Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

grzybica u dziecka od kota,pomocy

> 
ania...
czw, 28 sty 2010 - 13:18
32.gif 32.gif witam mam taki problem byłam z 3 letnią córką nad morzem w pazdzierniku zeby nawdychała sie jodu,tam gdzie mieszkalismy były koty,córka codziennie bawiła sie z nmi. Po powrocie do domu cos jej sie zrobiło na czole-poszłam do Dermatologa i zdaniem lekarza to grzygica własnie od kota skierowała córke na badania które trwały 4 tyg. oraz przepisała masc ''batrafen'' i tabletki ''lamisil 125''po jednej dawce leku Nikola dostała silnej biegunki odstawiłam tabletki (mascią smaruje cały czas ) i poszłam z dzieckiem ponownie do lekarza ,Pani odesłała mnie do innego dermatologa,
Badania robiłam w szpitalu Bieganskiego , własnie tam nas odesłamo
gdy poszłam na wizyte po 4 tyg,okazało sie ze wyniki zagineły pani doktor kazała nadal snarowac masczą 3tyg, puzniej zrobic tydzien przerwy i znowu zrobic badania (na drugie badanie czekany),masc pomaga ale nie na tyle zeby to wyleczyc na dodatek dzisaj zauważyłam następnom plamke blisko tamtej tyle ze we włosach niewiem czy to jest to samo ale na to wygląda jestem załamana nie wiem co robic zeby to wyleczyc walczymy z tym trzeci miesiąc i nic. Może powinnam udac sie do innego detmatologa
zapomniałam dodac ze Nikola teraz nie na kontaktu ze zwieżętami
prosze o pomoc bo niewiem co robic ?????? 32.gif

Ten post edytował ania... czw, 28 sty 2010 - 13:22
ania...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: czw, 28 sty 10 - 12:15
Nr użytkownika: 31,327




post czw, 28 sty 2010 - 13:18
Post #1

32.gif 32.gif witam mam taki problem byłam z 3 letnią córką nad morzem w pazdzierniku zeby nawdychała sie jodu,tam gdzie mieszkalismy były koty,córka codziennie bawiła sie z nmi. Po powrocie do domu cos jej sie zrobiło na czole-poszłam do Dermatologa i zdaniem lekarza to grzygica własnie od kota skierowała córke na badania które trwały 4 tyg. oraz przepisała masc ''batrafen'' i tabletki ''lamisil 125''po jednej dawce leku Nikola dostała silnej biegunki odstawiłam tabletki (mascią smaruje cały czas ) i poszłam z dzieckiem ponownie do lekarza ,Pani odesłała mnie do innego dermatologa,
Badania robiłam w szpitalu Bieganskiego , własnie tam nas odesłamo
gdy poszłam na wizyte po 4 tyg,okazało sie ze wyniki zagineły pani doktor kazała nadal snarowac masczą 3tyg, puzniej zrobic tydzien przerwy i znowu zrobic badania (na drugie badanie czekany),masc pomaga ale nie na tyle zeby to wyleczyc na dodatek dzisaj zauważyłam następnom plamke blisko tamtej tyle ze we włosach niewiem czy to jest to samo ale na to wygląda jestem załamana nie wiem co robic zeby to wyleczyc walczymy z tym trzeci miesiąc i nic. Może powinnam udac sie do innego detmatologa
zapomniałam dodac ze Nikola teraz nie na kontaktu ze zwieżętami
prosze o pomoc bo niewiem co robic ?????? 32.gif
mili4891
czw, 28 sty 2010 - 13:36
Dziecko, które zarazi się od swojego pupila, ma najczęściej zmiany na twarzy, ramionach, przedramionach i na nogach. Są to zwykle owalne plamy, najczęściej wielkości 10-20 groszy, łuszczące się na szczycie i swędzące. .
Leczenie jest zazwyczaj skojarzone - miejscowe i ogólne. Chore miejsca smaruje się maścią przeciw grzybicy, a czasem dodatkowo podaje doustne preparaty przeciwgrzybiczne. By uniknąć ryzyka nawrotów, trzeba wygotować ręczniki, pościel i bieliznę chorego dziecka, a także odkazić mieszkanie środkiem grzybobójczym.
równiez jeszcze raz wykonaj badania
mili4891


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: pią, 13 lut 09 - 10:43
Skąd: iława
Nr użytkownika: 25,442




post czw, 28 sty 2010 - 13:36
Post #2

Dziecko, które zarazi się od swojego pupila, ma najczęściej zmiany na twarzy, ramionach, przedramionach i na nogach. Są to zwykle owalne plamy, najczęściej wielkości 10-20 groszy, łuszczące się na szczycie i swędzące. .
Leczenie jest zazwyczaj skojarzone - miejscowe i ogólne. Chore miejsca smaruje się maścią przeciw grzybicy, a czasem dodatkowo podaje doustne preparaty przeciwgrzybiczne. By uniknąć ryzyka nawrotów, trzeba wygotować ręczniki, pościel i bieliznę chorego dziecka, a także odkazić mieszkanie środkiem grzybobójczym.
równiez jeszcze raz wykonaj badania

--------------------
Carrie
czw, 28 sty 2010 - 13:46
CYTAT(mili4891 @ Thu, 28 Jan 2010 - 13:36) *
Dziecko, które zarazi się od swojego pupila, ma najczęściej zmiany na twarzy, ramionach, przedramionach i na nogach. Są to zwykle owalne plamy, najczęściej wielkości 10-20 groszy, łuszczące się na szczycie i swędzące. .
Leczenie jest zazwyczaj skojarzone - miejscowe i ogólne. Chore miejsca smaruje się maścią przeciw grzybicy, a czasem dodatkowo podaje doustne preparaty przeciwgrzybiczne. By uniknąć ryzyka nawrotów, trzeba wygotować ręczniki, pościel i bieliznę chorego dziecka, a także odkazić mieszkanie środkiem grzybobójczym.
równiez jeszcze raz wykonaj badania


mili4891 dlaczego kopiujesz artykuł z eDziecka i nie informując,że to nie są Twoje słowa i nie podając źródła???? Robisz to nie po raz pierwszy...
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post czw, 28 sty 2010 - 13:46
Post #3

CYTAT(mili4891 @ Thu, 28 Jan 2010 - 13:36) *
Dziecko, które zarazi się od swojego pupila, ma najczęściej zmiany na twarzy, ramionach, przedramionach i na nogach. Są to zwykle owalne plamy, najczęściej wielkości 10-20 groszy, łuszczące się na szczycie i swędzące. .
Leczenie jest zazwyczaj skojarzone - miejscowe i ogólne. Chore miejsca smaruje się maścią przeciw grzybicy, a czasem dodatkowo podaje doustne preparaty przeciwgrzybiczne. By uniknąć ryzyka nawrotów, trzeba wygotować ręczniki, pościel i bieliznę chorego dziecka, a także odkazić mieszkanie środkiem grzybobójczym.
równiez jeszcze raz wykonaj badania


mili4891 dlaczego kopiujesz artykuł z eDziecka i nie informując,że to nie są Twoje słowa i nie podając źródła???? Robisz to nie po raz pierwszy...

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
ania...
pią, 29 sty 2010 - 11:07
dzięki Mili za wskazówki
czekam na inne porady

Ten post edytował ania... pią, 29 sty 2010 - 11:08
ania...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: czw, 28 sty 10 - 12:15
Nr użytkownika: 31,327




post pią, 29 sty 2010 - 11:07
Post #4

dzięki Mili za wskazówki
czekam na inne porady
Carrie
pią, 29 sty 2010 - 13:39
CYTAT(ania... @ Fri, 29 Jan 2010 - 11:07) *
czekam na inne porady


a może nie trać czasu na czekanie tylko umów po prostu wizytę u kolejnego specjalisty?Konsultacje nie szkodzą. Tym bardziej,że jak sama piszesz

CYTAT(ania...)
jestem załamana nie wiem co robic zeby to wyleczyc

Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post pią, 29 sty 2010 - 13:39
Post #5

CYTAT(ania... @ Fri, 29 Jan 2010 - 11:07) *
czekam na inne porady


a może nie trać czasu na czekanie tylko umów po prostu wizytę u kolejnego specjalisty?Konsultacje nie szkodzą. Tym bardziej,że jak sama piszesz

CYTAT(ania...)
jestem załamana nie wiem co robic zeby to wyleczyc



--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
ania...
pią, 29 sty 2010 - 15:00
CYTAT(carrie @ Fri, 29 Jan 2010 - 13:39) *
a może nie trać czasu na czekanie tylko umów po prostu wizytę u kolejnego specjalisty?Konsultacje nie szkodzą. Tym bardziej,że jak sama piszesz



jak zauważyłam wczoraj następne zaczerwienone niejsce to umówiłam sie na wizyte która będzie 08 lutego niestety troche trzeba czekac

mam takie pytanie czy może ktos ma namiary do dobrego Dernatologa dziecięcego z Łodzi na NFZ.
ania...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: czw, 28 sty 10 - 12:15
Nr użytkownika: 31,327




post pią, 29 sty 2010 - 15:00
Post #6

CYTAT(carrie @ Fri, 29 Jan 2010 - 13:39) *
a może nie trać czasu na czekanie tylko umów po prostu wizytę u kolejnego specjalisty?Konsultacje nie szkodzą. Tym bardziej,że jak sama piszesz



jak zauważyłam wczoraj następne zaczerwienone niejsce to umówiłam sie na wizyte która będzie 08 lutego niestety troche trzeba czekac

mam takie pytanie czy może ktos ma namiary do dobrego Dernatologa dziecięcego z Łodzi na NFZ.
Carrie
pią, 29 sty 2010 - 15:02
zapytaj na tutejszym podforum w odpowiednim województwie - tam prędzej ktoś odpowie
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post pią, 29 sty 2010 - 15:02
Post #7

zapytaj na tutejszym podforum w odpowiednim województwie - tam prędzej ktoś odpowie

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
ania...
pią, 29 sty 2010 - 15:26
dziękuje carrie bardzo jestes super !!!!!!!!

nie dawno słyszałam od farmacełtki znajomej ze do tego leku '' lamisil 125mg'' powinno dawac sie cos ochronnego na żołądek,moze to było przyczyną tej biegunki,bo doktorowa nic nam nie przepisała.

Może warto by było podac np;LacidoBaby i wtedy ten lek,
poniewarz od lekaży słysze tylko trzeba zrobic badania które trwają 4-5 tyg, a w efekcie giną,boje sie że w koncu jej sie to poroznosi po całej główce a tom jest trudniej wyleczyc do wczoraj niała na czole a teraz przenosło sie we włosy.
ania...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: czw, 28 sty 10 - 12:15
Nr użytkownika: 31,327




post pią, 29 sty 2010 - 15:26
Post #8

dziękuje carrie bardzo jestes super !!!!!!!!

nie dawno słyszałam od farmacełtki znajomej ze do tego leku '' lamisil 125mg'' powinno dawac sie cos ochronnego na żołądek,moze to było przyczyną tej biegunki,bo doktorowa nic nam nie przepisała.

Może warto by było podac np;LacidoBaby i wtedy ten lek,
poniewarz od lekaży słysze tylko trzeba zrobic badania które trwają 4-5 tyg, a w efekcie giną,boje sie że w koncu jej sie to poroznosi po całej główce a tom jest trudniej wyleczyc do wczoraj niała na czole a teraz przenosło sie we włosy.
Mika
pią, 29 sty 2010 - 18:54
warto pamiętać,że ZAWSZE czy to dziecko czy dorosly należy przyjmować leki osłonowe jeśli bierze się antybiotyki

Ten post edytował Mika pią, 29 sty 2010 - 18:54
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pią, 29 sty 2010 - 18:54
Post #9

warto pamiętać,że ZAWSZE czy to dziecko czy dorosly należy przyjmować leki osłonowe jeśli bierze się antybiotyki

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
ania...
sob, 30 sty 2010 - 12:28
CYTAT(Mika @ Fri, 29 Jan 2010 - 18:54) *
warto pamiętać,że ZAWSZE czy to dziecko czy dorosly należy przyjmować leki osłonowe jeśli bierze się antybiotyki


co do antybiatyku to wiem że trzeba dawac cos osłonnego ale ''Lamisil '' to nie jest antybiotyk bynajmniej nic o tym nie wiem
A do lekarza mi daleko więc sie nieznam co z czym sie podaje dlatego polegam na lekarzach,któży jak widac sami sie nie znają 41.gif ,może troche ostro mysle ale to juz nie pierwszy raz kiedy sie mylą!!!!!!!! 21.gif
pozdrawiam 'Mika'
ania...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: czw, 28 sty 10 - 12:15
Nr użytkownika: 31,327




post sob, 30 sty 2010 - 12:28
Post #10

CYTAT(Mika @ Fri, 29 Jan 2010 - 18:54) *
warto pamiętać,że ZAWSZE czy to dziecko czy dorosly należy przyjmować leki osłonowe jeśli bierze się antybiotyki


co do antybiatyku to wiem że trzeba dawac cos osłonnego ale ''Lamisil '' to nie jest antybiotyk bynajmniej nic o tym nie wiem
A do lekarza mi daleko więc sie nieznam co z czym sie podaje dlatego polegam na lekarzach,któży jak widac sami sie nie znają 41.gif ,może troche ostro mysle ale to juz nie pierwszy raz kiedy sie mylą!!!!!!!! 21.gif
pozdrawiam 'Mika'
ania...
czw, 18 lut 2010 - 18:39
[quote name='mili4891' date='Thu, 28 Jan 2010 - 13:36' post='8274589']
By uniknąć ryzyka nawrotów, trzeba wygotować ręczniki, pościel i bieliznę chorego dziecka, a także odkazić mieszkanie środkiem grzybobójczym.

Możecie mi polecic środek grzybobójczy do podłogi-szafek itd ;
ania...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: czw, 28 sty 10 - 12:15
Nr użytkownika: 31,327




post czw, 18 lut 2010 - 18:39
Post #11

[quote name='mili4891' date='Thu, 28 Jan 2010 - 13:36' post='8274589']
By uniknąć ryzyka nawrotów, trzeba wygotować ręczniki, pościel i bieliznę chorego dziecka, a także odkazić mieszkanie środkiem grzybobójczym.

Możecie mi polecic środek grzybobójczy do podłogi-szafek itd ;
kiuju43
śro, 08 lis 2017 - 11:21
to jest bardzo duzy problem

_________________________
kubki termiczne z nadrukiem
kiuju43


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: śro, 08 lis 17 - 11:20
Nr użytkownika: 50,852




post śro, 08 lis 2017 - 11:21
Post #12

to jest bardzo duzy problem

_________________________
kubki termiczne z nadrukiem
> grzybica u dziecka od kota,pomocy
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 02:28
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama