więc nadszedł czas by wynieść łużeczko z sypialni do pokoju dziecięcego icon_smile.gif
megan011


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 348
Dołączył: sob, 29 sty 11 - 14:00
SkÄ…d: Police
Nr użytkownika: 35,642

GG:


post pon, 25 mar 2013 - 17:27
Post #58

Uleńka dużo zdrówka dla rodzinki
Każda z nas podczytuje zagląda ale żadna nie napisze icon_sad.gif
Ja już zrobiłam remanent z ciuszkami zagościł u nas rozmiar 68 oj rośnie ta moja pociecha. A nocki przesypiamy już całe na karmienie wstajemy miedzy 6.00 a 6.30 więc jest już supcio i dalej śpimy. Więc nadszedł czas by wynieść łużeczko z sypialni do pokoju dziecięcego icon_smile.gif

--------------------



mama aniołka 9tc (09.2013)
Uleńka
wto, 26 mar 2013 - 12:58
U nas tez ubranka na 0 do 3 miesiecy juz za male, rosnie jak na drozdzach, my nadal zakatarzeni cala czworka juz dzis, czuje sie fatalnie
ide dzis znow z ta rana do lekarza, kurcze nigdy mi sie to nie zagoi, ciagle tam wilgotno mam to jak ma sie goic, dosc mam
Uleńka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,924
Dołączył: pią, 28 gru 07 - 17:33
Nr użytkownika: 17,361




post wto, 26 mar 2013 - 12:58
Post #59

U nas tez ubranka na 0 do 3 miesiecy juz za male, rosnie jak na drozdzach, my nadal zakatarzeni cala czworka juz dzis, czuje sie fatalnie
ide dzis znow z ta rana do lekarza, kurcze nigdy mi sie to nie zagoi, ciagle tam wilgotno mam to jak ma sie goic, dosc mam

--------------------



megan011
wto, 26 mar 2013 - 15:41
Uleńka może suszarka do włosów sobie wysuszaj naprawdę pomaga stosowałam po pierwszym cięciu
megan011


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 348
Dołączył: sob, 29 sty 11 - 14:00
SkÄ…d: Police
Nr użytkownika: 35,642

GG:


post wto, 26 mar 2013 - 15:41
Post #60

Uleńka może suszarka do włosów sobie wysuszaj naprawdę pomaga stosowałam po pierwszym cięciu

--------------------



mama aniołka 9tc (09.2013)
> Styczniowe i Lutowe mamusie 2013 :), Pierwsze chwile, pierwszy uÅ›miech i wszystko co pierwsze :)
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 06:06
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama