Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

jakie meble do kuchni?

, chodzi mi o kolor
> , chodzi mi o kolor
użytkownik usunięty

Go??







post pią, 19 paź 2007 - 12:12
Post #21

[post usunięty]
Ciocia Magda
pią, 19 paź 2007 - 12:54
A ja chcę mieć kuchnię jak Lynette Scavo (Gotowe na wszystko, możecie podejrzeć w niedzielę na Polsacie). Białe fronty, drewniane blaty, ściany niebieskie.

I mam pytanie: jakie blaty byście polecały? Bo koleżanka mi mówiła, że na tych prawdziwych drewnianych widać każdą kroplę (zostaje ślad) oraz dziury po nożach. Poza tym trzeba olejować co pół roku (mowa o blatach i meblach z Ikei, tu też poproszę o opinie).

W tej chwili mam fronty i blaty lite sosnowe, lakierowane (pewnie z lat 70-tych) - maja na sobie liczne ślady zużycia, ale jakoś nie wygląda to tak strasznie jak na meblach z MDF'u - if you know what I mean.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pią, 19 paź 2007 - 12:54
Post #22

A ja chcę mieć kuchnię jak Lynette Scavo (Gotowe na wszystko, możecie podejrzeć w niedzielę na Polsacie). Białe fronty, drewniane blaty, ściany niebieskie.

I mam pytanie: jakie blaty byście polecały? Bo koleżanka mi mówiła, że na tych prawdziwych drewnianych widać każdą kroplę (zostaje ślad) oraz dziury po nożach. Poza tym trzeba olejować co pół roku (mowa o blatach i meblach z Ikei, tu też poproszę o opinie).

W tej chwili mam fronty i blaty lite sosnowe, lakierowane (pewnie z lat 70-tych) - maja na sobie liczne ślady zużycia, ale jakoś nie wygląda to tak strasznie jak na meblach z MDF'u - if you know what I mean.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
marghe.
pią, 19 paź 2007 - 16:14
korian, kamień..

https://www.muratordom.pl/kuchnie/meble-i-b...w,6440_1923.htm
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 19 paź 2007 - 16:14
Post #23

korian, kamień..

https://www.muratordom.pl/kuchnie/meble-i-b...w,6440_1923.htm
użytkownik usunięty

Go??







post pią, 19 paź 2007 - 19:28
Post #24

[post usunięty]
marghe.
pią, 19 paź 2007 - 19:37
CYTAT(użytkownik usunięty @ pią, 19 paź 2007 - 21:28) *
cytowany post usunięto


a widzisz, ja się kierowałam własnym gustem i psioczę ..
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 19 paź 2007 - 19:37
Post #25

CYTAT(użytkownik usunięty @ pią, 19 paź 2007 - 21:28) *
cytowany post usunięto


a widzisz, ja się kierowałam własnym gustem i psioczę ..
użytkownik usunięty

Go??







post pią, 19 paź 2007 - 19:41
Post #26

[post usunięty]
marghe.
pią, 19 paź 2007 - 21:27
CYTAT(użytkownik usunięty @ pią, 19 paź 2007 - 21:41) *
cytowany post usunięto


o blaty, pisałam wyżej
blaty mam.. z blatów icon_biggrin.gif
nie mam pojęcia, jakieś zwykłe są. Producent zapewniał, że trwałe bla bla
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 19 paź 2007 - 21:27
Post #27

CYTAT(użytkownik usunięty @ pią, 19 paź 2007 - 21:41) *
cytowany post usunięto


o blaty, pisałam wyżej
blaty mam.. z blatów icon_biggrin.gif
nie mam pojęcia, jakieś zwykłe są. Producent zapewniał, że trwałe bla bla
Kocurek
pią, 19 paź 2007 - 23:31
CYTAT(użytkownik usunięty @ pią, 19 paź 2007 - 00:16) *
cytowany post usunięto


Ja w kwestii blatu: obecnie użytkuję granitowy, i jest rewelacja! Nie widać na nim nic (dosłownie, co by nie wylać) nie da sie go zarysować nożem (nawet takim do steków), właściwie nic się z nim nie da zrobić (złego icon_wink.gif). Można go używać zamiast stolnicy, jest od tejże lepszy.
Kolor mam ciemny, wiśniowy, w czarne plamki.
Blaty tzw. nieużytkowe (druga strona kuchni, blaty nie pełnią funkcji blatów roboczych) mam blaty z MDF. Fajne, praktyczne, nieźle znoszą wilgoć, ale kot zrzucił mi z lodówki na blat rzeźbę, i jest wgniecenie icon_sad.gif nie sądzę, aby sprawdziły się jako blaty robocze na dłuższą metę.
Znajomi mają blaty z marmuru - ładne, póki nowe. Marmur jest miękki, a co za tym idzie - nasiąkliwy. Po jakimś czasie wygląda, jakby był "spalcowany", brzydki po prostu.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post pią, 19 paź 2007 - 23:31
Post #28

CYTAT(użytkownik usunięty @ pią, 19 paź 2007 - 00:16) *
cytowany post usunięto


Ja w kwestii blatu: obecnie użytkuję granitowy, i jest rewelacja! Nie widać na nim nic (dosłownie, co by nie wylać) nie da sie go zarysować nożem (nawet takim do steków), właściwie nic się z nim nie da zrobić (złego icon_wink.gif). Można go używać zamiast stolnicy, jest od tejże lepszy.
Kolor mam ciemny, wiśniowy, w czarne plamki.
Blaty tzw. nieużytkowe (druga strona kuchni, blaty nie pełnią funkcji blatów roboczych) mam blaty z MDF. Fajne, praktyczne, nieźle znoszą wilgoć, ale kot zrzucił mi z lodówki na blat rzeźbę, i jest wgniecenie icon_sad.gif nie sądzę, aby sprawdziły się jako blaty robocze na dłuższą metę.
Znajomi mają blaty z marmuru - ładne, póki nowe. Marmur jest miękki, a co za tym idzie - nasiąkliwy. Po jakimś czasie wygląda, jakby był "spalcowany", brzydki po prostu.


--------------------
iwo1
sob, 20 paź 2007 - 09:01
Potwierdzam granitowe blaty są najlepsze jeśli chodzi o trwałość,mam znajomego z blatami marmurowymi i po roku użytkowania wyglądają dramatycznie,ale chłop się uparł za rok- się przeprowadza i chciał zrealizować swoje marzenie .
Dobre a zarazem tanie są blaty z firmy Kronopol,w ogóle jeśli używa się desek do krojenia,pod zmywarką jest podklejona folia zabezpieczająca przed wilgocią a zlew i płyta są dobrze uszczelnione silikonem podczas montażu, nie powinno być problemu
z trwałością.
Pozdrawiam
Iwo
iwo1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,381
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 12:19
SkÄ…d: StÄ…d...
Nr użytkownika: 226

GG:


post sob, 20 paź 2007 - 09:01
Post #29

Potwierdzam granitowe blaty są najlepsze jeśli chodzi o trwałość,mam znajomego z blatami marmurowymi i po roku użytkowania wyglądają dramatycznie,ale chłop się uparł za rok- się przeprowadza i chciał zrealizować swoje marzenie .
Dobre a zarazem tanie są blaty z firmy Kronopol,w ogóle jeśli używa się desek do krojenia,pod zmywarką jest podklejona folia zabezpieczająca przed wilgocią a zlew i płyta są dobrze uszczelnione silikonem podczas montażu, nie powinno być problemu
z trwałością.
Pozdrawiam
Iwo

--------------------
"Nigdy nie mów nigdy,bo życie potrafi zaskoczyć"
użytkownik usunięty

Go??







post sob, 20 paź 2007 - 11:46
Post #30

[post usunięty]
Ciocia Magda
sob, 20 paź 2007 - 15:13
CYTAT(użytkownik usunięty @ pią, 19 paź 2007 - 21:28) *
cytowany post usunięto


*wznosi oczy ku niebu a la Gok Wan* tut-tut

To jedyne co udało mi się znaleźć - nieco rozmyte:


Czy to jest styl angielski? A przy okazji stylu angielskiego przypomniała mi się jeszcze jedna piękna kuchnia z telewizji - Nigella Lawson miała taki program Forever Summer i w jednym odcinku gotowała w domku nad morzem (oglądałam tylko wyrywkowo, więc nie wiem czy to była jej stała lokalizacja, czy powstał tam tylko jeden odcinek), też jasne meble (chyba bielona sosna) a ściany były turkusowe - pamięta ktoś ją może? Była przepiękna.

Szkoda, że tak niewiele scen w serialach kręcą w łazienkach - może by mi się też coś wyklarowało icon_wink.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 20 paź 2007 - 15:13
Post #31

CYTAT(użytkownik usunięty @ pią, 19 paź 2007 - 21:28) *
cytowany post usunięto


*wznosi oczy ku niebu a la Gok Wan* tut-tut

To jedyne co udało mi się znaleźć - nieco rozmyte:


Czy to jest styl angielski? A przy okazji stylu angielskiego przypomniała mi się jeszcze jedna piękna kuchnia z telewizji - Nigella Lawson miała taki program Forever Summer i w jednym odcinku gotowała w domku nad morzem (oglądałam tylko wyrywkowo, więc nie wiem czy to była jej stała lokalizacja, czy powstał tam tylko jeden odcinek), też jasne meble (chyba bielona sosna) a ściany były turkusowe - pamięta ktoś ją może? Była przepiękna.

Szkoda, że tak niewiele scen w serialach kręcą w łazienkach - może by mi się też coś wyklarowało icon_wink.gif


--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
agabr
sob, 20 paź 2007 - 17:05
Magda tez b podoba mi sie jej kuchnia , jednak najbardziej to zagospodarowanie przestrzeni pod schodami .To jest chyba dokladne przedluzenie kuchni?.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post sob, 20 paź 2007 - 17:05
Post #32

Magda tez b podoba mi sie jej kuchnia , jednak najbardziej to zagospodarowanie przestrzeni pod schodami .To jest chyba dokladne przedluzenie kuchni?.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
aluc

Go??







post sob, 20 paź 2007 - 17:24
Post #33

marmur nie jest głupim pomysłem, trzeba tylko wybrać odpowiedni marmur icon_smile.gif granit niestety jest dla mnie zbyt nagrobkowy w kolorze i wzorkach, chociaż teraz waham się między marmurem a granitem, bo kuchnię będę miała bez kolorów i granit wydaje się bardziej logiczny

przez siedem lat byłam szczęśliwą użytkowniczką blatu marmurowego (różowo-beżowego, dość mocno plamiastego) i jedyne, z czym trzeba naprawdę uważać, to z kładzeniem cytryn i limonek przekrojoną stroną oraz rozchlapywaniem octu, ale szybka interwencja oliwą wystarcza

przyznaję jednakowoż, że lubię naturalne materiały i nie przeszkadza mi zupełnie ich szlachetne starzenie się, więc wolałabym pochlastany nożem drewniany blat albo poplamiony i poobtłukiwany marmurowy niż np. z korianu albo konglomeratu zawsze jak nowy, dlatego też wolę drewniane fronty niż mdf, bez względu na trwałość i łatwość czyszczenia (teraz niestety mam mdf odziedziczony po poprzednich właścicielach i zmieniać go nie będę, bo mi szkoda kasy), pomijam już zupełnie, że sama ich nie czyszczę

co do reumatyzmu - myślę, że w warunkach domowych raczej nie stoi się przy blacie 8 godzin dziennie dzień w dzień, więc można sobie pozwolić na kamienną ekstrawagancję, znacznie gorszy na wejście reumatyzmu w nagdarstki i łokcie jest np. stół jadalniany z kamiennym lub szklanym blatem, przy którym się siedzi, je, czyta etc. całymi godzinami

aha - waniliowe właśnie będę zmieniać na bezkolorowe (znaczy szare absolutnie średnie, bez żadnych odcieni), od wanilii mnie mdli, ale to oczywiście kwestia upodobań
Ciocia Magda
sob, 20 paź 2007 - 17:33
Jakby kogoś interesowało, to tu można podejrzeć zestawy kolorów poszczególnych pań z Desperate Housewives. Otworzyłam na zestawie Lynette i ten mi się chyba najbardziej podoba.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 20 paź 2007 - 17:33
Post #34

Jakby kogoś interesowało, to tu można podejrzeć zestawy kolorów poszczególnych pań z Desperate Housewives. Otworzyłam na zestawie Lynette i ten mi się chyba najbardziej podoba.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Kocurek
sob, 20 paź 2007 - 23:08
CYTAT(aluc @ sob, 20 paź 2007 - 17:24) *
marmur nie jest głupim pomysłem, trzeba tylko wybrać odpowiedni marmur icon_smile.gif granit niestety jest dla mnie zbyt nagrobkowy w kolorze i wzorkach, chociaż teraz waham się między marmurem a granitem, bo kuchnię będę miała bez kolorów i granit wydaje się bardziej logiczny


...trzeba tylko wybrać odpowiedni granit, a nie będzie nagrobkowy icon_wink.gif
Poniżej link do granitów firmy, w której ja zamawiałam blat. Mam "Eagle red", pierwszy w trzecim rzędzie.

https://www.jabo-marmi.com.pl/granit.php
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post sob, 20 paź 2007 - 23:08
Post #35

CYTAT(aluc @ sob, 20 paź 2007 - 17:24) *
marmur nie jest głupim pomysłem, trzeba tylko wybrać odpowiedni marmur icon_smile.gif granit niestety jest dla mnie zbyt nagrobkowy w kolorze i wzorkach, chociaż teraz waham się między marmurem a granitem, bo kuchnię będę miała bez kolorów i granit wydaje się bardziej logiczny


...trzeba tylko wybrać odpowiedni granit, a nie będzie nagrobkowy icon_wink.gif
Poniżej link do granitów firmy, w której ja zamawiałam blat. Mam "Eagle red", pierwszy w trzecim rzędzie.

https://www.jabo-marmi.com.pl/granit.php

--------------------
użytkownik usunięty

Go??







post sob, 20 paź 2007 - 23:49
Post #36

[post usunięty]
aluc

Go??







post nie, 21 paź 2007 - 07:31
Post #37

CYTAT(Kocurek @ nie, 21 paź 2007 - 01:08) *

...trzeba tylko wybrać odpowiedni granit, a nie będzie nagrobkowy icon_wink.gif
Poniżej link do granitów firmy, w której ja zamawiałam blat. Mam "Eagle red", pierwszy w trzecim rzędzie.

https://www.jabo-marmi.com.pl/granit.php


kocurku, to jest właśnie dokładnie to, co mam na myśli mówiąc "nagrobkowy" 06.gif ale dzięki za linka, bo może skorzystam
zilka
nie, 21 paź 2007 - 10:35
A dlaczego drewniany blat nie może być trwały? Nie ma jakiegoś super trwardego drewna z bardzo twardym lakierem? icon_rolleyes.gif

Ja się nieco podpiszę pod aluc, nie wiem skąd ten pęd na niezniszczalność, to znaczy ja rozumiem, że ma być w miarę trwałe ale bez przesady. Nad moich poprzednim kuchennym drewnianym stołem mogłam się wzruszać, każda dziura i zadrapanie miała swoją historię icon_wink.gif teraz sama muszę wybrać blat i pewnie będzie drewniany, kamienne jakiekolwiek odpadają bo nam się nie podobają a drewno i owszem. No i deski do krojenia też lubimy.

Ma ktoś drewniany blat i może go sfotografować z bliska? Najlepiej taki paroletni?
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post nie, 21 paź 2007 - 10:35
Post #38

A dlaczego drewniany blat nie może być trwały? Nie ma jakiegoś super trwardego drewna z bardzo twardym lakierem? icon_rolleyes.gif

Ja się nieco podpiszę pod aluc, nie wiem skąd ten pęd na niezniszczalność, to znaczy ja rozumiem, że ma być w miarę trwałe ale bez przesady. Nad moich poprzednim kuchennym drewnianym stołem mogłam się wzruszać, każda dziura i zadrapanie miała swoją historię icon_wink.gif teraz sama muszę wybrać blat i pewnie będzie drewniany, kamienne jakiekolwiek odpadają bo nam się nie podobają a drewno i owszem. No i deski do krojenia też lubimy.

Ma ktoś drewniany blat i może go sfotografować z bliska? Najlepiej taki paroletni?

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
zilka
nie, 21 paź 2007 - 10:49
CYTAT(użytkownik usunięty @ pią, 19 paź 2007 - 02:16) *
cytowany post usunięto


A możesz to uszeregować cenowo?
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post nie, 21 paź 2007 - 10:49
Post #39

CYTAT(użytkownik usunięty @ pią, 19 paź 2007 - 02:16) *
cytowany post usunięto


A możesz to uszeregować cenowo?

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
jl101
nie, 21 paź 2007 - 12:20
Ja, po przemyśleniu, coraz przychylniej patrzę na drewniany blat. Rosa, gdzie będziesz zamawiała taki blat? Widziałam w Ikei fajne i dość grube, tylko że one są z litego drewna, a ono ponoć lubi się paczyć. Podobno lepsze są klejone a najlepsze sztorcowo klejone, ale tych to już zupełnie w internecie znaleźć nie mogę.
jl101


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 734
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 148




post nie, 21 paź 2007 - 12:20
Post #40

Ja, po przemyśleniu, coraz przychylniej patrzę na drewniany blat. Rosa, gdzie będziesz zamawiała taki blat? Widziałam w Ikei fajne i dość grube, tylko że one są z litego drewna, a ono ponoć lubi się paczyć. Podobno lepsze są klejone a najlepsze sztorcowo klejone, ale tych to już zupełnie w internecie znaleźć nie mogę.

--------------------
justyna mama olka i
user posted image
eli
user posted image
> jakie meble do kuchni?, chodzi mi o kolor
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 03:48
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama