Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Niski poziom HCG w ciąży

> 
Kati20
sob, 08 gru 2007 - 22:04
Witam
Jestem we wczesnej ciąży (6 tydz licząc od pierwszego nia cyklu). Cykl zaczął się 02-11-2007r. długość cyklu: 31 dni

1 badanie poziomu hcg w 33 dniu cyklu - wynosiło 108
2 badanie w 35 dcz wynikiem 166,4.
3 badanie w 36 dc - 211,6
progesteron: 118,86

W tym cyklu brałam Clostilbegyt i duphaston - do dzisiaj 2x dziennie.
Wiem, że przyrost HCG jest bardzo mały i strasznie się niepokoję czy to przypadkiem nie ciąża ektopowa lub jakaś wada płodu.
Czy możliwe jest, że przy tak niskim wzroście hcg ciąża będzie rozwijała się prawidłowo?
Dziękuję za odpowiedź.
Kati20


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: sob, 08 gru 07 - 21:58
Nr użytkownika: 17,153




post sob, 08 gru 2007 - 22:04
Post #1

Witam
Jestem we wczesnej ciąży (6 tydz licząc od pierwszego nia cyklu). Cykl zaczął się 02-11-2007r. długość cyklu: 31 dni

1 badanie poziomu hcg w 33 dniu cyklu - wynosiło 108
2 badanie w 35 dcz wynikiem 166,4.
3 badanie w 36 dc - 211,6
progesteron: 118,86

W tym cyklu brałam Clostilbegyt i duphaston - do dzisiaj 2x dziennie.
Wiem, że przyrost HCG jest bardzo mały i strasznie się niepokoję czy to przypadkiem nie ciąża ektopowa lub jakaś wada płodu.
Czy możliwe jest, że przy tak niskim wzroście hcg ciąża będzie rozwijała się prawidłowo?
Dziękuję za odpowiedź.
tulla
pon, 10 gru 2007 - 13:00
kati - przyrost jest na granicy normy, ale jeszcze się mieści (o ile dwa ostatnie badania faktycznie były robione dzień po dniu). Nie sugeruj się tym, co piszą na forach internetowych, bo tylko będziesz martwić się na zapas. Tak było w moim przypadku. Pierwsza beta była bardzo niska i, jak przeczytałam na innym forum, miałam niewielkie szanse na to, żeby rozwinęła się z tego zdrowa ciąża. Na szczęście kolejne wyniki tego nie potwierdziły i okazało się, że spodziewam się bliźniąt...
Wszelkie Twoje obawy powinno rozwiać badanie USG, trzymam kciuki, żeby było ok.
tulla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,743
Dołączył: pią, 01 gru 06 - 17:45
SkÄ…d: Lublin/Wawa
Nr użytkownika: 8,798

GG:


post pon, 10 gru 2007 - 13:00
Post #2

kati - przyrost jest na granicy normy, ale jeszcze się mieści (o ile dwa ostatnie badania faktycznie były robione dzień po dniu). Nie sugeruj się tym, co piszą na forach internetowych, bo tylko będziesz martwić się na zapas. Tak było w moim przypadku. Pierwsza beta była bardzo niska i, jak przeczytałam na innym forum, miałam niewielkie szanse na to, żeby rozwinęła się z tego zdrowa ciąża. Na szczęście kolejne wyniki tego nie potwierdziły i okazało się, że spodziewam się bliźniąt...
Wszelkie Twoje obawy powinno rozwiać badanie USG, trzymam kciuki, żeby było ok.

--------------------
Marysia i Franio - ur. 02.07.2008
> Niski poziom HCG w ciąży
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:30
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama