Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Przeziebienie w ciazy

> 
.:ERYKA:.
czw, 27 wrz 2007 - 09:26
Mam pytanie, z tabeli 'grypa czy przeziębienie' wynika ze jestem przeziębiona jestem w 19 tygodniu ciąży i nie wiem jak mam sie wyleczyć bo każdy lek jaki spotykam na kaszel czy katar jest zakazany do używania w ciąży. proszę pomóżcie icon_sad.gif
.:ERYKA:.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pią, 24 sie 07 - 15:43
Skąd: Myszków
Nr użytkownika: 15,919

GG:


post czw, 27 wrz 2007 - 09:26
Post #1

Mam pytanie, z tabeli 'grypa czy przeziębienie' wynika ze jestem przeziębiona jestem w 19 tygodniu ciąży i nie wiem jak mam sie wyleczyć bo każdy lek jaki spotykam na kaszel czy katar jest zakazany do używania w ciąży. proszę pomóżcie icon_sad.gif

--------------------
*Coco
czw, 27 wrz 2007 - 09:32
Ja byłam dwukrotnie przeziębiona w ciąży. pierwszy raz w 12 tygodniu i niezle się wtedy przestraszyłam bo jestem po poronieniu i każda taka sytuacja wydawała mi się zagrozeniem. trafiłam wtedy do świetnej lekarki która mnie wyleczyła. przede wszystkim leki homeopatyczne (pamiętam jedną nazwę: oscillococinum), dużo cytryny (wyciskałam sobie całą cytrynkę do szklanki i wypijałam ten soczek bez żadnych dodatków icon_smile.gif ), płukanie gardła (woda z solą, szałwia) i bańki. bańki są naprawdę rewelacyjne, polecam gorąco! a więc, jak widzisz, same naturalne sposoby. z pewnością zajmie to więcej czasu niż wyleczenie się z pomocą mocniejszych leków, ale przynajmniej dzidzi nie zaszkodzisz. powodzenia i cierpliwości w kuracji icon_smile.gif
*Coco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 575
Dołączył: sob, 15 kwi 06 - 09:08
Nr użytkownika: 5,577




post czw, 27 wrz 2007 - 09:32
Post #2

Ja byłam dwukrotnie przeziębiona w ciąży. pierwszy raz w 12 tygodniu i niezle się wtedy przestraszyłam bo jestem po poronieniu i każda taka sytuacja wydawała mi się zagrozeniem. trafiłam wtedy do świetnej lekarki która mnie wyleczyła. przede wszystkim leki homeopatyczne (pamiętam jedną nazwę: oscillococinum), dużo cytryny (wyciskałam sobie całą cytrynkę do szklanki i wypijałam ten soczek bez żadnych dodatków icon_smile.gif ), płukanie gardła (woda z solą, szałwia) i bańki. bańki są naprawdę rewelacyjne, polecam gorąco! a więc, jak widzisz, same naturalne sposoby. z pewnością zajmie to więcej czasu niż wyleczenie się z pomocą mocniejszych leków, ale przynajmniej dzidzi nie zaszkodzisz. powodzenia i cierpliwości w kuracji icon_smile.gif

--------------------
coco








Anio?ek 18.06.2006
netty5
czw, 27 wrz 2007 - 09:36
No a u lekarza bylas? Bo jesli sama sie leczysz to chyba zdajesz sobie sprawe ze ryzykujesz/ JA tez byla mocno chora w okolo 20 tyg. ciazy dostalam od lekarki leki bezpieczne. Tantum Verde , Rutinoscorbin i cos tam jeszcze nie pamietam dokladnie ale wlasnie jakies tabletki na kaszel i ta w ulotce bylo napisane ze sa bezpieczne w ciazy. Na twoim miejscu skonsultowalabym sie z lekarzem bo nawet nie bedac w ciazy a leczac sie na wlasna reke mozesz sobie bardziej zaszkodzic.Ja juz mialam taka nauczke.Leczylam sobie sama przeziebienie a pozniej sie okazalo ze mam okropna angine z powiklaniem na zapalenie ucha.Okropnosc, nie polecam.No a teraz nie jestes sama w swoim ciele.
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post czw, 27 wrz 2007 - 09:36
Post #3

No a u lekarza bylas? Bo jesli sama sie leczysz to chyba zdajesz sobie sprawe ze ryzykujesz/ JA tez byla mocno chora w okolo 20 tyg. ciazy dostalam od lekarki leki bezpieczne. Tantum Verde , Rutinoscorbin i cos tam jeszcze nie pamietam dokladnie ale wlasnie jakies tabletki na kaszel i ta w ulotce bylo napisane ze sa bezpieczne w ciazy. Na twoim miejscu skonsultowalabym sie z lekarzem bo nawet nie bedac w ciazy a leczac sie na wlasna reke mozesz sobie bardziej zaszkodzic.Ja juz mialam taka nauczke.Leczylam sobie sama przeziebienie a pozniej sie okazalo ze mam okropna angine z powiklaniem na zapalenie ucha.Okropnosc, nie polecam.No a teraz nie jestes sama w swoim ciele.

--------------------
Ewelinek
czw, 27 wrz 2007 - 10:10
Kochane Koleżanki, na forum panuje ogólna zasada, że zanim założy się nowy wątek/temat należy skorzystać z opcji "szukaj". Tematów o przeziębieniu w ciąży, lekach i domowych sposobach było multum dlatego kolejny jest raczej zbędny 06.gif

Zapraszam:

TUTAJ

TUTAJ

TUTAJ

Pozdrawiam i zdrówka życzę icon_biggrin.gif
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post czw, 27 wrz 2007 - 10:10
Post #4

Kochane Koleżanki, na forum panuje ogólna zasada, że zanim założy się nowy wątek/temat należy skorzystać z opcji "szukaj". Tematów o przeziębieniu w ciąży, lekach i domowych sposobach było multum dlatego kolejny jest raczej zbędny 06.gif

Zapraszam:

TUTAJ

TUTAJ

TUTAJ

Pozdrawiam i zdrówka życzę icon_biggrin.gif
mameha80
czw, 27 wrz 2007 - 10:11
witam
Ja tydzień temu byłam podziębiona (jestem w 14 tyg ciąży), dzwoniłam z tym od razu do mojej lekarki i to co poleciła postawiło mnie na nogi:
1. Przede wszystkim calcium c - 3x1
2. kuleczki homeopatyczne pod język oscilococcinum rano i wieczorem przez 3 dni
3. w razie kaszlu syrop homeopatyczny stodal
4. na ból gardła strepsils z miodem i cytryną tabletki do ssania

Należy jednak podkreślić, ze takie leczenie dotyczy infekcji wirusowej, w przypadku bakteryjnej chyba nie obejdzie się bez antybiotyku... ale o tym to musi lekarz zadecydować!
Poza tym herbata z miodem i cytryną to potęga!!! i czosnek do tego!!!!

Zdrówka życzę icon_smile.gif

Ten post edytował mameha80 czw, 27 wrz 2007 - 14:13
mameha80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 314
Dołączył: pią, 02 mar 07 - 11:02
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 11,571

GG:


post czw, 27 wrz 2007 - 10:11
Post #5

witam
Ja tydzień temu byłam podziębiona (jestem w 14 tyg ciąży), dzwoniłam z tym od razu do mojej lekarki i to co poleciła postawiło mnie na nogi:
1. Przede wszystkim calcium c - 3x1
2. kuleczki homeopatyczne pod język oscilococcinum rano i wieczorem przez 3 dni
3. w razie kaszlu syrop homeopatyczny stodal
4. na ból gardła strepsils z miodem i cytryną tabletki do ssania

Należy jednak podkreślić, ze takie leczenie dotyczy infekcji wirusowej, w przypadku bakteryjnej chyba nie obejdzie się bez antybiotyku... ale o tym to musi lekarz zadecydować!
Poza tym herbata z miodem i cytryną to potęga!!! i czosnek do tego!!!!

Zdrówka życzę icon_smile.gif

--------------------
Bibi:-)
czw, 27 wrz 2007 - 10:17
Najpierw idź do lekarza jeśli to już ostro Cię wzięło. Przy lżejszym przeziębieniu zgadzam się z Cocobaby. Do cytryny dodaję jeszcze miód i trzy razy dziennie piję. Zawsze pomaga. Na gardło płukanie wodą z solą. Życzę zdrowia!
Bibi:-)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,499
Dołączył: sob, 21 kwi 07 - 14:27
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 13,164




post czw, 27 wrz 2007 - 10:17
Post #6

Najpierw idź do lekarza jeśli to już ostro Cię wzięło. Przy lżejszym przeziębieniu zgadzam się z Cocobaby. Do cytryny dodaję jeszcze miód i trzy razy dziennie piję. Zawsze pomaga. Na gardło płukanie wodą z solą. Życzę zdrowia!

--------------------
> Przeziebienie w ciazy
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 17:46
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama