Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

jak zrobić dobrą wątróbkę

> 
justin
pon, 27 sie 2007 - 07:51
mam ochotę na pyszną,mięciutką wątróbkę. Wiem, że są różne szkoły typu solic na końcu, dodac mąki. Proszę o szczególowy opis jak zrobić pyszną wątróbkę z cebulką. Smażyc ją czy dusić. No generalnie jak to powinno wyglądać. 03.gif
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pon, 27 sie 2007 - 07:51
Post #1

mam ochotę na pyszną,mięciutką wątróbkę. Wiem, że są różne szkoły typu solic na końcu, dodac mąki. Proszę o szczególowy opis jak zrobić pyszną wątróbkę z cebulką. Smażyc ją czy dusić. No generalnie jak to powinno wyglądać. 03.gif

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Maciejka
pon, 27 sie 2007 - 08:23
Ja robiÄ™ tak:
kupuję wątróbkę drobiową, obcinam te biale tłuszczykowe cosie i wkładam na jakiś czas do mleka (lub do wody, jeśli mleka nie ma). Moja mama twierdzi, ze od tego wątróbka się robi lepsza i ja jej wierzę na słowo. icon_smile.gif. Potem osączam na sitku, w tym czasie kroje cebulę.Rozgrzewam olej i układam wątróbkę. No i smażę na średnim ogniu. Potem przekręcam na drugą stronę i smażę dalej. Wtedy zwykle się do tłuszczu dostaje trochę mleka, tluszczu wątrobianego i zaczyna sięrobić taki niby sosik. Smaże dalej i sporawdzam czy już mi siępodob. Jak jest już prawie idealna, to robię miejsce na patelni i na tym sosiku smażę/dusze cebulę. Solę dopiero na talerzu. Jest pyszna i mięciutka.
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post pon, 27 sie 2007 - 08:23
Post #2

Ja robiÄ™ tak:
kupuję wątróbkę drobiową, obcinam te biale tłuszczykowe cosie i wkładam na jakiś czas do mleka (lub do wody, jeśli mleka nie ma). Moja mama twierdzi, ze od tego wątróbka się robi lepsza i ja jej wierzę na słowo. icon_smile.gif. Potem osączam na sitku, w tym czasie kroje cebulę.Rozgrzewam olej i układam wątróbkę. No i smażę na średnim ogniu. Potem przekręcam na drugą stronę i smażę dalej. Wtedy zwykle się do tłuszczu dostaje trochę mleka, tluszczu wątrobianego i zaczyna sięrobić taki niby sosik. Smaże dalej i sporawdzam czy już mi siępodob. Jak jest już prawie idealna, to robię miejsce na patelni i na tym sosiku smażę/dusze cebulę. Solę dopiero na talerzu. Jest pyszna i mięciutka.


--------------------
Maciejka


justin
wto, 28 sie 2007 - 07:35
Maciejko, a czy wątróbkę wieprzową robisz tak samo?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post wto, 28 sie 2007 - 07:35
Post #3

Maciejko, a czy wątróbkę wieprzową robisz tak samo?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Esther@
wto, 28 sie 2007 - 07:58
Justin, ja robię i taką i taką (chociaż zwykle drobiową, bo bardziej lubimy). A robię tak jak Maciejka: wątróbki oczyszczone do mleka, potem na tłuszcz na patelnię, obsmażam, dodaję cebulkę (tłuszczu juz nie daję więcej). Jak cebula się już zeszkli, to dodaję pokrojone jabłka i wsypuję sporo majeranku. Pod koniec wsypuję łyżkę mąki, żeby ten sos zagęścić. Solę odrobinę jak już zdejmę z ognia.
Esther@


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,366
Dołączył: sob, 03 sty 04 - 21:20
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 1,303




post wto, 28 sie 2007 - 07:58
Post #4

Justin, ja robię i taką i taką (chociaż zwykle drobiową, bo bardziej lubimy). A robię tak jak Maciejka: wątróbki oczyszczone do mleka, potem na tłuszcz na patelnię, obsmażam, dodaję cebulkę (tłuszczu juz nie daję więcej). Jak cebula się już zeszkli, to dodaję pokrojone jabłka i wsypuję sporo majeranku. Pod koniec wsypuję łyżkę mąki, żeby ten sos zagęścić. Solę odrobinę jak już zdejmę z ognia.
Maciejka
wto, 28 sie 2007 - 18:19
CYTAT(justin @ wto, 28 sie 2007 - 09:35) *
Maciejko, a czy wątróbkę wieprzową robisz tak samo?


Justin, ja robię tylko drobiową. Ale myślę, że wieprzowa po prostu trochę dłużej musi być duszona.
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post wto, 28 sie 2007 - 18:19
Post #5

CYTAT(justin @ wto, 28 sie 2007 - 09:35) *
Maciejko, a czy wątróbkę wieprzową robisz tak samo?


Justin, ja robię tylko drobiową. Ale myślę, że wieprzowa po prostu trochę dłużej musi być duszona.

--------------------
Maciejka


Mika
wto, 28 sie 2007 - 18:38
daję cebulę i jabłka jak wyżej (nie daję majeranku,jedynie solę)
ale wątróbkę przed smażaniem obtaczam w mące,później tylko duszę podlewając wodą
robię tylko drobiową,bo jest miękka wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 28 sie 2007 - 18:38
Post #6

daję cebulę i jabłka jak wyżej (nie daję majeranku,jedynie solę)
ale wątróbkę przed smażaniem obtaczam w mące,później tylko duszę podlewając wodą
robię tylko drobiową,bo jest miękka wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
renata19750702
śro, 29 sie 2007 - 13:31
Ja też zazwyczaj robię wątróbkę drobiową - nie wkładam jej do mleka - jedynie oczyszczam z wątróbkoniepodobnych rzeczy, dużo cebuli kroję w plastry. Najpierw duszę cebulę na tłuszczu, gdy gotowe ściągam cebulkę z patelni i odstawiam w ciepłe miejsce, żeby nie ostygła (zazwyczaj jest to talerz podgrazny w mikrofali). Na tej samej patelni smażę wątróbkę kilka minut, gdy prawie gotowa wkładam cebulę na patelnie, dosłownie chwilkę podgrzewam i dosłownie 30 sekund przed wyłączeniem dopiero doprawiam solą - to bardzo ważne - dzięki temu wątróbka jest miękka i soczysta.
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
SkÄ…d: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post śro, 29 sie 2007 - 13:31
Post #7

Ja też zazwyczaj robię wątróbkę drobiową - nie wkładam jej do mleka - jedynie oczyszczam z wątróbkoniepodobnych rzeczy, dużo cebuli kroję w plastry. Najpierw duszę cebulę na tłuszczu, gdy gotowe ściągam cebulkę z patelni i odstawiam w ciepłe miejsce, żeby nie ostygła (zazwyczaj jest to talerz podgrazny w mikrofali). Na tej samej patelni smażę wątróbkę kilka minut, gdy prawie gotowa wkładam cebulę na patelnie, dosłownie chwilkę podgrzewam i dosłownie 30 sekund przed wyłączeniem dopiero doprawiam solą - to bardzo ważne - dzięki temu wątróbka jest miękka i soczysta.

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
katiek
nie, 02 wrz 2007 - 16:21
Wątróbka wieprzowa ma dość specyficzny smak i nie wszystkim smakuje. Ja najpierw duszę cebulę, a oczyszczoną wątróbkę drobiową (z kurczaka) obtaczam w mące i po zdjęciu cebuli smażę na patelni, potem dorzucam cebulę, pieprzę i tuż przed podaniem solę. Do tego tłuczone ziemniaczki.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post nie, 02 wrz 2007 - 16:21
Post #8

Wątróbka wieprzowa ma dość specyficzny smak i nie wszystkim smakuje. Ja najpierw duszę cebulę, a oczyszczoną wątróbkę drobiową (z kurczaka) obtaczam w mące i po zdjęciu cebuli smażę na patelni, potem dorzucam cebulę, pieprzę i tuż przed podaniem solę. Do tego tłuczone ziemniaczki.
> jak zrobić dobrÄ… wÄ…tróbkÄ™
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 12:53
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama