Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

furaginum a urofuraginum

, ..... no zgłupiałam ;/
> , ..... no zgÅ‚upiaÅ‚am ;/
shira
pon, 25 mar 2013 - 19:58
Witajcie. kupiłam juniorowi urofuraginum, bo od paru godzin skarży się na ból przy siusianiu. I jakież było moje zdziwienie, gdy w ulotce przeczytałam ' nie podawać dzieciom i młodzieży'
skład jak w furaginie (gdzie dzieciom można podawać) dodatkowo znalazłam 2 rozbieżne ulotki przy urofuraginum. Na jednych piszę że można, na drugiej że nie można podawać dzieciom.
,
można podawać dzieciom


nie można stosować u dzieci i młodzieży

nasuwa mi się tutaj jedno wyjaśnienie. urofuraginum- jest sprzedawany bez recepty i może to dlatego informacje na ulotce są inne. Głupia już jestem, człowiek przewrażliwony i mam teraz dylemat ;/ , no ale jak to jest ten sam lek to chyba mogę podać go 5 latkowi ? dawkowanie jest 5-7mg na kg mc. Czyli mi wychodzi 1 tabletka 2x dziennie . lekarza dzisiaj juz nie załatwię a dziecko cierpi icon_sad.gif
shira


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,430
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 19:46
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 11,409

GG:


post pon, 25 mar 2013 - 19:58
Post #1

Witajcie. kupiłam juniorowi urofuraginum, bo od paru godzin skarży się na ból przy siusianiu. I jakież było moje zdziwienie, gdy w ulotce przeczytałam ' nie podawać dzieciom i młodzieży'
skład jak w furaginie (gdzie dzieciom można podawać) dodatkowo znalazłam 2 rozbieżne ulotki przy urofuraginum. Na jednych piszę że można, na drugiej że nie można podawać dzieciom.
,
można podawać dzieciom


nie można stosować u dzieci i młodzieży

nasuwa mi się tutaj jedno wyjaśnienie. urofuraginum- jest sprzedawany bez recepty i może to dlatego informacje na ulotce są inne. Głupia już jestem, człowiek przewrażliwony i mam teraz dylemat ;/ , no ale jak to jest ten sam lek to chyba mogę podać go 5 latkowi ? dawkowanie jest 5-7mg na kg mc. Czyli mi wychodzi 1 tabletka 2x dziennie . lekarza dzisiaj juz nie załatwię a dziecko cierpi icon_sad.gif

--------------------


Kacper



------mój blog------ zaproszenia i podziękowania dla gości
Gaja
pon, 25 mar 2013 - 20:09
Z tego co wiem, to skład jest ten sam. Tylko inny producent.

Ale nie pomogę, czy można podawać 5-cio latkowi, i ile...

Może w związku z faktem, że urofuraginum jest bez recepty, to producent zabezpiecza się na zapas?

edit:
Znalazłam coś takiego
https://www.urpl.gov.pl/system/drugs/pn/cha...0ostateczna.pdf

Ten post edytował Gaja pon, 25 mar 2013 - 20:13
Gaja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,200
Dołączył: wto, 20 lip 04 - 20:33
SkÄ…d: ... gdzieÅ› w Puszczy Kampinoskiej
Nr użytkownika: 1,946




post pon, 25 mar 2013 - 20:09
Post #2

Z tego co wiem, to skład jest ten sam. Tylko inny producent.

Ale nie pomogę, czy można podawać 5-cio latkowi, i ile...

Może w związku z faktem, że urofuraginum jest bez recepty, to producent zabezpiecza się na zapas?

edit:
Znalazłam coś takiego
https://www.urpl.gov.pl/system/drugs/pn/cha...0ostateczna.pdf

--------------------
Kasia i Michał (03.03.2005.)
anita
pon, 25 mar 2013 - 22:27
ja myślę że to chodzi o to, że producent się zabezpiecza. Skład dokładnie ten sam, a z tego co wiem furaginum dzieciom się podaje. Swoją drogą potwornie mnie wkurza różnica w cenie, cieszy, że nareszcie można kupić furagin bez recepty w awaryjnych sytuacjach.
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post pon, 25 mar 2013 - 22:27
Post #3

ja myślę że to chodzi o to, że producent się zabezpiecza. Skład dokładnie ten sam, a z tego co wiem furaginum dzieciom się podaje. Swoją drogą potwornie mnie wkurza różnica w cenie, cieszy, że nareszcie można kupić furagin bez recepty w awaryjnych sytuacjach.
Fragosia
wto, 26 mar 2013 - 09:15
Z tego co czytałam, to producent urofuraginy zabezpiecza się ...
Skład ten sam co furagina.
Fragosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,876
Dołączył: pią, 23 cze 06 - 12:27
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,387

GG:


post wto, 26 mar 2013 - 09:15
Post #4

Z tego co czytałam, to producent urofuraginy zabezpiecza się ...
Skład ten sam co furagina.

--------------------
Mama Asi 20.11.2003 i Arusia 06.09.2001
Aneczka
wto, 26 mar 2013 - 09:16
Na dany lek może nie być rejestracji dla dzieci - inne koszty dla firmy, inne badania, może im się dla danego preparatu nie opłacać. Nawet jeśli wiadomo, że sama substancja dziecku nie szkodzi.
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post wto, 26 mar 2013 - 09:16
Post #5

Na dany lek może nie być rejestracji dla dzieci - inne koszty dla firmy, inne badania, może im się dla danego preparatu nie opłacać. Nawet jeśli wiadomo, że sama substancja dziecku nie szkodzi.


--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
jaAga*
wto, 26 mar 2013 - 09:18
Miałam kiedyś ten sam dylemat i też myślę, że to tylko kwestia zabezpieczenia się producenta leków. Ja podałam dziecku.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post wto, 26 mar 2013 - 09:18
Post #6

Miałam kiedyś ten sam dylemat i też myślę, że to tylko kwestia zabezpieczenia się producenta leków. Ja podałam dziecku.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
shira
wto, 26 mar 2013 - 12:02
Byłam dzisiaj w aptece i pani powiedziała, że to jest dokładnie jedno i to samo. Różnica tylko w nazwie.

A co mnie jeszcze zdziwiło u pediatry. Przepisała małemu furagin i powiedziała że teraz jest 100% płatny normalnie bez recepty, bo żeby dostać ten lek na receptę (czyli z duuuuuużą zniżką) musi być zrobiony posiew moczu czyli potwierdzone zapalenie pęcherza. Nie ma co - Polak potrafi ;/

Ten post edytował shira wto, 26 mar 2013 - 12:03
shira


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,430
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 19:46
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 11,409

GG:


post wto, 26 mar 2013 - 12:02
Post #7

Byłam dzisiaj w aptece i pani powiedziała, że to jest dokładnie jedno i to samo. Różnica tylko w nazwie.

A co mnie jeszcze zdziwiło u pediatry. Przepisała małemu furagin i powiedziała że teraz jest 100% płatny normalnie bez recepty, bo żeby dostać ten lek na receptę (czyli z duuuuuużą zniżką) musi być zrobiony posiew moczu czyli potwierdzone zapalenie pęcherza. Nie ma co - Polak potrafi ;/

--------------------


Kacper



------mój blog------ zaproszenia i podziękowania dla gości
Ewelinek
wto, 26 mar 2013 - 13:21
CYTAT(shira @ Tue, 26 Mar 2013 - 12:02) *
Byłam dzisiaj w aptece i pani powiedziała, że to jest dokładnie jedno i to samo. Różnica tylko w nazwie.

A co mnie jeszcze zdziwiło u pediatry. Przepisała małemu furagin i powiedziała że teraz jest 100% płatny normalnie bez recepty, bo żeby dostać ten lek na receptę (czyli z duuuuuużą zniżką) musi być zrobiony posiew moczu czyli potwierdzone zapalenie pęcherza. Nie ma co - Polak potrafi ;/



to albo Pani dr chciała Cię zbyć albo nie bardzo wie jakie są ceny, albo mają jakieś swoje przepisy, których Pani się mocno trzyma - w tym wypadku mocno na wyrost... Furagina na receptę, nawet 100% płatna kosztuje ok 4-7zł (zależy od producenta i apteki)

UroFuraginÄ™ produkuje ten sam producent co jednÄ… z Furagin na receptÄ™.

Ten post edytował Ewelinek wto, 26 mar 2013 - 13:21
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post wto, 26 mar 2013 - 13:21
Post #8

CYTAT(shira @ Tue, 26 Mar 2013 - 12:02) *
Byłam dzisiaj w aptece i pani powiedziała, że to jest dokładnie jedno i to samo. Różnica tylko w nazwie.

A co mnie jeszcze zdziwiło u pediatry. Przepisała małemu furagin i powiedziała że teraz jest 100% płatny normalnie bez recepty, bo żeby dostać ten lek na receptę (czyli z duuuuuużą zniżką) musi być zrobiony posiew moczu czyli potwierdzone zapalenie pęcherza. Nie ma co - Polak potrafi ;/



to albo Pani dr chciała Cię zbyć albo nie bardzo wie jakie są ceny, albo mają jakieś swoje przepisy, których Pani się mocno trzyma - w tym wypadku mocno na wyrost... Furagina na receptę, nawet 100% płatna kosztuje ok 4-7zł (zależy od producenta i apteki)

UroFuraginÄ™ produkuje ten sam producent co jednÄ… z Furagin na receptÄ™.
malgog
wto, 26 mar 2013 - 14:58
urofuragin robi także furorę za granicą
w każdej paczce do Włoch wysyłam koleżance po kilka opakowań...znajomy lekarz odmówił wystawiania recepty twierdząc, że bez badań nie może wypisać
malgog


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,852
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 18:44
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,202




post wto, 26 mar 2013 - 14:58
Post #9

urofuragin robi także furorę za granicą
w każdej paczce do Włoch wysyłam koleżance po kilka opakowań...znajomy lekarz odmówił wystawiania recepty twierdząc, że bez badań nie może wypisać


--------------------
user posted image
user posted image
> furaginum a urofuraginum, ..... no zgÅ‚upiaÅ‚am ;/
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 23:30
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama