Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

Jakie kwoty daje siÄ™ teraz w "prezencie" MÅ‚odej Parze?

> 
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 22 sie 2007 - 18:00
Post #21

CYTAT(użytkownik usunięty @ śro, 22 sie 2007 - 16:58) *
cytowany post usunięto

Mam nadzieję, że nikt nie podarował Ci małego szczeniaczka 06.gif

My dostawaliśmy i prezenty i koperty kwoty były od 300- 1500 zł. Ja daje zawsze prezenty. Na jeden ślub zamówiłam obraz młodych i to był prezent, który zrobił naprawdę duże wrażenie. Pomysł z szybowcem- suuuper
semi
śro, 22 sie 2007 - 18:18
W sobote wybieram się na ślub przyjaciółki. Poprosili gości o pieniądze. Damy 500 zł. Zamiast kwiatów mają być przybory szkolne do świetlicy socjoterapeutycznej. Nie mam tylko pojęcia, jak te pieniądze dac. w kopercie razem z kartką z życzeniami? W oddzielnej kopercie?
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post śro, 22 sie 2007 - 18:18
Post #22

W sobote wybieram się na ślub przyjaciółki. Poprosili gości o pieniądze. Damy 500 zł. Zamiast kwiatów mają być przybory szkolne do świetlicy socjoterapeutycznej. Nie mam tylko pojęcia, jak te pieniądze dac. w kopercie razem z kartką z życzeniami? W oddzielnej kopercie?

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Ewelinek
śro, 22 sie 2007 - 18:53
emi, wydaje mi się, że w kartce z życzeniami i w kopercie, przynajmniej my tak dostawaliśmy icon_wink.gif

Nie robiliśmy wesela, było kameralnie 20 najbliższych osób. Nie pamiętam ile od kogo i ile było najwięcej w jednej kopercie...w jednej tylko pamiętam ciocia z Niemiec przysłała nam 20euro na dobry początek 06.gif podziękowaliśmy, nikt nie miał jej za złe ani nie uważał za sknerę, mogła w ogóle nic nie przysłać...my nie dajemy kasy bo nie damy więcej niż 150-200zł dlatego, że nie możemy a oryginalny albo gustowny prezent zawsze jest cenniejszy...
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post śro, 22 sie 2007 - 18:53
Post #23

emi, wydaje mi się, że w kartce z życzeniami i w kopercie, przynajmniej my tak dostawaliśmy icon_wink.gif

Nie robiliśmy wesela, było kameralnie 20 najbliższych osób. Nie pamiętam ile od kogo i ile było najwięcej w jednej kopercie...w jednej tylko pamiętam ciocia z Niemiec przysłała nam 20euro na dobry początek 06.gif podziękowaliśmy, nikt nie miał jej za złe ani nie uważał za sknerę, mogła w ogóle nic nie przysłać...my nie dajemy kasy bo nie damy więcej niż 150-200zł dlatego, że nie możemy a oryginalny albo gustowny prezent zawsze jest cenniejszy...
Adriannna
śro, 22 sie 2007 - 18:57
W kopercie razem z kartka z zyczeniami.

A tak swoja droga dla mnie pomysl dawania pieniedzy nie wydaje sie byc wcale taki zly. My, za te ktore otrzymalismy na slubie wybralismy sie w cudowna podroz poslubna. Wspomnienia zostana na zawsze. Do mieszkania nie potrzebowalam nic, juz bylismy urzadzeni. A sumy darowane byly bardzo zroznicowane, od 100 zl w gore. Mysle, ze nie ma jakiejs "okreslonej stawki", licza sie checi i mozliwosci dajacego.
Natomiast nie rozumiem co znaczy, ze para mloda oczekuje, iz zwroca sie im koszty wesela???...nie mialam pojecia, ze tak tez mozna to liczyc. Tzn. oczekiwac, ze goscie jakoby pokryja koszty swojego bycia na przyjeciu weselnym plus "maly napiwek" dla pary mlodej.
Adriannna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,030
Dołączył: pią, 25 lis 05 - 00:24
SkÄ…d: RJ/BR
Nr użytkownika: 4,124




post śro, 22 sie 2007 - 18:57
Post #24

W kopercie razem z kartka z zyczeniami.

A tak swoja droga dla mnie pomysl dawania pieniedzy nie wydaje sie byc wcale taki zly. My, za te ktore otrzymalismy na slubie wybralismy sie w cudowna podroz poslubna. Wspomnienia zostana na zawsze. Do mieszkania nie potrzebowalam nic, juz bylismy urzadzeni. A sumy darowane byly bardzo zroznicowane, od 100 zl w gore. Mysle, ze nie ma jakiejs "okreslonej stawki", licza sie checi i mozliwosci dajacego.
Natomiast nie rozumiem co znaczy, ze para mloda oczekuje, iz zwroca sie im koszty wesela???...nie mialam pojecia, ze tak tez mozna to liczyc. Tzn. oczekiwac, ze goscie jakoby pokryja koszty swojego bycia na przyjeciu weselnym plus "maly napiwek" dla pary mlodej.

--------------------
Sophie 2006 i Noemie 2010 :)

Na brazylijskim luzie...
Anai_
śro, 22 sie 2007 - 22:47
My na wesele w sobotę idziemy (chyba, bo Kamil jęczy, że Mu się nie chce icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif ).
Do zaproszenia był dołączony wierszyk. Jak odnajdę zaproszenie to przytoczę. Było tam napisane, że "by było lekko w samolocie i by było po kłopocie" dać kasę.
Dla mnie w sumie dawanie kasy to większy kłopot...
Bo za 100 zł mogłabym wyczarować świetny prezent, a do koperty włożyć 100 zł to już ma inny wydźwięk...

Jak my braliśmy ślub 4 lata temu. Wtedy prezenty byłby dla nas jak kula u nogi. Mieszkaliśmy u Rodziców i perspektyw na własne M nie mieliśmy. Rodzinie powiedzieliśmy, że wolimy kasę, ale tylko tej części z którą jesteśmy blisko. No i jeśli ktoś pytał. A znajomym po prostu wymyślaliśmy co jest nam potrzebne.
Rodzinka dawała po 500 zł. Praktycznie wszyscy. A z prezentów to zażyczyliśmy sobie jakieś ręczniki, pościel satynowo-bawełnianą, lampę.
A jak się po dwóch latach na swoje wyprowadzaliśmy... to trochę żałowałam, że chcieliśmy kasę. Bo kasa się jakoś rozpełzła (remont pokoju, moje niedokończone nigdy prawo jazdy, stłuczka, semestr studiów) i wtedy miałam refleksję, że jakiś odkurzacz, czy komplet garnków by się przydał... icon_smile.gif.
Anai_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,760
Dołączył: czw, 03 lis 05 - 22:58
Nr użytkownika: 3,971




post śro, 22 sie 2007 - 22:47
Post #25

My na wesele w sobotę idziemy (chyba, bo Kamil jęczy, że Mu się nie chce icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif ).
Do zaproszenia był dołączony wierszyk. Jak odnajdę zaproszenie to przytoczę. Było tam napisane, że "by było lekko w samolocie i by było po kłopocie" dać kasę.
Dla mnie w sumie dawanie kasy to większy kłopot...
Bo za 100 zł mogłabym wyczarować świetny prezent, a do koperty włożyć 100 zł to już ma inny wydźwięk...

Jak my braliśmy ślub 4 lata temu. Wtedy prezenty byłby dla nas jak kula u nogi. Mieszkaliśmy u Rodziców i perspektyw na własne M nie mieliśmy. Rodzinie powiedzieliśmy, że wolimy kasę, ale tylko tej części z którą jesteśmy blisko. No i jeśli ktoś pytał. A znajomym po prostu wymyślaliśmy co jest nam potrzebne.
Rodzinka dawała po 500 zł. Praktycznie wszyscy. A z prezentów to zażyczyliśmy sobie jakieś ręczniki, pościel satynowo-bawełnianą, lampę.
A jak się po dwóch latach na swoje wyprowadzaliśmy... to trochę żałowałam, że chcieliśmy kasę. Bo kasa się jakoś rozpełzła (remont pokoju, moje niedokończone nigdy prawo jazdy, stłuczka, semestr studiów) i wtedy miałam refleksję, że jakiś odkurzacz, czy komplet garnków by się przydał... icon_smile.gif.

--------------------
anai

Julek (2004)
Tymek (2006)
Antek (2012)
Mama Anka
czw, 23 sie 2007 - 11:42
Moim zdaniem daje sie ile sie ma, listy tez uwazam za fajny pomysl, kazdy sie boi obrobienia tylka, ze za malo, a przeciez mlodzi raczej zapraszaja, bo wyrozniaja nas tym, a nie po to zebysmy im cos przyniesli, chca, zebysmy spedzili tak dla nich wazny dzien z nimi.
Chyba, ze ja naiwna i staromodna jestem. 06.gif
Mama Anka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,356
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 08:44
SkÄ…d: z miasta
Nr użytkownika: 1,252

GG:


post czw, 23 sie 2007 - 11:42
Post #26

Moim zdaniem daje sie ile sie ma, listy tez uwazam za fajny pomysl, kazdy sie boi obrobienia tylka, ze za malo, a przeciez mlodzi raczej zapraszaja, bo wyrozniaja nas tym, a nie po to zebysmy im cos przyniesli, chca, zebysmy spedzili tak dla nich wazny dzien z nimi.
Chyba, ze ja naiwna i staromodna jestem. 06.gif

--------------------
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
joanaz
czw, 23 sie 2007 - 13:18
Z listą też trzeba uważać. Jak zobaczyłam listę oczekiwanych prezentów to byłam b. szcześliwa, że byliśmy jednymi z pierwszych i zaklepaliśmy odkurzacz - reszta życzeń przekraczała nasze możliwości finansowe.

joanna
joanaz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,857
Dołączył: pią, 29 lip 05 - 14:33
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 3,448




post czw, 23 sie 2007 - 13:18
Post #27

Z listą też trzeba uważać. Jak zobaczyłam listę oczekiwanych prezentów to byłam b. szcześliwa, że byliśmy jednymi z pierwszych i zaklepaliśmy odkurzacz - reszta życzeń przekraczała nasze możliwości finansowe.

joanna

--------------------
mama Zofii (luty 2001) i Heleny (sierpień 2004)
dorothyz
czw, 23 sie 2007 - 14:04
Czyli podsumowując powinno to wyglądać m/w tak jak było u nas, że Państwo Młodzi , wyprawiając wesele robią to bo chcą i ich stać, chcą zapewnić miłą zabawę przede wszystkim gościom, nie mają specjalnych wymagań jeżeli chodzi o prezenty i cieszą się ze wszystkiego. Jeżeli natomiast chodzi o prezenty to jeżeli już goście koniecznie chcą się dowiedzieć czego by sobie młoda para życzyła powinni się zwrócić z pytaniami niekoniecznie do młodych ale np. do rodziców ewent, rodzeństwa. Tak?
Wyprawialiśmy spore wesele bo na ponad 100 osób i gdybyśmy chcieli liczyć czy się nam to "zwróciło" to raczej rachunek wyszedłby na minusie icon_wink.gif ale przeciez nie o to w tym chodzi. Zresztą teraz wszystko wygląda inaczej począwszy od chrzcin, przez przyjęcie a na weselu skończywszy, smutne to ale prawdziwe, bo nie mysli się o tym jaka jest idea, cel, wartość przede wszystkim duchowa danej uroczystości, tylko czy się to będzie kalkulować.
dorothyz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 594
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 09:05
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,469

GG:


post czw, 23 sie 2007 - 14:04
Post #28

Czyli podsumowując powinno to wyglądać m/w tak jak było u nas, że Państwo Młodzi , wyprawiając wesele robią to bo chcą i ich stać, chcą zapewnić miłą zabawę przede wszystkim gościom, nie mają specjalnych wymagań jeżeli chodzi o prezenty i cieszą się ze wszystkiego. Jeżeli natomiast chodzi o prezenty to jeżeli już goście koniecznie chcą się dowiedzieć czego by sobie młoda para życzyła powinni się zwrócić z pytaniami niekoniecznie do młodych ale np. do rodziców ewent, rodzeństwa. Tak?
Wyprawialiśmy spore wesele bo na ponad 100 osób i gdybyśmy chcieli liczyć czy się nam to "zwróciło" to raczej rachunek wyszedłby na minusie icon_wink.gif ale przeciez nie o to w tym chodzi. Zresztą teraz wszystko wygląda inaczej począwszy od chrzcin, przez przyjęcie a na weselu skończywszy, smutne to ale prawdziwe, bo nie mysli się o tym jaka jest idea, cel, wartość przede wszystkim duchowa danej uroczystości, tylko czy się to będzie kalkulować.


--------------------
"...co nas nie zabije, to nas wzmocni..."

Dorota-mama Zuzi (23.01.2002)

fifafo
czw, 23 sie 2007 - 14:05
CYTAT(ankahap @ śro, 22 sie 2007 - 15:51) *
My też idziemy na ślub we wrześniu, brat mojego męża się żeni. Ja wprost zapytałam ich czy wolą kaskę czy prezent, powiedzieli, że im wszystko jedno. Próbowałam wybadać jakie sprzęty im się przydadzą, bo będą się urządzac w wynajętym mieszkanku, to się okazało, że wszystko mają, co im trzeba. Stwierdziliśmy, że damy kasę i będzie do 200 zł, poprostu na więcej nas nie stać.
Jestem zszokowana sumami, które wy podajecie. W mioch stronach 1000 zł dostaje się od rodziców chrzestnych. Cała reszta raczej daje kwoty 200-300 zł.


ja tez mam wesele sis i powiem tak chcieli pieniądze ale jako ze jestem sis powiedziałam stanowcze nie bo cóz pieniądze sie rozejdą jak juz któraś z was wspomniała i wspólnie wymyślenie padło na sztućce (takie lepsze)
ale dla mnie suma 500 zł to tez bardzo duzo
a zamiast kwiatów młodzi życzą sobie kupony totolotka
i bardzo mi się podoba ten kufer na pamiątki poślubne tez chyba coś takiego kupimy zrobimy od chłopaczków

Ten post edytował annakto czw, 23 sie 2007 - 22:03
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post czw, 23 sie 2007 - 14:05
Post #29

CYTAT(ankahap @ śro, 22 sie 2007 - 15:51) *
My też idziemy na ślub we wrześniu, brat mojego męża się żeni. Ja wprost zapytałam ich czy wolą kaskę czy prezent, powiedzieli, że im wszystko jedno. Próbowałam wybadać jakie sprzęty im się przydadzą, bo będą się urządzac w wynajętym mieszkanku, to się okazało, że wszystko mają, co im trzeba. Stwierdziliśmy, że damy kasę i będzie do 200 zł, poprostu na więcej nas nie stać.
Jestem zszokowana sumami, które wy podajecie. W mioch stronach 1000 zł dostaje się od rodziców chrzestnych. Cała reszta raczej daje kwoty 200-300 zł.


ja tez mam wesele sis i powiem tak chcieli pieniądze ale jako ze jestem sis powiedziałam stanowcze nie bo cóz pieniądze sie rozejdą jak juz któraś z was wspomniała i wspólnie wymyślenie padło na sztućce (takie lepsze)
ale dla mnie suma 500 zł to tez bardzo duzo
a zamiast kwiatów młodzi życzą sobie kupony totolotka
i bardzo mi się podoba ten kufer na pamiątki poślubne tez chyba coś takiego kupimy zrobimy od chłopaczków

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
malgog
piÄ…, 24 sie 2007 - 15:30
byłam kiedyś na weselu, po którym (na drugi dzień) młoda para odbyła lot balonem

- był to prezent od jednego z gości,
gość był członkiem aeroklubu i wiedział, że taki prezent sprawi frajdę młodym
lądowanie obyło się na łące pod wsią, gdzie młodzi zasiedli na kocyku aby spożyć lunch w malowniczym otoczeniu krów

na weselu miesiąc temu dałam 300 zł (w kopercie była też kartka z życzeniami, więc wiadomo od kogo)
po kilkunastu dniach usłyszałam z ust młodej zachwyty jak to WSZYSCY dawali po co najmniej 500 icon_rolleyes.gif
i wyszłam na sknerę


malgog


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,852
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 18:44
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,202




post piÄ…, 24 sie 2007 - 15:30
Post #30

byłam kiedyś na weselu, po którym (na drugi dzień) młoda para odbyła lot balonem

- był to prezent od jednego z gości,
gość był członkiem aeroklubu i wiedział, że taki prezent sprawi frajdę młodym
lądowanie obyło się na łące pod wsią, gdzie młodzi zasiedli na kocyku aby spożyć lunch w malowniczym otoczeniu krów

na weselu miesiąc temu dałam 300 zł (w kopercie była też kartka z życzeniami, więc wiadomo od kogo)
po kilkunastu dniach usłyszałam z ust młodej zachwyty jak to WSZYSCY dawali po co najmniej 500 icon_rolleyes.gif
i wyszłam na sknerę




--------------------
user posted image
user posted image
Tekla
piÄ…, 24 sie 2007 - 21:29
CYTAT
na weselu miesiąc temu dałam 300 zł (w kopercie była też kartka z życzeniami, więc wiadomo od kogo)
po kilkunastu dniach usłyszałam z ust młodej zachwyty jak to WSZYSCY dawali po co najmniej 500
i wyszłam na sknerę

to uważam za trochę nietaktowne ze strony młodych, żeby chwalić się ile kasy dostali, przecież nie zaprasza się na wesele tylko po to że by uzbierać pieniądze ale żeby razem z rodziną i znajomymi cieszyć się tym wspaniałym dniem, który jest początkiem nowego życia
Tekla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 681
Dołączył: nie, 09 lip 06 - 20:13
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 6,558

GG:


post piÄ…, 24 sie 2007 - 21:29
Post #31

CYTAT
na weselu miesiąc temu dałam 300 zł (w kopercie była też kartka z życzeniami, więc wiadomo od kogo)
po kilkunastu dniach usłyszałam z ust młodej zachwyty jak to WSZYSCY dawali po co najmniej 500
i wyszłam na sknerę

to uważam za trochę nietaktowne ze strony młodych, żeby chwalić się ile kasy dostali, przecież nie zaprasza się na wesele tylko po to że by uzbierać pieniądze ale żeby razem z rodziną i znajomymi cieszyć się tym wspaniałym dniem, który jest początkiem nowego życia

--------------------
Karolek

Anna i Marcin

Pajacyk
iwo1
piÄ…, 24 sie 2007 - 21:39
Ja też nie lubię dawać pieniędzy,po roku nikt już tego nie pamięta
Wolę fajne prezenty,np.komplet śniadaniowy na śniadanka we dwoje,szlafroczki,mały ekspresik do kawy +filiżanki 2 i taca do podania kawy do łóżka i takie tam...
IWo
iwo1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,381
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 12:19
SkÄ…d: StÄ…d...
Nr użytkownika: 226

GG:


post piÄ…, 24 sie 2007 - 21:39
Post #32

Ja też nie lubię dawać pieniędzy,po roku nikt już tego nie pamięta
Wolę fajne prezenty,np.komplet śniadaniowy na śniadanka we dwoje,szlafroczki,mały ekspresik do kawy +filiżanki 2 i taca do podania kawy do łóżka i takie tam...
IWo


--------------------
"Nigdy nie mów nigdy,bo życie potrafi zaskoczyć"
oliweczkas
nie, 26 sie 2007 - 07:54
Zawsze daję jakiś prezent w granicach 100-200 zł ( filiżanki, kieliszki, pościel, ręczniki). Nie stać nas na to zeby dawać pieniądze.
oliweczkas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,665
Dołączył: wto, 28 wrz 04 - 16:40
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,135

GG:


post nie, 26 sie 2007 - 07:54
Post #33

Zawsze daję jakiś prezent w granicach 100-200 zł ( filiżanki, kieliszki, pościel, ręczniki). Nie stać nas na to zeby dawać pieniądze.

--------------------
Oliwia- mamusia Zuzinka (17.01.2005) i Błażejka (20.04.2015) żona Darka (od 6.09.2003 )


Pusiuniu-biegaj sobie szczęśliwie po niebieskich łąkach [*] Zawsze będziemy Cię kochać.
Onika
pon, 27 sie 2007 - 11:56
Jakieś dwa lata temu mieliśmy zaproszenia na dwa śluby w rodzinie.
W obu kopertach z zaproszeniami znaleźliśmy takie wierszyki :
Gościom nisko sie kłaniamy,
Na wesele zapraszamy,
Będą tańce, pląsy, bale i jedzenia stosy całe.
Wiec sie Nasi Mili stawcie,
O prezenty sie nie martwcie,
By nie stawiać ich na stercie,
Niechaj zmieszczÄ… sie w kopercie.

Poszperałam w internecie i okazuje się że takich wierszyków jest więcej.

Nie byliśmy na tych ślubach, chociaż gdybyśmy mogli być, to młodzi wedle życzenia dostali by kasę, tyle na ile byłoby nas stać.
Jednak jakoś tak dziwnie było taką karteczkę znaleźć.
Onika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 176
Dołączył: sob, 01 kwi 06 - 22:27
Nr użytkownika: 5,454




post pon, 27 sie 2007 - 11:56
Post #34

Jakieś dwa lata temu mieliśmy zaproszenia na dwa śluby w rodzinie.
W obu kopertach z zaproszeniami znaleźliśmy takie wierszyki :
Gościom nisko sie kłaniamy,
Na wesele zapraszamy,
Będą tańce, pląsy, bale i jedzenia stosy całe.
Wiec sie Nasi Mili stawcie,
O prezenty sie nie martwcie,
By nie stawiać ich na stercie,
Niechaj zmieszczÄ… sie w kopercie.

Poszperałam w internecie i okazuje się że takich wierszyków jest więcej.

Nie byliśmy na tych ślubach, chociaż gdybyśmy mogli być, to młodzi wedle życzenia dostali by kasę, tyle na ile byłoby nas stać.
Jednak jakoś tak dziwnie było taką karteczkę znaleźć.


--------------------
PiotruÅ›-15.02.2005
Eliszka
pon, 27 sie 2007 - 21:51
Kiedy wręczaliśmy zaproszenia przed naszym ślubem - początek czerwca tego roku- goście z rodziny przeważnie pytali co chcemy, a skoro pytali to odpowiadaliśmy... i tym sposobem prezenty dostaliśmy w sumie tylko od znajomych, a od rodziny pieniądze, wszyscy wiedzą że mamy dom do wykończenia a powiem szczerze że całej masy prezentów nie mielibyśmy gdzie przechować... Od rodziny powiedzmy dalszej dostaliśmy (jakby się wszyscy umówili) po 400 zł od bliższej przeważnie wieksze kwoty. Ile uzbieraliśmy dowiedzieli się nasi rodzice i rodzeństwo...

Kiedy ja idę na wesele daję tyle na ile mnie stać, jeżeli akurat odczuwam brak pieniędzy (albo idę na drugie wesele w miesiącu...) kupuję prezent bo niezręcznie byłoby mi włożyć do koperty np 150zł ode mnie i męża...
Eliszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,973
Dołączył: wto, 20 lut 07 - 20:02
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 11,277

GG:


post pon, 27 sie 2007 - 21:51
Post #35

Kiedy wręczaliśmy zaproszenia przed naszym ślubem - początek czerwca tego roku- goście z rodziny przeważnie pytali co chcemy, a skoro pytali to odpowiadaliśmy... i tym sposobem prezenty dostaliśmy w sumie tylko od znajomych, a od rodziny pieniądze, wszyscy wiedzą że mamy dom do wykończenia a powiem szczerze że całej masy prezentów nie mielibyśmy gdzie przechować... Od rodziny powiedzmy dalszej dostaliśmy (jakby się wszyscy umówili) po 400 zł od bliższej przeważnie wieksze kwoty. Ile uzbieraliśmy dowiedzieli się nasi rodzice i rodzeństwo...

Kiedy ja idę na wesele daję tyle na ile mnie stać, jeżeli akurat odczuwam brak pieniędzy (albo idę na drugie wesele w miesiącu...) kupuję prezent bo niezręcznie byłoby mi włożyć do koperty np 150zł ode mnie i męża...

--------------------

Eliszka,
Jan Kornel



i Hanna Faustyna

alusiaa
wto, 11 wrz 2007 - 14:27
Myślę,że 300-400 zl jest ok
alusiaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: czw, 06 sty 05 - 00:22
SkÄ…d: Niby-landia
Nr użytkownika: 2,494




post wto, 11 wrz 2007 - 14:27
Post #36

Myślę,że 300-400 zl jest ok

--------------------
user posted image
monte cristo
nie, 16 wrz 2007 - 13:17
w usa daje sie naprawde niskie kwoty okolo 20-50 dolarow
oczywiscie jesli daje sie kase
a jesli chce sie dac prezent
w zaproszeniu jest wykaz sklepow gdzie mlodzi maja liste i tam sie idzie i drukuje lub sciage z neta'

ja w przyszlym roku jade do brata na wesele i smiac mi sie chce jak juz slysze komentarze od familii ciekawe ile od amerykanina dostanie? 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif
monte cristo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 872
Dołączył: sob, 03 wrz 05 - 00:08
Nr użytkownika: 3,584




post nie, 16 wrz 2007 - 13:17
Post #37

w usa daje sie naprawde niskie kwoty okolo 20-50 dolarow
oczywiscie jesli daje sie kase
a jesli chce sie dac prezent
w zaproszeniu jest wykaz sklepow gdzie mlodzi maja liste i tam sie idzie i drukuje lub sciage z neta'

ja w przyszlym roku jade do brata na wesele i smiac mi sie chce jak juz slysze komentarze od familii ciekawe ile od amerykanina dostanie? 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif
Ania1984
pon, 17 wrz 2007 - 18:44
Hej
Nasz slub odbyl sie trzy tygodnie temu impreza.gif icon_biggrin.gif
w odpowiedzi na pytanie zaroszonych gosci co chcielibysmy dostac w prezencie mowilsmy ze 50 zl w kopercie!!!
tak dobrze napisalam 50 zl! i wszycsy wiedzieli o co chodzi:)ale to nie bylo konieczne!
W sumie uzbieralismy 2500 zl!i inne prezenty rowniez!!!
a pieniadze przeznaczymy na remont naszego gniazdka:)
a goscie wsadzai rozne kwoty do kopert:jedni 200,inni 300 a jeden z wujkow nawet 500 zl.kazdy z nich dal tyle na ile bylo go stac i bylo super-wszyscy zadowoleni i my i goscie:)))
Ania1984


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 254
Dołączył: wto, 10 lip 07 - 22:26
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 15,361

GG:


post pon, 17 wrz 2007 - 18:44
Post #38

Hej
Nasz slub odbyl sie trzy tygodnie temu impreza.gif icon_biggrin.gif
w odpowiedzi na pytanie zaroszonych gosci co chcielibysmy dostac w prezencie mowilsmy ze 50 zl w kopercie!!!
tak dobrze napisalam 50 zl! i wszycsy wiedzieli o co chodzi:)ale to nie bylo konieczne!
W sumie uzbieralismy 2500 zl!i inne prezenty rowniez!!!
a pieniadze przeznaczymy na remont naszego gniazdka:)
a goscie wsadzai rozne kwoty do kopert:jedni 200,inni 300 a jeden z wujkow nawet 500 zl.kazdy z nich dal tyle na ile bylo go stac i bylo super-wszyscy zadowoleni i my i goscie:)))

--------------------



Marysieńka


Wikusia
beata_77
piÄ…, 09 lis 2007 - 23:50
CYTAT(Kaszanna @ śro, 22 sie 2007 - 15:06) *
Jak można sobie oficjalnie zażyczyć pieniędzy? icon_eek.gif To mówi się, co się chce? Jakaś niedoinformowana jestem, bo nigdy nikt mi tego w twarz nie powiedział dając zaproszenie icon_wink.gif



To szło jakoś tak

Goście nasi ukochani
My już w domu wszystko mamy
I aby prezentów nie dublować
Dajcie śwince się radować

Jeszcze był taki o "papierku ze znakiem wodnym" ale nie pamiętam
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
SkÄ…d: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post piÄ…, 09 lis 2007 - 23:50
Post #39

CYTAT(Kaszanna @ śro, 22 sie 2007 - 15:06) *
Jak można sobie oficjalnie zażyczyć pieniędzy? icon_eek.gif To mówi się, co się chce? Jakaś niedoinformowana jestem, bo nigdy nikt mi tego w twarz nie powiedział dając zaproszenie icon_wink.gif



To szło jakoś tak

Goście nasi ukochani
My już w domu wszystko mamy
I aby prezentów nie dublować
Dajcie śwince się radować

Jeszcze był taki o "papierku ze znakiem wodnym" ale nie pamiętam

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
użytkownik usunięty

Go??







post sob, 10 lis 2007 - 00:44
Post #40

[post usunięty]
> Jakie kwoty daje siÄ™ teraz w "prezencie" MÅ‚odej Parze?
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 02:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama