Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Refundacja okularów z NFZ dla dziecka niepełnosprawnego

, Blair lub inni poinformowani, pomóżcie
> , Blair lub inni poinformowani, pomóżcie
Kitka*
sob, 11 sie 2012 - 12:24
Jak co roku muszę zrobić Dominikowi nowe okulary. Kosztują ok 1000 zł (dwoogniskowe). Dominik ma orzeczenie o niepełnosprawnbości ze względu na wzrok. Czy w tej sytuacji należy nam się jakaś większa lub całkowita refundacja z NFZ za szkła korekcyjne niż normalnie (a normalnie, to są jakieś grosze icon_evil.gif )?
Kiedyś bylo chyba tak, że raz na dwa lata ta refundacja była całkowita. Chyba, bo pewna nie jestem.
Dofinansowania z PCPRu nie dostałam, bo należy się raz na 3 lata, a brałam 2 lata temu.
Te szkła są dla niego jak protezy, bo zastępują usunięte soczewki, ale NFZ chyba tego w ten sposób nie traktuje.
Pytam, bo sotatnio wchodzą róz\ne zmiany w polityce zdrowotnej i może nie jestem na bieżąco.

Ten post edytował Kitka* sob, 11 sie 2012 - 12:25
Kitka*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,478
Dołączył: wto, 29 sie 06 - 15:33
SkÄ…d: wiocha
Nr użytkownika: 7,255

GG:


post sob, 11 sie 2012 - 12:24
Post #1

Jak co roku muszę zrobić Dominikowi nowe okulary. Kosztują ok 1000 zł (dwoogniskowe). Dominik ma orzeczenie o niepełnosprawnbości ze względu na wzrok. Czy w tej sytuacji należy nam się jakaś większa lub całkowita refundacja z NFZ za szkła korekcyjne niż normalnie (a normalnie, to są jakieś grosze icon_evil.gif )?
Kiedyś bylo chyba tak, że raz na dwa lata ta refundacja była całkowita. Chyba, bo pewna nie jestem.
Dofinansowania z PCPRu nie dostałam, bo należy się raz na 3 lata, a brałam 2 lata temu.
Te szkła są dla niego jak protezy, bo zastępują usunięte soczewki, ale NFZ chyba tego w ten sposób nie traktuje.
Pytam, bo sotatnio wchodzą róz\ne zmiany w polityce zdrowotnej i może nie jestem na bieżąco.

--------------------

> Refundacja okularów z NFZ dla dziecka niepeÅ‚nosprawnego, Blair lub inni poinformowani, pomóżcie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 22:54
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama