Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

nebulizator/ inhalator

, jaki warto kupić?
> , jaki warto kupić?
rtonka
wto, 18 sty 2011 - 00:38
CYTAT(A_KA @ Sat, 15 Jan 2011 - 09:42) *
Właśnie skłaniam się do zakupu inhalatora. Jednak nie znam się na tym za bardzo, żeby nie powiedzieć "zupełnie" icon_wink.gif

Czy TEN będzie dobry?

Potrzebuję go głównie dla Adama, ale może i Karola mogłaby czasem z niego skorzystać...



My tez mamy taki jak w linku, jest super.
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post wto, 18 sty 2011 - 00:38
Post #21

CYTAT(A_KA @ Sat, 15 Jan 2011 - 09:42) *
Właśnie skłaniam się do zakupu inhalatora. Jednak nie znam się na tym za bardzo, żeby nie powiedzieć "zupełnie" icon_wink.gif

Czy TEN będzie dobry?

Potrzebuję go głównie dla Adama, ale może i Karola mogłaby czasem z niego skorzystać...



My tez mamy taki jak w linku, jest super.

--------------------
Kacper, Igor

Agusek
śro, 19 sty 2011 - 08:04
my też od niedawna używamy, i jest super. Najlepsze jest to, że maseczka ma gumki i ustrojstwa nie trzeba w rękach trzymać icon_smile.gif dziecko sobie rysuje, czyta czy robi cokolwiek na odległość przewodu (długiego).
Agusek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,303
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 10:33
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 493

GG:


post śro, 19 sty 2011 - 08:04
Post #22

my też od niedawna używamy, i jest super. Najlepsze jest to, że maseczka ma gumki i ustrojstwa nie trzeba w rękach trzymać icon_smile.gif dziecko sobie rysuje, czyta czy robi cokolwiek na odległość przewodu (długiego).

--------------------
Alutek (2001) i Emilutek (2005)
buniaaa
sob, 22 sty 2011 - 20:47
a który wg was lepszy?
1. https://allegro.pl/profesjonalny-inhalator-...1407842261.html
szybkość nebulizacji 0,55 ml/min
2. https://allegro.pl/inhalator-medel-family-s...1407842272.html
wydajność nebulizatora: 0,28 ml/min

wiem tylko tyle, że poprostu ten pierwszy szybciej wyinhaluje lek tylko w tym drugim pomimo iż ewentualnie mógłby być to zastanawia mnie " ilość leku pozostająca po inhalacji: ok. 0,4 ml "

Jeśli pulmicort ma 0,25ml to wogóle go nie wykończy?
buniaaa


Grupa: Zbanowani
Postów: 3,769
Dołączył: nie, 22 mar 09 - 12:25
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 26,271

GG:


post sob, 22 sty 2011 - 20:47
Post #23

a który wg was lepszy?
1. https://allegro.pl/profesjonalny-inhalator-...1407842261.html
szybkość nebulizacji 0,55 ml/min
2. https://allegro.pl/inhalator-medel-family-s...1407842272.html
wydajność nebulizatora: 0,28 ml/min

wiem tylko tyle, że poprostu ten pierwszy szybciej wyinhaluje lek tylko w tym drugim pomimo iż ewentualnie mógłby być to zastanawia mnie " ilość leku pozostająca po inhalacji: ok. 0,4 ml "

Jeśli pulmicort ma 0,25ml to wogóle go nie wykończy?

--------------------
Mafia
nie, 23 sty 2011 - 15:01
Pulmicort jest w ampułkach po 2 ml. Może substancji czynnej jest w niej 0.2. Nie chce mi się teraz wstać i sprawdzić. icon_wink.gif Poza tym dodajesz do większości leków jeszcze sól fizjologiczną, więc roztworu masz 4-5 ml.
Np. Berodualu do inhalacji zużywam 10 kropel, a reszta to sól.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post nie, 23 sty 2011 - 15:01
Post #24

Pulmicort jest w ampułkach po 2 ml. Może substancji czynnej jest w niej 0.2. Nie chce mi się teraz wstać i sprawdzić. icon_wink.gif Poza tym dodajesz do większości leków jeszcze sól fizjologiczną, więc roztworu masz 4-5 ml.
Np. Berodualu do inhalacji zużywam 10 kropel, a reszta to sól.

--------------------
Mafia
buniaaa
nie, 23 sty 2011 - 15:07
CYTAT(Mafia @ Sun, 23 Jan 2011 - 15:01) *
Pulmicort jest w ampułkach po 2 ml. Może substancji czynnej jest w niej 0.2. Nie chce mi się teraz wstać i sprawdzić. icon_wink.gif Poza tym dodajesz do większości leków jeszcze sól fizjologiczną, więc roztworu masz 4-5 ml.
Np. Berodualu do inhalacji zużywam 10 kropel, a reszta to sól.

pulmicort jest po 2,5ml ale nikt mi nie mówił aby dodawać sól, muszę poczytać na ulotce :/
a pozatym jeśli roztworu mam 4-5 ml to 4 ml zostaje więc...
czy w każdym inhalatorze tak jest że zostaje? my mieliśmy ale zepsuty i niewiem ile i jak naprawdę powinna wyglądać praswidłowa inhalacja.
buniaaa


Grupa: Zbanowani
Postów: 3,769
Dołączył: nie, 22 mar 09 - 12:25
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 26,271

GG:


post nie, 23 sty 2011 - 15:07
Post #25

CYTAT(Mafia @ Sun, 23 Jan 2011 - 15:01) *
Pulmicort jest w ampułkach po 2 ml. Może substancji czynnej jest w niej 0.2. Nie chce mi się teraz wstać i sprawdzić. icon_wink.gif Poza tym dodajesz do większości leków jeszcze sól fizjologiczną, więc roztworu masz 4-5 ml.
Np. Berodualu do inhalacji zużywam 10 kropel, a reszta to sól.

pulmicort jest po 2,5ml ale nikt mi nie mówił aby dodawać sól, muszę poczytać na ulotce :/
a pozatym jeśli roztworu mam 4-5 ml to 4 ml zostaje więc...
czy w każdym inhalatorze tak jest że zostaje? my mieliśmy ale zepsuty i niewiem ile i jak naprawdę powinna wyglądać praswidłowa inhalacja.

--------------------
szantrapa
nie, 23 sty 2011 - 15:17
Ja mam Pulmicort po 2 ml, daje do inhalatora 1ml Pulmicortu i uzupełniam solą. Drugi 1 ml z ampułki Pulmicortu wg. ulotki może pozostać w otwartej ampułce 12 godzin max więc zużywamy do nastepnej inhalacji.
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post nie, 23 sty 2011 - 15:17
Post #26

Ja mam Pulmicort po 2 ml, daje do inhalatora 1ml Pulmicortu i uzupełniam solą. Drugi 1 ml z ampułki Pulmicortu wg. ulotki może pozostać w otwartej ampułce 12 godzin max więc zużywamy do nastepnej inhalacji.

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
Mafia
nie, 23 sty 2011 - 15:17
Buniuu, myślę, że zawsze coś tam zostaje. Poza tym, nie zawsze dziecko wysiedzi do końca inhalacji. Ważne, by choć 5 minut wdychało. W ulotkach leków jest napisane czy trzeba dodawać sól fizjologiczną.
Nie podpowiem co do samego nebulizatora, bo nasz ma już 8 lat, więc prawie zabytkowy. Natomiast nadal działa i używamy go naprawdę regularnie.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post nie, 23 sty 2011 - 15:17
Post #27

Buniuu, myślę, że zawsze coś tam zostaje. Poza tym, nie zawsze dziecko wysiedzi do końca inhalacji. Ważne, by choć 5 minut wdychało. W ulotkach leków jest napisane czy trzeba dodawać sól fizjologiczną.
Nie podpowiem co do samego nebulizatora, bo nasz ma już 8 lat, więc prawie zabytkowy. Natomiast nadal działa i używamy go naprawdę regularnie.

--------------------
Mafia
buniaaa
nie, 23 sty 2011 - 15:53
Ok, wszystko mi się pomieszało 37.gif icon_redface.gif
Pulmicort ma 2ml a ewentualnie po inhalacji zostaje 0,4ml w tym tańszym inhalatorze.

Już wybrałam, dziękuję za porady

Ten post edytował buniaaa pon, 24 sty 2011 - 09:10
buniaaa


Grupa: Zbanowani
Postów: 3,769
Dołączył: nie, 22 mar 09 - 12:25
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 26,271

GG:


post nie, 23 sty 2011 - 15:53
Post #28

Ok, wszystko mi się pomieszało 37.gif icon_redface.gif
Pulmicort ma 2ml a ewentualnie po inhalacji zostaje 0,4ml w tym tańszym inhalatorze.

Już wybrałam, dziękuję za porady

--------------------


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 07 lut 2011 - 16:55
Post #29

[post edytowany przez administratora]
Zofija
wto, 08 lis 2011 - 19:44
Medel Family i Medel Pro to bardzo dobry sprzęt. Różnica dotyczy jak już ktoś wspominał m.in. wydajności inhalatora, czyli czasu jaki musimy spędzić na inhalacji. Ilość leku pozostała po inhalacji, to dawka, jaka zostaje w nebulizatorze, bo nie może być już zamieniana na mgiełkę (np. z przyczyn konstrukcji części).
Zofija


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: pon, 22 cze 09 - 20:58
Nr użytkownika: 27,912




post wto, 08 lis 2011 - 19:44
Post #30

Medel Family i Medel Pro to bardzo dobry sprzęt. Różnica dotyczy jak już ktoś wspominał m.in. wydajności inhalatora, czyli czasu jaki musimy spędzić na inhalacji. Ilość leku pozostała po inhalacji, to dawka, jaka zostaje w nebulizatorze, bo nie może być już zamieniana na mgiełkę (np. z przyczyn konstrukcji części).
mlovea
piÄ…, 16 lis 2012 - 11:05
CYTAT(A_KA @ Sat, 15 Jan 2011 - 09:42) *
Właśnie skłaniam się do zakupu inhalatora. Jednak nie znam się na tym za bardzo, żeby nie powiedzieć "zupełnie" icon_wink.gif

Czy TEN będzie dobry?

Potrzebuję go głównie dla Adama, ale może i Karola mogłaby czasem z niego skorzystać...



Jaki to jest "TEN"? Przedmiot w archiwum icon_sad.gif

Szukam inhalatora CICHEGO. Mam pożyczony na próbę taki w kształcie misia pandy, warczy jak kombajn, mój syn się go boi. I bajek nie można przy tym hałasie oglądać icon_smile.gif
Potrzebujemy tylko do soli fizjologicznej. W sensie, że dzieci nie są alergikami.
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
SkÄ…d: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post piÄ…, 16 lis 2012 - 11:05
Post #31

CYTAT(A_KA @ Sat, 15 Jan 2011 - 09:42) *
Właśnie skłaniam się do zakupu inhalatora. Jednak nie znam się na tym za bardzo, żeby nie powiedzieć "zupełnie" icon_wink.gif

Czy TEN będzie dobry?

Potrzebuję go głównie dla Adama, ale może i Karola mogłaby czasem z niego skorzystać...



Jaki to jest "TEN"? Przedmiot w archiwum icon_sad.gif

Szukam inhalatora CICHEGO. Mam pożyczony na próbę taki w kształcie misia pandy, warczy jak kombajn, mój syn się go boi. I bajek nie można przy tym hałasie oglądać icon_smile.gif
Potrzebujemy tylko do soli fizjologicznej. W sensie, że dzieci nie są alergikami.


--------------------


Kocurek
piÄ…, 16 lis 2012 - 20:21
Warto kupić ode mnie icon_smile.gif
Dobra, żartuję, nie będę siać tu propagandy. Ale mam Silvestro, "grubość" cząstek jest regulowana (czego inne inhalatory nie mają) a grubość cząstek to działanie na górne bądź dolne drogi oddechowe.
Ja generalnie mam dzieci bardzo zdrowe, ale pamietam że z zap. oskrzeli Kluchę wyciągałam jedynie na inhalacjach z soli fizjologicznej. Organizm - jak sie mu pozwoli - w dużej ilości przypadków broni sie sam. Tyle, że to dłużej trwa.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post piÄ…, 16 lis 2012 - 20:21
Post #32

Warto kupić ode mnie icon_smile.gif
Dobra, żartuję, nie będę siać tu propagandy. Ale mam Silvestro, "grubość" cząstek jest regulowana (czego inne inhalatory nie mają) a grubość cząstek to działanie na górne bądź dolne drogi oddechowe.
Ja generalnie mam dzieci bardzo zdrowe, ale pamietam że z zap. oskrzeli Kluchę wyciągałam jedynie na inhalacjach z soli fizjologicznej. Organizm - jak sie mu pozwoli - w dużej ilości przypadków broni sie sam. Tyle, że to dłużej trwa.

--------------------
Lilopi
sob, 17 lis 2012 - 15:39
CYTAT(mlovea @ Fri, 16 Nov 2012 - 11:05) *
Jaki to jest "TEN"? Przedmiot w archiwum icon_sad.gif

Szukam inhalatora CICHEGO. Mam pożyczony na próbę taki w kształcie misia pandy, warczy jak kombajn, mój syn się go boi. I bajek nie można przy tym hałasie oglądać icon_smile.gif
Potrzebujemy tylko do soli fizjologicznej. W sensie, że dzieci nie są alergikami.


No właśnie też miałam pożyczony misia pandę - jak włączałam mały za każdym razem ciężko wystraszony podskakiwał, ale że z wyglądu ciekawy, to przez chwilę pozwalał się poinhalować, pokazując przy tym paluszkiem oczko itp. Już miała kupić philips family, ale znalazłam [edit: moderacja] - miał ciut lepsze parametry, a do tego ładny, więc kupiłam pingwinka na allegro. Jest dużo cichszy od pandy, chociaż to jednak sprężarka i cudów dźwiękowych nie oczekiwałam raczej. Do tej pory używałam tylko soli fizjologicznej, ale mam zamiar zakupić, tak na wszelki wypadek, notakehl D5 - podobno bardzo skuteczny zarówno przy katarze, jak i zapaleniu krtani, a nawet oskrzeli, czy płuc. Czy ktoś może stosował ten lek? Mi go poleciła znajoma pielęgniarka, matka 3 dzieci, z których 2 najmłodszych od urodzenia na homo jedzie i jeszcze u lekarza "normalnego" żadne z nich nie było.
Lilopi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 415
Dołączył: sob, 20 cze 09 - 18:18
Nr użytkownika: 27,889




post sob, 17 lis 2012 - 15:39
Post #33

CYTAT(mlovea @ Fri, 16 Nov 2012 - 11:05) *
Jaki to jest "TEN"? Przedmiot w archiwum icon_sad.gif

Szukam inhalatora CICHEGO. Mam pożyczony na próbę taki w kształcie misia pandy, warczy jak kombajn, mój syn się go boi. I bajek nie można przy tym hałasie oglądać icon_smile.gif
Potrzebujemy tylko do soli fizjologicznej. W sensie, że dzieci nie są alergikami.


No właśnie też miałam pożyczony misia pandę - jak włączałam mały za każdym razem ciężko wystraszony podskakiwał, ale że z wyglądu ciekawy, to przez chwilę pozwalał się poinhalować, pokazując przy tym paluszkiem oczko itp. Już miała kupić philips family, ale znalazłam [edit: moderacja] - miał ciut lepsze parametry, a do tego ładny, więc kupiłam pingwinka na allegro. Jest dużo cichszy od pandy, chociaż to jednak sprężarka i cudów dźwiękowych nie oczekiwałam raczej. Do tej pory używałam tylko soli fizjologicznej, ale mam zamiar zakupić, tak na wszelki wypadek, notakehl D5 - podobno bardzo skuteczny zarówno przy katarze, jak i zapaleniu krtani, a nawet oskrzeli, czy płuc. Czy ktoś może stosował ten lek? Mi go poleciła znajoma pielęgniarka, matka 3 dzieci, z których 2 najmłodszych od urodzenia na homo jedzie i jeszcze u lekarza "normalnego" żadne z nich nie było.

--------------------
2002 D
2012 P
robertab
wto, 15 mar 2016 - 15:25
A może polecicie któryś z tych inhalatorów: [edit: moderacja]? Zastanawiam się nad Family NEB+ Megi albo Nimo no ale w sumie wygląd jest najmniej ważny, chodxi mi przede wszystkim o jakość inhalatora.

Ten post edytował Ila pon, 01 sie 2016 - 10:24
robertab


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: wto, 15 mar 16 - 13:04
Nr użytkownika: 47,268




post wto, 15 mar 2016 - 15:25
Post #34

A może polecicie któryś z tych inhalatorów: [edit: moderacja]? Zastanawiam się nad Family NEB+ Megi albo Nimo no ale w sumie wygląd jest najmniej ważny, chodxi mi przede wszystkim o jakość inhalatora.
nikusia33
sob, 02 wrz 2017 - 11:44
Jak chcesz żeby i starsze i młodsze dziecko ci mogło używać to musisz zwrócić uwagę na to żeby w zestawie były mniejsze i większe maseczki... Jeśli dziecko się boi to faktycznie te w kształcie zwierzątek są fajnym rozwiązaniem np. taki https://sklep.cezal.com.pl/gazetka-promocyj...in-cn-02wf.html ale jak cała rodzina ma korzystać to czasem się opłaca jednak doinwestować i kupić takie profesjonalny np. https://sklep.cezal.com.pl/glowna/909-inhal...esh-ne-100.html icon_smile.gif
nikusia33


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: pon, 14 lip 14 - 12:14
Nr użytkownika: 44,276




post sob, 02 wrz 2017 - 11:44
Post #35

Jak chcesz żeby i starsze i młodsze dziecko ci mogło używać to musisz zwrócić uwagę na to żeby w zestawie były mniejsze i większe maseczki... Jeśli dziecko się boi to faktycznie te w kształcie zwierzątek są fajnym rozwiązaniem np. taki https://sklep.cezal.com.pl/gazetka-promocyj...in-cn-02wf.html ale jak cała rodzina ma korzystać to czasem się opłaca jednak doinwestować i kupić takie profesjonalny np. https://sklep.cezal.com.pl/glowna/909-inhal...esh-ne-100.html icon_smile.gif


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post piÄ…, 19 sty 2018 - 15:38
Post #36

Dokładnie. Chociaż u nas inhalacje super się sprawdziły. Lekarz nam polecił, żeby sprawić sobie taki sprzęt i kupiliśmy taki model https://www.al.to/p/336348-inhalator-philip...e-elegance.html, sprawdził się świetnie. Córeczka grzecznie z niego korzysta bez marudzenia i skończyły się problemy ze zdrowiem. Nawet mąż czasami sobie pożycza jak ma problemy z katarem i zatokami i również świetnie na niego działa, a nie musi przynajmniej co chwila psikać sobie lekami.
martasokol
piÄ…, 14 wrz 2018 - 13:43
Zaczęliśmy używać u dziecka inhalacji parę miesięcy temu. Sprzęt mamy polski, firmy Sanity, model Baby. Dziala sprawnie szybko i najważniejsze że nie jest męczący dla dzieciątka, nie hałasuje itd. Sam kształt inhalatora też na duży plus synek się ani przez chwilę nie stresował udało się dość szybko nauczyć go prawidłowego wdechu mgiełki.
martasokol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 16
Dołączył: wto, 11 wrz 18 - 09:53
Nr użytkownika: 52,031




post piÄ…, 14 wrz 2018 - 13:43
Post #37

Zaczęliśmy używać u dziecka inhalacji parę miesięcy temu. Sprzęt mamy polski, firmy Sanity, model Baby. Dziala sprawnie szybko i najważniejsze że nie jest męczący dla dzieciątka, nie hałasuje itd. Sam kształt inhalatora też na duży plus synek się ani przez chwilę nie stresował udało się dość szybko nauczyć go prawidłowego wdechu mgiełki.
mikimiki00
czw, 20 gru 2018 - 09:22
PolecÄ™ Novama Familino Pro. Inhalator nie do zdarcia z dożywotniÄ… gwarancjÄ…, super! JeÅ›li ktoÅ› szuka sprzÄ™tu na dÅ‚ugie lata używania to ten bÄ™dzie idealny. Prosty, solidny, z atestowanymi dopasowanymi akcesoriami – maseczkami, irygatorem itd.
mikimiki00


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: czw, 20 gru 18 - 09:12
Nr użytkownika: 52,467




post czw, 20 gru 2018 - 09:22
Post #38

PolecÄ™ Novama Familino Pro. Inhalator nie do zdarcia z dożywotniÄ… gwarancjÄ…, super! JeÅ›li ktoÅ› szuka sprzÄ™tu na dÅ‚ugie lata używania to ten bÄ™dzie idealny. Prosty, solidny, z atestowanymi dopasowanymi akcesoriami – maseczkami, irygatorem itd.
> nebulizator/ inhalator, jaki warto kupić?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 20:41
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama