Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Co na prezent dla nauczyciela na koniec..

, ...klasy 3 albo 6??
> , ...klasy 3 albo 6??
Lila_
piÄ…, 18 maj 2012 - 12:16
Pomysłów poszukuję icon_smile.gif

Co u Was dostawali wychowawcy na zakończenie klasy 3 lub 6 ???
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post piÄ…, 18 maj 2012 - 12:16
Post #1

Pomysłów poszukuję icon_smile.gif

Co u Was dostawali wychowawcy na zakończenie klasy 3 lub 6 ???

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

chojnol
piÄ…, 18 maj 2012 - 13:42
To ja rzucę trochę pomysłami, bo od zerówki przygotowywaliśmy z dzieciakami prezenty dla wychowawczyni.

W zeszłym roku (koniec 3 klasy) pani dostała album przygotowany przez dzieci i rodziców. W albumie znalazły się prace plastyczne przygotowane przez dzieci (głównie laurki, ale dzieci mogły przygotować cokolwiek, co tylko chciały) z życzeniami i podziękowaniami dla pani (to również wymyślały same dzieci), a do każdej pracy dołączone było zdjęcie dziecka (czasem całej rodziny) i coś co chcieli od siebie dodać ewentualnie rodzice. Album został pięknie wydany i oprawiony, dodaliśmy do niego kilka zdjęć, które powstały podczas 4 lat życia klasy.
Ponieważ znaleźli się rodzice, którym zależało również na "bardziej materialnym" prezencie (bo to koniec 3 klasy i żegnamy się z wychowawcą), to pani dostała również plecak rowerowy jako opakowanie do w/w albumu (wychowawczyni promowała bardzo aktywny tryb życia, m.in. dojeżdżała do pracy rowerem).

Na zakończenie 1 klasy dzieci przygotowały pani kalendarz na nowy rok szkolny. Dzieci własnoręcznie przygotowywały na kolorowych kartkach A3 poszczególne miesiące, ozdabiały każdą stronę, a w górnej części wklejaliśmy duże zdjęcie z jakiegoś wydarzenia szkolnego (wigilii, wycieczek, koncertu, itp.).
Potem przygotowaliśmy stronę tytułową, na której był kolaż z buźkami naszych dzieci i spięliśmy wszystko razem. Kalendarz wyszedł cudnie.

Po 2 klasie przygotowaliśmy pani koszulkę z nadrukiem. Ponieważ był to rok, w którym maluchy uczyły się intensywnie posługiwać programami graficznymi, to na lekcjach informatyki każde dziecko narysowało portret Pani i podpisało się. Z tych portretów złożyliśmy jeden obrazek i rzuciliśmy go jako nadruk na koszulkę. Wyszło również całkiem nieźle icon_smile.gif
chojnol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 674
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 303




post piÄ…, 18 maj 2012 - 13:42
Post #2

To ja rzucę trochę pomysłami, bo od zerówki przygotowywaliśmy z dzieciakami prezenty dla wychowawczyni.

W zeszłym roku (koniec 3 klasy) pani dostała album przygotowany przez dzieci i rodziców. W albumie znalazły się prace plastyczne przygotowane przez dzieci (głównie laurki, ale dzieci mogły przygotować cokolwiek, co tylko chciały) z życzeniami i podziękowaniami dla pani (to również wymyślały same dzieci), a do każdej pracy dołączone było zdjęcie dziecka (czasem całej rodziny) i coś co chcieli od siebie dodać ewentualnie rodzice. Album został pięknie wydany i oprawiony, dodaliśmy do niego kilka zdjęć, które powstały podczas 4 lat życia klasy.
Ponieważ znaleźli się rodzice, którym zależało również na "bardziej materialnym" prezencie (bo to koniec 3 klasy i żegnamy się z wychowawcą), to pani dostała również plecak rowerowy jako opakowanie do w/w albumu (wychowawczyni promowała bardzo aktywny tryb życia, m.in. dojeżdżała do pracy rowerem).

Na zakończenie 1 klasy dzieci przygotowały pani kalendarz na nowy rok szkolny. Dzieci własnoręcznie przygotowywały na kolorowych kartkach A3 poszczególne miesiące, ozdabiały każdą stronę, a w górnej części wklejaliśmy duże zdjęcie z jakiegoś wydarzenia szkolnego (wigilii, wycieczek, koncertu, itp.).
Potem przygotowaliśmy stronę tytułową, na której był kolaż z buźkami naszych dzieci i spięliśmy wszystko razem. Kalendarz wyszedł cudnie.

Po 2 klasie przygotowaliśmy pani koszulkę z nadrukiem. Ponieważ był to rok, w którym maluchy uczyły się intensywnie posługiwać programami graficznymi, to na lekcjach informatyki każde dziecko narysowało portret Pani i podpisało się. Z tych portretów złożyliśmy jeden obrazek i rzuciliśmy go jako nadruk na koszulkę. Wyszło również całkiem nieźle icon_smile.gif

--------------------
Julcia (20.12.2001) i
grubassek:)
wto, 22 maj 2012 - 22:24
może jakies fajne pióro z wygrawerowanymi podziękowaniami...
grubassek:)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 14:03
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 18,200




post wto, 22 maj 2012 - 22:24
Post #3

może jakies fajne pióro z wygrawerowanymi podziękowaniami...

--------------------
Lila_
śro, 23 maj 2012 - 11:10
Dzięki dziewczyny icon_smile.gif

Album przygotowywaliśmy u syna w klasie dla Pani w klasie 3 - świetny pomysł ale córa ma tę samą Panią i nie za bardzo chcę powielać tego samego pomysłu icon_razz.gif

Podrzuciłam dziewczynom pomysły - biżuteria jest fajnym pomysłem ale czasem trudno trafić w gust więc ryzykowne ale obie Panie lubią i noszą więc może spróbują icon_smile.gif

Tak się składa,że syn kończy 6 klasę a córa 3 więc podwójne zakończenie mam i na dwóch frontach działam 06.gif

Myślałam o ramce multimedialnej ze zgranymi zdjęciami dzieci z ostatnich 3 lat no i albumie na zdjęcia z grawerowaną dedykacją - zobaczymy na czym stanie icon_smile.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post śro, 23 maj 2012 - 11:10
Post #4

Dzięki dziewczyny icon_smile.gif

Album przygotowywaliśmy u syna w klasie dla Pani w klasie 3 - świetny pomysł ale córa ma tę samą Panią i nie za bardzo chcę powielać tego samego pomysłu icon_razz.gif

Podrzuciłam dziewczynom pomysły - biżuteria jest fajnym pomysłem ale czasem trudno trafić w gust więc ryzykowne ale obie Panie lubią i noszą więc może spróbują icon_smile.gif

Tak się składa,że syn kończy 6 klasę a córa 3 więc podwójne zakończenie mam i na dwóch frontach działam 06.gif

Myślałam o ramce multimedialnej ze zgranymi zdjęciami dzieci z ostatnich 3 lat no i albumie na zdjęcia z grawerowaną dedykacją - zobaczymy na czym stanie icon_smile.gif

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Kaszanka
śro, 23 maj 2012 - 11:48
Może kartę prezentową/podarunkową/upominkową? Wiele sklepów takie karty oferuje.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post śro, 23 maj 2012 - 11:48
Post #5

Może kartę prezentową/podarunkową/upominkową? Wiele sklepów takie karty oferuje.
Naz
śro, 23 maj 2012 - 15:09
To teraz się prezenty robi? Pytam serio, bo mam syna zerówkowicza.
Za moich czasów icon_wink.gif to się kwiaty kupowały i było gites, a teraz czytam "dvd", "biżuteria", "elegancki szal", albo "perfumy" i zamieram..
Naz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: sob, 20 sty 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178




post śro, 23 maj 2012 - 15:09
Post #6

To teraz się prezenty robi? Pytam serio, bo mam syna zerówkowicza.
Za moich czasów icon_wink.gif to się kwiaty kupowały i było gites, a teraz czytam "dvd", "biżuteria", "elegancki szal", albo "perfumy" i zamieram..

--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
mama_do_kwadratu
śro, 23 maj 2012 - 18:16
coÅ› wykonanego przez dzieci
w życiu nie przyjęłabym żadnego bonu podarunkowego ani innego prezentu typu biżuteria, perfumy (!?)
książkę jeszcze uważam za pamiątkę OK
ale ja belfer starej daty jestem

edit: literówka

Ten post edytował mama_do_kwadratu śro, 23 maj 2012 - 18:18
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 23 maj 2012 - 18:16
Post #7

coÅ› wykonanego przez dzieci
w życiu nie przyjęłabym żadnego bonu podarunkowego ani innego prezentu typu biżuteria, perfumy (!?)
książkę jeszcze uważam za pamiątkę OK
ale ja belfer starej daty jestem

edit: literówka

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Tuni
czw, 24 maj 2012 - 11:22
COś od dzieci, znaczy jakaś ich praca, rysunki, zdjęcia.

Książka z podpisami dzieci.

Bony podarunkowe może i są praktyczne ale mało eleganckie, to prawie jakby pani stówę wręczyć 37.gif U nas kilka mam miało taki pomysł ale na szczęście zostały zakrzyczane 43.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post czw, 24 maj 2012 - 11:22
Post #8

COś od dzieci, znaczy jakaś ich praca, rysunki, zdjęcia.

Książka z podpisami dzieci.

Bony podarunkowe może i są praktyczne ale mało eleganckie, to prawie jakby pani stówę wręczyć 37.gif U nas kilka mam miało taki pomysł ale na szczęście zostały zakrzyczane 43.gif
Kaszanka
czw, 24 maj 2012 - 11:33
Bony to była sugestia koleżanek nauczycielek - nie da się przekonać rodziców żeby nie kupowali żadnych prezentów, więc jeśli koniecznie chcą to wolą takie bony np. do Empiku.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post czw, 24 maj 2012 - 11:33
Post #9

Bony to była sugestia koleżanek nauczycielek - nie da się przekonać rodziców żeby nie kupowali żadnych prezentów, więc jeśli koniecznie chcą to wolą takie bony np. do Empiku.
_Mała_Mi_
wto, 29 maj 2012 - 19:52
Ja jako nauczycielka.... lubię takie sentymentalne. Kiedyś dostalam na zakończenie pracy z Maluszkami książkę o opowieściach o róznych przedmiotach w której było wklejone zdjęcie z dzieciakami. Do tej pory do niej wracam z radością. Kubki z senstencjami pasującymi do nauczyciela. Album jest super pomysłem moim zdaniem. Coś, co dzieciaki robiły same, w co włożyły serce. Ale to moje skromne zdanie. icon_smile.gif

A co do bonów, czy drogich prezentów- jestem na nie.

edit: chociaż wiem, że takowe się też praktykuje. Moja znajoma na dzień nauczyciela otrzymuje takie prezenty, że szczena opada. Elektronikę, perfumy... jedyne co wydaje mi się na miejscu to pióro np z grawerem - jako narzędzie pracy, symbol.


edit2: jeszcze sobie przypomniałam, że na studiach mojemyu promotorowi przygotowaliśmy fartuch pracowniczy z naszymi zdjęciami. Ktoś uszył, za zrobiłam kolaz. Wyszło ekstra, a on się cieszył jak dziecko. Niby nic, a jednak. Psor jest artystą od grafiki warsztatowej, więc jakby co fartuch mógł sięmu porzydac. To z mojego doświadczenia mówiącego o tym, że wcale nie musi być kosztowne. Jedyne co się liczy to włożone serce. Biżuteria- chyba że dzieci same by robiły - to by było COŚ icon_smile.gif

Ten post edytował mry wto, 29 maj 2012 - 19:59
_Mała_Mi_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,989
Dołączył: pon, 12 lip 10 - 09:19
SkÄ…d: Muminkowa Dolina
Nr użytkownika: 33,662




post wto, 29 maj 2012 - 19:52
Post #10

Ja jako nauczycielka.... lubię takie sentymentalne. Kiedyś dostalam na zakończenie pracy z Maluszkami książkę o opowieściach o róznych przedmiotach w której było wklejone zdjęcie z dzieciakami. Do tej pory do niej wracam z radością. Kubki z senstencjami pasującymi do nauczyciela. Album jest super pomysłem moim zdaniem. Coś, co dzieciaki robiły same, w co włożyły serce. Ale to moje skromne zdanie. icon_smile.gif

A co do bonów, czy drogich prezentów- jestem na nie.

edit: chociaż wiem, że takowe się też praktykuje. Moja znajoma na dzień nauczyciela otrzymuje takie prezenty, że szczena opada. Elektronikę, perfumy... jedyne co wydaje mi się na miejscu to pióro np z grawerem - jako narzędzie pracy, symbol.


edit2: jeszcze sobie przypomniałam, że na studiach mojemyu promotorowi przygotowaliśmy fartuch pracowniczy z naszymi zdjęciami. Ktoś uszył, za zrobiłam kolaz. Wyszło ekstra, a on się cieszył jak dziecko. Niby nic, a jednak. Psor jest artystą od grafiki warsztatowej, więc jakby co fartuch mógł sięmu porzydac. To z mojego doświadczenia mówiącego o tym, że wcale nie musi być kosztowne. Jedyne co się liczy to włożone serce. Biżuteria- chyba że dzieci same by robiły - to by było COŚ icon_smile.gif
Tamara79
wto, 29 maj 2012 - 20:07
Koleżanka dostała bieliznę, taką koszulkę zwiewną 37.gif

ja ucieszyłabym się z piórnika/przybornika i np 23 czerwonych długopisów (lub wersja 10 czerwonych i 13 niebieskich) icon_biggrin.gif
Miłe, symboliczne, pomysłowe i niedrogie.
Ano i bardzo przydatne.

Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post wto, 29 maj 2012 - 20:07
Post #11

Koleżanka dostała bieliznę, taką koszulkę zwiewną 37.gif

ja ucieszyłabym się z piórnika/przybornika i np 23 czerwonych długopisów (lub wersja 10 czerwonych i 13 niebieskich) icon_biggrin.gif
Miłe, symboliczne, pomysłowe i niedrogie.
Ano i bardzo przydatne.



--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
Lila_
wto, 29 maj 2012 - 20:42
dla pani wychowawczyni w kl. 6 będzie album z ich pracami ze zdjęciami poszczególnych uczniów dla Niej i biżuteria srebrna więc bardzo symbolicznie icon_biggrin.gif
a u młodszej nie wiem do końca co wymyśliła trójka:)

też przeciwna jestem wszelkim bonom,przesadnie drogim prezentom ale koszulka to już całkowite przegięcie 37.gif


fajne są właśnie pomysły z wkładem własnym dzieci icon_smile.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post wto, 29 maj 2012 - 20:42
Post #12

dla pani wychowawczyni w kl. 6 będzie album z ich pracami ze zdjęciami poszczególnych uczniów dla Niej i biżuteria srebrna więc bardzo symbolicznie icon_biggrin.gif
a u młodszej nie wiem do końca co wymyśliła trójka:)

też przeciwna jestem wszelkim bonom,przesadnie drogim prezentom ale koszulka to już całkowite przegięcie 37.gif


fajne są właśnie pomysły z wkładem własnym dzieci icon_smile.gif

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

_Mała_Mi_
śro, 30 maj 2012 - 17:28
ta koszulka mnie dobiła... jejku skąd taki poomysł?!? ja bym nie przyjeła, ba ja bym jeszcze pewnie niewielka afere zrobiła... bielizna???? od uczniów???? yyy :/
_Mała_Mi_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,989
Dołączył: pon, 12 lip 10 - 09:19
SkÄ…d: Muminkowa Dolina
Nr użytkownika: 33,662




post śro, 30 maj 2012 - 17:28
Post #13

ta koszulka mnie dobiła... jejku skąd taki poomysł?!? ja bym nie przyjeła, ba ja bym jeszcze pewnie niewielka afere zrobiła... bielizna???? od uczniów???? yyy :/
agabr
czw, 31 maj 2012 - 06:48
Zdecydowanie koszulka jest fatalnym pomyslem, mam watpliwosci rowniez co do kart prezentowych dla nauczyciela to troche krok do pieniedzy .Nasza Pani po 3 klasie dostanie -fotel bujany.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 31 maj 2012 - 06:48
Post #14

Zdecydowanie koszulka jest fatalnym pomyslem, mam watpliwosci rowniez co do kart prezentowych dla nauczyciela to troche krok do pieniedzy .Nasza Pani po 3 klasie dostanie -fotel bujany.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
bb
czw, 31 maj 2012 - 07:23
CYTAT(agabr @ Thu, 31 May 2012 - 07:48) *
Zdecydowanie koszulka jest fatalnym pomyslem, mam watpliwosci rowniez co do kart prezentowych dla nauczyciela to troche krok do pieniedzy .Nasza Pani po 3 klasie dostanie -fotel bujany.b


Jako sprzet relaksacyjny do uzytku w klasie? 29.gif
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post czw, 31 maj 2012 - 07:23
Post #15

CYTAT(agabr @ Thu, 31 May 2012 - 07:48) *
Zdecydowanie koszulka jest fatalnym pomyslem, mam watpliwosci rowniez co do kart prezentowych dla nauczyciela to troche krok do pieniedzy .Nasza Pani po 3 klasie dostanie -fotel bujany.b


Jako sprzet relaksacyjny do uzytku w klasie? 29.gif

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
sdw
czw, 31 maj 2012 - 08:13
CYTAT(agabr @ Thu, 31 May 2012 - 05:48) *
Zdecydowanie koszulka jest fatalnym pomyslem, mam watpliwosci rowniez co do kart prezentowych dla nauczyciela to troche krok do pieniedzy .Nasza Pani po 3 klasie dostanie -fotel bujany.b


Ale ma go gdzie postawić, oczywiście? Po klasie szóstej proponuję szafę Komandora. Będzie, jak znalazl na upchnięcie fotela.

Pomysl, sory za dosadność, absurdalny.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post czw, 31 maj 2012 - 08:13
Post #16

CYTAT(agabr @ Thu, 31 May 2012 - 05:48) *
Zdecydowanie koszulka jest fatalnym pomyslem, mam watpliwosci rowniez co do kart prezentowych dla nauczyciela to troche krok do pieniedzy .Nasza Pani po 3 klasie dostanie -fotel bujany.b


Ale ma go gdzie postawić, oczywiście? Po klasie szóstej proponuję szafę Komandora. Będzie, jak znalazl na upchnięcie fotela.

Pomysl, sory za dosadność, absurdalny.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
agabr
czw, 31 maj 2012 - 09:08
Ma, ma go gdzie postawic icon_smile.gif.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 31 maj 2012 - 09:08
Post #17

Ma, ma go gdzie postawic icon_smile.gif.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
cherycherylady
piÄ…, 20 cze 2014 - 13:33
[edit: moderacja]
cherycherylady


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: czw, 27 cze 13 - 10:48
Nr użytkownika: 42,410




post piÄ…, 20 cze 2014 - 13:33
Post #18

[edit: moderacja]
isaa
sob, 21 cze 2014 - 08:58
ja robię dla wychowawczyni Ani album ze zdjęciami dzieci, do tego każdy napisał "parę słów od siebie" (boooolałooooo), co zapakowałam w kolorowe koperty, każda karta oddzielona kalką z sentencjami. efekt jeszcze w proszku, więc się nie pochwalę. brawo_bis.gif
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post sob, 21 cze 2014 - 08:58
Post #19

ja robię dla wychowawczyni Ani album ze zdjęciami dzieci, do tego każdy napisał "parę słów od siebie" (boooolałooooo), co zapakowałam w kolorowe koperty, każda karta oddzielona kalką z sentencjami. efekt jeszcze w proszku, więc się nie pochwalę. brawo_bis.gif

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
domi
nie, 22 cze 2014 - 19:15
To aż dziwne, że są jeszcze szkoły, w których robi sie prezenty niekosztowne, samodzielnie robione.

Mnie zszokowało, gdy na zakończenie trzeciej klasy pani z trójki klasowej zaczęła zbierac kasę (nie pamietam ile, ale nie było to 5 zł). W prezencie była biżuteria, którą nauczycielka sama sobie wybrała. Słynęła z zamiłowania do drogiej biżuterii i podobno każdy w szkole o tym wiedział, więc od razu zwracał sie do niej z pytaniem jaką biżuterię sobie życzy. Mało tego.... nawet rodzice nie dowiedzileli sie co to było: bransoletka, naszyjnik, wisiorek? Jedna mama sie uniosła honorem i nie dała pieniędzy, uzasadniając, że to skandal dawać nauczycielce biżuterie.
Za rok będzie pewnie składka na koniec 6-tej kl. Już się zastanawiam, czy nie będzie znów jakiegoś dziwnego drogiego prezentu. Niedługo będziemy kupować pralki, telewizory lub wykupywać SPA lub wycieczki.

A znajoma mi opowiadała, ze w innej szkole na zakończenie 6-tej klasy jej córki, rodzice wręcz ją "zakrakali" by drogi prezent kupić. Była w trójce i miała propozycje własnoręcznego wykonania prezentu, ale rodzice uważali, że to wstyd, obciach, brak szacunku do nauczyciela, że co sobie ten nauczyciel pomysli itp. Tak więc- jak widać, to sami rodzice mają często parcie na szkło.
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post nie, 22 cze 2014 - 19:15
Post #20

To aż dziwne, że są jeszcze szkoły, w których robi sie prezenty niekosztowne, samodzielnie robione.

Mnie zszokowało, gdy na zakończenie trzeciej klasy pani z trójki klasowej zaczęła zbierac kasę (nie pamietam ile, ale nie było to 5 zł). W prezencie była biżuteria, którą nauczycielka sama sobie wybrała. Słynęła z zamiłowania do drogiej biżuterii i podobno każdy w szkole o tym wiedział, więc od razu zwracał sie do niej z pytaniem jaką biżuterię sobie życzy. Mało tego.... nawet rodzice nie dowiedzileli sie co to było: bransoletka, naszyjnik, wisiorek? Jedna mama sie uniosła honorem i nie dała pieniędzy, uzasadniając, że to skandal dawać nauczycielce biżuterie.
Za rok będzie pewnie składka na koniec 6-tej kl. Już się zastanawiam, czy nie będzie znów jakiegoś dziwnego drogiego prezentu. Niedługo będziemy kupować pralki, telewizory lub wykupywać SPA lub wycieczki.

A znajoma mi opowiadała, ze w innej szkole na zakończenie 6-tej klasy jej córki, rodzice wręcz ją "zakrakali" by drogi prezent kupić. Była w trójce i miała propozycje własnoręcznego wykonania prezentu, ale rodzice uważali, że to wstyd, obciach, brak szacunku do nauczyciela, że co sobie ten nauczyciel pomysli itp. Tak więc- jak widać, to sami rodzice mają często parcie na szkło.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
> Co na prezent dla nauczyciela na koniec.., ...klasy 3 albo 6??
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 10:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama