Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

śniadanie dla niejadka

, dla małego alegika ale nie tylko
> , dla maÅ‚ego alegika ale nie tylko
agnecha
pią, 17 paź 2008 - 16:37
proszę o jakieś pomysły na śniadania
mały ma lekka skazę białkową a niestety jedyne co chce mi jeść to jajo, jajecznicę, serki. czasem dziubnie wędline i ser

z góry bardzo dziękuję

Ten post edytował agnecha pią, 17 paź 2008 - 16:37
agnecha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 691
Dołączył: czw, 05 paź 06 - 13:32
Skąd: Ostrołęka
Nr użytkownika: 7,834

GG:


post pią, 17 paź 2008 - 16:37
Post #1

proszę o jakieś pomysły na śniadania
mały ma lekka skazę białkową a niestety jedyne co chce mi jeść to jajo, jajecznicę, serki. czasem dziubnie wędline i ser

z góry bardzo dziękuję

--------------------
Sabina

Go??







post pią, 17 paź 2008 - 16:57
Post #2

My jemy SINLAC nestle z chrupkami wszelakimi.
Z kakao.

Ryż z jabłkami i polewą kakaową. icon_smile.gif

Kanapki z dżemem, domowej roboty pasztet. icon_smile.gif
agnecha
pon, 20 paź 2008 - 10:47
Sabina, rozumiem że zamiast zwykłego mleka, po prostu rozrabia się ten sinlak w cieplejszej wodzie, i na to chrupki/płatki, tak?

jabłka nie surowe chyba, jakoś specjalnie je prażysz/dusisz?

jak zrobie kanapki z dżemem to dzem owszem, częściowo znika, ale tylko dżem. Pocieszam się że dobre i to..
agnecha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 691
Dołączył: czw, 05 paź 06 - 13:32
Skąd: Ostrołęka
Nr użytkownika: 7,834

GG:


post pon, 20 paź 2008 - 10:47
Post #3

Sabina, rozumiem że zamiast zwykłego mleka, po prostu rozrabia się ten sinlak w cieplejszej wodzie, i na to chrupki/płatki, tak?

jabłka nie surowe chyba, jakoś specjalnie je prażysz/dusisz?

jak zrobie kanapki z dżemem to dzem owszem, częściowo znika, ale tylko dżem. Pocieszam się że dobre i to..

--------------------
Sabina

Go??







post pon, 20 paź 2008 - 12:36
Post #4

Tak Sinlac zamiast mleka.
Deserek możesz dać owocowy plus te takie chrupkie tekturki np. kukurydziane.
Antek wsuwał np. ryżowe wafle smarowane pastą z oliwek. icon_smile.gif
Ale dietę miał maksymalnie ubogą.
Jabłka obsmażam z cukrem i cynamonem i podduszam. Kroję w drobną kostkę najpierw. Oczywiście bez skóry icon_wink.gif
katiek
pon, 20 paź 2008 - 21:00
wejdź na małego alergika-tam są przepisy jak skomponować menu dla alergicznego niejadka. A naprawdę można zrobić bardzo dużo nawet przy bardzo restrykcyjnej diecie-moja zajadała się plackami, naleśnikami i budyniem będąc na diecie bezmlecznej, bezjajecznej
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post pon, 20 paź 2008 - 21:00
Post #5

wejdź na małego alergika-tam są przepisy jak skomponować menu dla alergicznego niejadka. A naprawdę można zrobić bardzo dużo nawet przy bardzo restrykcyjnej diecie-moja zajadała się plackami, naleśnikami i budyniem będąc na diecie bezmlecznej, bezjajecznej
agnecha
wto, 21 paź 2008 - 23:42
Sabino, najbardziej zadziwiły mnie te ryżowe wafle smarowane pastą z oliwek icon_smile.gif może i mój polubi te wafle icon_smile.gif i oliwkowa pastę [poszukam w sklepie]

katiek wejde, dziękuję, że też nie pomyślałam by tam najpierw zajrzeć.,
pozdrawiam
agnecha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 691
Dołączył: czw, 05 paź 06 - 13:32
Skąd: Ostrołęka
Nr użytkownika: 7,834

GG:


post wto, 21 paź 2008 - 23:42
Post #6

Sabino, najbardziej zadziwiły mnie te ryżowe wafle smarowane pastą z oliwek icon_smile.gif może i mój polubi te wafle icon_smile.gif i oliwkowa pastę [poszukam w sklepie]

katiek wejde, dziękuję, że też nie pomyślałam by tam najpierw zajrzeć.,
pozdrawiam


--------------------
niewidzialna
śro, 22 paź 2008 - 01:22
u nas dobrym pomysłem okazała się owsianka i to przypadkiem bo akurat chleba na śniadanie zabrakło i nie było co zjeść, najpierw tylko z płatków owsianych, teraz z płatków różnych zbóż (albo musli ale bez płatków kukurydzianych,tych chrupkich), czasem z dodatkiem rodzynek czy innych bakalii. Gotuję na gęsto w niedużej ilości wody ale jest co gryźć i papkowate nie jest,a potem dodaję w zależności dla kogo,albo zwykle mleko,albo mleko sojowe,jeśli mleko jest w proszku to dolewam trochę przegotowanej wody.Dla córy to hicior od wielu lat, nadal owsianka jest numerem jeden na śniadanie,nawet chętniej i szybciej niż kanapki, mały też się zajada i ja nie pogardzę. Podpowiedziałam koleżance i teraz cała jej rodzinka owsianka się zajada łącznie z mężem.
Jeśli nie ma uczulenia na orzechy to może masło orzechowe?
Mały wafle ryżowe zjada chętniej niż chleb o każdej porze dnia

Ten post edytował niewidzialna śro, 22 paź 2008 - 02:09
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post śro, 22 paź 2008 - 01:22
Post #7

u nas dobrym pomysłem okazała się owsianka i to przypadkiem bo akurat chleba na śniadanie zabrakło i nie było co zjeść, najpierw tylko z płatków owsianych, teraz z płatków różnych zbóż (albo musli ale bez płatków kukurydzianych,tych chrupkich), czasem z dodatkiem rodzynek czy innych bakalii. Gotuję na gęsto w niedużej ilości wody ale jest co gryźć i papkowate nie jest,a potem dodaję w zależności dla kogo,albo zwykle mleko,albo mleko sojowe,jeśli mleko jest w proszku to dolewam trochę przegotowanej wody.Dla córy to hicior od wielu lat, nadal owsianka jest numerem jeden na śniadanie,nawet chętniej i szybciej niż kanapki, mały też się zajada i ja nie pogardzę. Podpowiedziałam koleżance i teraz cała jej rodzinka owsianka się zajada łącznie z mężem.
Jeśli nie ma uczulenia na orzechy to może masło orzechowe?
Mały wafle ryżowe zjada chętniej niż chleb o każdej porze dnia

--------------------
TakaSobieJedna



monte
śro, 22 paź 2008 - 01:53
Agnecha, a próbowałaś zamiast zwykłego pieczywa zrobić Tomaszkowi grzanki? Sonia co prawda jest "jadek", ale to jej ukochany składnik kanapek. Ja robię na różne sposoby (np. maczane w jajku i zapiekane w piekarniku, albo wycinam z kromki kółko i podaję jako "telegrzankę" 04.gif ) i zawsze jest kilka dokładek. Uwielbia tez naleśniki razowe z rozmaitymi środkami.
Natomiast odkąd Sonia je bardziej "dorosłe" jedzenie nie ma mowy o kaszy, ani na śniadanie, ani na kolację.

EDIT: o i przypomniało mi się, że lubi też moje pieczywo wasę lekką!

Ten post edytował monte śro, 22 paź 2008 - 01:54
monte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,789
Dołączył: wto, 13 cze 06 - 19:09
Nr użytkownika: 6,254




post śro, 22 paź 2008 - 01:53
Post #8

Agnecha, a próbowałaś zamiast zwykłego pieczywa zrobić Tomaszkowi grzanki? Sonia co prawda jest "jadek", ale to jej ukochany składnik kanapek. Ja robię na różne sposoby (np. maczane w jajku i zapiekane w piekarniku, albo wycinam z kromki kółko i podaję jako "telegrzankę" 04.gif ) i zawsze jest kilka dokładek. Uwielbia tez naleśniki razowe z rozmaitymi środkami.
Natomiast odkąd Sonia je bardziej "dorosłe" jedzenie nie ma mowy o kaszy, ani na śniadanie, ani na kolację.

EDIT: o i przypomniało mi się, że lubi też moje pieczywo wasę lekką!

--------------------
Orinoko
śro, 29 paź 2008 - 10:34
U nas gdy Kubek byl na scislej diecie, a nawet do tej pory (bezmleczna) na sniadania jest:
Sinlac z owocami sloiczkowymi lub z jablkiem tartym (wymieszany z kleikiem ryzowym, bo 100% Sinlacu w Sinlacu nie wchodzi smakowo)
kasza jaglana na mleku ryzowym/kukurydzianym z bananem
platki ryzowe (blyskawiczne, do gotowania) z owocami sloiczkowymi oraz mlekiem ryzowym/kukurydzinanym
platki ryzowe a la kukurydziane lub kukurydziane z mlekiem ryzowym
platki owsiane z owocem sloiczkowym
kaszka kukurydziana blyskawiczna

a potem na II sniadanie chleb z dzemem, bo wedliny ani pasztetu w ogole nie chce jesc

Kasze jaglana mozna tez podac z warzywami na cieplo, np. z brokulami, ale u nas nie wchodzi.


W sklepach eko sa jeszcze platki gryczane, jaglane - wszystko bardzo zdrowe, ale niestety niejadalne dla Kubusia.
Mozesz tez kombinowac z Quinoa, albo Amarantusem.
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post śro, 29 paź 2008 - 10:34
Post #9

U nas gdy Kubek byl na scislej diecie, a nawet do tej pory (bezmleczna) na sniadania jest:
Sinlac z owocami sloiczkowymi lub z jablkiem tartym (wymieszany z kleikiem ryzowym, bo 100% Sinlacu w Sinlacu nie wchodzi smakowo)
kasza jaglana na mleku ryzowym/kukurydzianym z bananem
platki ryzowe (blyskawiczne, do gotowania) z owocami sloiczkowymi oraz mlekiem ryzowym/kukurydzinanym
platki ryzowe a la kukurydziane lub kukurydziane z mlekiem ryzowym
platki owsiane z owocem sloiczkowym
kaszka kukurydziana blyskawiczna

a potem na II sniadanie chleb z dzemem, bo wedliny ani pasztetu w ogole nie chce jesc

Kasze jaglana mozna tez podac z warzywami na cieplo, np. z brokulami, ale u nas nie wchodzi.


W sklepach eko sa jeszcze platki gryczane, jaglane - wszystko bardzo zdrowe, ale niestety niejadalne dla Kubusia.
Mozesz tez kombinowac z Quinoa, albo Amarantusem.


--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
agnecha
śro, 19 lis 2008 - 16:56
kolejny krok wypróbuję pomysł z płatkami [ugotuje na wodzie a potem dodam do rozrobionego mleka] icon_smile.gif i owsianką

monte, grzanki owszem owszem
ostatnio w końcu zajada się chlebem smażonym [niestety] w jajku, albo opieczonym z serem
agnecha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 691
Dołączył: czw, 05 paź 06 - 13:32
Skąd: Ostrołęka
Nr użytkownika: 7,834

GG:


post śro, 19 lis 2008 - 16:56
Post #10

kolejny krok wypróbuję pomysł z płatkami [ugotuje na wodzie a potem dodam do rozrobionego mleka] icon_smile.gif i owsianką

monte, grzanki owszem owszem
ostatnio w końcu zajada się chlebem smażonym [niestety] w jajku, albo opieczonym z serem

--------------------
#Margola
śro, 19 lis 2008 - 18:02
CYTAT(agnecha @ Fri, 17 Oct 2008 - 16:37) *
proszę o jakieś pomysły na śniadania
mały ma lekka skazę białkową a niestety jedyne co chce mi jeść to jajo, jajecznicę, serki. czasem dziubnie wędline i ser

z góry bardzo dziękuję


serki ,ser??? przy skazie białkowej???
#Margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 20 kwi 07 - 11:30
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 13,129

GG:


post śro, 19 lis 2008 - 18:02
Post #11

CYTAT(agnecha @ Fri, 17 Oct 2008 - 16:37) *
proszę o jakieś pomysły na śniadania
mały ma lekka skazę białkową a niestety jedyne co chce mi jeść to jajo, jajecznicę, serki. czasem dziubnie wędline i ser

z góry bardzo dziękuję


serki ,ser??? przy skazie białkowej???

--------------------
Natalia (21.01.1998)
Julia   (06.09.2007)

> Å›niadanie dla niejadka, dla maÅ‚ego alegika ale nie tylko
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 20:46
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama