Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

jaki kot

, może rasowiec
> , może rasowiec
justin
śro, 13 sty 2010 - 21:46
zastanawiamy się nad przyjęciem do domu kotka.
StÄ…d moje pytanie.
Czy sa jakies rasy polecane szczególnie dzieciom, typowo domowe, przytulaśne, spokojne. Czy lepiej kotkę czy kocura. Wiem, że są tutaj "kociary" i liczę, że się odezwiecie, bo macie praktykę.
Dziękuję i czekam.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post śro, 13 sty 2010 - 21:46
Post #1

zastanawiamy się nad przyjęciem do domu kotka.
StÄ…d moje pytanie.
Czy sa jakies rasy polecane szczególnie dzieciom, typowo domowe, przytulaśne, spokojne. Czy lepiej kotkę czy kocura. Wiem, że są tutaj "kociary" i liczę, że się odezwiecie, bo macie praktykę.
Dziękuję i czekam.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 14 sty 2010 - 08:44
Post #2

justin, ja całe życie miałam w domu kocie kundle. Fantastyczne. Jeden rudy, cudowny charakter, niestety nie znał naszych dzieci. Jeden mieszanka persa i sjamki - niebieski. Piękny kot o nieprawdopodobnym charakterze! Wspaniałe, kochane zwierzę. Julia wyczyniała z nim prawdziwe brewerie, kot NIGDY nie zrobił jej krzywdy! I kolejny dachowiec, zgarnięty z ulicy, po tragicznych przejściach. On NIGDY nie ufał ludziom. Mnie i mamie pozwalał się dotykać i dbać o siebie, reszcie nie wolno było nawet się do niego zbliżać.

Osobiście, jeśli teraz miałabym możliwość posiadania kota, próbowałabym ragdoll-a. Jestem absolutnie zakochana w tej rasie! W jej łagodności, subtelności, bezgranicznym zaufaniu do ludzi. Niemniej jednak taki kot to spora inwestycja i trzeba być tego świadomym. Znam też kilka kotów syberyjskich, cudowne zwierza.
skanna
czw, 14 sty 2010 - 08:50
Ja może nie powinnam się wypowiadać, bo zasadniczo kotów nie lubię. Ale może to jest właśnie dobra rekomendacja dla brytyjczyków, bo w tych jestem niemalże zakochana - są urocze i z tego co mówią nasi znajomi, którzy właśnie kupili drugiego, wyjątkowo przyjazne dzieciom. Gdybym kiedyś upadła na głowę i jednak zdecydowała się na kota, to jedynie brytyjczyk wchodziłby w grę.

skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 14 sty 2010 - 08:50
Post #3

Ja może nie powinnam się wypowiadać, bo zasadniczo kotów nie lubię. Ale może to jest właśnie dobra rekomendacja dla brytyjczyków, bo w tych jestem niemalże zakochana - są urocze i z tego co mówią nasi znajomi, którzy właśnie kupili drugiego, wyjątkowo przyjazne dzieciom. Gdybym kiedyś upadła na głowę i jednak zdecydowała się na kota, to jedynie brytyjczyk wchodziłby w grę.



--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Dirty Diana
czw, 14 sty 2010 - 11:42
Moi znajomi mają małą dziewczynkę i persa. Ich mama właśnie persy hoduje i mówi, że są idealne.
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post czw, 14 sty 2010 - 11:42
Post #4

Moi znajomi mają małą dziewczynkę i persa. Ich mama właśnie persy hoduje i mówi, że są idealne.

--------------------
Lutnia
czw, 14 sty 2010 - 11:49
CYTAT(skanna @ Thu, 14 Jan 2010 - 10:50) *
Ja może nie powinnam się wypowiadać, bo zasadniczo kotów nie lubię. Ale może to jest właśnie dobra rekomendacja dla brytyjczyków, bo w tych jestem niemalże zakochana - są urocze i z tego co mówią nasi znajomi, którzy właśnie kupili drugiego, wyjątkowo przyjazne dzieciom. Gdybym kiedyś upadła na głowę i jednak zdecydowała się na kota, to jedynie brytyjczyk wchodziłby w grę.



Dokładnie - brytole icon_smile.gif

spokojne, zrównoważone, choć kocie.

Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post czw, 14 sty 2010 - 11:49
Post #5

CYTAT(skanna @ Thu, 14 Jan 2010 - 10:50) *
Ja może nie powinnam się wypowiadać, bo zasadniczo kotów nie lubię. Ale może to jest właśnie dobra rekomendacja dla brytyjczyków, bo w tych jestem niemalże zakochana - są urocze i z tego co mówią nasi znajomi, którzy właśnie kupili drugiego, wyjątkowo przyjazne dzieciom. Gdybym kiedyś upadła na głowę i jednak zdecydowała się na kota, to jedynie brytyjczyk wchodziłby w grę.



Dokładnie - brytole icon_smile.gif

spokojne, zrównoważone, choć kocie.



--------------------
grzałka
czw, 14 sty 2010 - 15:09
persy są idealne dla dzieci, chociaż my preferujemy dachowce
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 14 sty 2010 - 15:09
Post #6

persy są idealne dla dzieci, chociaż my preferujemy dachowce

--------------------
monte
czw, 14 sty 2010 - 18:04
CYTAT(grzałka @ Thu, 14 Jan 2010 - 15:09) *
persy są idealne dla dzieci, chociaż my preferujemy dachowce

Persy dla dzieci może i tak. Gorzej dla tych, którzy będą je pielęgnować. icon_wink.gif
Tak na serio, to biorąc pod uwagę każdego długowłosego kota (czy nawet półdługowłosego jak ragdoll) trzeba założyć naprawdę trochę czasu na codzienną pielęgnację.

Jeśli dachowca, to lepiej ciut starszego niż malutkie kocię, wtedy można lepiej przewidzieć jaki będzie miał charakter, czy np. dobrze dogada się z dziećmi. My mieliśmy dwie kotki, siostry z jednego miotu, razem wzięte, razem wychowywane, prawie nie do odróżnienia z wyglądu, a tak kompletnie różne w zachowaniach, temperamencie, charakterze, że aż trudno było uwierzyć.

EDIT: i dla mnie absolutnie i wyłącznie tylko kotki nie kocury. I tak raczej nie będziecie prowadzić hodowli więc powinny być wysterylizowane.

Ten post edytował monte czw, 14 sty 2010 - 18:11
monte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,789
Dołączył: wto, 13 cze 06 - 19:09
Nr użytkownika: 6,254




post czw, 14 sty 2010 - 18:04
Post #7

CYTAT(grzałka @ Thu, 14 Jan 2010 - 15:09) *
persy są idealne dla dzieci, chociaż my preferujemy dachowce

Persy dla dzieci może i tak. Gorzej dla tych, którzy będą je pielęgnować. icon_wink.gif
Tak na serio, to biorąc pod uwagę każdego długowłosego kota (czy nawet półdługowłosego jak ragdoll) trzeba założyć naprawdę trochę czasu na codzienną pielęgnację.

Jeśli dachowca, to lepiej ciut starszego niż malutkie kocię, wtedy można lepiej przewidzieć jaki będzie miał charakter, czy np. dobrze dogada się z dziećmi. My mieliśmy dwie kotki, siostry z jednego miotu, razem wzięte, razem wychowywane, prawie nie do odróżnienia z wyglądu, a tak kompletnie różne w zachowaniach, temperamencie, charakterze, że aż trudno było uwierzyć.

EDIT: i dla mnie absolutnie i wyłącznie tylko kotki nie kocury. I tak raczej nie będziecie prowadzić hodowli więc powinny być wysterylizowane.

--------------------
Villi
czw, 14 sty 2010 - 18:26
Monte icon_biggrin.gif A ja właśnie chciałam napisać, że wyłącznie kocury, nie kotki icon_biggrin.gif Koniecznie kastrowane rzecz jasna. Miałam i kotki i kocury, obecnie mam dwóch chłopaków i jedną pannę i to kocurki są najbardziej przymilne, miziaste i proludzkie.
Tak, że nie ma reguły. Ale zgadzam się że najlepiej brać nie maleństwo, ale takiego choćby półrocznego. I szeptem dodam, że w dwupaku, najlepiej w dwupaku icon_biggrin.gif

edit: A jeśli chodzi o rasowe, mnie zachwycają brytyjczyki właśnie. Persów nie polecam. Huk roboty z sierścią i oczami, które łzawią.

Ten post edytował Villi czw, 14 sty 2010 - 18:27
Villi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,630
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 12:07
Nr użytkownika: 630

GG:


post czw, 14 sty 2010 - 18:26
Post #8

Monte icon_biggrin.gif A ja właśnie chciałam napisać, że wyłącznie kocury, nie kotki icon_biggrin.gif Koniecznie kastrowane rzecz jasna. Miałam i kotki i kocury, obecnie mam dwóch chłopaków i jedną pannę i to kocurki są najbardziej przymilne, miziaste i proludzkie.
Tak, że nie ma reguły. Ale zgadzam się że najlepiej brać nie maleństwo, ale takiego choćby półrocznego. I szeptem dodam, że w dwupaku, najlepiej w dwupaku icon_biggrin.gif

edit: A jeśli chodzi o rasowe, mnie zachwycają brytyjczyki właśnie. Persów nie polecam. Huk roboty z sierścią i oczami, które łzawią.

--------------------
If you can't be a good example -- then you'll just have to be a horrible warning.
grzałka
czw, 14 sty 2010 - 18:50
o persach pisałam raczej w sensie charakteru- łagodne, nie drapią, pozwalają ze sobą robić wszystko, takie poduchy, a że roboty sporo to inna sprawa

my mieliśmy i kotki i kota (wykastrowanego) i oprócz jednej kotki wszystkie się sprawdziły z dziećmi, chociaż najbardziej towarzyski i "psi" był kot właśnie, ale nasz obecna kotka ma szansę go pobić (młoda jeszcze i dopiero się rozkręca)
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 14 sty 2010 - 18:50
Post #9

o persach pisałam raczej w sensie charakteru- łagodne, nie drapią, pozwalają ze sobą robić wszystko, takie poduchy, a że roboty sporo to inna sprawa

my mieliśmy i kotki i kota (wykastrowanego) i oprócz jednej kotki wszystkie się sprawdziły z dziećmi, chociaż najbardziej towarzyski i "psi" był kot właśnie, ale nasz obecna kotka ma szansę go pobić (młoda jeszcze i dopiero się rozkręca)

--------------------
Tigerek
czw, 14 sty 2010 - 21:02
Ja zakochałam się w norwegu u znajomych. Zaletą kociaka jest to, że nie ma sierści, ale włosy = nie uczula icon_smile.gif
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post czw, 14 sty 2010 - 21:02
Post #10

Ja zakochałam się w norwegu u znajomych. Zaletą kociaka jest to, że nie ma sierści, ale włosy = nie uczula icon_smile.gif

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
Lutnia
czw, 14 sty 2010 - 21:14
CYTAT(Tigerek @ Thu, 14 Jan 2010 - 23:02) *
Ja zakochałam się w norwegu u znajomych. Zaletą kociaka jest to, że nie ma sierści, ale włosy = nie uczula icon_smile.gif


Niekoniecznie. Uczulać może np. ślina kota.

Nie ma kotów, które na 100%vnie uczulają.
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post czw, 14 sty 2010 - 21:14
Post #11

CYTAT(Tigerek @ Thu, 14 Jan 2010 - 23:02) *
Ja zakochałam się w norwegu u znajomych. Zaletą kociaka jest to, że nie ma sierści, ale włosy = nie uczula icon_smile.gif


Niekoniecznie. Uczulać może np. ślina kota.

Nie ma kotów, które na 100%vnie uczulają.

--------------------
monte
piÄ…, 15 sty 2010 - 01:13
CYTAT(Villi @ Thu, 14 Jan 2010 - 18:26) *
Monte icon_biggrin.gif A ja właśnie chciałam napisać, że wyłącznie kocury, nie kotki icon_biggrin.gif

Villi, czy mi się wydaje, czy Ty masz dom pełen facetów? Bo ja jednak zdecydowany babiniec. icon_lol.gif

Tigerku, Lutnia ma rację. Mit związany z alergią na koty najczęściej łączy uczulenie z sierścią, a to nieprawda! Większość alergenów to białka (enzymy) zawarte w ślinie, pocie, łoju, moczu, naskórku, itp.
Także bardzo ostrożnie trzeba polecać "nieuczulające" koty.
monte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,789
Dołączył: wto, 13 cze 06 - 19:09
Nr użytkownika: 6,254




post piÄ…, 15 sty 2010 - 01:13
Post #12

CYTAT(Villi @ Thu, 14 Jan 2010 - 18:26) *
Monte icon_biggrin.gif A ja właśnie chciałam napisać, że wyłącznie kocury, nie kotki icon_biggrin.gif

Villi, czy mi się wydaje, czy Ty masz dom pełen facetów? Bo ja jednak zdecydowany babiniec. icon_lol.gif

Tigerku, Lutnia ma rację. Mit związany z alergią na koty najczęściej łączy uczulenie z sierścią, a to nieprawda! Większość alergenów to białka (enzymy) zawarte w ślinie, pocie, łoju, moczu, naskórku, itp.
Także bardzo ostrożnie trzeba polecać "nieuczulające" koty.

--------------------
pirania
piÄ…, 15 sty 2010 - 06:46
Jesli chodzi o pielegnacie persow- to ja swojego czesze raz na tydzien jak mi sie przypomni a jak mi sie nie przypomni to nie czesze. Kot wyladowal u nas z interwencji, sama bym takiego klaczka nigdy nie wziela ale jak juz wzielam- kwestie pielegnacyjne olewam. W lecie czeszcze czesciej bo strasznie mi sie zwierze filcuje, zima rzadziej i wycinam koltuny, poza tym podcinam mu te kryzy i wyglada zazwyczaj jak zie przycieta szczotka.

Natomiast charakter ma faktycznie swietny, jak na kota jest starsznie kontaktowy, nie boi sie dzieci ani obcych, jest tak lagodny ze mnie wkurza....
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post piÄ…, 15 sty 2010 - 06:46
Post #13

Jesli chodzi o pielegnacie persow- to ja swojego czesze raz na tydzien jak mi sie przypomni a jak mi sie nie przypomni to nie czesze. Kot wyladowal u nas z interwencji, sama bym takiego klaczka nigdy nie wziela ale jak juz wzielam- kwestie pielegnacyjne olewam. W lecie czeszcze czesciej bo strasznie mi sie zwierze filcuje, zima rzadziej i wycinam koltuny, poza tym podcinam mu te kryzy i wyglada zazwyczaj jak zie przycieta szczotka.

Natomiast charakter ma faktycznie swietny, jak na kota jest starsznie kontaktowy, nie boi sie dzieci ani obcych, jest tak lagodny ze mnie wkurza....

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

justin
piÄ…, 15 sty 2010 - 08:04
czy w schroniskach można znaleźć koty rasowe i czy warto brać takiego kota? Czy jesli się decyduję to lepiej kupić prosto od hodowcy?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post piÄ…, 15 sty 2010 - 08:04
Post #14

czy w schroniskach można znaleźć koty rasowe i czy warto brać takiego kota? Czy jesli się decyduję to lepiej kupić prosto od hodowcy?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Użytkownik usunięty

Go??







post piÄ…, 15 sty 2010 - 08:37
Post #15

CYTAT(justin @ Fri, 15 Jan 2010 - 08:04) *
czy w schroniskach można znaleźć koty rasowe i czy warto brać takiego kota? Czy jesli się decyduję to lepiej kupić prosto od hodowcy?


Trudno mi powiedzieć, jak często do schroniska trafiają rasowe zwierzęta. Wydaje mi się, że trudno liczyć na to, że trafisz w schornie na kota wymarzonej rasy... Jeśli chcesz kota rasowego, to tylko i wyłącznie od hodowcy i tylko i wyłącznie z rodowodem. Bo zwierzę rasowe to zwierzę z udokumentowanym pochodzeniem. O pseudohodowcach wolę się nie wypowiadać 21.gif

Justin, hodowcy kotów mają zwyczaj sprzedawać o wiele taniej koty "na kolanka". Rodowód takiego kota dostajesz wówczas dopiero po kastracji/sterylizacji zwierzęcia, ale płacisz za nie o wiele mniej, niż za kota na wystawy. Zdecyduj się na konkretną rasę, potem poszukaj hodowli i pisz do nich. Najlepiej przejedź się jeszcze, zobacz te koty na żywo i upewnij się, że to jest właśnie to, czego tygryski pragną najbardziej icon_wink.gif
Mika
piÄ…, 15 sty 2010 - 09:28
CYTAT(Tigerek @ Thu, 14 Jan 2010 - 21:02) *
Zaletą kociaka jest to, że nie ma sierści, ale włosy = nie uczula icon_smile.gif


uczula nie sierść tylko naskórek,ślina którzedostają się na koci włos stąd obegowa opinia "uczulenie na sierść kota" icon_wink.gif

u nas kot jest
pomimo mojej alergii i potwierdzonej testami u dzieci (choć tylko Ola ma objawy-takie jak ja)
ale mam Przyjaciółkę której syn nagle dostał tak ciężkiej alergii,że w ciągu kilku sekund puchnie i się dusi choć wcześniej trzykrotnie testy na kota robione miał i nic nie wyszło,uczulił się mając 10 lat icon_neutral.gif

co do kociej płci icon_wink.gif to never kota -miałam 3 i każdy był nienormlany icon_lol.gif teraz mam kotkę-damę której odbija tylko po naszej prowokacji
dwa- przed sterylizacjÄ…/kastracjÄ… kotka w rui jest "przyjemniejsza" w obyciu jak "trykajÄ…y" po wszystkim kot
we wszystkich domach gdzie były koty było czuć ich obecność,tam gdzie były kotki tego charakterystycznego aromatu nie było czuć icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post piÄ…, 15 sty 2010 - 09:28
Post #16

CYTAT(Tigerek @ Thu, 14 Jan 2010 - 21:02) *
Zaletą kociaka jest to, że nie ma sierści, ale włosy = nie uczula icon_smile.gif


uczula nie sierść tylko naskórek,ślina którzedostają się na koci włos stąd obegowa opinia "uczulenie na sierść kota" icon_wink.gif

u nas kot jest
pomimo mojej alergii i potwierdzonej testami u dzieci (choć tylko Ola ma objawy-takie jak ja)
ale mam Przyjaciółkę której syn nagle dostał tak ciężkiej alergii,że w ciągu kilku sekund puchnie i się dusi choć wcześniej trzykrotnie testy na kota robione miał i nic nie wyszło,uczulił się mając 10 lat icon_neutral.gif

co do kociej płci icon_wink.gif to never kota -miałam 3 i każdy był nienormlany icon_lol.gif teraz mam kotkę-damę której odbija tylko po naszej prowokacji
dwa- przed sterylizacjÄ…/kastracjÄ… kotka w rui jest "przyjemniejsza" w obyciu jak "trykajÄ…y" po wszystkim kot
we wszystkich domach gdzie były koty było czuć ich obecność,tam gdzie były kotki tego charakterystycznego aromatu nie było czuć icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Użytkownik usunięty

Go??







post piÄ…, 15 sty 2010 - 09:55
Post #17

CYTAT(Mika @ Fri, 15 Jan 2010 - 09:28) *
dwa- przed sterylizacjÄ…/kastracjÄ… kotka w rui jest "przyjemniejsza" w obyciu jak "trykajÄ…y" po wszystkim kot
we wszystkich domach gdzie były koty było czuć ich obecność,tam gdzie były kotki tego charakterystycznego aromatu nie było czuć icon_wink.gif


Zaraz, zaraz... Miałam trzy kocury, wszystkie kastrowane, NIGDY nie widziałam, jak kot "tryka"! Podważam więc Teorię. O zapachu także, dwa moje koty wspaniale załatwiały się do kuwety, natomiast trzeci sikał, ale był źle wykastrowany, więc to partactwo lekarza, a nie "wina" kota i jego charakteru.
Doruśka
piÄ…, 15 sty 2010 - 10:20
co do zakupu kota rasowego rasowy = rodowodowy. małe sznase na choroby genetyczne

ja oczywiscie polecam Cornish rexy icon_smile.gif moje dwa kocurki (jeden kastrat) pozwalaja robić ze soba wszystko- zatem rola rodziców, zeby pilnowac ,zeby dziecko nie przesadziło. moje koty chodzą w koralach, jeżdzą w wózku dla lalek, są braciszkami icon_wink.gif jeden służy do usypiania - zasypia dziecko , kot ma wolne icon_smile.gif
minus: koty pieszczochy, ładuja sie na ręce ciagle , nie koniecznie jak my mamy ochotę, albo ładuja sie oba.
niestety również, one uzależniaja i własnie czekamy na 3 kota tej rasy icon_smile.gif tym razem kotkę .a no i drogie są , ale nie załuję i nie pamiętam żadnej z wydanych na nie złotówek,

z zalet: maja króciutki podszerstek, pieknie falowany, nie gubia włosów i ja nie jestem na nie uczulona!!! na inne reagowałam dusznosciami.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post piÄ…, 15 sty 2010 - 10:20
Post #18

co do zakupu kota rasowego rasowy = rodowodowy. małe sznase na choroby genetyczne

ja oczywiscie polecam Cornish rexy icon_smile.gif moje dwa kocurki (jeden kastrat) pozwalaja robić ze soba wszystko- zatem rola rodziców, zeby pilnowac ,zeby dziecko nie przesadziło. moje koty chodzą w koralach, jeżdzą w wózku dla lalek, są braciszkami icon_wink.gif jeden służy do usypiania - zasypia dziecko , kot ma wolne icon_smile.gif
minus: koty pieszczochy, ładuja sie na ręce ciagle , nie koniecznie jak my mamy ochotę, albo ładuja sie oba.
niestety również, one uzależniaja i własnie czekamy na 3 kota tej rasy icon_smile.gif tym razem kotkę .a no i drogie są , ale nie załuję i nie pamiętam żadnej z wydanych na nie złotówek,

z zalet: maja króciutki podszerstek, pieknie falowany, nie gubia włosów i ja nie jestem na nie uczulona!!! na inne reagowałam dusznosciami.
Mika
piÄ…, 15 sty 2010 - 10:38
CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 15 Jan 2010 - 09:55) *
Zaraz, zaraz... Miałam trzy kocury, wszystkie kastrowane, NIGDY nie widziałam, jak kot "tryka"! Podważam więc Teorię. O zapachu także, dwa moje koty wspaniale załatwiały się do kuwety, natomiast trzeci sikał, ale był źle wykastrowany, więc to partactwo lekarza, a nie "wina" kota i jego charakteru.


[użytkownik x],czytaj ze zrozumieniem -napisałam PRZED kastracją
wszystkie 3 jakie miałam w ten sposób znaczyły teren,większość kotów (samców)tak robi -zapach jest tak charakterystyczny,że idąc ulicą wiem na którym podwórku koty grasują
znałam kotkę która wczasie rui sikała po łóżkach i w buty i choć moja tego nie robia nie podważam,że przed zabiegiem koty/kotki tak robią,a nie znam kota który nie znaczy terenu icon_wink.gif
tak samo jeśli chodzi o charakter -PRZED sterylizacją kotom bardziej odbija -po zabiegach z reguły robią się spokojniejsze,bardziej przywiązane do domu (te które wychodzą)

i zapomnałam jeszcze o czymś
kastrowane koty mają częściej komplikacje po zabiegu (kamienie) i muszą mieć specjalną karmę dla kastratów - jednego kota musiałam z tego powod uśpić,bo nikt mi o tym nie powiedział i kot 3 narkozy przy usuwaniu kamieni nie wytrzymał-stąd moja podwójna (po trykaniu) niechęć do płci męskiej
z kotkami jest łatwiej -mogą jeść normalną karmę tylko trzeba pilnować żeby się nie zapasły icon_wink.gif

i nie są to moje wymysły tylko opinie weterynarzy icon_wink.gif

Ten post edytował Mika pią, 15 sty 2010 - 10:48
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post piÄ…, 15 sty 2010 - 10:38
Post #19

CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 15 Jan 2010 - 09:55) *
Zaraz, zaraz... Miałam trzy kocury, wszystkie kastrowane, NIGDY nie widziałam, jak kot "tryka"! Podważam więc Teorię. O zapachu także, dwa moje koty wspaniale załatwiały się do kuwety, natomiast trzeci sikał, ale był źle wykastrowany, więc to partactwo lekarza, a nie "wina" kota i jego charakteru.


[użytkownik x],czytaj ze zrozumieniem -napisałam PRZED kastracją
wszystkie 3 jakie miałam w ten sposób znaczyły teren,większość kotów (samców)tak robi -zapach jest tak charakterystyczny,że idąc ulicą wiem na którym podwórku koty grasują
znałam kotkę która wczasie rui sikała po łóżkach i w buty i choć moja tego nie robia nie podważam,że przed zabiegiem koty/kotki tak robią,a nie znam kota który nie znaczy terenu icon_wink.gif
tak samo jeśli chodzi o charakter -PRZED sterylizacją kotom bardziej odbija -po zabiegach z reguły robią się spokojniejsze,bardziej przywiązane do domu (te które wychodzą)

i zapomnałam jeszcze o czymś
kastrowane koty mają częściej komplikacje po zabiegu (kamienie) i muszą mieć specjalną karmę dla kastratów - jednego kota musiałam z tego powod uśpić,bo nikt mi o tym nie powiedział i kot 3 narkozy przy usuwaniu kamieni nie wytrzymał-stąd moja podwójna (po trykaniu) niechęć do płci męskiej
z kotkami jest łatwiej -mogą jeść normalną karmę tylko trzeba pilnować żeby się nie zapasły icon_wink.gif

i nie są to moje wymysły tylko opinie weterynarzy icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Użytkownik usunięty

Go??







post piÄ…, 15 sty 2010 - 10:55
Post #20

Mika, czytaj ze zrozumieniem. Napisałam - miałam trzy kocury, żaden nie trykał. Nie wiem, czy wiesz, ale koty kastruje się ZANIM dojrzeją płciowo, ZANIM zaczną obsikiwać teren. Jak już zaczną - kastrowane też będą sikać z dużym prawdopodobieństwem. Skoro miałam trzy kocury i nie wiem, jak wygląda trykający kot, to znaczy, że nie wszystkie trykają. Nawet przed kastracją.
> jaki kot, może rasowiec
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 22:23
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama